Skocz do zawartości

Konewka


Sylwuś

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

...choinkę ogrodową na kwiatki? hmm... Brzmi ciekawie. A jak to działa i jak wyglada? icon_smile.gif


Witam
Choinka wygląda tak mocuje się rurę cz zacementować czy na stojaku. Na wysokości 30cm od ziemi nawierca się 5 lub 6 otworów następne 5 otworów wierci się 20cm wyżej i tak dalej do wysokości takiej by można było ustawić ostatnią doniczkę powiedzmy 180cm. Tylko że otwory wiercić trzeba nie w pionie ale w spirali by doniczki nie zawadzały jedna o drugą.
Do tych otworów mocuje się ramiona im niżej tym dłuższe o tyle dłuższe co szerokość doniczki . Powiedzmy doniczka na 15cm średnicy czyli dolna powiedzmy gałąź będzie miała 70cm druga 55cm 40,25,10 na końcu każdej z gałązki zamocujemy metalową podstawkę by wstawić doniczkę . Na dole możemy dać kwiatki które rosły by do góry ale nie za wysokie im wyżej możemy dać zwisające . Na samej górze też idzie doniczka . Efekt jest taki jak byśmy mieli choinkę z kwiatów doniczkowych.
Link do komentarza
Aha, rozumiem... icon_smile.gif Może to efektownie wyglądać...

Tylko te gałązki, na końcach których mają być podstawki na doniczki, muszą być mocne, bo jak podleje się kwiaty w donicach, będą one bardzo ciężkie (jeśli będą to popularne kwiaty balkonowe - surfinie, petunie, begonie, lobelie itp).
Link do komentarza
Cytat

Aha, rozumiem... icon_smile.gif Może to efektownie wyglądać...

Tylko te gałązki, na końcach których mają być podstawki na doniczki, muszą być mocne, bo jak podleje się kwiaty w donicach, będą one bardzo ciężkie (jeśli będą to popularne kwiaty balkonowe - surfinie, petunie, begonie, lobelie itp).


Witam
Myślałem o tym z kątownika trzeba zrobić gałąź poziomą i kawałek piniowej długości około 10cm i wpasować taki długi trójkąt z cienkiej blach oczywiście pomalować.
Link do komentarza
Cytat

no to oki:)

Masz jeszcze jakies ciekawe i równie oryginalne pomysły?

icon_wink.gif


Witam
Mam jeszcze kilka pomysłów na przykład organy wodne tylko trochę miejsca zajmują i troszeczkę trzeba pracy włoży żeby je zrobić powiem jedynie jak wyglądają wymyśliłem że będzie na zasadzie pianina ale to co uderza w struny będzie uderzać w odpowiednie długości rurek które będą zawieszone na takiej drabince za pomocą cienkiej linki tzn każda rurka będzie nawiercona po obu końcach dwoma dziurkami i przewleczona linka.
Można z kwiatów zrobić piramidę, falę mam marzenie by z modrzewi które będą posadzone w rzędzie każdy modrzew był w kształcie kuli ale a różnych wysokościach będzie to tworzyć falę lub gąsienicę jeden wyżej drugi niżej i tak na przemian ostatki będzie pyszczek.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam jeszcze kilka pomysłów na przykład organy wodne tylko trochę miejsca zajmują i troszeczkę trzeba pracy włoży żeby je zrobić powiem jedynie jak wyglądają wymyśliłem że będzie na zasadzie pianina ale to co uderza w struny będzie uderzać w odpowiednie długości rurek które będą zawieszone na takiej drabince za pomocą cienkiej linki tzn każda rurka będzie nawiercona po obu końcach dwoma dziurkami i przewleczona linka.
Można z kwiatów zrobić piramidę, falę mam marzenie by z modrzewi które będą posadzone w rzędzie każdy modrzew był w kształcie kuli ale a różnych wysokościach będzie to tworzyć falę lub gąsienicę jeden wyżej drugi niżej i tak na przemian ostatki będzie pyszczek.



Dlaczego akurat z modrzewi miałaby być ta gąsienica? Mówisz o modrzewiu szczepionym na pieńku, o koronie w kształcie kulistym? Mam na myśli odmianę 'Kórnik'...
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam jeszcze kilka pomysłów na przykład organy wodne tylko trochę miejsca zajmują i troszeczkę trzeba pracy włoży żeby je zrobić powiem jedynie jak wyglądają wymyśliłem że będzie na zasadzie pianina ale to co uderza w struny będzie uderzać w odpowiednie długości rurek które będą zawieszone na takiej drabince za pomocą cienkiej linki tzn każda rurka będzie nawiercona po obu końcach dwoma dziurkami i przewleczona linka.
Można z kwiatów zrobić piramidę, falę mam marzenie by z modrzewi które będą posadzone w rzędzie każdy modrzew był w kształcie kuli ale a różnych wysokościach będzie to tworzyć falę lub gąsienicę jeden wyżej drugi niżej i tak na przemian ostatki będzie pyszczek.



chciałabym na żywo zobaczyć takie organy icon_smile.gif

może nawet i mieć je w swoim ogrodzie...
Link do komentarza
Cytat

chciałabym na żywo zobaczyć takie organy icon_smile.gif

może nawet i mieć je w swoim ogrodzie...


Witam
Na razie to jest wszystko na papierze i częściowo w głowie ale jest to na zasadzie dźwigni woda po w naczynku na górze przelewa się do niższej a ta jeszcze niżej to zależy ile stopni aż na sam dół. Kiedy woda się wylewa opada dźwignia i uderza rurkę . Jeśli oglądaliście film Twster tam było coś podobnego tylko wiatr napędzał a nie woda.
Link do komentarza
Witam
Megg umiesz zainspirować człowieka właśnie wpadłem na pomysł dzięki tobie te organy o których pisałem mogę przerobić tak by się znajdowały w domku który będzie miał wygląd młyna z kołem za pomocą wody koło będzie wprowadzane w ruch a w środku będzie taki duży wałek na którym będą nawiercone dziurki w nich wsadzone kołeczki które będą naciskały na kołatki zaleta jest w tym że można będzie przestawiać kołeczki i tworzyć konkretną muzykę .
Nieźle nie ciekawo ile by takie cudo kosztowało jako na sprzedaż.
Następny pomysł jak wiesz jaka jest kolumna w takiej kolumnie można zrobić wnęki lub takie wypusty jak huba tylko do góry nogami i sadzić tam kwiatki nieźle by to wyglądało.
Link do komentarza
Cytat

No powiem, że masz niebanalne i intrygujące pomysły...
Życzę Ci, żeby udało Ci się wykonać takie organy, chętnie bym posłuchała jak grają! icon_smile.gif
Miło mi, że Cię zainspirowałam icon_wink.gif


Witam
Nie wiem czy czytałaś maila którego tobie wysłałem gdyż chciałem się podzielić pomysłem ale nie na forum ponieważ mam zamiar to robić na zamówienie i bez konkurencji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...