Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

NO WŁAŚNIE! ! !
Czasu mam b.dużo a i termin to raczej na spokojnie,choć fajnie by było do końca pryszłego roku wejść do nowego domu!W tym roku zakup działki i wylanie fundamentów,reszta od wiosny.Dużo osób które nie mają styczności i pojęcia,mówią że nie wystarczy kasy!A te które sie budowały,że będzie ciężko ale nie widziały projektu.A i sam zaczynam się coraz bardziej zastanawiać.


No a jaki projekt w końcu wybrałeś?
Jeżeli będziesz budował systemem gospodarczym to wątpię abyś w ciągu roku zamieszkał,minimum to koło dwóch lat.
Gdzie się będziesz budował?
Link do komentarza
Cytat

No a jaki projekt w końcu wybrałeś?
Jeżeli będziesz budował systemem gospodarczym to wątpię abyś w ciągu roku zamieszkał,minimum to koło dwóch lat.
Gdzie się będziesz budował?




Dolny Śląsk byłe woj.legnickie. A projekt to przy Klonowej z dobudową garażu,choć znalazłem podobny dom z garażem
- http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...nej-12-bis.html.
ale to już trzeba by było raczej dokładne wyliczenia u architekta.No i bedę go budował systemem gospodarczym,mam troszkę możliwości do wykorzystania ;) .
Link do komentarza
Cytat

warto policzyć czy bardziej opłaca się dłużej wynajmowac (ewentualnie później sprzedać) stare lokum czy szybciej przenieść się na nowe




Ja buduję na kredyt, więc praktycznie już cała kasa wybrana, płacę więc niemalże jak za wynajem.Niby mieszkamy teraz za darmo ,ale i tak płacimy już za niezamieszkały jeszcze dom.Dlatego dla mnie czas na dłubanie to czas stracony....choć wiem że oszczędność by była...
Link do komentarza
Cytat

No a jaki projekt w końcu wybrałeś?
Jeżeli będziesz budował systemem gospodarczym to wątpię abyś w ciągu roku zamieszkał,minimum to koło dwóch lat.
Gdzie się będziesz budował?



Ja budowałam systemem gospodarczym(nie samemu).Zaczęliśmy w tamtym roku w maju(od fundamentów).Niestety papierologia od momentu zakupu działki(nie powiem juz ile trwały same formalności odnośnie zakupu :-() to też kupa czasu...
Teraz wiem na ile przed ukończeniem jednego stanu zaawansowania robót, umawiać kolejnych fachowców, pewne rzeczy mimo czytania forum zweryfikowało "życie"(czyt.budowa).Mam zamiar wejść na jesieni, na pewno przed zimą.Gdybym resztę wykończeniówki zostawiła w naszych rękach -nie dalibyśmy rady.Mąż pracuje w systemie 24godz., więc niby tego wolnego jest sporo,ale tak jak pisałam-nie jest łatwo-do wielu prac potrzeba nowych narzędzi(znowu kasa).Jesteśmy na etapie układania płytek w łazienkach, poddasze czeka na upchanie waty i ułożenie płyt(wszystko zakupione).Podłogi kończą się grzać(całość w podłogówce), zaraz można je układać.Brakuje nam tylko wanny i kabiny, drzwi wenętrzne częsciowo opłacone.Na zewnatrz prymitywne ogrodzenie, brakuje kostki, schodów zewnętrznych i tarasu.Kasa na ocieplenie jest-tego elementu jednak jeszcze nie mamy.Poszło już jakieś 220tys.Dom 119m2 z garażem o dachu jednospadowym.Wiem że na pewno wiele rzeczy moznaby taniej (tańszy kocioł, instalacja, tańsze drzwi wewnętrzne i duzo jeszcze innych rzeczy).Trudno tylko wybrać coś taniego i dobrego.No i człowieka kusi wydać więcej.Tak więc mocno trzymać sie za kieszeń-to podstawa.Czasem tylko jak człowiek nie ma czasu szukać i mysleć-wybiera co jest po ręką...
Link do komentarza
Cytat

Dolny Śląsk byłe woj.legnickie. A projekt to przy Klonowej z dobudową garażu,choć znalazłem podobny dom z garażem
- http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...nej-12-bis.html.
ale to już trzeba by było raczej dokładne wyliczenia u architekta.No i bedę go budował systemem gospodarczym,mam troszkę możliwości do wykorzystania ;) .


Ja zacząłem w tym roku budowę "dom przy przyjemnej 5" też system gospodarczym,na forach nie znalazłem żadnego dziennika budowy domu z tej serii.
Pozdrawiam kalizbi
Link do komentarza
Cytat

Ja zacząłem w tym roku budowę "dom przy przyjemnej 5" też system gospodarczym,na forach nie znalazłem żadnego dziennika budowy domu z tej serii.
Pozdrawiam kalizbi




No witam icon_smile.gif
Ja też nic nie znalazłem.Kiedy zaczełeś budowę? na jakim jesteś etapie? jakie są Twoje wstępne koszty? Jeśli można zapytać ! z tego co widzę to ten projekt jest naprawde ciekawy i może wyjść w dojść rozsądnuych kosztach.pozdro
Link do komentarza
Cytat

No witam icon_smile.gif
Ja też nic nie znalazłem.Kiedy zaczełeś budowę? na jakim jesteś etapie? jakie są Twoje wstępne koszty? Jeśli można zapytać ! z tego co widzę to ten projekt jest naprawde ciekawy i może wyjść w dojść rozsądnuych kosztach.pozdro


Budowa zaczęta na początku maja,cały czerwic deszcze,nic nie zrobiłem później robota od połowy lipca do połowy sierpnia,na dzień dzisiejszy jestem przed zalaniem chudziaka,tempo powolne ale tak to jest w systemie gospodarczym.
Jeśli chodzi o poniesione koszty to jest ok 30 tys. fundamenty dobrze ocieplone,projekt poszerzony w stosunku do oryginału
o 0,5 m od strony salonu i kuchni,ocieplenia też pogrubione.Przewidywany budżet na budowę 250 tys.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Z przyczyn niezależnych od mojej skromnej osoby zmuszona jestem do budowy tego domku
http://projektydomow.domiporta.pl/lk786-KRJ1897.htm
Załamcie mnie i oszacujcie na jaką część budowy wystarczy mi 200 tys. Odrzucam wszelkie udziwnienia, cuda wianki pt. ozdobniki, itd. Zależy mi na max surowym wyglądzie Edytowano przez zamartusia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z przyczyn niezależnych od mojej skromnej osoby zmuszona jestem do budowy tego domku
http://projektydomow.domiporta.pl/lk786-KRJ1897.htm
Załamcie mnie i oszacujcie na jaką część budowy wystarczy mi 200 tys. Odrzucam wszelkie udziwnienia, cuda wianki pt. ozdobniki, itd. Zależy mi na max surowym wyglądzie


Z działką czy bez działki, projekt też i media czy to już masz.
Link do komentarza
Cytat

Działkę mam, kanaliza i prąd przy działce, projektu nie mam, ale jaśnie wielmożna Pani T zażyczyła sobie taki:/ Aja wolałabym Gożdzika http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-gozdzik.php, bo ten chyba niewiele przekroczy 200 co?


Czyli media i projekt dochodzą do kosztów.Faktycznie ten Goździk jest tańszym projektem ,aby było jeszcze taniej to zrezygnowałbym z wykuszu w salonie. Ale 200 tys to tak przy zaciskaniu pasa SSZ ,ewentualnie coś jeszcze zostanie na wykończeniówkę pod warunkiem,że dużo sam będziesz robił.
Link do komentarza
Zaciskanie pasa??? Musze jakiś dobry zakupić ??A tak serio,to z czym to sie wiąże? Ja jestem za Goździkiem i tak ma być. Elektryka będzie po kosztach,hydraulika myślę,że do min.ograniczymy udział z zewnątrz. Płytki,panele,cekol,malowanie,obsdzanie drzwi,itd to juz sami zrobimy. Nie wiem tylko na ile hydraulika mozna wyręczyć i jak z montażem CO.
Surowy zamknięty... Co oznacza to w tym przypadku, bo co budowlaniec, to inna definicja. Sorrrki za głupie pytanie




Żeby nie pisać nowego... - jaka byłaby różnica kosztów, gdyby garaż wrzucić do piwnicy? Edytowano przez zamartusia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Poprosiłem firme deweloperską o wycenę dwuch projektów z tych samych materiałów.I tak,ten z 500(273a) wyszedł mi za 235tys a ten na przyjemnej 12 bis za 282tyś z tych samych materiałów! No i mam dylemat :/


W czym masz ten dylemat? Chcesz drożej czy taniej bo nie łapię, bo jak dla mnie różnica miedzy pierwszym a drugim jest znaczna, to nie 10 tys różnicy aby mieć dylemat który wybrać.

Wycena jakiego stan u dotyczy?
Link do komentarza
Cytat

W czym masz ten dylemat? Chcesz drożej czy taniej bo nie łapię, bo jak dla mnie różnica miedzy pierwszym a drugim jest znaczna, to nie 10 tys różnicy aby mieć dylemat który wybrać.

Wycena jakiego stan u dotyczy?



jeśli chodzi o wycene to niby ten pierwszy powinien wyjść drożej w porównaniu do drugiego a jest odwrotnie.Poza tym jeśli wybiore ten pierwszy to jeszcze czeka mnie dobudowa garażu z dachem prostym więc i koszta wzrosną.A cena dotyczy stanu deweloperskiego.
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o wycene to niby ten pierwszy powinien wyjść drożej w porównaniu do drugiego a jest odwrotnie.Poza tym jeśli wybiore ten pierwszy to jeszcze czeka mnie dobudowa garażu z dachem prostym więc i koszta wzrosną.A cena dotyczy stanu deweloperskiego.


Nie wiem bo nie widzę tych wycen,ale być może ,,że deweloper pomylił wyceny co do projektów.
Link do komentarza
Cytat

nie pomylił,bo projekty były w odstępie tyg.a projekty widziałeś?


Tak projekty widziałem,przecież opisywałem je we wcześniejszych postach icon_smile.gif . A w ostatnim tak na pamięć napisałem,znaczy się zapomniałem icon_redface.gif
A innych się nie pytałeś?
Jak dla mnie to dziwne bo jak mury to w obu przypadkach mogą być w podobnych kosztach ale dach to już kopertowy wychodzi zawsze drożej w porównaniu z dwu spadowym .
Link do komentarza
Cytat

nie pomylił,bo projekty były w odstępie tyg.a projekty widziałeś?


Zwróć uwagę na to że "dom przy przyjemnej 12bis" jest domem zdecydowanie większym prawie o 50m2 zabudowy więcej, porównywanie samej konstrukcji dachu to za mało aby porównać wartość domu.Musisz na etapie wyboru projektu domu wiedzieć czy chcesz garaż w bryle czy nie, wg mnie projekty przedstawione przez Ciebie pasują do różnych warunków na działce dlatego zanim wybierzesz dokładnie wszystko przeanalizuj.
Pozdrawia kalizbi
Link do komentarza
Cytat

Stan surowy prawie zamknięty ?


Właściwie to zamknięty. Brakuje tylko tego 5kątnego okna - ale wynikło to z tego, że najpierw dach musieli skończyć. A w sumie dobrze wyszło bo bardziej mi pasuje takie 5 kątne niż takie jak w projekcie stało.....
Cytat

Jaki jest metraż ?


wg projektu: "Powierzchnia domu: 111,90 m2
+garaż 18,00 m2 +kotłownia: 5,80 m2"
tyle, że pozbyłem się wykusza - to jakieś 2m2.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam, u mnie wyglada to nastepująco, jestesmy teraz na etapie kupowania działki oraz przygtowania jej pod budowe, czyli prad, woda, projekt i wszystkie papiery potrzebne do zezwolenia na budowe. Chcemy budować projekt Z241 GP (na dachu blachodachówka i strop teriva) z pracowni http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/14635-z241.html , prace jakie chce wykonac sam to izolacja i ocieplenie fundamentów, ocieplenie i tynkowanie domu, ocieplenie dachu, nastepnie jesli chodzi o srodek to hydraulika i CO, sufity podwieszane, przygotowanie podłogi pod wylewke (folia, styropian), malowanie. Dom chce budowac systemem gospodarczym, jesli chodzi o srodek to proste wykonczenie bez zadnych bajerów, no jedynie centralny odkurzacz którym tez sam sie zajmę. Kwota jaką moge przeznaczyc na dom to 250 tys. na sam dom bez zadnych tarasów itp. . I co wy o tym sądzicie, realna kwota czy nie bardzo?? Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, u mnie wyglada to nastepująco, jestesmy teraz na etapie kupowania działki oraz przygtowania jej pod budowe, czyli prad, woda, projekt i wszystkie papiery potrzebne do zezwolenia na budowe. Chcemy budować projekt Z241 GP (na dachu blachodachówka i strop teriva) z pracowni http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/14635-z241.html , prace jakie chce wykonac sam to izolacja i ocieplenie fundamentów, ocieplenie i tynkowanie domu, ocieplenie dachu, nastepnie jesli chodzi o srodek to hydraulika i CO, sufity podwieszane, przygotowanie podłogi pod wylewke (folia, styropian), malowanie. Dom chce budowac systemem gospodarczym, jesli chodzi o srodek to proste wykonczenie bez zadnych bajerów, no jedynie centralny odkurzacz którym tez sam sie zajmę. Kwota jaką moge przeznaczyc na dom to 250 tys. na sam dom bez zadnych tarasów itp. . I co wy o tym sądzicie, realna kwota czy nie bardzo?? Pozdrawiam icon_smile.gif


Realna. Tylko nad tym stropem pomyśl bo zależy bardzo kto Ci to będzie budował - mnie przekonali do monolitycznego argumentem, że do stropu teriva trzeba nająć dźwig za który się płaci i de facto koszta wychodzą podobne. Czy to prawda - nie wiem ale wiem, że na 100% budowlaniec nie chciał o tym myśleć (robić). Jako, że mi wszystko robi od podstaw to zgodziłem się w tym temacie.
Link do komentarza
Cytat

Realna. Tylko nad tym stropem pomyśl bo zależy bardzo kto Ci to będzie budował - mnie przekonali do monolitycznego argumentem, że do stropu teriva trzeba nająć dźwig za który się płaci i de facto koszta wychodzą podobne. Czy to prawda - nie wiem ale wiem, że na 100% budowlaniec nie chciał o tym myśleć (robić). Jako, że mi wszystko robi od podstaw to zgodziłem się w tym temacie.



Dzieki za odpowiedz, napewno przestudiuje lekture na temat stropu monolitycznego, napewno wezme to pod uwaga. A jak uwaza reszta forumowiczów, dam rade wybudowac ten domek za 250 tys.?? Edytowano przez szczepan_pce (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dzieki za odpowiedz, napewno przestudiuje lekture na temat stropu monolitycznego, napewno wezme to pod uwaga. A jak uwaza reszta forumowiczów, dam rade wybudowac ten domek za 250 tys.??


Ja bym Ci zaproponował rozejrzenie się na strop za płytą kanałową "żerańską".
Co do przyłączy to jeżeli masz od kogoś "pożyczyć" prąd na budowę to bym się tak nie śpieszył bo z tym prądem jest tak ,że same opłaty są drogie i to bez znaczenia czy używasz czy nie , płacić musisz. Przyłącze prądu zostawiłbym pod koniec budowy, tym bardziej że chcesz budować systemem gospodarczym a to trochę potrwa więc po co nabijać energetyce kieszeń.
Co do kosztów budowy uważam,że się zmieścisz. W końcu jest to prosty mały domek ,bez jakiś bajerów. No i cenę jaka podajesz te 250 tys to tylko na dom czy jeszcze coś do tej kwoty chcesz dołożyć?
Link do komentarza
Cytat

Ja bym Ci zaproponował rozejrzenie się na strop za płytą kanałową "żerańską".
Co do przyłączy to jeżeli masz od kogoś "pożyczyć" prąd na budowę to bym się tak nie śpieszył bo z tym prądem jest tak ,że same opłaty są drogie i to bez znaczenia czy używasz czy nie , płacić musisz. Przyłącze prądu zostawiłbym pod koniec budowy, tym bardziej że chcesz budować systemem gospodarczym a to trochę potrwa więc po co nabijać energetyce kieszeń.
Co do kosztów budowy uważam,że się zmieścisz. W końcu jest to prosty mały domek ,bez jakiś bajerów. No i cenę jaka podajesz te 250 tys to tylko na dom czy jeszcze coś do tej kwoty chcesz dołożyć?


Jest to kwota na sam dom, bez zadnych podjazdów, tarasów itp.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam.
Długo nie zakładałem konta na forum tylko czytałem Wasze wypowiedzi ale jednak potrzebuję pomocy.
Planuję budowę tego domu:
http://www.dom-projekt.pl/projekt-grabie-srednie-19,450.html
Szukam jakiegoś bloga, dziennika budowy czy jakichkolwiek doświadczań z budowy tego domu bo również planuję zmieścić się w okolicy magicznych 200tyś i każda uwaga będzie na wagę złota...
Macie może jakieś namiary???
Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Długo nie zakładałem konta na forum tylko czytałem Wasze wypowiedzi ale jednak potrzebuję pomocy.
Planuję budowę tego domu:
http://www.dom-projekt.pl/projekt-grabie-srednie-19,450.html
Szukam jakiegoś bloga, dziennika budowy czy jakichkolwiek doświadczań z budowy tego domu bo również planuję zmieścić się w okolicy magicznych 200tyś i każda uwaga będzie na wagę złota...
Macie może jakieś namiary???
Z góry dzięki.



faktycznie trochę mało w sieci m,ożna znaleźć, mi sie udało tyle

http://www.rafalgaba.mojabudowa.pl/
http://moj.extradom.pl/budowa-i-remont/rea...ie-krp1068.aspx
http://www.oferteo.pl/rfp/206340_Zlece-bud...o-pow-86m2.html
http://www.krobud.pl/index.php/realizacje/4
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...%C4%99-o-opinie
Link do komentarza
Cytat



Dzięki.

Jak zauważyłeś ciężko jest znaleźć coś o tym projekcie. Jeżeli jest to nic konkretnego. Jak podczas budowy nasuną mi się jakieś ciekawe spostrzeżenia lub uwagi dla innych to gdzieś w necie je umieszczę.

Powodzenia dla wszystkich budujących...

Aha, gdyby ktoś coś jeszcze znalazł to będę bardzo wdzięczny za podesłanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z69pr za 230tys brutto + fundament (25 tys zł) ?


czy to dobra cena za stan developerski+ ?
Ile jeszcze trzeba dołożyć do zamieszkania?
czy budując systemem gospodarczym powinienem mieć taniej?



Fundament za 25 tys co masz na myśli ?
Wykopanie +zbrojenie+ zalanie + izolacja pozioma + bloczki + izolacja pionowa + styro + folia kubełkowa + zasypanie ?? Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak napisali 21.10.2013.

W ogóle ta oferta to dla mnie kosmos, bo dają 50 lat gwarancji i kompletne instalacje.
Powiedzcie ile jeszcze potrzeba aby się wprowadzić - 40 tys starczy?

Potrzeba chyba źródła ciepła, jakichś podłóg, drzwi wewnętrznych i armatury oraz kilka mebli.
Resztę można robić już mieszkając.

Wyszłoby ok 300 tys zł brutto - można taniej zamieszkać na swoim w podobnym domku?

i to niby w 75 dni od wejścia na fundament icon_eek.gif Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak napisali 21.10.2013.

W ogóle ta oferta to dla mnie kosmos, bo dają 50 lat gwarancji i kompletne instalacje.
Powiedzcie ile jeszcze potrzeba aby się wprowadzić - 40 tys starczy?

Potrzeba chyba źródła ciepła, jakichś podłóg, drzwi wewnętrznych i armatury oraz kilka mebli.
Resztę można robić już mieszkając.

Wyszłoby ok 300 tys zł brutto - można taniej zamieszkać na swoim w podobnym domku?

i to niby w 75 dni od wejścia na fundament icon_eek.gif



25 tysięcy to mimo wszystko dużo za fundament !
75 dni to realny termin systemem zleconym
Mój wykonawca mówi że mury to 2 tygodnie do stropu.
Wykończeniówka jest najdroższa mówią że drugie tyle co surowy zamkniety
Link do komentarza
Cytat

Wykończeniówka jest najdroższa mówią że drugie tyle co surowy zamkniety



dużo zależy od wyobraźni inwestora, można zrobić wykończeniówkę za 700zł/m2 a można i powyżej 2500 zł/m2. Osobiście jestem zwolennikiem alby przeliczyć na full wypas, a następnie jak przekroczymy budżet to ciąć koszty (tylko od razu a nie w trakcie wykończeniówki)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja zacząłem w tym roku budowę "dom przy przyjemnej 5" też system gospodarczym,na forach nie znalazłem żadnego dziennika budowy domu z tej serii.
Pozdrawiam kalizbi




Witam,
W tym roku zamierzamy zacząć budowę w tej chwili załatwiamy formalności, ale nigdzie nie mogę znaleźć kogoś kto buduje ten domek Przy Przyjemnej 5, czy masz już jakieś rozeznanie co do realnych kosztów i czy robiłeś jakieś zmiany w projekcie?

Pozdrawiam
Edytowano przez madzio (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
W tym roku zamierzamy zacząć budowę w tej chwili załatwiamy formalności, ale nigdzie nie mogę znaleźć kogoś kto buduje ten domek Przy Przyjemnej 5, czy masz już jakieś rozeznanie co do realnych kosztów i czy robiłeś jakieś zmiany w projekcie?

Pozdrawiam


Witam!
Powtórzę treść mojego postu z dn.12.09.2013
".Budowa zaczęta na początku maja,cały czerwiec deszcze,nic nie zrobiłem później robota od połowy lipca do połowy sierpnia,na dzień dzisiejszy jestem przed zalaniem chudziaka,tempo powolne ale tak to jest w systemie gospodarczym.
Jeśli chodzi o poniesione koszty to jest ok 30 tys. fundamenty dobrze ocieplone,projekt poszerzony w stosunku do oryginału
o 0,5 m od strony salonu i kuchni,ocieplenia też pogrubione.Przewidywany budżet na budowę 250 tys."
We wrześniu zalałem jeszcze "chudziak",w październiku wykonałem przyłącze wody i kanalizacji.Teraz trwa przerwa zimowa.W projekcie ponadto z kotłowni wydzieliłem małą łazienkę i garderobę.Jeżeli interesują Cię szczegóły to pytaj.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Planuję rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego. Wizja zamknięcia tego przedsięwzięcia w cenie takiej jak w temacie - brzmi idealnie, wklejam mój projekt http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/1864-alicja.html, wydaje mi się, że spokojnie zmieszczę się w tej kwocie. Jak sądzicie?

Pozdrawiam



Oczywiście, że zmieścisz się w tej kwocie - mało tego, powinno Ci jeszcze zostać na urządzanie wnętrza ;)
Nie wiem czy zauważyłaś, że w linku, który wkleiłaś po prawej stronie podany jest koszt budowy 177 927 zł.

Ładny domek, ile osób ma w nim zamieszkać ?
Link do komentarza
lena_89 poprawiłaś mi humor od rana, dziękuję bardzo icon_smile.gif

Widziałam ten koszt budowy, mało to - rozmawiałam też z autorami. Niestety należy do osób, które zanim w coś uwierzą potrzebują rozmowy z kilkoma osobami aby w pełni się przekonać.

W "Alicji" planuję zamieszkać z mężem i córką - dla nas metraż tego domu jest wystarczający. Edytowano przez anna_j_75 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

lena_89 poprawiłaś mi humor od rana, dziękuję bardzo icon_smile.gif

Widziałam ten koszt budowy, mało to - rozmawiałam też z autorami. Niestety należy do osób, które zanim w coś uwierzą potrzebują rozmowy z kilkoma osobami aby w pełni się przekonać.

W "Alicji" planuję zamieszkać z mężem i córką - dla nas metraż tego domu jest wystarczający.



Wydaje mi się, że w tym domu spokojnie mogłoby zamieszkać nawet 5-6 osób, w trzy osoby każdy domownik będzie miał sporo miejsca dla siebie icon_smile.gif Tak jak już pisałam, fajny i ciekawy projekt. Nie denerwuj się na zapas, na pewno wszystko ułoży się zgodnie z planem ;)
Link do komentarza
witam wszystkich.
śledzę ten wątek od dłuższego czasu i podziwiam tych którzy mimo wszystko wybudowali swoje domki za 200tys.
mam już upatrzony projekt : http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoII

wraz z żoną czekamy na zakończenie przepisywania działki. prąd, woda, gaz i kanalizacja w granicy działki.
i tu moje pytanie do osób bardziej doświadczonych:
co sądzicie o tym projekcie, czy jest szansa żebym go wykończył do 250 tys.?
jaki strop radzicie zrobić?
dodam że fundamenty, położenie dachu, malowanie, ułożenie podłóg i płytek zrobię sam z pomocą ojca(cieśla). Za robocizne tzn murowanie, strop, ścianki działowe, komin firma życzy sobie 18 tys. czy to dużo?
materiał na dach jakieś 16,000 zł
za tynki 24 zł/m2 robocizna+materiał,
wylewki= 9,000 zł
za kanalizację i CO koszt robocizny raczej niewielki(teść mojego brata) materiał = 16,000 zł
elektryk= ?
okna, drzwi, ocieplenie= ?
jak myślicie da radę?? znajomi którzy właśnie budują dom twierdzą że materiały budowlane znacznie staniały i że nie ma się co zastanawiać tylko budować i iść na swoje
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Teraz już mogę powiedzieć co udało nam sie zrobic a czego nie za kwotę 234tys.Projekt Agatka HB studio-119m2 pow.użytkowej .Nie mieszkamy jeszcze ale to już inna kwestia-logistyki icon_wink.gif
Co zrobiliśmy ostatnio:
Dom ocieplony -15cm styropianu, podłogi wszędzie(nie drewno-panele), wykończona jedna łazienka z meblami, do drugiej kupiony cały materiał(płytki, fugi) i inne(wc, bidet, wanna,baterie). Poddasze całe ocieplone i wykończone płytami karton-gips(tu zaoszczędziliśmy-robocizna męża).Z kredytu na dodatek kupiliśmy meble z drewna egzotycznego do salonu, jadalni-to był taki mój "wybryk"-kasa mogła spokojnie starczyć na ogrodzenie i meble kuchenne i żwir płukany na podjazdy.Na co nam zabrakło:
-na zaciągnięcie ocieplenia klejem i rzucenie koloru
-na część ogrodzenia(ale w zasadzie chodziło o dom a nie o infrastrukturę zewnętrznąicon_wink.gif)
-na utwardzenie podjazdu(kostka, żwir płukany)
-na kupno jednostki do odkurzacza centralnego(instalacja juz jest)
-brakuje nam 2 tys do zakupu mebli kuchennych
-nie starczyło na zmywarę-nad tym boleję..
Mając 250 tys spokojnie byśmy dokończyli wszystko...Tak więc 200tys. też jest realne-trzymając się pewnych zasad i nie szalejąc.Ja widzę na czym przepłaciłam,co moznaby było kupić duuużo taniej-ale tak jak ktoś kiedyś napisał-ciężko nawet w tych pierdołach wybrać rzecz brzydszą-bo tańszą...Ja też myślałam-przecież mozna kupić np. tanie drzwi wewnętrzne-najważniejsze żeby były,ale w chwili wyboru myśle-nie ....no chciałabym coś co mi się podoba a nie "musi podobać".
My mieliśmy z kredytu wykończyć tylko dół, górę zostawić(jakoś zamknąć), ew. ocieplić...no a w efekcie mamy wykończoną-tylko bez łazienki...
Idąc na kompromisy-200tys nie jest kwotą nierealną, ale trzeba mocno trzymać się za kieszeń i nie ulegać chwili icon_wink.gif
Link do komentarza
pytanie czy ktoś z Was wybudował niewielki dom (moje plany to 45m2 parter i 32m2 poddasze) z instalacją rekuperacji? Czy to się wogóle opłaca w tak małym domu?

Czapi czy jeśli zarzucisz ocieplenie i klej a na tynk... o zgrozo nie starczy bo wiem że u mnie tak może być to czy coś takiego może bezpiecznie przetrwać zimę? Wiem że to może być dziwne pytanie ale lepiej mieć więcej wiedzy niż później załować czegoś zrobionego do połowy co się rozleci w trakcie zimy;p
Link do komentarza
Cytat

pytanie czy ktoś z Was wybudował niewielki dom (moje plany to 45m2 parter i 32m2 poddasze) z instalacją rekuperacji? Czy to się wogóle opłaca w tak małym domu?

Czapi czy jeśli zarzucisz ocieplenie i klej a na tynk... o zgrozo nie starczy bo wiem że u mnie tak może być to czy coś takiego może bezpiecznie przetrwać zimę? Wiem że to może być dziwne pytanie ale lepiej mieć więcej wiedzy niż później załować czegoś zrobionego do połowy co się rozleci w trakcie zimy;p



Ja zostawiam na zimę sam styropian bez siatki, kleju.Niektórzy straszą że styropian się utleni -ale spokojnie-nic się nie stanie-na pewno nie w takim stopniu żeby się coś rozleciało .A jak juz ma się siatkę i klej-to spokojnie.My nie zdążyliśmy z mrozami z klejem...A wiele domów stoi z samym klejem wiele lat i nic sie nie dzieje-tylko po prostu kiepsko to wygląda...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...