Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wiktorieczka

Sprzedaż działki bez drogi dojazdowej

Recommended Posts

Witam, nie wiem czy w dobrym wątku piszę (jeżeli tak to prosze mnie poprawić) icon_smile.gif
jak w temacie;
Mam działkę (rolną) bez drogi dojazdowej.
Przed moją działką niedawno wybudował się domek jednorodzinny. Czy
można tak pozostawić działkę bez dojazdu? Nie wiem ale wydaje mi się
że osoba która wybudowała ten dom powinna mieć na uwadze że za jego
działką jest druga dziąłka i w ten sposób zablokował nam możliwośc
dojazdu do niej, i powinna nas o tym poinformowac że zamierza
wybudować dom i co z drogą.
No ale juz po fakcie i teraz chcę sprzedać ten grunt, czy ktoś mi to
zechce kupić i czy cena wtedy bezie niższa?
Czy lepiej załatwić (nie wiem jak) drogę i dopiero w tedy sprzedac?

Cytat

Witam, nie wiem czy w dobrym wątku piszę (jeżeli tak to prosze mnie poprawić) icon_smile.gif
jak w temacie;
Mam działkę (rolną) bez drogi dojazdowej.
Przed moją działką niedawno wybudował się domek jednorodzinny. Czy
można tak pozostawić działkę bez dojazdu? Nie wiem ale wydaje mi się
że osoba która wybudowała ten dom powinna mieć na uwadze że za jego
działką jest druga dziąłka i w ten sposób zablokował nam możliwośc
dojazdu do niej, i powinna nas o tym poinformowac że zamierza
wybudować dom i co z drogą.
No ale juz po fakcie i teraz chcę sprzedać ten grunt, czy ktoś mi to
zechce kupić i czy cena wtedy bezie niższa?
Czy lepiej załatwić (nie wiem jak) drogę i dopiero w tedy sprzedac?

Witaj,
osobiście nie kupiłabym działki bez drogi dojazdowej. Dlatego proponuję Ci najpierw załatwienie sprawy z drogą a dopiero potem pomyśleć o sprzedaży.

Cytat

Domyślam się że nikt nie zechce kupić icon_sad.gif
Ale jak rozwiązać tę sprawę z drogą? Jestem kompletnie zielona w tych sprawach.

ja poszłabym do gminy i poprosiła o dokładne sprawdzenie jak sytuacja wygląda w mapach. Jeśli rzeczywiście nie ma żadnego dostępu do działki to pozostaje ugoda z sąsiadem i albo odkupienie części jego działki (jeśli oczywiście jest taka możliwość) albo spisała umowę użyczenia drogi.
Pamiętam, że kiedyś oglądałam śliczną działkę ale z drogą przez podwórko sąsiadów.

Cytat

Ale jak rozwiązać tę sprawę z drogą? Jestem kompletnie zielona w tych sprawach.

Zgodnie z obowiązującym prawem ta działka musi mieć dostęp do drogi. Prawdopodobnie na którejś z działek sąsiadujących jest ustanowiona służebność. Sprawdź to.
Jeśli jednak nie ma takowej, lub nie można jej ustalić, to pozostaje tyko droga sądowa o ustanowienie drogi koniecznej. (Art. 145 Kodeks Cywilny)

Cytat

Zgodnie z obowiązującym prawem ta działka musi mieć dostęp do drogi. Prawdopodobnie na którejś z działek sąsiadujących jest ustanowiona służebność. Sprawdź to.
Jeśli jednak nie ma takowej, lub nie można jej ustalić, to pozostaje tyko droga sądowa o ustanowienie drogi koniecznej. (Art. 145 Kodeks Cywilny)

Witam,

Dokładnie tak jak w poście powyżej, każda działka musi mieć dostęp do drogi, i powinno to być ustanowione przy podziale na dzialki. Jeżeli o to nie zadbano to teraz masz problem. Albo domówisz się z sąsiadem i to powinno być poświadczone notarialnie, albo w przypadku braku porozumienia zajdzie konieczność wystąpienia do sądu, ale tutaj sprawa będzie wygrana na 100%, w oparciu o przytoczony powyżej Art.145.

pozdrawiam;

Darek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę domu, ale mąż chciał sam wziąć udział w pracach. Tak więc prace wykończeniowe takie jak położenie elewacji zostało już w naszych rekach. Z tego co pamiętam został wybrany taki tynk grafitowy docieplajdom.pl Dom jest niewielki, ale elewacja prezentuje się bardzo elegancko. Tym większa satysfakcja, że mieliśmy spory udział w pracach.
    • Jak to było? POLAK POTRAFI!!! Ale.... Kurrrna ta chata! Jak rzad nie potrafi to... oni nie Polacy?! To kogo my wybieramy, aby nami rządzili? OBCYCH?   Adam M.
    • Gość Jacek Kraków
      Witam serdecznie, czy można poprosić o nazwę firmy lub kontakt do firmy która robiła pale za 30k?
    • To miał być mały dom o prostej nowoczesnej bryle, ukryty za parawanem starych świerków i drzew liściastych. Wyszedł budynek z oryginalnym wielospadowym dachem oraz z elewacją wykończoną drewnem i płaską blachą, wzniesiony na nietypowych palowych fundamentach.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/reportaze/24875-dom-latawiec-na-palowych-fundamentach
    • Gość PiKo
      Takich bredni na temat technologii szkieletowej i budownictwa jeszcze nie czytałem. "Ocieplenie, chociaż całkiem solidne (łącznie 20 cm w dwóch warstwach – przyp. red.), tak naprawdę niewiele daje." - no i nic dziwnego, zalecana grubość izolacji na dach to min 25 - 30 cm wełny o przyzwoitym współczynniku lambda. Problem z mocowaniem elementów wystroju i półek do płyt GK ? Bzdura. Na rynku dostępne są przeróżne elementy mocujące o różnej nośności. Przecieki i nieszczelności - to wynik partactwa wykonawcy a nie wada technologii. Mała pojemność cieplna domu nie ma nic wspólnego z jego szybkim nagrzewaniem w wyniku działania warunków zewnętrznych (promieni słonecznych). Można za to szybko ogrzać jego wnętrze. Dzięki prawidłowo wykonanej izolacji, dom szkieletowy zachowuje się jak termos. Nie traci ciepła zimą i nie nagrzewa się latem. Widać, że bohater artykułu ma mętne pojęcie o budownictwie, nie rozumie jego podstawowych zasad, a mimo to prowadzi firmę budowlaną. Współczuję klientom.
  • Popularne tematy