Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

bardzo, ale to bardzo lagodnie powiedziane icon_wink.gif


Nastąpiła mała edycja postu ... małe sprostowanie.
A czy obcięcie projektu o jeden pokój na samym końcu ma jakikolwiek sens ?

Cytat

Nastąpiła mała edycja postu ... małe sprostowanie.
Na początek jedna łazienka i kibelek z pewnością. Frontowa ściana bez wykuszu. Dach faktycznie duży, garaż powiekszony by był razem z kotłownią. Drzwi powolutku a już na dzien dobry 2 pary bym powyrzucał. Co do poddasz to troszeczke źle sie wyraziłem. Chodziło mi o coś ala antresola żeby nad lewą cześćią domu zrobić tylko poddasze tak żeby salon zyskał przestrzenność
A czy obcięcie projektu o jeden pokój na samym końcu ma jakikolwiek sens ?

Link do komentarza
Cytat

Witajcie Optymiści !!
Jestem nowym członkiem tego dłuuugiego forum.
Jak narazie przebrnąłem przez połowe forum. Mam zaledwie pare godzin dziennie na czytanie.
W związku z planowaną budową i wątpliwościami chciałbym podzielić się z wami (często już wyjadaczami którzy zbudowali dom lub są w trakcie ) moim pomysłem na dom z kwotą około 220 tys.
Czy jest możliwość wybudowania tego domu

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...4e524abd3c2da,1
z małymi przerubkami :
garaz na 2 auta
poddasze użytkowe

Chciałbym go wybudować do stanu z podłogami na dole i wyposażoną kuchnią (meble będą po cenie materiałów) reszta standard golfa nie mercedesa.
Potraktujcie mnie Optymiste łagodnie nie wdeptujcie odrazu w ziemie ;)


za tę kwotę to co najwyżej SSZ, a prawdopodobnie tylko SSO
Link do komentarza
Cytat

sam garaż to kilkadziesiąt tys. zł



choćby stąd
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...4e524abd3c2da,1



koszta jak sam tam widzisz są podane z wykuszem ja go miał nie będę. Drewna również pójdzie mniej, brak klinkieru w częssci garażowej również oszczędność brak rolet zewnetrznych, brak okien w garażu... to takie zmienay które są w tej chwili dla mnie oczywiste - części pewnie jeszcze nie widzę ....

Ale dziękuje za każdą opinie.
Link do komentarza
Chyba ten wątek powinien zmienic swój tytuł:
Nasze domki WYBUDOWANE za 200tys icon_biggrin.gif
Bardzo mało zagląda tu takich co wybudowali domek za 200 (nawet z kawałkiem) icon_wink.gif
Widzę tu tylko pytania : "dam radę????" i odpowiedzi "nie dasz rady!".
Najlepiej gdyby tu ktoś z tych optymistów założył bloga i udowodnił wszystkim że można.
Ja obiecuję podac kwotę ile wydałam na moment przeprowadzki do domu.Liczę na jesień tego roku.
Link do komentarza
Cytat

Chyba ten wątek powinien zmienic swój tytuł:
Nasze domki WYBUDOWANE za 200tys icon_biggrin.gif
Bardzo mało zagląda tu takich co wybudowali domek za 200 (nawet z kawałkiem) icon_wink.gif
Widzę tu tylko pytania : "dam radę????" i odpowiedzi "nie dasz rady!".
Najlepiej gdyby tu ktoś z tych optymistów założył bloga i udowodnił wszystkim że można.
Ja obiecuję podac kwotę ile wydałam na moment przeprowadzki do domu.Liczę na jesień tego roku.


niestety masz rację
ale lepiej dowiedzieć się że nie da się rady wybudować tego za te pieniądze przed podjęciem decyzji o budowie, a nie dopiero wtedy jak już zabraknie kasy a końca budowy nawet nie widać


za 200 tys zł może się uda wybudować prosty domek około 100 m2 - jeśli więcej metrów to więcej kasy
Link do komentarza
Cóż może faktycznie tak sie powinno nazywać.

Jak tylko zacznę budowę obiecuje zacznę spisywać wszystkie wydatki łącznie z papierkami.
Gdzieś przy pierwszej okazji zaczne publikować.
Niestety po obejrzeniu niezliczonej ilości projektów spodobał mi się Archon dom w gloksyniach.
I cóż moge powiedzieć więcej... kości zostały rzucone.
System oczywiście gospodarczy.
Zaczynamy negocjacje dziłkowe.
Następny wpis jak tylko zacznie sie coś dziać.
Link do komentarza
Cytat

Cóż może faktycznie tak sie powinno nazywać.

Jak tylko zacznę budowę obiecuje zacznę spisywać wszystkie wydatki łącznie z papierkami.
Gdzieś przy pierwszej okazji zaczne publikować.
Niestety po obejrzeniu niezliczonej ilości projektów spodobał mi się Archon dom w gloksyniach.
I cóż moge powiedzieć więcej... kości zostały rzucone.
System oczywiście gospodarczy.
Zaczynamy negocjacje dziłkowe.
Następny wpis jak tylko zacznie sie coś dziać.



To czekamy!
Tylko nie zrezygnuj z pisania, kiedy okaże się że ciężko jest wybudować za te kwotę, lub po prostu nie dasz rady i zrezygnujesz...Po prostu warto napisać też najgorszą prawdę-ku przestrodze innym icon_wink.gif Ale oczywiscie mam nadzieje że Ci się uda icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Chyba ten wątek powinien zmienic swój tytuł:
Nasze domki WYBUDOWANE za 200tys icon_biggrin.gif
Bardzo mało zagląda tu takich co wybudowali domek za 200 (nawet z kawałkiem) icon_wink.gif
Widzę tu tylko pytania : "dam radę????" i odpowiedzi "nie dasz rady!".
Najlepiej gdyby tu ktoś z tych optymistów założył bloga i udowodnił wszystkim że można.
Ja obiecuję podac kwotę ile wydałam na moment przeprowadzki do domu.Liczę na jesień tego roku.

.

Otóż to – ale myślę, że jest sporo osób które się wyrobiły w w/w kwocie. Problem polega na tym, że jak trzeba wiedzy to się tu wchodzi a jak już pójdzie to albo się zapomina o forum albo pisać się nie chce. Ja podzielę się wiedzą i kosztami – co mi szkodzi. Tym co mogę już się dzielę.
Link do komentarza
Cytat

.

Otóż to – ale myślę, że jest sporo osób które się wyrobiły w w/w kwocie. Problem polega na tym, że jak trzeba wiedzy to się tu wchodzi a jak już pójdzie to albo się zapomina o forum albo pisać się nie chce. Ja podzielę się wiedzą i kosztami – co mi szkodzi. Tym co mogę już się dzielę.



Właśnie chciałam dodać takie stwierdzenie-po prostu ktoś kto wybudował juz dom, to ma to wszystko w d... i sobie po prostu mieszka icon_biggrin.gif Ale ja też obiecuję podać kwotę, bo z tym forum się troszkę związałam a że mój budżet budowy należy do tych raczej niziutkich, to też może być dla kogos pomocne icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Właśnie chciałam dodać takie stwierdzenie-po prostu ktoś kto wybudował juz dom, to ma to wszystko w d... i sobie po prostu mieszka icon_biggrin.gif Ale ja też obiecuję podać kwotę, bo z tym forum się troszkę związałam a że mój budżet budowy należy do tych raczej niziutkich, to też może być dla kogos pomocne icon_wink.gif


No to możemy sobie podać ręce icon_smile.gif Też uważam, że takie fora są pomocne i też troszkę będę mógł wnieść wiedzy dla innych - tak jak ja już skorzystałem.
Link do komentarza
Witam
Temat przeczytałem z zaciekawieniem.
Szukam własnie projektu (jak większość tutaj) aby zamknąć się w kwocie max 200-250 tysi i to już z wykończeniem i wszystkim dookoła.
Oczywiście duża część pracy własnej i pomoc rodziny będzie potrzebna bo gdyby robić to pomocą ekip budowlanych/remontowych to myślę, że cel nie ośiągalny.
Projekt jaki wybrałem po przewertowaniu setek sztuk innych icon_smile.gif to: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-garazem-2.html
Najbardziej odpowiedni dla nas i co ważne bez praktycznie żadnych zmian icon_smile.gif I myślę, żę maksymalnie prosty - już chyba prościej się nie da icon_biggrin.gif
Do rozpoczęcia budowy daleko, ale gdy się zacznie będę informował szczegółowo o kosztach

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To czekamy!
Tylko nie zrezygnuj z pisania, kiedy okaże się że ciężko jest wybudować za te kwotę, lub po prostu nie dasz rady i zrezygnujesz...Po prostu warto napisać też najgorszą prawdę-ku przestrodze innym icon_wink.gif Ale oczywiscie mam nadzieje że Ci się uda icon_smile.gif



Pierwsze rozmowy za mną.
Czas na gromadzenie dokumentacji do kredytu i kupna działki.
Działka szerokości 25m wiec niewiele.
Prawdopodobnie będzie musiała nastapić zmiana opcji domku gdyż Bank za minimalną kwote wybudowania metra kw domu uważa 2 tys zł wiec przy 136 + podwójny garaż nie wezmę (lub byłoby masa karkołomnych zagrań kredytu) wychodzi jakieś 320 tys na budowe domu.
Jak uda sie ustalić zmiany w projekcie lub znaleźć inny będę pisał.

Link do komentarza
Cytat

Witam
Temat przeczytałem z zaciekawieniem.
Szukam własnie projektu (jak większość tutaj) aby zamknąć się w kwocie max 200-250 tysi i to już z wykończeniem i wszystkim dookoła.
(...)



Z tym "wszystkim dookoła" to raczej ciężko....Kurczę jak policzyłam sobie te wszystkie "bajery" wokół domu (wyrównanie ziemi, nawiezienie, kostka wokół domu, taras, ogrodzenie(!!!)) to...masakra. Te rzeczy myślę będziemy robić powolutku.Priorytetem będzie ogrodzenie, w tej chwili jest siatka leśna. Mamy sucho na działce , więc nie obawiamy się błota, bez kostki da się żyć icon_wink.gif


Cytat

Pierwsze rozmowy za mną.
Czas na gromadzenie dokumentacji do kredytu i kupna działki.
Działka szerokości 25m wiec niewiele.
Prawdopodobnie będzie musiała nastapić zmiana opcji domku gdyż Bank za minimalną kwote wybudowania metra kw domu uważa 2 tys zł wiec przy 136 + podwójny garaż nie wezmę (lub byłoby masa karkołomnych zagrań kredytu) wychodzi jakieś 320 tys na budowe domu.
Jak uda sie ustalić zmiany w projekcie lub znaleźć inny będę pisał.



Ja brałam kredyt w maju.Faktycznie te 2tys za m2 jest dla nich najniżym progiem.
Nie wiem w jakim banku ostatecznie weźmiesz,ale mój zrobił nam "psikusa".Zmienili sobie harmonogram transz jak im pasowało i zamiast 3 zrobili 4 -przy czym pomieszali etapy robót.Gdzieś "uciekły" im wylewki, za to w jednym etapie nie ujęli tynkowania, zamiast to dali C.O.., a po tynkach niby mielibysmy robić....elektrykę-znawcy budowlani!!!Oczywiście nie dało rady podczas podpisywania umowy przeczytać wszystkiego, rzuciłam okiem, wydawało mi sie że jest ok...Teraz jest problem z odkręceniem tego, chyba dla świetego spokoju pożyczymy od kogoś te kilkanaście tys. i zrobimy zgodnie z logika budowlaną...Nie dość że człowiek się "szczypie" to jeszcze utrudniają...
Link do komentarza
Czapi masz rację. oczywiście nie miałem na myśli wykończenia wszystkiego na tip-top. Tyle tylko by dom był wykończony na 100% i jakieś ogrodzenie co by psy swobodnie biegały icon_biggrin.gif Co do podjazdu, ścieżek, kostki i samego ogrodu to już powolutku z bieżących finansów. Myślę, ze to już będzie czysta przyjemność taka praca w okół domu i radość będzie jak zmiany będą po cięzkiej pracy następowały ;)
Link do komentarza
Cytat

Czapi masz rację. oczywiście nie miałem na myśli wykończenia wszystkiego na tip-top. Tyle tylko by dom był wykończony na 100% i jakieś ogrodzenie co by psy swobodnie biegały icon_biggrin.gif Co do podjazdu, ścieżek, kostki i samego ogrodu to już powolutku z bieżących finansów. Myślę, ze to już będzie czysta przyjemność taka praca w okół domu i radość będzie jak zmiany będą po cięzkiej pracy następowały ;)



Czekam na te chwilę jak Pustynia Atakama na deszcz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Czapi - jeśli można to w jakim banku brałaś pożyczkę???

Co do kwoty za metr to da się troszeczkę nagiąć - otóż co bardziej sprytni doradcy kredytowi (a nie wszystkim się chce) robią tak, że kilka pomieszczeń potraktują jako pomieszczenia gospodarcze, a te nie wchodzą w metraż który to bank bierze pod uwagę. Dobra tutaj musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie albo zadaj takowe pytania w open finance/expander etc itd....
Link do komentarza
Cytat

Czapi - jeśli można to w jakim banku brałaś pożyczkę???

Co do kwoty za metr to da się troszeczkę nagiąć - otóż co bardziej sprytni doradcy kredytowi (a nie wszystkim się chce) robią tak, że kilka pomieszczeń potraktują jako pomieszczenia gospodarcze, a te nie wchodzą w metraż który to bank bierze pod uwagę. Dobra tutaj musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie albo zadaj takowe pytania w open finance/expander etc itd....



Tak i tu masz rację.Mój domek ma 119m2 pow. użyt., po podłogach jest więcej-myslę że przymykają na to oko(uznali że jest 120m2)-no chyba że są duże różnice rzucające sie w oczy.
Co do kredytu....korzystałam z doradcy kredytowego i powiem tak;są plusy i minusy.Myślę,że oni załatwiają tam gdzie dostaną "za mnie " więcej.Nie mogę porównać z innymi bankami, nie wiem co zaproponowałyby zwykłemu śmiertelnikowi z ulicy a co takim jak ja czyli "nagonionym" przez doradcę....
Ja wzięłam w Eurobanku,ale ukryte koszta się znalazły i owszem icon_confused.gif
Jakieś ubezpieczenia(z tym była jakaś grubsza afera w kraju) i inne pierdoły....załapaliśmy się na te dopłaty "Rodzina na swoim". Ale nie wiem czemu jak widzę logo tego banku to mam niemiłe dreszcze icon_rolleyes.gif
Jak masz czas, pochodź po bankach, porównaj oferty a potem skorzystaj z doradcy(za darmo).Ciekawa jestem czy zaproponuje cos lepszego?
Link do komentarza
Cytat

Jak masz czas, pochodź po bankach, porównaj oferty a potem skorzystaj z doradcy(za darmo).Ciekawa jestem czy zaproponuje cos lepszego?


Dokładnie tyle, że proponowałbym przejść się do kilku doradców kredytowych (ale z różnych firm) - bo są różnice i to ogromne. Sam to przerabiałem, jedne wynikające z tego o czym napisała Czapi a drugie to - nazwijmy to "chęcią do pracy i myślenia".
Link do komentarza
Cytat

Czapi - jeśli można to w jakim banku brałaś pożyczkę???

Co do kwoty za metr to da się troszeczkę nagiąć - otóż co bardziej sprytni doradcy kredytowi (a nie wszystkim się chce) robią tak, że kilka pomieszczeń potraktują jako pomieszczenia gospodarcze, a te nie wchodzą w metraż który to bank bierze pod uwagę. Dobra tutaj musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie albo zadaj takowe pytania w open finance/expander etc itd....



Czy poddasze bierze sie do powierzchni domu czy można na początku nie mówić o tym ze bedzie miało być użytkowe ?
Link do komentarza
Cytat

Czy poddasze bierze sie do powierzchni domu czy można na początku nie mówić o tym ze bedzie miało być użytkowe ?


Oczywiście rozmawiamy o powierzchni dla banku. To nie jest do końca tak. Jeśli masz projekt domu z poddaszem użytkowym to ono jest wliczane w powierzchnię. Ale dla banku nie liczy się np. klatka schodowa (zwał jak chciał) czy garaż bądź garderoba. W ten oto sposób jeden z pokoi na poddaszu możesz przeznaczyć na garderobę już na etapie projektu (na papierze) i w ten oto sposób dom Ci zmaleje o jakieś powiedzmy 10m2. Ale tak jak napisałem wczesniej: z tym pytaniem to do bardziej wykwalifikowanych ode mnie - ja z zupełnie innej branży.... Przejdź się do kilku doradców finansowych i pogadaj.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście rozmawiamy o powierzchni dla banku. To nie jest do końca tak. Jeśli masz projekt domu z poddaszem użytkowym to ono jest wliczane w powierzchnię. Ale dla banku nie liczy się np. klatka schodowa (zwał jak chciał) czy garaż bądź garderoba. W ten oto sposób jeden z pokoi na poddaszu możesz przeznaczyć na garderobę już na etapie projektu (na papierze) i w ten oto sposób dom Ci zmaleje o jakieś powiedzmy 10m2. Ale tak jak napisałem wczesniej: z tym pytaniem to do bardziej wykwalifikowanych ode mnie - ja z zupełnie innej branży.... Przejdź się do kilku doradców finansowych i pogadaj.



Trzeba zrobić adaptację projektu w ten sposób aby zmniejszyć powierzchnię(garderoby, pralnie, suszarnie itp..)-nie należy też przesadzać, ale trochę odjąć tych metrów się da.
Moi znajomi tak skonstruowali umowę z bankiem że w kosztorysie zawarli tylko wykończenie parteru i na to brali kasę.A i tak udało im się wykończyć górę za tę cenę. Niestety nie mam z nimi kontaktu, wiem że załatwiali to z doradcą.
Link do komentarza
Wiem, że ludzie którzy chcieli załapać się na program rodzina na swoim tak załatwiali sprawę czasie. W tym programie było ograniczenie co do powierzchni powstającego budynku a oni w ten sposób zmniejszali te powierzchnię, że łapali się na dopłaty a w rzeczywistości mieli domy większe.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie icon_smile.gif

W koncu sie zdecydowalismy na wlasny domek icon_smile.gif

Co myslicie o tym projekcie?

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Daktyl-3/...,idp,19413.html

Nam na razie najbardziej podchodzi. Jak myslicie, jakie beda koszty budowy pod klucz?

Jestem totalnym laikiem, dopiero czytam i sie wgryzam w tajniki taniego budowania icon_smile.gif

Budujemy w lubiskiem, kolo Zielonej Gory

Podrawiam wszystkich, Beata Edytowano przez Beata_K (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witajcie icon_smile.gif

W koncu sie zdecydowalismy na wlasny domek icon_smile.gif

Co myslicie o tym projekcie?

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Daktyl-3/...,idp,19413.html

Nam na razie najbardziej podchodzi. Jak myslicie, jakie beda koszty budowy pod klucz?

Jestem totalnym laikiem, dopiero czytam i sie wgryzam w tajniki taniego budowania icon_smile.gif

Budujemy w lubiskiem, kolo Zielonej Gory

Podrawiam wszystkich, Beata



W Świętokrzyskim to koszt budowy "bez umowy" to myślę jakieś 80tyś SSO + 35tyś za dach. reszta to już zależy. A pod klucz to nie ma górnej granicy.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

W Świętokrzyskim to koszt budowy "bez umowy" to myślę jakieś 80tyś SSO + 35tyś za dach. reszta to już zależy. A pod klucz to nie ma górnej granicy.



Nie "bez umowy" a netto, to raz.

Te koszta to robocizna, materiały?
Link do komentarza
Wczoraj podliczyłam koszty wydaliśmy na dzień dzisiejszy 196600 czyli prawie te 200 tys

Stan na chwilę obecną to SSZ z instalacjami gazową, wod-kan i co( mamy tez juz kupiony piec gazowy z bojleremw tej kwocie ) ale bez podłogówki, skończone tynki wewnątrz ( gipsowe) i z zewnątrz ocieplony dom, ale bez tynku

domek jak w podpisie wydamy jeszcze co najmniej 85 tys i nie bedzie to stan na tip top icon_cool.gif

tak wygląda z zewnątrz teraz



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Wczoraj podliczyłam koszty wydaliśmy na dzień dzisiejszy 196600 czyli prawie te 200 tys

Stan na chwilę obecną to SSZ z instalacjami gazową, wod-kan i co( mamy tez juz kupiony piec gazowy z bojleremw tej kwocie ) ale bez podłogówki, skończone tynki wewnątrz ( gipsowe) i z zewnątrz ocieplony dom, ale bez tynku

tak wygląda z zewnątrz teraz



Gratuluje wytrwałości i częsciowego spełnienia marzeń. Mam nadzieje ze nadal będzie Ci się chciało od czasu do czasu wrzucac koszta na forum żeby dojść do stanu "zamieszkania" i wtedy będziemy mądrzejsi o koszty kolejnego dom

Cytat

Czekam na te chwilę jak Pustynia Atakama na deszcz icon_biggrin.gif



Coprawda nie na moją odpowiedź był ten tekst ale bardzo mi sie spodobał.

Podstawowe koszty związane z budową :

Dzisiaj podpisana bedzie umowa przedwstępna niestety za pośrednictwem Brokera :/

Działka szerokości 36 m długość około 220 ... całość 7700 m
Zdjęcia mysle że wrzucę do weekendu troche pracy.

Koszty poniesione :
Kopia mapy zasadniczej do wniosku o warunki zabudowy 37 zł
Umowa przedwstępna notarialna z wpisem do księgi wieczystej 600 zł
Zadatek na działkę 4000 zł
Połowa gaży brokera :/ o zdziercy 1800 zł

Nie wliczam oczywiście paliwa aż tak dokładny nie jestem.

Link do komentarza
Cytat

Gratuluje wytrwałości i częsciowego spełnienia marzeń. Mam nadzieje ze nadal będzie Ci się chciało od czasu do czasu wrzucac koszta na forum żeby dojść do stanu "zamieszkania" i wtedy będziemy mądrzejsi o koszty kolejnego dom



Coprawda nie na moją odpowiedź był ten tekst ale bardzo mi sie spodobał.

Podstawowe koszty związane z budową :

Dzisiaj podpisana bedzie umowa przedwstępna niestety za pośrednictwem Brokera :/

Działka szerokości 36 m długość około 220 ... całość 7700 m
Zdjęcia mysle że wrzucę do weekendu troche pracy.

Koszty poniesione :
Kopia mapy zasadniczej do wniosku o warunki zabudowy 37 zł
Umowa przedwstępna notarialna z wpisem do księgi wieczystej 600 zł
Zadatek na działkę 4000 zł
Połowa gaży brokera :/ o zdziercy 1800 zł

Nie wliczam oczywiście paliwa aż tak dokładny nie jestem.



Fajnie.Już coś zaczyna się dziać :yahoo:
Ale masz super "działę" icon_eek.gif Będzie po czym spacerować.Ja mam prawie 1300m2 i dla mnie to maaaało!!
Link do komentarza
Cytat

Fajnie.Już coś zaczyna się dziać :yahoo:
Ale masz super "działę" icon_eek.gif Będzie po czym spacerować.Ja mam prawie 1300m2 i dla mnie to maaaało!!



No cóż ... udało sie icon_lol.gif końca działki nie widzę schodzi w dół a w dole strumyk icon_biggrin.gif a 200 metrów na wschód Park icon_biggrin.gif

Projekt wybrany głównodowodzący też zaczynamy wojnę icon_biggrin.gif

WAR IS WAR !!!
Link do komentarza
Cytat

No cóż ... udało sie icon_lol.gif końca działki nie widzę schodzi w dół a w dole strumyk icon_biggrin.gif a 200 metrów na wschód Park icon_biggrin.gif

Projekt wybrany głównodowodzący też zaczynamy wojnę icon_biggrin.gif

WAR IS WAR !!!



Nie no...to musi byc fantastyczne miejsce icon_biggrin.gif

No i oby to był BLITZKRIEG a nie jakaś WOJNA STULETNIA icon_wink.gif

Na barykady!!! :bandit:
Link do komentarza
Cytat

Tylko z wrodzonej ostrożności icon_cool.gif

A sprawdzałeś czy ten Park nie ma jakiejś "otuliny" "rzutującej" na działkę ?




Wszystko sprawdzone.
Działka jest siedliskowa po obu stronach sąsiedzi niestety... wiec gmina musi wydac warunki zabudowy zwłaszcza ze na działce stoi juz zabudowa zagrodowa tyle że do rozbiórki icon_biggrin.gif
Także trochę zabawy w demolowanie będzie icon_biggrin.gif
Sprawdziłem dom do wysokości 8 metrów stojący minimum w połowie swojej wysokości od drogi lub granicy można rozebrac samemu zgłaszając tylko ten fakt w gminie. Nie trzeba mieć pozwolenia.

Cytat

Nie no...to musi byc fantastyczne miejsce icon_biggrin.gif

No i oby to był BLITZKRIEG a nie jakaś WOJNA STULETNIA icon_wink.gif

Na barykady!!! :bandit:




Miejsce jest fantastyczne icon_biggrin.gif
Wojna max (mam nadzieje) dwu letnia pot krew i łzy ale warto icon_biggrin.gif

Dzięki za wsparcie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie ma czegoś takiego jak działka siedliskowa.
Zapewne chodzi o zabudowę zagrodową dla rolników.
Dla rolników - coś mi się wydaje, że ktoś wpuszcza Cię w maliny.

Zwłaszcza jeśli działki sąsiadujące też są zabudowami zagrodowymi (rolne) - bo nie będzie (może nie być) kontynuacji zabudowy, czyli WZiZT na normalnych warunkach może byc problematyczne.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma czegoś takiego jak działka siedliskowa.
Zapewne chodzi o zabudowę zagrodową dla rolników.
Dla rolników - coś mi się wydaje, że ktoś wpuszcza Cię w maliny.



Działka siedliskowa tak to nazywaja w banku.

6 klasa ziem wiec od 2008 sie nie odralnia w momencie otrzymania warunków zabudowy staje sie działką budowlaną. W gminie powiedzieli że nie mogą nawet jakby chcieli nie wydać warunków bo po obu stronach (sasiedzi) jest zabudowa, mało tego na działce stoi dom jeszcze stoi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
A to co stoi na tej działce to budynek murowany?
Ja miałam podobnie-na mojej działce była rozpoczęta około 10 lat temu budowa-mury poprowadzone mniej -więcej do stropu.Rozbiórka odbyła się chyba nawet bez zgłoszenia, bo geodeta tworząc mapkę naniósł to jako "ruiny".Wyburzanie poszło gładko...Tylko okazało się że fundamenty zrobione były tak solidnie...ech!Facet rozbijający je stwierdził że budując bloki takich nie robią icon_confused.gif Zezbrojone, szerokie, głębokie....Zamiast 1tys, zapłacilismy łącznie około 3tys. Potrzebna była kopara z mocnym młotem...Aż szkoda było tych fundamentów...Może byśmy sie pokusili o wykorzystanie ich,ale dom stał w beznadziejnym miejscu.
Link do komentarza
Garaż zacznie sie w lini zabudowy. Mój głównodowodzący był na tym obszarze głównym architektem na Powiat przez 15 lat i przez 5 na byłe województwo. Także mam nadzieje ze wie co robi icon_biggrin.gif

Cytat

A to co stoi na tej działce to budynek murowany?
Ja miałam podobnie-na mojej działce była rozpoczęta około 10 lat temu budowa-mury poprowadzone mniej -więcej do stropu.Rozbiórka odbyła się chyba nawet bez zgłoszenia, bo geodeta tworząc mapkę naniósł to jako "ruiny".Wyburzanie poszło gładko...Tylko okazało się że fundamenty zrobione były tak solidnie...ech!Facet rozbijający je stwierdził że budując bloki takich nie robią icon_confused.gif Zezbrojone, szerokie, głębokie....Zamiast 1tys, zapłacilismy łącznie około 3tys. Potrzebna była kopara z mocnym młotem...Aż szkoda było tych fundamentów...Może byśmy sie pokusili o wykorzystanie ich,ale dom stał w beznadziejnym miejscu.



Nie strasz nie strasz... Ja mam dom z czasów powojennych ale rozpadający sie... i budenk gospodarczy którego fundamenty bede musiał rozwalić ...
Link do komentarza
Cytat

Może głupie pytanie, ale dlaczego nie wystąpiłeś (przed zakupem i wyborem projektu) o wydanie WZiZT ?



Wystąpiłem tydzień temu. Dzisiaj podpisuje umowę przedwstępną. Jeśli nie uzyskam warunków zabudowy chociaż zapewniano mnie że na 150% uzyskam, mogę odstąpić od umowy stracę tylko zadatek.
Link do komentarza
Minął dzien wczorajszy i oprócz nerwów nic sie nie zmieniło... chyba sie uodparniam...

Na godzinę przed podpisaniem umowy okazało sie że są nieścisłości pomiędzy zapisami w księdze wieczystej a między aktem poświadczenia dziedziczenia...
Żartobliwie rzecz ujmując Pani miała różnych ojców ;) (chociaż mnie to nie bawi ale staram sie ;) )

Mają to poprostować w sądach wyciągnąć pełny akt urodzenia iść do sądu z aktem urodzenia oraz aktem poświadczenia dziedziczenia i zmienić zapisy w księdze wieczystej.

Czekam na telefon od mojego notariusza.
Link do komentarza
Cytat

Minął dzien wczorajszy i oprócz nerwów nic sie nie zmieniło... chyba sie uodparniam...

Na godzinę przed podpisaniem umowy okazało sie że są nieścisłości pomiędzy zapisami w księdze wieczystej a między aktem poświadczenia dziedziczenia...
Żartobliwie rzecz ujmując Pani miała różnych ojców ;) (chociaż mnie to nie bawi ale staram sie ;) )

Mają to poprostować w sądach wyciągnąć pełny akt urodzenia iść do sądu z aktem urodzenia oraz aktem poświadczenia dziedziczenia i zmienić zapisy w księdze wieczystej.

Czekam na telefon od mojego notariusza.



Ja na kupno swojej "czekałam" 2 lata, były sprawy spadkowe,sądy, licytacje, kombinacje i kiedy już miałam w ręku akt notarialny to nie mogłam uwierzyć... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...