Skocz do zawartości

Ściana zewnętrzna


Recommended Posts

WItam

Rozmawiałem dzisiaj z budowlańcem, który będzie prowadził moją budowę. Wyliczył, że metr ściany z interesujących mnie bloczków FORTIS ( bloczek+tynk ) będzie kosztował 290 zł, metr ściany z MAXA ( max+styropian 15cm + tynk) 190. I tutaj pojawia się kilka pytań do REDAKCJI i wszystkich uczestników forum. Jakie wsp. przenikania ciepła będzie miała ściana z maxa + 15 styropianu? Keramzyt ma U=0,18 gdyby dołożyć tynk ciepłochronny da się zejść do U= 0,14-15. Czy jest sens wydawać pieniądze na ścianę jednowarstwową z FORTISA ( ok 110 metrów ściany)?? Różnica niby ok 12 tyś ale patrząc na całość budowy to niewiele. Kolejne pytanie to jaka jest różnica ( poza cenową ) pomiędzy MAXem a POROTHERMEM 25 ?
Link do komentarza
Różnicy pomiędzy maxem a porothermem oprócz cenowej to chyba nie ma. A nawet śmiem twierdzić że max z Kozłowic jest lepszy od porothermu jakościowo.

Max+15 styropianu (w zależności od grubości maxa) to U około 0,26.

Nie wiem skąd masz te dane dla keramzytu (chyba że mówisz o tym Fortisie). Ja tego wynalazku jeszcze nigdzie nie widziałem a podejrzewam że nie wielu się z tym spotkało. Wybór należy do ciebie, a 12 tys w budowie całego domu to tak na prawdę bardzo dużo - to są np. tynki wewnątrz (bez materiału).
Link do komentarza
Cytat

WItam

Rozmawiałem dzisiaj z budowlańcem, który będzie prowadził moją budowę. Wyliczył, że metr ściany z interesujących mnie bloczków FORTIS ( bloczek+tynk ) będzie kosztował 290 zł, metr ściany z MAXA ( max+styropian 15cm + tynk) 190. I tutaj pojawia się kilka pytań do REDAKCJI i wszystkich uczestników forum. Jakie wsp. przenikania ciepła będzie miała ściana z maxa + 15 styropianu? Keramzyt ma U=0,18 gdyby dołożyć tynk ciepłochronny da się zejść do U= 0,14-15. Czy jest sens wydawać pieniądze na ścianę jednowarstwową z FORTISA ( ok 110 metrów ściany)?? Różnica niby ok 12 tyś ale patrząc na całość budowy to niewiele



Nie wiem, czy podana przez Ciebie cena za 1m2 ściany uwzględnia także bloczki (belki) systemowe: nadproża, wieńcowe, otworowe i narożnikowe. Tylko budując w pełnym systemie, można spodziewać się zadawalających efektów.
Bloczek ma od 7 do 10 warstw (zależy jak liczyć warstwy), co powoduje znakomitą izolacyjność w każdych warunkach. Ściana o grubości 0,36m (lub 0,31m) ma w sobie 0,2m styropianu.
Bloczek ma jednak, swoje wady – jest kruchy i nie wybacza „bylejakości”. Ścianę musi stawiać bardzo dokładna ekipa.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...