Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Witam wszystkich optymistów icon_biggrin.gif . Man pytanko odnośnie kosztorysu domku z 273 oto link http://z500.pl/projekt/Z273,Kompaktowy-dom...kopertowym.html .
Prosze o opinie czy mniej więcej koszty przedstawione pokrywają sie z rzeczywistością i czy 200000 wystarczy . Dodam że takie rzeczy jak tynk zewnętrzny , układanie podług , malowanie , ocieplenie stropu położenie płyty osb kartongipsu i hydraulikę jestem w stanie zrobić sam . Dom będzie budowany systemem gospodarczym sam będę szukał tanich i dobrych fachowców. Dodam że strop jest robiony z wiązarów.


OTO KOSZTORYS;dach 25000
murarz 20000
pustak 1000szt 7000
okna 10000
komin 2000
ocieplenie 15000
fundamenty 20000
tynki 8000
ogrzewanie 12000
elektryka 5000
przyłĄcza 5000
WYKOŃCZENIE 40000
NIEPRZEWIDZIANE 10000

ŁĄCZNIE 179000
Działka jest a w niej woda i prąd kwestia jest tylko przyłącze.

DZIĘKUJĘ I CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WASZE OPINIE . Edytowano przez intel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bardzo, bardzo krojony ten kosztorys...Fundamenty 7tys?dużo za mało-minimum wyjdzie 20tys(beton,stal), przyłącza 5tys?Mało realne...A instalacje wod-kan wewnętrzne?Posadzki?"12tys na ogrzewanie"-rozumiem na całą instalację CO?.A gdzie kocioł?Na co planujesz ogrzewanie?-bo to ważne-jesli gaz to przyłącze moze być b. drogie.Dach już z ociepleniem?Wiesz podczas budowy dochodzi tyle "pierdół" materiałowych, a po zsumowaniu wychodzą spore kwoty...A co przyłączy-czy są w odpowiednim miejscu w ziemi w stosunku do projektowanego budynku?Ja tez cieszyłam sie że mamy gaz juz na działce, ale co z tego jak trzeba go było cofnąć do bramy(kiedyś skrzynki były przy domach)+zrobić nowe przyłącze do domu i wyszło około 5,5 tys.Nawet jak się samemu coś robi to i tak materiał kosztuje...
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich optymistów icon_biggrin.gif . Man pytanko odnośnie kosztorysu domku z 273 oto link http://z500.pl/projekt/Z273,Kompaktowy-dom...kopertowym.html .
Prosze o opinie czy mniej więcej koszty przedstawione pokrywają sie z rzeczywistością i czy 200000 wystarczy . Dodam że takie rzeczy jak tynk zewnętrzny , układanie podług , malowanie , ocieplenie stropu położenie płyty osb kartongipsu i hydraulikę jestem w stanie zrobić sam . Dom będzie budowany systemem gospodarczym sam będę szukał tanich i dobrych fachowców. Dodam że strop jest robiony z wiązarów.


OTO KOSZTORYS;dach 25000
murarz 20000
pustak 1000szt 7000
okna 10000
komin 2000
ocieplenie 15000
fundamenty 7000
tynki 8000
ogrzewanie 12000
elektryka 5000
przyłĄcza 5000
WYKOŃCZENIE 40000
NIEPRZEWIDZIANE 10000

ŁĄCZNIE 166000
Działka jest a w niej woda i prąd kwestia jest tylko przyłącze.

DZIĘKUJĘ I CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WASZE OPINIE .



Witam. Dach za tą kwotę z robocizną, może się zmieścisz, przy 2 spadowym szybciej,
okna coś mało, ale to zależy jakie będą, jak wcześniej wspomniałem liczymy za jakieś tanie, a jak przychodzi dzień zamówienia to się wiercimy, kręcimy bo może tamte trochę droższe, ale jednak lepsze i z 10 robi się 16,
komin też coś tani, ale tu są różne ceny,
tynki bardzo tanie, cena jak za sam materiał,
przyłącza też wyjdą pewnei drożej,
elektryka tania, ale cena po dogadaniu się z fachowcem może być realna.
Ale co kraj to obyczaj , może Ci się uda takie ceny osiągnąć.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Na początku następnego tygodnia będe miał wycenę 3 firm budowlanych . Zobaczymy ile będą chcieli za postawienie do stanu deweloperskiego. Kosztorys robiłem na podstawie kosztów budowy brata domu .


Po przeglądnięciu projektu lekko stwierdzam ,że około 250 tys powinno starczyć.
Piszesz komin a w projekcie widzę dwa,czyżbyś z kominka zrezygnował?
Dach masz kopertowy a to najdroższy dach ,i ta pow dachu też coś mi nie pasuje 172 m2? coś w tym biurze musieli się pomylić.
Link do komentarza
Poświęciłem trochę czasu na prześledzenie wątku domu za 200tyś złotych + działka.
Temat ma już 5 lat i ani jednego zbudowanego do końca domu.
Ludzie! Wybijcie sobie z głowy budowę domu za 200tyś. Nie ma takiej możliwości.
Podaję największe mity i bzdury przewijające się w tym temacie:
1. " Lepiej ciasny, niedokończony, ale własny" - Nie prawda ! Po to budujemy dom, aby się w nim czuć dobrze i korzystać z atutu własnego domu. Zobaczcie, na ludzi którzy tak mieszkają. Wygląda to patologicznie i bardzo często to niedokończenie trwa dziesięciolecia.
2. Okna, podłogi itp , można później wymienić na nowe, lepsze - To czyste marnotrawstwo ! Tanie materiały, to najgorsze rozwiązanie jakie może być. Często pochłaniają więcej pracy, są przyczyną wielu awarii, do tego nie sprzyjają oszczędzaniu energii. Ciężko jest dokonywać zmian, kiedy już spłaca się kredyt.
3. Postawić dom jeszcze można, ale jego otoczenie i utrzymanie kosztuje znacznie więcej jak mieszkania w bloku
4. Dom daje wytchnienie i relaks. - To często kolejny mit. Dla ludzi muszących pracować po 12,14,16 godzin dziennie na spłatę kredytu, wszelkie prace przy domu stają się przekleństwem i udręką. Naprawy, konserwacja, pielęgnacja otoczenia.
5. Dom jest tańszy w utrzymaniu niż mieszkanie - Kosmiczna bzdura. Dom w utrzymaniu jest droższy. Podatki, naprawy, konserwacja, teren zielony i koszty dojazdu do miasta ! Przy obecnych cenach paliwa !

Podsumowując! Kupcie za 200 tyś dom używany, a najlepiej mieszkanie.
Uzbierajcie kasy, sprzedajcie starszy dom czy mieszkanie i zbudujecie porządny dom. Nie rzucajcie się na słońce z motyką.
To nie jest odbieranie komuś optymizmu, nadziei itp. To jest praktyka życia i zdrowy rozsądek !
Link do komentarza
Cytat

Działka jest a w niej woda i prąd kwestia jest tylko przyłącze.

DZIĘKUJĘ I CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WASZE OPINIE .


i

Oj nie uwzględniłeś wielu rzeczy i kosztorys masz baaardzo zaniżony

Spokojnie mużesz dopisać ok. 40 tyś

Nic nie piszesz o planach domu, kosztach geodety, drenażu, tarcicy, gwoździ, drutu,

25 tyś. na dach ( drzewo + jego pokrycie??+ orynnowanie + membrany + dekarz ) to stanowczo za mało.

Podajesz koszt fundamentów 7 tyś - a uwzględniłeś w tym koparke, jakiś dysperbit, chudziak, ocieplenie, wylewki - dodaj razy 3

ogrzewanie - sam piec najprostszy ok. 3 tyś + instalacja + kaloryfery + robocizna - samo podłączenie pieca to kwota np. u mnie ok. 800 zł

woda - jeśli studnia to hydrofor, zbiornik, jeśli instalacja wodociągowa to podłączenie do instalacji ok 2 tyś

gaz ?

Drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne

Koszt stropu ?

A w kuchni brak wentylacji !!!!



Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Poświęciłem trochę czasu na prześledzenie wątku domu za 200tyś złotych + działka.
Temat ma już 5 lat i ani jednego zbudowanego do końca domu.
Ludzie! Wybijcie sobie z głowy budowę domu za 200tyś. Nie ma takiej możliwości.
Podaję największe mity i bzdury przewijające się w tym temacie:
1. " Lepiej ciasny, niedokończony, ale własny" - Nie prawda ! Po to budujemy dom, aby się w nim czuć dobrze i korzystać z atutu własnego domu. Zobaczcie, na ludzi którzy tak mieszkają. Wygląda to patologicznie i bardzo często to niedokończenie trwa dziesięciolecia.
2. Okna, podłogi itp , można później wymienić na nowe, lepsze - To czyste marnotrawstwo ! Tanie materiały, to najgorsze rozwiązanie jakie może być. Często pochłaniają więcej pracy, są przyczyną wielu awarii, do tego nie sprzyjają oszczędzaniu energii. Ciężko jest dokonywać zmian, kiedy już spłaca się kredyt.
3. Postawić dom jeszcze można, ale jego otoczenie i utrzymanie kosztuje znacznie więcej jak mieszkania w bloku
4. Dom daje wytchnienie i relaks. - To często kolejny mit. Dla ludzi muszących pracować po 12,14,16 godzin dziennie na spłatę kredytu, wszelkie prace przy domu stają się przekleństwem i udręką. Naprawy, konserwacja, pielęgnacja otoczenia.
5. Dom jest tańszy w utrzymaniu niż mieszkanie - Kosmiczna bzdura. Dom w utrzymaniu jest droższy. Podatki, naprawy, konserwacja, teren zielony i koszty dojazdu do miasta ! Przy obecnych cenach paliwa !

Podsumowując! Kupcie za 200 tyś dom używany, a najlepiej mieszkanie.
Uzbierajcie kasy, sprzedajcie starszy dom czy mieszkanie i zbudujecie porządny dom. Nie rzucajcie się na słońce z motyką.
To nie jest odbieranie komuś optymizmu, nadziei itp. To jest praktyka życia i zdrowy rozsądek !


Czegoś się koleś nałykałeś że takie bzdury piszesz?
Jak czytam takie wypociny ,czy raczej wyżalanie się to mi się ży...ć chce.
Znam osobiście kilka rodzin co 3-4 lata temu wybudowali dom za mniej niż 200 tys.
Jeżeli ktoś się decyduje na budowę domu to tego chce,pragnie mieć swój ogródek przy domu,sad czy jakiś klomb z kwiatami . Dla nich to relaks a dla Ciebie to udręka,bo wolisz na balkoniku zrobić sobie grilla, usiąść z piwkiem i bąki zbijać.
Dom jest tańszy albo inaczej dom dwa razy większy od mieszkania jest w utrzymaniu taki sam ,więc gdzie Ty widzisz,że dom jest droższy.Jeżeli wzięło by się do porównania takie same metraże domu i mieszkania to dom jest na 100% tańszy w utrzymaniu.
Co do podatków ,to mieszkając w mieszkaniu to rozumiem ,że podatków nie płacisz?
Podsumowując to Twoje argumenty przeciw domowi mnie powiem delikatnie bardzo irytują.

Nie wiem co Ty stokrotko widziałaś takiego cudownego w jego wypowiedzi,że dałaś mu +, czyżbyś mieszkała w bloku?
Link do komentarza

Cytat

Podsumowując! Kupcie za 200 tyś dom używany, a najlepiej mieszkanie.
Uzbierajcie kasy, sprzedajcie starszy dom czy mieszkanie i zbudujecie porządny dom. Nie rzucajcie się na słońce z motyką.



Chętnie. Tylko znajdź mi taką ofertę. Uwierz, że szukałem i to bardzo długo aż w końcu wpadłem na pomysł budowy.

Co do reszty to kolego albo nie wiesz na jakim świecie żyjesz, albo na co dzień operujesz workiem pieniążków. Nie mam teraz czasu aby odnieść się do każdego z twoich punktów ale zgodzić to można się po części tylko z pkt 2. Reszta to bzdura.
Link do komentarza
Witam. W trakcie budowy i tak zazwyczaj sięga się chociaż po trochę lepsze materiały, niż się założyło na początku.
Nie zgodzę się z tym, iż trzeba odrazu, natychmiast wykańczać cały dom, a dlaczego nie możan zrobić np. góry, zamieszkać i robić dół /przy systemie gospodarczym bardzo dobrze się sprawdza/, a juz porównywanie do patologi to jakiś nonsens. . Dlaczego praca przy domu ma być udręką, mi się podoba i pewnei nie tylko mi, a do stworzenai jako takiego ogrodu mam jeszcze daleko, ale w wolnym czasie powoli sobie robię /ja nie muszę mieć natychmiast zrobionego calego ogrodu z drzewami 10 metrowymi za 10 000 zł każy, ja sadzę młode za kilkanaście złotych i sobie rosną. Co do opłata, kosztów Mhtyl napisał wszystko.
Chociaż za 200 000 zł naprawdę ciężko jest wybudować dom i trzeba trzymać się już wcześniej wytyczonego planu budowy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

3. Postawić dom jeszcze można, ale jego otoczenie i utrzymanie kosztuje znacznie więcej jak mieszkania w bloku
4. Dom daje wytchnienie i relaks. - To często kolejny mit. Dla ludzi muszących pracować po 12,14,16 godzin dziennie na spłatę kredytu, wszelkie prace przy domu stają się przekleństwem i udręką. Naprawy, konserwacja, pielęgnacja otoczenia.
5. Dom jest tańszy w utrzymaniu niż mieszkanie - Kosmiczna bzdura. Dom w utrzymaniu jest droższy. Podatki, naprawy, konserwacja, teren zielony i koszty dojazdu do miasta ! Przy obecnych cenach paliwa !

Podsumowując! Kupcie za 200 tyś dom używany, a najlepiej mieszkanie.
Uzbierajcie kasy, sprzedajcie starszy dom czy mieszkanie i zbudujecie porządny dom. Nie rzucajcie się na słońce z motyką.
To nie jest odbieranie komuś optymizmu, nadziei itp. To jest praktyka życia i zdrowy rozsądek !



chciałem się ustosunkować do kilku punktów z tutaj wymienionych:
3+4. nie zfodzę się co do kosztów utrzymania - w moim przypadku koszt utrzymania domu jest sporo niższy - niżej dane. Oczywiście pełna zgoda co pielęgnacji otoczenia i prac domowych - ale to nie są nakłady finansowe, tylko czasowe jak dla mnie....
porównanie kosztów utrzymania mieszkania 55,7m2 i domu z garażem(dom z poddaszem użytkowym, 150m2 po podłogach, 75m2 piwnica+50m2 garaż)
dane z przed 2-3 lat za mieszkanie, zrobiłem korekty z bieżacego utrzymania domu.
Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty
Cytat

MIESZKANIE 55,7 m2 (2 osoby dorosłe + 1 dziecko):
czynsz + c.o. (sieć) + wywóz śmieci – 400 zł/miesiąc = 4800 zł/rok
Internet (6 Mb) – 78,78 zł/miesiąc = 945,36 zł/rok
woda+kanalizacja: 13 m3/miesiąc = 171,34 zł/m = 2056,08 zł/rok
gaz (c.w.u. + gotowanie) = 200 zł/2 miesiące = 1200 zł/rok
prąd – 250 zł/2 miesiące = 1500 zł/rok
kablówka – 60 zł/miesiąc = 720 zł
SUMA = 11 221,44 zł/rok

DOM (3 osoby dorosłe + 2 dzieci):
c.o. + c.w.u. = 1800zł/rok
Internet (6 Mb) – 55 zł/miesiąc = 660 zł/rok
woda + kanalizacja: 13 m3/miesiąc = 171,34 zł/miesiąc =2056,08 zł/rok
prąd (oświetlenie + gotowanie) – dane szacunkowe około 300 zł/2 miesiące = 1800 zł/rok
kablówka – 40 zł/miesiąc = 480 zł/rok
podatek – około 500 zł/rok
wywóz śmieci – około 450 zł/rok
SUMA =7746,07 zł/rok



5. porównanie kosztów utrzymania - wyżej. Do pracy mam taką samą odleglość, ale szybciej ją pokonuję(lepszy układ komunikacyjny). Żona faktycznie ma do pracy 7km.
I proszę mi nie mówić o kupnie używanego domu za 200tys - bo taką opcję tez rozważalismy....dokładnie mielismy okazję kupić za 215tys dom piętrowy o sumarycznej wielkości podobnej do bieżącej, bez garażu do generalnego remontu(całości) z działką 400m2, gdzie byłby zawsze problem z parkowaniem.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Chętnie. Tylko znajdź mi taką ofertę. Uwierz, że szukałem i to bardzo długo aż w końcu wpadłem na pomysł budowy.

Co do reszty to kolego albo nie wiesz na jakim świecie żyjesz, albo na co dzień operujesz workiem pieniążków. Nie mam teraz czasu aby odnieść się do każdego z twoich punktów ale zgodzić to można się po części tylko z pkt 2. Reszta to bzdura.


On chełpi się tym,że łazienki a dokładnie jak dobrze pamiętam to wanny robi za kilkadziesiąt tysiaków więc dla niego dom za 200 tys nie mieści się w rozumowaniu.
To jest tak z posłami,im podwyższka prądu,gazu itp nic nie zrobi bo Oni żyją w innym świecie za inne pieniążki.
Link do komentarza
Cytat

On chełpi się tym,że łazienki a dokładnie jak dobrze pamiętam to wanny robi za kilkadziesiąt tysiaków więc dla niego dom za 200 tys nie mieści się w rozumowaniu.
To jest tak z posłami,im podwyższka prądu,gazu itp nic nie zrobi bo Oni żyją w innym świecie za inne pieniążki.



To sobie zerknąłem - jedna wizualizacja - jak dla mnie łazienka rodziny Adamsów - a jak wiadomo oni pieniędzmi się nie przejmowali icon_smile.gif - nie mogę załapać co to za wanna za 16 koła - akryl z dodatkiem złotego pyłu ? W wizualizacji nie widać by się coś mieniło Może to marmur ? Nie wiem sam..
Link do komentarza
Witam najpierw po krótce historia. Mam na karku 30 lat nadszedł moment (i tak trochę za późno) na kupno własnego kąta, cały czas byłem nastawiony na mieszkanie, ale pojawiła się możliwość kupna działki w atrakcyjnej cenie, i teściu który już dwa domy postawił o własnych siłach, przekonuje mnie żeby się budować bo przyszłościowo bardziej opłacalne i jako, że jest na emeryturze w każdym stadium budowy pomorze. Do tego tato bardzo dobry stolarz który też swoją pomoc oferuje, dodam, że ja o budowie pojęcie mam zerowe.
Dobra a teraz do sedna, oto projekt który wybrałem:

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Szpak/a,s_pd,idp,13738.html

Pieniążki które bym posiadał 180 tyś przeznaczone tylko na dom.
Działka - prąd, woda, eco szambo.

Czy jest możliwe wybudowanie takiego domku za tą kwotę ?, oczywiście co się da prócz dachu, budowane było by systemem gospodarczym.

Alternatywnym projektem byłby ten:
http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_delicja.htm
Co sądzicie ?
Link do komentarza
Cytat

Witam najpierw po krótce historia. Mam na karku 30 lat nadszedł moment (i tak trochę za późno) na kupno własnego kąta, cały czas byłem nastawiony na mieszkanie, ale pojawiła się możliwość kupna działki w atrakcyjnej cenie, i teściu który już dwa domy postawił o własnych siłach, przekonuje mnie żeby się budować bo przyszłościowo bardziej opłacalne i jako, że jest na emeryturze w każdym stadium budowy pomorze. Do tego tato bardzo dobry stolarz który też swoją pomoc oferuje, dodam, że ja o budowie pojęcie mam zerowe.
Dobra a teraz do sedna, oto projekt który wybrałem:

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Szpak/a,s_pd,idp,13738.html

Pieniążki które bym posiadał 180 tyś przeznaczone tylko na dom.
Działka - prąd, woda, eco szambo.

Czy jest możliwe wybudowanie takiego domku za tą kwotę ?, oczywiście co się da prócz dachu, budowane było by systemem gospodarczym.

Alternatywnym projektem byłby ten:
http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_delicja.htm
Co sądzicie ?


Jeżeli nie pójdziesz w fajerwerki to myślę, że spokojnie.
Link do komentarza
Cytat

Witam najpierw po krótce historia. Mam na karku 30 lat nadszedł moment (i tak trochę za późno) na kupno własnego kąta, cały czas byłem nastawiony na mieszkanie, ale pojawiła się możliwość kupna działki w atrakcyjnej cenie, i teściu który już dwa domy postawił o własnych siłach, przekonuje mnie żeby się budować bo przyszłościowo bardziej opłacalne i jako, że jest na emeryturze w każdym stadium budowy pomorze. Do tego tato bardzo dobry stolarz który też swoją pomoc oferuje, dodam, że ja o budowie pojęcie mam zerowe.
Dobra a teraz do sedna, oto projekt który wybrałem:

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Szpak/a,s_pd,idp,13738.html

Pieniążki które bym posiadał 180 tyś przeznaczone tylko na dom.
Działka - prąd, woda, eco szambo.

Czy jest możliwe wybudowanie takiego domku za tą kwotę ?, oczywiście co się da prócz dachu, budowane było by systemem gospodarczym.

Alternatywnym projektem byłby ten:
http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_delicja.htm
Co sądzicie ?


Prędzej taki ;

http://extradom.pl/projekt-domu-nuta-karbo-KRD2305 Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Szpak/a,s_pd,idp,13738.html

Pieniążki które bym posiadał 180 tyś przeznaczone tylko na dom.
Działka - prąd, woda, eco szambo.

Czy jest możliwe wybudowanie takiego domku za tą kwotę ?, oczywiście co się da prócz dachu, budowane było by systemem gospodarczym.

Alternatywnym projektem byłby ten:
http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_delicja.htm
Co sądzicie ?



Jak będziesz miał pomoc "dziadków" to dasz radę bez problemu.
Link do komentarza
Cytat

Poświęciłem trochę czasu na prześledzenie wątku domu za 200tyś złotych + działka.
Temat ma już 5 lat i ani jednego zbudowanego do końca domu.
Ludzie! Wybijcie sobie z głowy budowę domu za 200tyś. Nie ma takiej możliwości.
Podaję największe mity i bzdury przewijające się w tym temacie:
1. " Lepiej ciasny, niedokończony, ale własny" - Nie prawda ! Po to budujemy dom, aby się w nim czuć dobrze i korzystać z atutu własnego domu. Zobaczcie, na ludzi którzy tak mieszkają. Wygląda to patologicznie i bardzo często to niedokończenie trwa dziesięciolecia.
2. Okna, podłogi itp , można później wymienić na nowe, lepsze - To czyste marnotrawstwo ! Tanie materiały, to najgorsze rozwiązanie jakie może być. Często pochłaniają więcej pracy, są przyczyną wielu awarii, do tego nie sprzyjają oszczędzaniu energii. Ciężko jest dokonywać zmian, kiedy już spłaca się kredyt.
3. Postawić dom jeszcze można, ale jego otoczenie i utrzymanie kosztuje znacznie więcej jak mieszkania w bloku
4. Dom daje wytchnienie i relaks. - To często kolejny mit. Dla ludzi muszących pracować po 12,14,16 godzin dziennie na spłatę kredytu, wszelkie prace przy domu stają się przekleństwem i udręką. Naprawy, konserwacja, pielęgnacja otoczenia.
5. Dom jest tańszy w utrzymaniu niż mieszkanie - Kosmiczna bzdura. Dom w utrzymaniu jest droższy. Podatki, naprawy, konserwacja, teren zielony i koszty dojazdu do miasta ! Przy obecnych cenach paliwa !

Podsumowując! Kupcie za 200 tyś dom używany, a najlepiej mieszkanie.
Uzbierajcie kasy, sprzedajcie starszy dom czy mieszkanie i zbudujecie porządny dom. Nie rzucajcie się na słońce z motyką.
To nie jest odbieranie komuś optymizmu, nadziei itp. To jest praktyka życia i zdrowy rozsądek !




FCUK no nienawidze takiego beszczelnego bezpodstawnej demagogi !!
Kilka przeciwieństw bo mnie ............... (autocenzura) nosi !
AD 1 W sobote odwiedziłem znajomych zbudowali dom 100 m2 za 200 tysięcy !! Da sie !
Owszem wykańczają powolutku nie wszystko jest na wysoki połysk ale dokańczają i z wizyty na wizyty widać postępy ! A to żarówka a to listwy.
AD 2 Żadne marnotrawstwo można pcozekać aż sie podniszczą tańsze podłogi w pomieszczeniach mniej używanych nie musimy kłaść deski trójwarstwowej czy parkietu. Co do okien za ileś lat i tak będzie trzeba wymienić wiec niekoniecznie trzeba odrazu mieć drewniane !
AD 3 Sam sobie zaprzeczasz w pkt 1 mówisz że nie da sie postawić domu teraz twierdzisz że sie da !!! Sprzeczność!!
Utrzymanie otoczenia to styl życia to Twój trawnik bez gówien na którym możesz sie położyć odpocząć czy pobawić z dzieckiem bezpiecznie to Twoja przestrzeń której nikt Cie nie odbierze. To zapach trawy latem to robienie bałwana zimą !
AD4 Dom daje wytchienie są ludzie którzy jak i ja dostają n a głowe jak mają siedzieć na kanapie. A jak już usiąde za przeproszeniem nikt nie sika mi na głowę i nie słyszę kurwujących sąsiadów .
AD 5 Przeliczałem te koszty i płacąc czynsz + rachunki wychodzi wiecej(dokładne wyliczenia są już na forum nie bęe kopiował cyferek) niż utrzymanie domu na tym samym standardzie a standard życia nieporównywalny.

Podsumowując Twój post to czysta DEMAGOGIA !!!!!!
Link do komentarza
Cytat

FCUK no nienawidze takiego beszczelnego bezpodstawnej demagogi !!
Kilka przeciwieństw bo mnie ............... (autocenzura) nosi !
AD 1 W sobote odwiedziłem znajomych zbudowali dom 100 m2 za 200 tysięcy !! Da sie !
Owszem wykańczają powolutku nie wszystko jest na wysoki połysk ale dokańczają i z wizyty na wizyty widać postępy ! A to żarówka a to listwy.
AD 2 Żadne marnotrawstwo można pcozekać aż sie podniszczą tańsze podłogi w pomieszczeniach mniej używanych nie musimy kłaść deski trójwarstwowej czy parkietu. Co do okien za ileś lat i tak będzie trzeba wymienić wiec niekoniecznie trzeba odrazu mieć drewniane !
AD 3 Sam sobie zaprzeczasz w pkt 1 mówisz że nie da sie postawić domu teraz twierdzisz że sie da !!! Sprzeczność!!
Utrzymanie otoczenia to styl życia to Twój trawnik bez gówien na którym możesz sie położyć odpocząć czy pobawić z dzieckiem bezpiecznie to Twoja przestrzeń której nikt Cie nie odbierze. To zapach trawy latem to robienie bałwana zimą !
AD4 Dom daje wytchienie są ludzie którzy jak i ja dostają n a głowe jak mają siedzieć na kanapie. A jak już usiąde za przeproszeniem nikt nie sika mi na głowę i nie słyszę kurwujących sąsiadów .
AD 5 Przeliczałem te koszty i płacąc czynsz + rachunki wychodzi wiecej(dokładne wyliczenia są już na forum nie bęe kopiował cyferek) niż utrzymanie domu na tym samym standardzie a standard życia nieporównywalny.

Podsumowując Twój post to czysta DEMAGOGIA !!!!!!




Spokojnie Mich icon_smile.gif jeszcze Ci przez Pana architekta pikawa siądzie, nie warto icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale on raz coś napisał i juz ma w nosie aby się odzywać, nie ma co się napinać. Szkoda nerwów.
Pozdrawiam



Masz racje ale jeśli jest sie w trakcie mierzenia się z budową domu i ktoś takie teksty pisze to człowieka szarpie momentalnie a że narwany troszeczkę jestem to i denerwuje sie szybciej.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Masz racje ale jeśli jest sie w trakcie mierzenia się z budową domu i ktoś takie teksty pisze to człowieka szarpie momentalnie a że narwany troszeczkę jestem to i denerwuje sie szybciej.


Zawsze znajdzie się jakiś narwaniec co ciśnienie podniesie. Zwróć uwagę (już o tym pisałem wyżej) za ile chwali się ,że robi łazienki (a czy faktycznie robi? ja też mogę pisać ,że jestem taki czy owaki bo nikt tego nie sprawdzi) a sam może mieszka w klitce i żal mu to się wyżywa na innych.
Link do komentarza
Cytat

Zawsze znajdzie się jakiś narwaniec co ciśnienie podniesie. Zwróć uwagę (już o tym pisałem wyżej) za ile chwali się ,że robi łazienki (a czy faktycznie robi? ja też mogę pisać ,że jestem taki czy owaki bo nikt tego nie sprawdzi) a sam może mieszka w klitce i żal mu to się wyżywa na innych.



Tiaaaa poprawiłeś mi właśnie chumor tą wizją kolesia siedzącego w mieszkaniu i wygladającego na balkonie icon_smile.gif
A Teraz prosiłbym o zajrzenie na mojego bloga i pomoc.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Powiedziałem, że kosztami się podzielę więc proszę pierwsze podsumowanie:
Geodeta -600 (wyznaczenie budynku)
oczyszczenie terenu - 500
Koparka - 600
beton na fundamenty - 6150
Piach - 400
Stal - 1200
wąż do wody - 30
Robocizna - 2000
kierownik budowy - 500
Kabel do betoniarki - 331,88 + 5,88
Hurtownia budowlana - 1430,85
Hurtownia budowlana -1185,8
Hurtownia budowlana - 1390
piach (5*brudny i 1*czysty) - 2200
Koparka - 200
Cement - 400
Robocizna - 3500
Robocizna - 1400
KONIEC STANU ZERO - 24024,41

To już jest z chudziakiem i byłoby taniej gdyby nie różnica poziomów - prawie metr.... A patrząc na działkę nie było widać aż takiego spadku terenu. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, jestem właścicielkę domu projekt Bemol 3 (opcja bez garażu) mieszkam już 1,5 roku a wprowadziłam się do niego wydając na niego 215tyś Oczywiście bez mebli icon_smile.gif wykończony dół bez poddasza. Kończyć będziemy już mieszkając ale chchciałam napisać wszystkim że MOŻNA!!! wszyscy z naszych znajomych się z nas smiali że temat nie wypali a teraz wszyscy z bloków przyjeżdżają na kiełbaskę z grilla icon_smile.gif)))) Standard wykończenia faktycznie może podnieść znacznie kwotę chociaż my nie robiliśmy wcale z najtańszych materiałów tak średniej klasy tylko fakt baardzo dużo pracy włożył w dom mój mąż. A więc zakasać rękawy i być optymistą a napewno się uda! Życzę wszystkim powodzenia
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam, jestem właścicielkę domu projekt Bemol 3 (opcja bez garażu) mieszkam już 1,5 roku a wprowadziłam się do niego wydając na niego 215tyś Oczywiście bez mebli Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif"> wykończony dół bez poddasza. Kończyć będziemy już mieszkając ale chchciałam napisać wszystkim że MOŻNA!!! wszyscy z naszych znajomych się z nas smiali że temat nie wypali a teraz wszyscy z bloków przyjeżdżają na kiełbaskę z grilla Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">)))) Standard wykończenia faktycznie może podnieść znacznie kwotę chociaż my nie robiliśmy wcale z najtańszych materiałów tak średniej klasy tylko fakt baardzo dużo pracy włożył w dom mój mąż. A więc zakasać rękawy i być optymistą a napewno się uda! Życzę wszystkim powodzenia

Jak się dobrze pomyśli wykorzysta sprzyjające warunki, to da się postawić jeszcze taniej.

Dom pod nr.-em 29.
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam wszystkich dzialke kupilem w zeszlym roku w grudniu budowa juz zaplanowana dopiero teraz jestem na finiszu z urzedasami wodociagi elektryka itd pozwolenie na budowe architekt w sumie utopilem juz jakies 120000 oczywiscie liczac z dzialka na budowe wedlug projektu gotowego z78gl mysle wydac 170 tys ale ma byc pod klucz czekam na decyzje banku i ruszam mam nadzieje ze juz w przyszlym tygodniu moze ktos realizuje ten projekt pozdrawiam


Cytat

Powiedziałem, że kosztami się podzielę więc proszę pierwsze podsumowanie:
Geodeta -600 (wyznaczenie budynku)
oczyszczenie terenu - 500
Koparka - 600
beton na fundamenty - 6150
Piach - 400
Stal - 1200
wąż do wody - 30
Robocizna - 2000
kierownik budowy - 500
Kabel do betoniarki - 331,88 + 5,88
Hurtownia budowlana - 1430,85
Hurtownia budowlana -1185,8
Hurtownia budowlana - 1390
piach (5*brudny i 1*czysty) - 2200
Koparka - 200
Cement - 400
Robocizna - 3500
Robocizna - 1400
KONIEC STANU ZERO - 24024,41

To już jest z chudziakiem i byłoby taniej gdyby nie różnica poziomów - prawie metr.... A patrząc na działkę nie było widać aż takiego spadku terenu.


dokladnie tyle samo mam w kosztorysie no moze geodeta stowke mniej wziol zato kierownik budowy 2400 za calosc do odbioru wlacznie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Znalazłam projekt domu do 200.000 zł (nawet mniej), który nazywa się Chatka2: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...9-chatka-2.html i jak dla mnie jest naprawdę przyzwoity. Co więcej, byłam w takim domku i wiem jak wygląda po wybudowaniu i urządzeniu. Podoba mi się zadaszony, duży taras i balkon, parter funkcjonalny - dobry dla 3-4 osobowej rodziny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

U mnie było zupełnie odwrotnie. Najpierw wiedziałam ile mam w puli do wydania, a potem szczegółowo rozplanowałam każdy wydatek. Dom mam energooszczędny, tak więc koszta użytkowania są znacznie mniejsze niż w tradycyjnym domu.




Powiem szczerze, że jeśli tak jak ja, nie planuje sie lączyć w domu mieszkania z funkcją użytkową- prowadzenie lekcji, handel etc- to dla 3 osobowej rodziny tudzież dwójki starszych ludzi/bezdzietnego małżeństwa- świetna sprawa !! Ja bym tylko powalczyła, żeby z tych 2 klaustrofobicznych pokoików na górze- walnąć jeden duży.
Link do komentarza
Stan kosztów na wczoraj:
Od stanu zero do SSO wraz z kominami z cegły klinkierowej:

Materiały 29408,8
Robocizna 26742
56150,8

Czyli cały SSO do tej pory kosztował mnie: 56150,8+24024,41=80175,21


Chwilowo oczekuję na okna, drzwi i bramę oraz na przykrycie dachu - więźbę już mam ale uwzględnie ją w kosztach przy kolejnym etapie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Wszystkich na forum icon_smile.gif jestem"zielony" icon_biggrin.gif więc proszę o zrozumienie
Od dłuższego czasu zbieram info dotyczące wybudowania własnego domku.Mam dwa projekty do wyboru i dylemat kupna działki pod miastem,czy 7km od.Z Żoną i dwójką małych dzieci wolałbym bliżej ale cena działki jest dwa razy droższa(około100tyś).więc pozostaje mi około200-240tyś.Więc czy te kwoty wystarczą do postawienia domu i zamieszkania pod klucz?

oba projekty były by z garażem
- http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_klonowej_5.htm
- http://z500.pl/projekt/720/Z273,kompaktowy...kopertowym.html

Pozdro
Edytowano przez hano77 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich na forum icon_smile.gif jestem"zielony" icon_biggrin.gif więc proszę o zrozumienie
Od dłuższego czasu zbieram info dotyczące wybudowania własnego domku.Mam dwa projekty do wyboru i dylemat kupna działki pod miastem,czy 7km od.Z Żoną i dwójką małych dzieci wolałbym bliżej ale cena działki jest dwa razy droższa(około100tyś).więc pozostaje mi około200-240tyś.Więc czy te kwoty wystarczą do postawienia domu i zamieszkania pod klucz?

oba projekty były by z garażem
- http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_klonowej_5.htm
- http://z500.pl/projekt/720/Z273,kompaktowy...kopertowym.html

Pozdro


Cześć
A gdzie te garaże,bo nie widzę.
Tak na pierwszy rzut to projekt Dom przy Klonowej 5 jest prostszy do budowy i łatwiejszy i na pewno tańszy (200-250 powinno starczyć spokojnie),choćby sam dach dwuspadowy, bryła domu prostokąt i ten projekt bym Ci polecał.
I jeszcze jaki widz plus to pod dachem możesz wygospodarować jakąś rupieciarnie ,będzie na pewno większa aniżeli przy dachu kopertowym który jest na pewno bardziej efektowny ale też i droższy.

Sorki,teraz doczytałem,że były by a ja przeczytałem że były z garażem icon_biggrin.gif
A jak chcesz ten garaż umieścić? dobudować czy kosztem jakiegoś pomieszczenia?
Link do komentarza
Cytat

Cześć
A gdzie te garaże,bo nie widzę.
Tak na pierwszy rzut to projekt Dom przy Klonowej 5 jest prostszy do budowy i łatwiejszy i na pewno tańszy (200-250 powinno starczyć spokojnie),choćby sam dach dwuspadowy, bryła domu prostokąt i ten projekt bym Ci polecał.
I jeszcze jaki widz plus to pod dachem możesz wygospodarować jakąś rupieciarnie ,będzie na pewno większa aniżeli przy dachu kopertowym który jest na pewno bardziej efektowny ale też i droższy.

Sorki,teraz doczytałem,że były by a ja przeczytałem że były z garażem icon_biggrin.gif
A jak chcesz ten garaż umieścić? dobudować czy kosztem jakiegoś pomieszczenia?



jeśli chodzi o garaże!? to dobudówka i myśle że bez problemu ale z dachem płaskim.Druga sprawa że jadna firma deweloperska wycenła mi projekt z500(tak dla przykładu) ze średniej jakości materiałów,postawienie domku SSD w cenie 235tyś.
Link do komentarza
Cytat

właśnie,a SD to jest szansa że samemu(własne firmy,pomoc znajomych itp) wyjdzie mi taniej i ile?




Trzeba sie dobrze zastanowić z tym "samemu"...
Wszystko zależy od tego ile masz WOLNEGO czasu i jak szybko chcesz się wprowadzić.U nas też były takie plany, ale wolny czas się jakos tak szybko się skurczył, a przeprowadzka blisko i.....trzeba było brać fachowców aby zdążyc na czas,kombinowac kasę.....Samemu można sporo,ale zawsze to jakos to wolniej idzie-no chyba że pracujesz w tej branży...
Mąż położył płytki w kuchni-szło mu ładnie ale wolno...Za wolno.W porównaniu do czasu jaki spędził na budowie-nie było warto.No chyba że ktoś ma czas na takie dłubanie i przeprowadzka nie jest pilna.W takim przypadku polecam.Na każdej robociźnie można nieźle zaoszczędzić.Ale nie zawsze warto.
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o garaże!? to dobudówka i myśle że bez problemu ale z dachem płaskim.Druga sprawa że jadna firma deweloperska wycenła mi projekt z500(tak dla przykładu) ze średniej jakości materiałów,postawienie domku SSD w cenie 235tyś.


Firma tez musi zarobić,nic za darmo icon_biggrin.gif i nieraz to bardzo zarabia.
Taniej Ci to wyjdzie systemem gospodarczym,jest trochę latania ,załatwiania ale warto.
Z500 jest o wiele droższy od tego Przy Klonowej5 i ta jak napisałem 200-250 tys styknie.
W jakim rejonie masz zamiar się budować?
Link do komentarza
NO WŁAŚNIE! ! !
Czasu mam b.dużo a i termin to raczej na spokojnie,choć fajnie by było do końca pryszłego roku wejść do nowego domu!W tym roku zakup działki i wylanie fundamentów,reszta od wiosny.Dużo osób które nie mają styczności i pojęcia,mówią że nie wystarczy kasy!A te które sie budowały,że będzie ciężko ale nie widziały projektu.A i sam zaczynam się coraz bardziej zastanawiać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...