Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

Masz trochę racji, bo kalkulując "na oko" koszta budowy , nie wliczając całej masy "pierdółek" za które trzeba zapłacić można się pomylić.
Myślę jednak ,że grono tych którzy chcą się zmieścić w tej sumie ma trochę inn epodejście do budowania i urządzania. Ja np. nie liczę że za 200tys zrobię wszystko.Na działkę wydam 47tys,ale to oddzielny koszt..Mój domek ma 119m2plus garaż.Chcę wykończyć tylko parter.Wiem też,ze na pewno nie będę robić kuchni za 15tys.W kuchni potrzebuję mebli,kuchenki gazowej z piekarnikiem elektrycznym,okap, lodówkę i ew. zmywarkę.Maksymalnie wydam na to 9 tys-już mam policzone.w zasadzie podstawa to kuchenka z okapem i lodówka.Jak ktoś się orientuje każdą z tych rzeczy średnio można kupić za 1tys.( w promocjach), kuchenka gazowa z piek.el. już od 599,00zł(Beko na Allegro).Wiadomo ktoś chce jeszcze zmywarkę,mikrofalę i inne -zapłaci więcej.Nie wszystko musi być do zabudowy(to jest droższe).
Pewne prace już wiem,ze wykonamy sami-np.malowanie-nigdy zresztą nikogo nie wynajmowałam-malowaliśmy sami.Panele kłaść umiemy-już to robiliśmy,płytki też..Meble do salonu też na razie mamy.Najbardziej boję się instalacji...co,wod-kan,elektryka-to są największe koszta po zamknięciu stanu surowego.
Patrze na mojego kolegę z pracy ,który się buduje i widzę jakie pieniądze wydaje-trochę mnie to przeraża.Ale widzę też ile robi rzeczy zbędnych,które podrażają(oświetlenie elewacji domu, oświetlenie stopni w całym domu).
Nie każdy też planuje za tę kwotę zrobić wszytsko wokół domu-dla niektórych budowa domu to też zrobienie na tip -top super ogródka,super bramy i kosteczki przed domem.Dla mnie dom to dom-reszta to jest reszta.To jest dla mnie sprawa drugoplanowa i nie stanowi jedności.To ze nie stać mnie na fachowe zagospodarowanie terenu wokół domu nie powinno zdecydować,ze zrezygnuję z budowy wogóle icon_smile.gif Nie sądze,żeby ktoś z tego grona liczył na luksusowe wyposażenie domu,dachówke ceramiczną, pompę ciepła,sprzęty AGD od A do Z i ...złote klamki icon_wink.gif
Grunt to własny kąt!Może skromny i bez rozmachu ale swój...Każdy patrzy na swoje wydatki mierząc "swoją miarką", która nie zawsze jest równa dla wszystkich.Standardowa wycena 1 m2 powierzchi domu jest średnią,która uwzglenia wysztkie minimum i maksimum jak i standard wykończenia.Kto jest w stanie zapłacić tę średnią,nie jest świadomy ,ze coś można zrobić taniej....Wystarczy spojrzeć na skrajne ceny płytek,baterii, umywalek....Średnia cena wychodzi...po prostu drogo..ufffff ale napisałam sie....
Jeśli ktoś z Was w końcu zacznie budowę to fajnie byłoby,gdyby podawał swoje podliczenia z kolejnych etapów.Może doczekamy pierwszego,który się zmieści w tej kwocie i zamieszka icon_smile.gif


jestem takiego samego zdania icon_biggrin.gif : popieram icon_biggrin.gif :
Link do komentarza
Cytat

witajcie a ja myślę że postawie cały dom w stanie surowym zadaszonym a budować chce sam



Jeśli będziesz miał dostęp do tańszych materiałów a wszystko będziesz robił sam-można się o to pokusić.Zobacz ile niektórzy z robocizną płacą za stan surowy otwary i odejmij cenę całej robocizny(czasami zawrotna) to wcale te 50 000 to nie jest mało.Moi znajomi z dokumentami w ręku pokazali mi ,ze ich domek(ok120m2) od fundamentu po dach pokryty papą zapłacili z robocizną 80tys.A robocizna na pewno wyniosła ich minimum 30 tys(za mury i dach).Zaczynaj budowę i nie patrz co mówią inni-zrobisz tyle ile dasz rady za tę kasę icon_smile.gif
Link do komentarza
witajcie przepraszam Czapi nie byłem szczery do końca ale osiągnąłem to co chciałem a mianowicie w końcu przeczytałem post który podniósł mnie na duchu, ludzie mający 150000/200000 zastanawiają się czy budować i co ? nie masz szans, nie da cie rady czy,masz za mało bo ja wydałem tyle takie odpowiedzi udzielacie a gdzie zachęta dla nowych budujących ?
Link do komentarza
Majster to chodzi tylko o to żeby wiedząc że ma się mniejsze możliwości wybierać mały, niedrogi domek, żeby nie popłynąc. Mam znajomych którzy dysponując no powiedzmy kwotą 70 tys i zdolnością kredytową 200 tys zdecydowali się na wielki, rozłożysty dom ok 200 m2, z dużym czterospadowym dachem, skomplikowany i drogi już na pierwszy rzut oka, Nie wiem czy skończą nawet stan surowy icon_sad.gif . Szkoda- bo mogliby zbudowac tani mały domek i byłoby ok:) Jeśli tak jak Czapi częśc prac wykona się samemu, są to zawsze spore oszczędnosci. (Czapi kup zmywarkę nawet kosztem czegoś innego, albo chociaż zaplanuj na nią miejsce:) jest bardzo potrzebna:)
Ja też podawałam nasze sposoby jak zmniejszyliśmy koszty, np kupując deskę barlinecką z przeceny za połowe ceny czy kładąc piękny gres z Paradyża za połowe ceny bo w II gatunku:) nie widać róznicy naprawdęicon_smile.gif
Link do komentarza
witam ja napisze tak moim zdaniem budując dom myślę że trzeba przemyśleć i szukać mocno różnych ofert już od wykopania dołu pod fundament byłbym częstym gościem różnych marketów sklepów i przeglądał wszystko płytki z 2 gatunki czasami są lepsze od pierwszego a tańsze pustaki na dom chce kupić przez allegro cały tir bo tyle przeważnie wychodzi a ile osób tak kupiło większość pojechała do hurtowni i kupiła bo dali 30% rabatu to wszystko zależy jak sie gospodarzy i jaki komfort chcemy
Link do komentarza
Jest wiele rzeczy na których można zaoszczędzić. Na przykład do mojej łazienki stelaże podtynkowe wziąłem z ekspozycji z castoramy. Za dwa zapłaciłem niecałe 200 a jeden nowy kosztuje około 350. Oczywiście musiałem ocenić na miejscu czy da się je wykorzystać (potrzebowałem jeden jako komplet a drugi jako elementy nośne). Nawet na desce od wc można zaoszczędzić wybierając zwykłą (około 100) a nie "wolno opadającą" (za ponad 300). Co do ceny kuchni Kropeczki nie wydaje mi się ona wygórowana . W kuchni jest najwięcej sprzętu. A czy za łazienkę (245 na 90 cm ) 4500 to dużo? Ja już tyle wydałem a jeszcze nie mam zakupionych płytek. Dodam, że łazienkę robiłem od podstaw (tak jak stan surowy) i robiłem wszystko sam więc cena dotyczy tylko materiałów. Prowadzę dokumentacje więc jestem pewny wysokości wydanej kwoty i wiem co gdzie ile kosztuje. Może ktoś z budujacych prowadzi podobne notatki.
Link do komentarza
szelest24 zadałeś pytanie czy za łazienkę 4500zł to dużo a spróbuj odpowiedzieć sobie na proste pytanie ile kosztuje czekolada w sklepie 1 zł czy 5 zł a może 10 zł i zapytaj się czy to dużo nie wiesz jaką ja kupie ile mam pieniędzy a przede wszystkim po co ona mi trudno napisać czy dużo czy mało ja kładłem u klijenta płytki które kupił po 10 zł i się cieszył a sąsiad jego zapłacił 180 zł i jeszcze sie krzywił ze nie do konca mu sie podobają także jest jak w życiu jeden woli brunetki a drugi blondynki ale wszyscy jesteśmy zgodni że najpiękniejsze dziewczyny to polki
Link do komentarza
Najgorsze to złyszeć te słowa "nie masz szans.."
Ja powiedziałam sobie-dość!Nic mnie nie przekona bardziej niż własne doświadczenie-tak więc nie przysięgam sobie,że wszystko zrobię co mam w planach-ale wiem,ze można dużo taniej...

Kropeczka_ns-jasne!Biorę tę ewentualność kupna zmywary icon_wink.gif Tylko ja mam dość krótki ciąg(łącznie z AGD do zabudowy,oprócz lodówki wolnostojącej) około 4mb. i tak się zastanawiałam.Miejsce się znalazło -nawet na 60-tkę.Ciagle się zastanawiam-czy opłaca się dla 2osób+ planowo 1 dziecko?Maks-2-jak zdążę icon_biggrin.gif ?
Link do komentarza
ja chce postawić i zamieszkać za 250 tys icon_smile.gif Na razie fundamenty zrobione - wyszło jakies niecałe 20 tys - cegła na cały domek kupiona ( ytong ) 15 tys zł icon_smile.gif
dojdą kominy 5 tys
strop jakies 15 tys zł
wieźba - 8 tys zł
pokrycie - max 20 tys zł
inne dodatkowe koszty max 10 tys
robocizna tylko przy dachu - jakieś max 15 tys zł
przyłacza - 10 tys
reszta roboty samemu icon_smile.gif
w 120 tys sso - jeszcze raz tyle na wykończeniówkę ???? i chyba bede miał dom icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ależ fajny domek!! Naprawdę bardzo mi się podoba. Co do Twojego budżetu, może być na styk. Wszystko zależy co rozumiesz "pod klucz".
Najtańszy jednak w budowie nie będzie ze względu na niezbyt prostą bryłę oraz dach. Ale za to naprawdę ładny icon_smile.gif



Pod klucz czyli instalacje elektryczne i sanitarne wewnątrz budynku, posadzki, biały montaż czyli sanitariaty, posadzki oraz elewacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Chciałbym budować systemem gospodarczym. Licze na wsparcie rodziny icon_wink.gif w budowie.
Link do komentarza
Nasz dom postawiliśmy sami.
Przy budowie brały udział tylko ekipy przy oknach, posadzkach i więźbie.
Reszta wszystko ( dosłownie ) we własnym zakresie.
dom na płycie, ściany i dach w technologii thermomur, strop kanałowy, dachówka cementowa, co i cwu w plastiku(pex-al-pex), piec olejowy, wewnątrz suche tynki, ogrzewanie podłogowe na całym parterze.
Wydaliśmy do tej pory 240 tyś zł z częściowym wyposażeniem i sprzętem rtv.
oto nasz dom wg projektu
http://www.lipinscy.pl/pl/project/details/id/152

a w realu zapraszam do mojego albumu.
pozdrawiam
Link do komentarza
Gratulacje!!!Projkecik sympatyczny i w sumie podobny bardzo do mojego icon_biggrin.gif Z zewnatrz jak i wenątrz ciekawy do aranżacji.A koszty-całkiem nieźle!

Ps.A tak na marginesie-to dla zgromadzonych tu optymistów:
Dziś usłyszałam w "Kawie czy herbacie" że teraz jest najlepszy czas na tanie budowanie.Porównując koszty budowy z 2007 roku-dziś postawi się podobno o 30% taniej niz wtedy icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Nasz dom postawiliśmy sami.
Przy budowie brały udział tylko ekipy przy oknach, posadzkach i więźbie.
Reszta wszystko ( dosłownie ) we własnym zakresie.
dom na płycie, ściany i dach w technologii thermomur, strop kanałowy, dachówka cementowa, co i cwu w plastiku(pex-al-pex), piec olejowy, wewnątrz suche tynki, ogrzewanie podłogowe na całym parterze.
Wydaliśmy do tej pory 240 tyś zł z częściowym wyposażeniem i sprzętem rtv.
oto nasz dom wg projektu
http://www.lipinscy.pl/pl/project/details/id/152

a w realu zapraszam do mojego albumu.
pozdrawiam


Patrząc na projekt składam wyrazy szacunku i uznania! Dom piękny i tanio wykonany!
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Mam pytanie czy ktoś orientuje się, jak przedstawiał by się koszt budowy stanu surowego zamkniętego domu Mona http://pprojekt.pl/projekt185-mona.html . Dodam, iż posiadam działkę uzbrojoną w wodę oraz prąd. Miejsce budowy - woj. śląskie, powiat zawierciański. Z góry dziękuje za odpowiedzi dla nowego forumowicza icon_smile.gif



Uważam, że za 200 tyś zł w tym dobrym momencie, gdy ceny materiałów są jeszcze niskie można ten domek postawić.
Oczywiście dużo należy wykonać samemu. Dzięki temu dom będzie całkowicie wykończony.
Ekipa budowlana budująca od podstaw do końca ten dom skasuje kilkadziesiąt tyś zł, dlatego trzeba spróbować zrobić coś samemu.
pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Uważam, że za 200 tyś zł w tym dobrym momencie, gdy ceny materiałów są jeszcze niskie można ten domek postawić.
Oczywiście dużo należy wykonać samemu. Dzięki temu dom będzie całkowicie wykończony.
Ekipa budowlana budująca od podstaw do końca ten dom skasuje kilkadziesiąt tyś zł, dlatego trzeba spróbować zrobić coś samemu.
pozdrawiam icon_biggrin.gif



Dziękuje za szybką odpowiedź icon_smile.gif Szczerze mówiąc myślałem raczej o wykończeniu parteru na początek (oczywiście samemu lub z niewielką pomocą znajomych, rodziny), a później, jak pozwoli na to stan konta wykończyć górę icon_biggrin.gif Jak myślicie na jaką realną kwotę mógł bym się przygotować ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

My też mamy taki plan.
Na razie w czwartek przepisana została działka icon_biggrin.gif
Dom wybrany u projektanta icon_biggrin.gif
Będzie to Dom w jezynach 2 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_je...b5597e1be6,1073 - a raczej dom wzorowany na nim.Bo będą 2 sypialnie,łazienka i kotłownia powiększone.Kuchania zamknięta. Ogólnie totalna przeróbka, bo również inny rozkład tych pomieszczeń jest icon_smile.gif
Jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów-a dokładniej mamy projektanta, który to załatwia.My tylko płacimy za to icon_confused.gif Ale wolimy taki sposób ponieważ zupełnie nie znamy się na tych papierkach,pozwoleniach.



Witam sedecznie,
Mam zamiar w tym roku wybudowć ten domek, z małymi zmianami.
Bardzo proszę o odpowiedź jaki jest rzeczywisty koszt wybudowania tego domu w stanie surowym i w stanie do zamieszkania
Podam maila s.mis@interia.eu
Pozdrawiam Sylwek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie wszystkich optymistów icon_biggrin.gif
W pierwszym poście chciałem się dowiedzieć od tych którzy są już szczęśliwymi posiadaczami swojego "kąta", oraz od tych którzy się budownictwem zajmują, jakie byłyby realne koszta postawienia takiego niedużego domku w stanie do zamieszkania, oczywiście bardziej chodzi o niższy niż wyższy standard, biorąc pod uwagę miejsce budowy okolice Elbląga w woj. Warmińsko-Mazurskim i to że większość prac niestety musałaby być zlecona ekipie. Za wszelkie pomocne informacje bede bardzo wdzięczny, pozdrawiam i oto link:
http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoII
Link do komentarza
Witam!

Dołączam do grona osób marzących o domku za 200tyś icon_smile.gif Razem z mężem rozpoczęliśmy budowę 8.04.br.
Budujemy dom obok domu teściów, a więc działka z głowy, ogrodzeniem też na razie nie trzeba się martwić, jeśli chodzi o media mamy zamiar założyc podliczniki(ale jeszcze sie nie dowiadywałam jak to dokładnie wygląda, ale znajoma polecała podobno duzo taniej wychodzi). Domek 115m2 pow.uzyt. (projekt indywidualny), pietrowy, płaski dach, taras, balkon, okna PCV,3 sypialnie, salon jadalnia z aneksem kuchennym, 2 łazienki, pralnia,niestety podniesiony fundament ok. 1m. Budujemy systemem gospodarczym, korzystajac z usług poleconych fachowców, nasz wkład w prace niestety niewielki. Na razie wydalismy 15tys (projekt, dokumenty,ziemia do zasypania fundamentów, 5tys.dla murarza za wykonana dotychczasowa prace) Fundamenty już stoją i sciany parteru "ida" w gore - za materiały jeszcze faktury nie dostalismy, wiec nie wiem ile dojdzie. Czekamy na kredyt w kwocie 200tys. Liczę, ze za ta kwote chociaz dól uda sie wykończyc, a reszta z czasem, powoli... Jednak wierzę, że marzenia się spełniają i nam się uda.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Po pewnych przemyśleniach na 99% zdecydujemy sie na ten projekcik

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=323. Czy kwota 250 tys wystarczy aby go postawić "pod klucz"?.

Proszę o rade . Pozdrawiam.




Może warto zainteresować się technologią PRAEFA, może być całkiem ciekawa opcja bo dom nie jest bardzo duży.
Uważam, że jeśli jesteście w stanie trochę zrobić samemu i postawić dom na płycie to wspomniana kwota wydaje się być rozsądna. Bardzo fajny projekt. Kominy systemowe, dachówka cementowa i więźba bez vatu pozwoli zaoszczędzić troszkę kasy, rynny plastikowe, okna pcv, strop kanałowy i kolejne tysiące pozostają w portfelu.........
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Troszkę chcemy zmodyfikować Projekt. Jedną górną łazienkę przerobić na pracownie(biureczko,komp itd) , wstawić okno nad zlewem w kuchni,zmniejszyć powierzchnie tarasu. Zastanawiamy sie nad likwidacją frontowego balkonu, lecz czy da się zostawić samo okno aby nie zaciemnić sypialni ? Czy ten system Praefa jest szybszy i tańszy w budowie? w artykule pisze ze trzeba specjalnych fachowców do tego montażu oraz dźwig a to zapewne zwiększy koszty. Czy mimo to bardziej jest opłacalny?

ps. Dziękuje za wcześniejsze rady. Edytowano przez sarmata (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Troszkę chcemy zmodyfikować Projekt. Jedną górną łazienkę przerobić na pracownie(biureczko,komp itd) , wstawić okno nad zlewem w kuchni,zmniejszyć powierzchnie tarasu. Zastanawiamy sie nad likwidacją frontowego balkonu, lecz czy da się zostawić samo okno aby nie zaciemnić sypialni ? Czy ten system Praefa jest szybszy i tańszy w budowie? w artykule pisze ze trzeba specjalnych fachowców do tego montażu oraz dźwig a to zapewne zwiększy koszty. Czy mimo to bardziej jest opłacalny?

ps. Dziękuje za wcześniejsze rady.



Praefa robi wyceny po przesłaniu im rysunków ścian i stropów. Podają koszty samego materiału i z montażem. Oczywiście metoda jest ciekawa, bo to keramzytobeton z gotowymi bruzdami pod co cwu, otworami na puszki i zatopionymi peszlami na przewody elektryczne. Wydaje mi się, że warto skalkulować Wasz dom bo ma prostą i ciekawą konstrukcję. A jeżeli nie to i tak 250 tyś zł starczy na wybudowanie domu.
Pozdrowionka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ładny domek podoba mi się zgrabny i fajny. Wiesz ja jako już mieszkająca w domu nie wierzę w domy za 200 tys:) ale tak serio to chcąc wybudowac tanio- trzeba bardzo trzymac dyscyplinę i nie poszaleś na żadnym etapie. Mam znajomych którzy do małego prostego domku wprowadzili się pod klucz z pełnym umeblowaniem za około 300-350 tys i uwazam że to jest tanio a zrazem realnie. Powodzenia. Fajny projekt wybrałas będziesz zadowolona.
Link do komentarza
Cytat

Ładny domek podoba mi się zgrabny i fajny. Wiesz ja jako już mieszkająca w domu nie wierzę w domy za 200 tys:) ale tak serio to chcąc wybudowac tanio- trzeba bardzo trzymac dyscyplinę i nie poszaleś na żadnym etapie. Mam znajomych którzy do małego prostego domku wprowadzili się pod klucz z pełnym umeblowaniem za około 300-350 tys i uwazam że to jest tanio a zrazem realnie. Powodzenia. Fajny projekt wybrałas będziesz zadowolona.






DZIĘKI , A JAKI TY MASZ DOM?
BĘDĘ WDZIĘCZNA JAK DOŁĄCZYSZ LINK Z PROJEKTEM icon_smile.gif
A ile wyniósł koszt budowy Twojego domu, i kiedy go budowałaś ?
Link do komentarza
http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx
taki tylko z podwójnym garażem
Budowaliśmy 2008-2009. Stan surowy około 180 tys
Stan deweloperski około 320 tys
Stan całkowicie wykończony i umeblowany około 500 tys
Dachówka ceramiczna roben (w nim jest prawie 300 m2 dachu więc dach był drogi), beton kom 24 cm plus 12 styropian, okna PCV kolor dwustronny (18 tys)
Do tego kostka plus ogrodzenie około 50 tys
Wykańczaliśmy po takich powiedzmy średnich kosztach, bez jakichś ekstrawagancji ale dałoby się taniej. Sciany mamy gładź plus farba, bez ozdobnych tynków, kominek prosty i niedrogi, na podłogach deska Baltic Wood (kupowana bardzo okazyjnie za ok 60-70 zl/m2) Płytki w cenach średnio około 40-50 zł/m2, kuchnia troche podrozyła bo jest z drewna, łazienka na dole jest bardzo prosta i niedroga ale na górze też nie wyszła jakos dużo. Poza drobnymi rzeczami mąz niewiele robił sam bo pracuje.
Takie przykładowe koszty wykonawców- malowanie + gładzie- robocizna ok 6 tys za cały dom
Układanie wszystkich płytek + robienie łazienek+ balkony+ parapety+ wszystkie podłogi w domu- 13 tys (robocizna)
Ten dom jest duży- ma 200 m2 powierzchni calkowitej. Jasne że koszt np wykończenia garażu jest relatywnie bardzo mały (tani gres techniczny po 20 zł, sciany pomalowane tym co zostało z malowania) więc powiedzmy bez garażu to 170 m2.
Jeśli dom ma być tani musi być mały i prosty. Nie może mieć dużego skomplikowanego dachu, bardzo wielu dużych okien, nietypowych okien (u nas jest jedno w łuk- 3 tys), trzeba mocno rozwazyć czy wytrzyma się dachówkę (sporo drożej niż blachodachówka). Nie można kombinować dużo "energooszczędnych" podrażających bajerów bo na tym kazdy popłynie.
I wiesz nie możesz zapominać że np czasem cięzko nie połozyć kostki i mieszkac w błocie po kolana.....u nas to była poprostu konieczność.
Link do komentarza
ja mam zamiar budować taki domek http://pprojekt.pl/projekt1204-tk_9_gp1,opis.html
miał być większy, ale zrezygnowałem z darmowej działki
mam w planach zrobić garaż na dwa auta
czy ktoś się orientuje czy jest możliwość przedłużenia dachu z domu nad garaż ?
jeszcze nie rozmawiałem z projektantem, a nad garażem chciałbym zrobić siłownię
również mam zamiar zmieścić się w 200k
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
U nas jest tak:)
Domek 93m2 pow. uż.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pchelkag/index.php
Brak obrazka
w środku sporo zmian, podniesiona ścianka kol. o 25cm, i poprzestawiane ścianki działowe, powiększony garaż na długości
na razie jesteśmy na etapie SSZ, ocieplony z zewnątrz 20cm styropianu, tynki wewnątrz, instalacja elektryczna, wody i kanalizy, przyłącza bez gazu, szczegóły tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...e-%29-MGProjekt

koszty poniesione na tą chwilę 140000zł
z większych robót przed wykończeniówką zostało: inst. CO i gaz (ok 25-30tys.), wylewki, docieplenie dachu
mam nadzieję zmieścić się w 250tys do zamieszkania
Link do komentarza
Witam wszystkich
jestem ciekawy waszej opinii, czy jestem w stanie zbudować taki domek za 200.000 tyś. w stanie do zamieszkania.
http://www.z500.pl/projekt/z87.html
Projekt jest maksymalnie prosty, 72m2 parterowy budynek z poddaszemi nieużytkowym z wiązarów kratowych.
Ocieplony jest sufit, nie dach.

Dodam, że mam już działkę i jestem w tracie załatwianie warunków zabudowy.

z87_rys_szczeg.pdf

z87_rys_szczeg.pdf

Link do komentarza
Cytat

na moje oko to dasz rade i to na dużym luzie icon_smile.gif

też tak myślę icon_wink.gif
chociaż już wiem że w moim domku nie zamieszkam za 250tyś ;-( podniosłam poprzeczkę do 300tyś.
Najprawdopodobniej uda nam się zamieszkac tylko na parterze a górę dokończymy jak będziemy już ją mieli pod ręką icon_wink.gif
Piszecie o tym żeby nie zniechęcac ludzi i dobrze bo tak trzeba ale też niestety trzeba brać pod uwagę że te pierdoły które się przemilcza (bo się o nich albo nie wie albo nie wierzy;-) kosztują od groma!
My mamy 'dom w werbenach 5' w dodatku przedłużony - nie mały domek ale i nas będzie tam 2+3+ babcia i pies. Udało nam sie utargować fajną cenę za SSO z dachem (robocizna) 45 tyś i nasz majster załatwia nam tańsze materiały (jest znajomym) więc trochę zaoszczędzamy.
Ale niestety niekiedy się nie da przewidzieć: mamy bardzo głęboki fundament -bo dużo gruba warstwa humusu i w związku z czym dużo więcej betonu trzeba było tam wlać i tak ciągle : zakładasz że wydasz tysiąc a wydajesz 2 ;-(
Na 100% nie będziemy mieli tarasu przez kolejne 2 sezony- ale co tam.
Link do komentarza
Przykładową rzeczą których wogóle nie policzyłam kalkulując wykończenie był
- osprzęt elektryczny. U nas około 4 tysięcy! Za duzo! Zaplanowaliśmy za dużo gniazdek, z części nigdy nie skorzystalismy. Mamy 4 wejścia na telefon stacjonarny w domu gdzie nie ma kabla TP SA. Mamy w dwóch pokojach wejscia i wyjścia na system audio 5.1 (jedno gniazdko to chyba z 40 zl one sa drogie) a tymczasem korzystamy tylko tam gdzie jest telewizor. Rozsądnie planujcie gniazdka...
Link do komentarza
Cytat

znaczy się - no way !!!!! nie ma szans w tej kwocie się zmieścić ??? a czemu niby ?????? zwykły prosty domek - bez udziwnień itp...


Norbiwolow,
piękny ten twój domek i rozkład względem moich wyobrażeń - idealny, ale duży - i dlatego te 250k to może być przymało.
Ale buduj, jak najwięcej sam, a dasz radę. icon_biggrin.gif
Patrz robotnikom na ręce zanim zadecydujesz i ty i oni, bo w decyzjach są pieniądze.
Link do komentarza
dzięki Pezet - walczę jak na razie sam ( z pomocą brata ) z Terivą - ściany już gotowe icon_smile.gif sporo przy tym roboty wbrew zamysłom- co to jest ułożyć strop - w sumie nic tylko najpierw trzeba to wszystko wyszalować i podstęplować icon_sad.gif ale dam radę icon_smile.gif na razie w kieszeni za robociznę myslę że zaoszczędzone jakies 20 tys zł icon_smile.gif
p.s. czy faktycznie ten domek jest duży ???? mi sie wydaje że salon bedzie taki lekko maławy icon_smile.gif

mój blog budowlany:
www.koralgol2norbiwolow.mojabudowa.pl
Link do komentarza
Cytat

dzięki Pezet - walczę jak na razie sam ( z pomocą brata ) z Terivą - ściany już gotowe icon_smile.gif sporo przy tym roboty wbrew zamysłom- co to jest ułożyć strop - w sumie nic tylko najpierw trzeba to wszystko wyszalować i podstęplować icon_sad.gif ale dam radę icon_smile.gif na razie w kieszeni za robociznę myslę że zaoszczędzone jakies 20 tys zł icon_smile.gif
p.s. czy faktycznie ten domek jest duży ???? mi sie wydaje że salon bedzie taki lekko maławy icon_smile.gif

mój blog budowlany:
www.koralgol2norbiwolow.mojabudowa.pl



mam salon cos pod 30m2 - jak ławy były wylane, to przyszła matka zobaczyc jak sobie radzimy...
- gdzie bedzie salon
- o tutaj...
- o maławy....
icon_wink.gif
tym sie nie sugeruj....w moim przypadku chodzilo konkretnie o to, że cała nasza najbliższa rodzina (duża, 20 osób) sie nie zmiesci...no ale jak dla mnie to nie te czasy...spedy rodzinne to sie w lokalach robi
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...