Skocz do zawartości

remont kapitalny


Recommended Posts

więc tak zabieram się do kapitalnego remontu domu z lat '70
budżet 70-150tyś >najlepiej 70, 151 =bankrut
na początek wrzucam plany budynku
czy ktoś ma jakiś pomysł
jak go ewentualnie przebudować
(ja już mam pomysł ale na razie go nie zdradzam aby nic nie sugerować -może ktoś ma lepszy pomysł)




edit: drobny błąd na planie piętra -długość dużego pokoju to 403cm nie 533cm

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
mam pierwsze konkretne pytanie
dom został "zbudowany" w latach '70 ale nigdy nie został w całości wykończony (właściciel wyprowadził się zanim dokończył budowę), nigdy też nie został "odebrany" a jest zbudowany nie do końca zgodnie z planem (okna w innych miejscach i w innym wymiarze, altana przed frontowymi drzwiami której nie ma w planach itp -drobiazgi) czy to stanowi jakiś problem?
oraz czy gdybym chciał dom nieco przebudować (przesunąć/usunąć niektóre ścianki działowe i okna) to czy potrzebuję na to zezwolenie, jak to się ma do odbioru?
czy i kiedy powinienem zrobić odbiór przed czy po remoncie?
Link do komentarza
Formalnie, opisany budynek jest niedokończoną budową, na którą wygasło pozwolenie na budowę. Nie powinien więc być użytkowany a tym bardziej rozbudowywany. Prawo przewiduje określoną procedurę dotyczącą niedokończonych budynków. Przede wszystkim potrzebna będzie ekspertyza stanu budynku pod kątem możliwości dokończenia budowy czy też konieczności jego rozbiórki. Trzeba też sporządzić pełna dokumentację projektową z uwzględnieniem przewidywanych zmian i na tej podstawie wystąpić o wydanie nowego pozwolenia na budowę.
Link do komentarza

wg zezwolenia od frontu dom powinien wyglądać tak
92a22fad982e1d53med.jpg


a wygląda tak
e5987489a98d3ca7med.jpg
okno na piętrze to po prawej jest zamurowane jest tam tylko otynkowana wnęka o wymiarze okna


natomiast ja chciał bym aby wyglądał tak
12e18eab4d37656amed.jpg

nie wiem jeszcze jak się rozstrzygnie kwestia odbioru
ale skoro można zalegalizować samowolę budowlaną sprzed 1995 roku to zastanawiam się czy nie wykonać planowanych przez mnie zmian teraz i udawać że jest tak już od ponad 15lat?

Link do komentarza

wewnątrz nie jest tak źle

na piętrze prawie nic nie planuje zmieniać
jedynie wstawić "brakujące" okno w łazience i przenieść okno w średniej sypialni z boku na przód budynku
a606870383ec66d6med.jpg

na parterze będzie najtrudniej
kuchnia jest zdecydowanie za mała, nie chciał bym jednak łączyć jej z salonem po za tym nie mogę wyburzyć ściany dzielącej kuchnię i salon ponieważ ponad nią "brakuje szyny w stropie", jest ona więc w pewien sposób (mimo że jest taka cienka) ścianą nośną. Planowałem więc wybudować małą spiżarnię i umieścić w niej szafę z drzwiami oraz wyciąć 2 otwory,w których wstawiłbym lodówkę i piekarnik

przedpokój ma zbyt wiele zakamarków i jest bardzo ciemny chciałem więc planuję połączyć go ze schowkiem

balkon jest wg za wielki więc jeżeli starczy mi pieniędzy to na jego części postawię werandę i zadaszę resztę balkonu
571b878a0e13c788med.jpg

w piwnicy chciałem wyburzyć ścianki działowe w małych pomieszczeniach (w jednym zorganizować łazienkę a w drugim pralnię/kotłownię oraz przedłużyć garaż do końca długości balkonu i dobudować niewielkie pomieszczenie pod pozostałą częścią balkonu
391dc6a8b88b9264med.jpg

najważniejsza rzecz która nadal pozostaje do zaplanowania to ogrzewanie -ostatnio rozmawiałem z kolejnymi hydraulikami i usłyszałem kolejne opinie i sam już nie wiem co robić

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...