Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Architektura budynku a idea energooszczędności

Recommended Posts

Koszty ogrzewania typowego, współcześnie budowanego domu stanowią około 2/3 kosztów jego utrzymania. Wielu inwestorów szuka więc rozwiązań, które powodowałyby zmniejszenie zużycia energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/domy-pasywne/229-architektura-budynku-a-idea-energooszczednosci

Gość jarema
najlepszym materialem i najtanszym do budowy domow energooszczednych jest dobrze sprasowana kostka slomiana.Technologia ta w Polsce wlasciwie nie znana .W USA takich domow jest juz pare tysiecy,
Popularna w Austri,Wlk Brytani ,Niemczech
szukaj w google straw bale
www.EarthHandsAndHouses.org

Cytat

najlepszym materialem i najtanszym do budowy domow energooszczednych jest dobrze sprasowana kostka slomiana.Technologia ta w Polsce wlasciwie nie znana .W USA takich domow jest juz pare tysiecy,
Popularna w Austri,Wlk Brytani ,Niemczech
szukaj w google straw bale
www.EarthHandsAndHouses.org

Technologia w Polsce nie znana bo.... nie nadajaca się w naszym klimacie. A poza tym chciałbyś w czymś takim mieszkać?
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka

Mieszka sie w tym domu wspaniale.
A tutaj masz jeszcze 260 innych realizacji ze swiata.
www.naturalhomes.org
pzdr
Jarema

Witam,

Wygląda to jak jakiś żart, jeśli nie to życzę powodzeni tym którzy zaryzykują i wybiorą tę technoloię budowy własnej chaty , a raczej chatki na kurzej nóżce.

pozdrawiam:

Darek

Cytat

Mieszka sie w tym domu wspaniale.
A tutaj masz jeszcze 260 innych realizacji ze swiata.
www.naturalhomes.org
pzdr
Jarema

Tą wypowiedzią potwierdziłeś moją opinię. "A tutaj masz jeszcze 260 innych realizacji ze swiata."No właśnie - świata. To, że w Pakistanie albo innym państawie bliskiego wschodu mieszka się w lepiankach to nie znaczy, że w Polsce się to przyjmie.Poza tym w Polsce jest 5 takich domów w tej technologii i wszystkie stanowią jedynie atrakcję turystyczną.

Ja tam nie wiem ale osobiście do mnie to nie przemawia, może i pro ekologiczne, ale jak w takiej lepiance pomieścić w miarę komfortowo całą (nie małą) rodzinę, a co z możliwością pożaru??? 100 razy wolę mały biały murowany domek co to wilk może dmuchać i chuchać, a on i tak będzie stał, ocieplić słomą to można posłanie psa, a ja i tak bym go trzymała w domu (moim murowanym). icon_biggrin.gif

Gość qwert
temat stary i chyba zapomniany, a jednak napiszę.. NIE MA ZŁYCH MATERIAŁÓW, są tylko nieodpowiedni fachowcy i lobby, które nie dopuści do straty 40% na czysto..
lepianka(glina, wraz z słomą w naszych warunkach super), glina wypalana(porot...), suporex, pustak itp i td..
wszystko jest odpowiednie, tylko dobrze zrobione, dobrze zaizolowane i prawidłowo wykonane.
A dom, taki do zamieszkania ok.90m2 można postawić za około 70.Tyś zł.ale do POLSZKI jeszcze nie dotarła cywilizacja.

Gość Olek
Przy okazji bardzo polecam wybrac architekta z wykształceniem:) To są te różnice, że nie spie***ą podstawowych rzeczy, z kórymi potem 2 razy trzba się samemu bujać. Miałem bardzo dobrą współpracę z Pania Iwonę z Warszawy. Jej firma jest zorganizowana

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Z ptasich ciekawostek. Zaintrygowały mnie znajdywane w ogrodzie porozwalane muszle ślimaków. I wczoraj udało mi się zobaczyć, skąd się biorą. Usłyszałam dziwne stuki. Spojrzałam w kierunku, z którego dochodziły i zauważyłam drozda. Dzieliły nas jakieś 3 metry odległości, ale on  się zupełnie nie bał. Siadłam na schodku "piździka" i go obserwowałam. Otóż brał ślimaka w dziubek i uderzał o kamienień. I tak ileś razy. Tym razem miałam przy sobie aparat. Później miałam jeszcze jednego gościa...Pod dachem rośnie mi kolejne pokolenie kopciuszków, ale jeszcze nie mam zdjęcia.   Mam warzywniak. Został wyprodukowany z pozostałej płyty i obłożony folią. I wszystko pięknie, tylko temperatury dobrały się do folii. Czym to najprościej zaprawić? 
    • Bardzo dziękuję za uwagi merytoryczne .   Heniu, miło mi Cię znów widzieć u siebie . Uprzejmie donoszę, że cały czas walczę z instalatorem. Jak masz pomysł ,  w jaki sposób wyegzekwować dokończenie prac, to go zdradź. Sądzę ,  że nie jestem jedyną  osobą nabitą w butelkę przez wykonawcę, zatem jeszcze ktoś skorzysta. Ten instalator ma być na początku lipca i będę zachwycona, jak skończy spinać ogrzewanie. Jeśli natomiast chodzi o temat wody, to sądzę, że go to przerosło. Ja mimo rozlicznych talentów i wrodzonej pracowitości nie umiem pewnych rzeczy, więc nie będę regulować presostatu, zmieniać zaworów i zakładać zwrotnych. W przyszłym tygodniu ma być u mnie nowy instalator, może ogarnie.   Rysiu- abisynkę zawsze zdążę, wyprowadzić się też .   Demo- wytłumaczyłeś wszystko bardzo składnie, nie czepiaj się siebie .      
    • Pilnie poszukuje dobrej ekipy do remontu przeciekajacego tarasu nad czescią mieszkalną okolice Kazimierza Dolnego
    • Wypłynął podstępnie z głębiny i złapał mnie za nogę  
    • Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
  • Popularne tematy