Skocz do zawartości

Szafki kuchenne


Jarek02

Recommended Posts

Witam!

W domu toczy się u nas dyskusja o szafkach narożnych. Niby pozwalają wykorzystać miejsce ale ja ich nie lubię, może trafiłem na złe rozwiązania? Mam na myśli taką obrotową "karuzelkę" z metalowej siatki. Jest okrągła z wyciętą ćwiartką koła. By dostać się do przedmiotów w głębi obracamy ją. Miałem okazję z nich korzystać i moim zdaniem sama konstrukcja zajmuje bardzo dużo miejsca, do tego żaden większy garnek się na tym nie mieści. Niby wykorzystujemy miejsce ale co najmniej połowę go od razu tracimy... W zwykłej szafce narożnej trzeba się za to nagimnastykować, by dostać się w głąb. Czy ktoś zna jeszcze jakieś rozwiązanie tego problemu? Albo ma pozytywne doświadczenia? Czasem się zastanawiam czy te szafki, z którymi się zetknąłem nie miały np. złych proporcji i da się je zrobić dobrze?
Link do komentarza
Cytat

Witam!

W domu toczy się u nas dyskusja o szafkach narożnych. Niby pozwalają wykorzystać miejsce ale ja ich nie lubię, może trafiłem na złe rozwiązania? Mam na myśli taką obrotową "karuzelkę" z metalowej siatki. Jest okrągła z wyciętą ćwiartką koła. By dostać się do przedmiotów w głębi obracamy ją. Miałem okazję z nich korzystać i moim zdaniem sama konstrukcja zajmuje bardzo dużo miejsca, do tego żaden większy garnek się na tym nie mieści. Niby wykorzystujemy miejsce ale co najmniej połowę go od razu tracimy... W zwykłej szafce narożnej trzeba się za to nagimnastykować, by dostać się w głąb. Czy ktoś zna jeszcze jakieś rozwiązanie tego problemu? Albo ma pozytywne doświadczenia? Czasem się zastanawiam czy te szafki, z którymi się zetknąłem nie miały np. złych proporcji i da się je zrobić dobrze?



Witam,

Innym sposobem wykorzystania szafki narożnej jest tkz. magic corner , to jakiś sposób, nie weim czy tańszym ale zawsze jest .Producentów jest kilku więc może coś wybierzesz. Poniżej przedstawiam moje rozwiązanie.

KopiaIMG_5701.jpg

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Dzięki, fajnie to wygląda. O ile dobrze rozumiem to półeczki normalnie schowane w głębi wysuwa się na prowadnica? Niezłe jest to, że potrzebne jest otwarcie jednych drzwiczek, w tym rozwiązaniu, które znam drzwiczki są łamane i zajmują dwa boki naroża. Czy miałeś już okazję sprawdzić ile się tam mieści rzeczy, w porównaniu ze zwykłą szafką?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki, fajnie to wygląda. O ile dobrze rozumiem to półeczki normalnie schowane w głębi wysuwa się na prowadnica? Niezłe jest to, że potrzebne jest otwarcie jednych drzwiczek, w tym rozwiązaniu, które znam drzwiczki są łamane i zajmują dwa boki naroża. Czy miałeś już okazję sprawdzić ile się tam mieści rzeczy, w porównaniu ze zwykłą szafką?



Witam,

Rozwiązanie jest godne polecenia, co do miejsca na rzeczy to tak jak widać w sumie cztery kosze i tyle. Zmieści się dużo, oczywiście zależne jest to od ich gabarytów, ale to samo dotyczy zwykłych półek. Alternatywne rozwiązanie dla Magic Corner to system Le Mans, ale o tym na stronie - podaję link:

http://www.e-mieszkanie.pl/kuchnia,2211.htm

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jarek miałam ten sam dylemat i nie zdecydowałam się w koncu na nic do szafki naroznej- zwykłe półki. ZNajomi mają te obrotowe kosze i tak na oko traci sie przez to moze nie połowe ale z 30% miejsca i "ładowności" szafki. A mało to nie kosztuje. Ja bede miała poporostu szafke, bez niczego, bede tam trzymac garnki a te które są rzedziej uzywane wsadze do tyłu i już.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...