Skocz do zawartości

Architektura budynku a idea energooszczędności


Recommended Posts

Koszty ogrzewania typowego, współcześnie budowanego domu stanowią około 2/3 kosztów jego utrzymania. Wielu inwestorów szuka więc rozwiązań, które powodowałyby zmniejszenie zużycia energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/229-architektura-budynku-a-idea-energooszczednosci

Link do komentarza
Gość jarema
najlepszym materialem i najtanszym do budowy domow energooszczednych jest dobrze sprasowana kostka slomiana.Technologia ta w Polsce wlasciwie nie znana .W USA takich domow jest juz pare tysiecy,
Popularna w Austri,Wlk Brytani ,Niemczech
szukaj w google straw bale
www.EarthHandsAndHouses.org
Link do komentarza
Cytat

najlepszym materialem i najtanszym do budowy domow energooszczednych jest dobrze sprasowana kostka slomiana.Technologia ta w Polsce wlasciwie nie znana .W USA takich domow jest juz pare tysiecy,
Popularna w Austri,Wlk Brytani ,Niemczech
szukaj w google straw bale
www.EarthHandsAndHouses.org


Technologia w Polsce nie znana bo.... nie nadajaca się w naszym klimacie. A poza tym chciałbyś w czymś takim mieszkać?
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Mieszka sie w tym domu wspaniale.
A tutaj masz jeszcze 260 innych realizacji ze swiata.
www.naturalhomes.org
pzdr
Jarema


Tą wypowiedzią potwierdziłeś moją opinię. "A tutaj masz jeszcze 260 innych realizacji ze swiata."No właśnie - świata. To, że w Pakistanie albo innym państawie bliskiego wschodu mieszka się w lepiankach to nie znaczy, że w Polsce się to przyjmie.Poza tym w Polsce jest 5 takich domów w tej technologii i wszystkie stanowią jedynie atrakcję turystyczną.
Link do komentarza
Ja tam nie wiem ale osobiście do mnie to nie przemawia, może i pro ekologiczne, ale jak w takiej lepiance pomieścić w miarę komfortowo całą (nie małą) rodzinę, a co z możliwością pożaru??? 100 razy wolę mały biały murowany domek co to wilk może dmuchać i chuchać, a on i tak będzie stał, ocieplić słomą to można posłanie psa, a ja i tak bym go trzymała w domu (moim murowanym). icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
temat stary i chyba zapomniany, a jednak napiszę.. NIE MA ZŁYCH MATERIAŁÓW, są tylko nieodpowiedni fachowcy i lobby, które nie dopuści do straty 40% na czysto..
lepianka(glina, wraz z słomą w naszych warunkach super), glina wypalana(porot...), suporex, pustak itp i td..
wszystko jest odpowiednie, tylko dobrze zrobione, dobrze zaizolowane i prawidłowo wykonane.
A dom, taki do zamieszkania ok.90m2 można postawić za około 70.Tyś zł.ale do POLSZKI jeszcze nie dotarła cywilizacja.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Przy okazji bardzo polecam wybrac architekta z wykształceniem:) To są te różnice, że nie spie***ą podstawowych rzeczy, z kórymi potem 2 razy trzba się samemu bujać. Miałem bardzo dobrą współpracę z Pania Iwonę z Warszawy. Jej firma jest zorganizowana
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...