Skocz do zawartości

Konstrukcja dachu spadzistego. Charakterystyka i wykonanie


Recommended Posts

Zazwyczaj inwestor ma swoją wizję dachu - np. wie, że będzie spadzisty i pokryty czerwoną dachówką. Interesuje go jednak głównie to, co widać. Ukryta pod pokryciem konstrukcja obchodzi go mniej - a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/317-konstrukcja-dachu-spadzistego-charakterystyka-i-wykonanie

Link do komentarza
Gratulacje: bardzo czytelny opis podejrzewam iż nawet laik z nim dałby sobie radę z wykonaniem konstrukcji, napewno nie jakiejś skomplikowane ale tak jak ja np konstrukcję dachu altanki. Widać dobrego fachowca który na dodatek potrafi swoją wiedze przekazać innym. DZIĘKUJĘ
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
Gość działka dom
dziękuję za tekst łatwy do zrozumienia.Przydałaby sie informacja o doborze przekrojów poszczególnych elementów (orientacyjnie lub podanie wzorów do wyliczeń).
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Mirosław Szwed ,  Agrobud - Wiąz
Trochę mi wstyd za autora tego opracowania.
Rozdział poświęcony " dźwigarowej konstrukcji inżynierskiej dachów " jest daleki od współczesnej wiedzy i praktyki i wręcz wprowadza czytelników w błąd twierdzeniem, że poddasze w takich dachach jest nieużytkowe.
Miłej lektury i pozdrowienia.
M.Szwed
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość prawie plaski
dach jednospadowy nachylenie 3% kryty blacha rospietosc 8m, jaka konstrukcja bez podpor najlepiej stalowa czy drewniana? jaka tansza? domek 8m na 12m ile taka konstrukcja by kosztowala?
Link do komentarza
Cytat

dach jednospadowy nachylenie 3% kryty blacha rospietosc 8m, jaka konstrukcja bez podpor najlepiej stalowa czy drewniana? jaka tansza? domek 8m na 12m ile taka konstrukcja by kosztowala?


Toszto większe spadki robi się na posadzce w garażu icon_biggrin.gif
To nie spadek tylko dach płaski przy takim spadku.
I tak po kolei, co to za dom? zapewne projekt masz na ten dom.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 4 miesiące temu...
Ja mam dach czterospadowy, z dużą ilością załamań, lukarn itd. W związku z tym w moim wypadku wybór był prosty: blachodachówka 2-modułowa (konkretnie od firmy Regamet). Z dachówkami czy jakimkolwiek innym pokryciem byłoby mnóstwo ciężkiej roboty, koszty większe... A tutaj ekipa wszystko elegancko i szybko sobie przycinała, bardzo sprawnie przebiegł też już sam montaż. Więc jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie polecam takie właśnie rozwiązanie.
Link do komentarza
Dnia 1.06.2020 o 19:53, Gość Marcin napisał:

Witam ja planuje garaż drewniany o wymiarach 5x7 i chciałbym nie wysoki dach dwu spadowy w okolicy 11° i nie wiem jaką zrobić konstrukcje dachu pod blachę

moze taka konstrukcja nad stropem:

image.png.8b58c891ce3775d6ccc6ebc00966b874.png

lub taki:

image.png.d3560ab607f6ab3acbe4e8099b46a190.png

tylko tu trzeba zmniejszyć kąt kratownicy - bez osobnego stropu.

I jeszcze jedna inspiracja dachu:

image.png.00af0bda26a159ab70e9d4f2098c4a0c.png

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Co wy za głupoty piszecie , że inwestor decyduję o dachu jaki wykona , to gadanie tak idiotyczne , przecież jest plan zagospodarowania przestrzennego który reguluję jaki ma być kąt dachu jaki dach i jak wysoki ma być budynek , inwestor gów.. może sobię chcieć żydokomuna .
Link do komentarza
38 minut temu, Gość Alex napisał:

Co wy za głupoty piszecie , że inwestor decyduję o dachu jaki wykona , to gadanie tak idiotyczne , przecież jest plan zagospodarowania przestrzennego który reguluję jaki ma być kąt dachu jaki dach i jak wysoki ma być budynek , inwestor gów.. może sobię chcieć żydokomuna .

 

Co Ty za głupoty piszesz, że "jest plan zagospodarowania przestrzennego, który reguluje". Gdzie jest to jest, ale w większości "przypadków inwestycyjnych" takowego planu nie ma. Zejdź z obłoków na ziemię. A żydokomuną to sam jesteś.. I cyklistą.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...