Skocz do zawartości

Azalia / Horyzont


AnettOlsztyn

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Wybraliśmy Azalię

Duża powierzchnia na dole (poddasza nie będziemy narazie robić)
Jeden przewód kominowy (kominek-kotłownia)
Prosty (bez "udziwnień", załamań) - energooszczędny
Dach dwuspadowy - prosty, tani, energooszczędny

Zmienimy tylko schody z kręconych na normalne.



witam

Mam wybrany także projekt azalia i chce zmienić schody
Jak umieściliście schody `normalne`. na jakiej ścianie
Czy nie zabiorą zbyt dużo miejsca?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, my tez chcemy budować Azalie, jesteśmy zdecydowani na 99%. Czy ktoś może podać juz jakieś konkretne koszty? Chcemy budwać na kredyt i zastanawiam sie ile trzeba bedzie wziąść?.
A tak poza tym to o co chodzi z tymi schodami czyżby tylko mnie podobały sie kręcone. A moze tu chodzi o cenę, przyznaję sie ze jeszcze nie mam pojecia jak sie kształtują ale przypuszczam ze pewnie krecone są droższe. Pozdrawiam icon_cool.gif

Link do komentarza
Cytat

witam

Mam wybrany także projekt azalia i chce zmienić schody
Jak umieściliście schody `normalne`. na jakiej ścianie
Czy nie zabiorą zbyt dużo miejsca?




Jeszcze dokładnie nie wiemy, musimy skonsultować z jakimś architektem. Ale na dzień dzisiejszy mamy dwie opcje:
1. między pokojem 5 a salonem, wejście od strony hallu
2. schody w sieni, likwidacja WC
Link do komentarza
Cytat

Witam, my tez chcemy budować Azalie, jesteśmy zdecydowani na 99%. Czy ktoś może podać juz jakieś konkretne koszty? Chcemy budwać na kredyt i zastanawiam sie ile trzeba bedzie wziąść?.
A tak poza tym to o co chodzi z tymi schodami czyżby tylko mnie podobały sie kręcone. A moze tu chodzi o cenę, przyznaję sie ze jeszcze nie mam pojecia jak sie kształtują ale przypuszczam ze pewnie krecone są droższe. Pozdrawiam icon_cool.gif




To że są droższe, to na pewno. Nas przekonała wygoda zwykłych, dość szerokich schodów, myślę że są bezpieczniejsze (np. dla dzieciaków, czy psa), no i po takich kręconych to chyba ciężko będzie jakieś meble wnieść icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam, przyglądam się tej "naszej" azalii i czytam o niej w necie i pojawiło mi sie pytanie. W Horyzoncie piszą o azalii ze ma niecałe 108 metrów użytkowych a to przecież jest tylko parter, dlaczego nie liczą całości, na innych stronach widziałam opisy do tego projektu mówiące o 153 metrach. Jest to dla nas bardzo ważna kwestia gdyż nie możemy przekroczyć 140 m chcemy wystąpić o dopłatę rządową. Może ktoś z Was wie jak to liczyć, pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

hej, kupilismy projekt azalii, czekamy na pozwolenie na budowe, a co słychać u innych "azaliowiczów"




My także czekamy na pozwolenie, także do zimy moze doczekamy ;/

Teraz jestesmy w trakcie ostatecznej decyzji, co do wyglądu parteru.

1. Projektant "wstawił" nam schody zabiegowe, co niestety poskutkowało likwidacją pokoju nr 5, ale za to sypialnia nr 6 ma teraz ponad 12 metrów. Na pewno zlikwidujemy osobne WC, które naszym zdaniem tak blisko zlokalizowane łazienki jest bez sensu, zamiast tego zrobimy tam szafę albo nawet jakiś schowek na odkurzacz czy coś w tym stylu (przyda sie na pewno icon_smile.gif.
2. Zamurowaliśmy drzwi do kotłowni (piec będziemy mieli poza domem - w garażu)
3. Wstawiliśmy okno w salonie (na ścianie bez okien)
4. Na poddaszu wstawiamy okna szczytowe (może nawet takie do a'la balkonowe, do podłogi)
5. Powiększona została łazienka (7,4 m)
6. Myślimy jeszcze, aby kominek wcisnąć w róg salonu

Amen icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
hej czy ktoś tu zagląda?
ja mam pytanko w sprawie finansowej, mieliśmy w planie budowę domku za kredyt ale oprocentowanie nas przeraża. kredyt 300 tyś. bedzie nas kosztował 330 wiec do spałty bedzie 630 przez 30 lat to mnie zastanowiło, czy Wy też budujecie na krechę ja mam znajomą która buduje systemem gospodarczym za to co uda im sie odłożyć co prawda trwa to juz 8 lat ale już finiszują no i nie maja perspektywy płacenia kredytu przez kolejne 20! co Wy o tym ądzicie czy to realne????
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

hej czy ktoś tu zagląda?
ja mam pytanko w sprawie finansowej, mieliśmy w planie budowę domku za kredyt ale oprocentowanie nas przeraża. kredyt 300 tyś. bedzie nas kosztował 330 wiec do spałty bedzie 630 przez 30 lat to mnie zastanowiło, czy Wy też budujecie na krechę ja mam znajomą która buduje systemem gospodarczym za to co uda im sie odłożyć co prawda trwa to juz 8 lat ale już finiszują no i nie maja perspektywy płacenia kredytu przez kolejne 20! co Wy o tym ądzicie czy to realne????



Trudno powiedzieć, realne na pewno jest, jeśli znajoma buduje w taki sposób. Na pewno jest to uciążliwe bardziej, bo zapewne znajoma ta od kilku lat mieszka po prostu w remoncie, który nigdy się nie kończy, a co za tym idzie pewne niedogodności (choćby wieczne sprzątanie, bo sie kurzy).
Moi znajomi z kolei doradzają aby broń boże nie wprowadzać się do domu przed definitywnym ukończeniem, bo to masakra z wiecznym kurzem we wszystkich rzeczach, brudem, a poza tym jest wielkie prawdopodobieństwo, pozostawienia prac wykończeniowych na pewnym etapie, bo po prostu człowiek przyzwyczaja się, że np. nie ma lampy albo szafy i tak już zostaje.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
cześc
Jestem now ana forum dopiero przymierzamy się do kupna projekty rozważamy Azalię horyzontu (bez garazu) albo Groszka z HBstudio zwycięży ekonomia czyli tańszy ksozt budowy
i tak azalia choć wygląda na prostsza ma podane większą sumę w kosztorysach, czy ktos móglby to nam naswietlic? może jest ktoś kto stawia stan surowy i poda jakis kosztorys
dzięki i pozdrawiam budujących Azalię
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich Azaliowiczów,
wygląda na to, że raczej nikt tu zbyt często nie zagląda... a szkoda, bo żadnego prężnie działającego forum na temat Azalii nie udało mi sie znaleźć. Od niedawna jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu i planujemy kilka zmian.
A oto co chcemy zmienić:
1. Oczywiście schody. Prawdopodobnie na zabiegowe, w tym miejscu, w którym są (pomiędzy małym pokojem a korytarzem). Wejscie na schody od strony salonu, pod schodami w małym pokoju szafa, a w korytarzu mini schowek na odkurzacz itp.
2. Poszerzamy garaż o 90cm (więcej się nie da ze względu na WZ).
3. Za garażem dokładamy warsztat trochę wystający z tyłu za dom.
4. Częściowo zadaszamy taras (dach bedzie "złamany" razem z dachem nad warsztarem za garażem).
5. Robimy strop nad garażem.
6. Zwiększamy ocieplanie do 20cm na ścianach i 30cm na poddaszu.
7. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
8. Ściany prawdopodobnie z ceramiki (jeszcze nie wiemy czy poryzowanej czy nie).
9. Chcemy zmienić wejscie ale jeszcze nie wiemy dokładnie jak, no i rezygnujemy z tych przypór na rogach budynku...
Zapraszam wszystkich do dyskusji i wymiany pomysłów. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witamy, witamy
moja azalia kwitnie, w środę okna, niedługo dachówki, drzwi i ocieplenie no i....cała reszta icon_wink.gif



Szczerze zazdroszczę icon_biggrin.gif My bedziemy zaczynać budowę dopiero w 2012r. Do tej pory chcemy dopieścić projekt, przygotować działkę itp.
A gdzie dokładnie wylądowały Wasze schody? Piszesz, że w miejscu małego pokoju, ale od strony salonu, czy korytarza? Czy w związku ze zmianą schodów trzeba było zmieniać podciągi?

A do listy zmian dopisuję jeszcze podniesienie ścianki kolankowej.
Link do komentarza
Cytat

Szczerze zazdroszczę icon_biggrin.gif My bedziemy zaczynać budowę dopiero w 2012r. Do tej pory chcemy dopieścić projekt, przygotować działkę itp.
A gdzie dokładnie wylądowały Wasze schody? Piszesz, że w miejscu małego pokoju, ale od strony salonu, czy korytarza? Czy w związku ze zmianą schodów trzeba było zmieniać podciągi?

A do listy zmian dopisuję jeszcze podniesienie ścianki kolankowej.



Schody są w korytarzu, vis a vis wiatrołapu. O podciągach nie mam zielonego pojęcia.
My także podnieśliśmy ściankę kolankową o 80 cm i zrobiło się duże pięterko.
Link do komentarza
Witam przyszłych posiadaczy azalki, jestem na etapie kompletowania dokumentów związanych z wydaniem pozwolenia na budowę, w ogromie dostępnych projektów to właśnie Azalia zwróciła moją szczególną uwagę i jestem na 99% pewna, że to właśnie TEN wymarzony dom. Będziemy zaczynać w przyszłym roku. Chciałabym zobaczyć taki domek na żywo, może ktoś z was buduje w Wlkp.?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
My jesteśmy na etapie murowania poddasza. Szacujemy, że stan surowy otwarty będzie nas kosztował około 180tys. zł.
Budujemy Azalię C z poszerzonym garażem (cały budynek ma długość 18m) i dodatkowo z wiatą samonośną przy garażu (podany koszt obejmuje równiez wiatę). Garaż z tyłu wydłużony o dodatkowe pomieszczenie dospodarcze (wystaje 1,2m poza budynek), taras częściowo zadaszony, podniesiona ścianka kolankowa o 50cm, z przodu większy daszek niż w projekcie z dodatkową werandą. Ściany z gazobetonu Termalica 400, strop żelbetowy (również nad garażem), schody żelbetowe zabiegowe, dachówka ceramiczna angoba Wienerbergera, deskowanie tylko nad okapem i wycięte od szablonu krokwie, kominy spalinowe Schiedel, wentylacyjne Leier, kominy obłożone klinkierem, nadproża częściowo tradycyjne lane (przy dużych rozpiętościach), częściowo systemowe - typu U Termalica. Podane koszty nie uwzględniają kosztów zakupu działki, adaptacji projektu, projektu przyłączy i budowy tarasów. Cała robocizna będzie nas kosztować 40 tys.
W zasadzie na fundamenty wydaliśmy więcej niż zakładaliśmy - poszło duuuużo betonu.
Mam nadzieję, że informacje okażą się pomocne.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "AZALIA"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...