Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

czy projekt Lucia można wybudować za ok 200 tys? Likwidując podcień na tarasie można powiększyć salon do ok 30m2. A nie powinno to przedrożyć budowy.


Cytat z tej strony "Koszty realizacji w stanie developerskim wynoszą około 204 000, więc do stanu wykończonego zostaje około 46 000. Myślę, że powinno to wystarczyć, jeśli nie będzie się zbyt rozrzutnym. "
Link do komentarza
Cytat

ja się nie pytam jaki koszt podaje autor - tylko czy można go za tyle wybudować. Dobrze wiemy, że często te koszty są wzięte z sufitu,a dokładniej to z podłogi :icon_lol: (powierzchnia x wskaźnik wychodzi koszt budowy)

 


Można wybudować domy prefabrykowane za takie pieniądze. Sam zdecydowałem się na taki dom, jednak faktycznie trzeba doliczyć koszty na wykończenie. Samo postawienie domu to nie wszystko.

 

Link do komentarza
Cytat

Można wybudować domy prefabrykowane za takie pieniądze. Sam zdecydowałem się na taki dom, jednak faktycznie trzeba doliczyć koszty na wykończenie. Samo postawienie domu to nie wszystko.




Zmieniając technologię zmieniam koszty

tutaj projektant zastosował ścianę dwuwarstwowa o wsp. Uo = 0,12 - 0,14 W/m²K
z betonu komórkowego lub cegły silikatowej grubości 44 cm (24 cm ściana murowana + 20 cm styropian)
Powierzchnia ścian zewnętrznych 105,17m2
Powierzchnia ścian wewnętrznych konstrukcyjnych 20,22m2, a działowych GK 76,15 m2
Powierzchnia brutto dachu 201,3m2
Do tego stolarka i instalacje i inne do stanu developerskiego

i czy jest szansa na te podane 200 tys zł za stan developerski?

Czy to jest w ogóle realne?



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem na forum.Mam już działeczkę i szukam projektu. Te, które wybrałem sa do siebie bardzo podobne. Prosze o radę czy jest szansa na wybudowanie w kwocie ok. 220tys. zł do zamieszkanie. Poddasze nie koniecznie musi zostać na początku wykończone

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m484681a5d56f6
http://www.domenaprojekt.pl/produkty/166/nemezjusz.html
http://z500.pl/projekt/Z263,Wspolczesny-do...ym-wnetrzu.html
Który z tych projektów bedzie najtańszy w budowie ?
Link do komentarza
Witam,
Niestety nic już nie mam w zapasie.
Z 1 wykuszu mógłbym zrezygnować.
Projekty maja być bez balkonow. tylko okna balkonowe z poreczami.
Jak widać projekty są bardzo podobne i cos takiego chcialbym postawić...
Tylko czy się uda ?

Znalazłem jeszcze taki projekt ...
http://projekty.muratordom.pl/projekt_czarujacy,2232,0,0.htm Edytowano przez meehan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zadnego z tych projektów nie wybudujesz za takie pieniądze, chyba że wszystko zrobisz sam i będziesz dużo oszczędzał na materiałach.

Nie wykańczanie poddasza to żadna oszczędność - tzn co? stropu nie ocieplisz? nie zrobisz szklenia?

Musisz przyjąć między 1800 a 2100 za m2 pow. użytkowej + rezerwa
Link do komentarza
Cytat

Witam.
W tym projekcie okna zostają duże tylko z narożnych rezygnuje a nawet ich trochę dodałam od strony wejścia do domu. Tak naprawdę zauroczyły mnie te okna więc będą duże, trochę ten projekt przerobiłam na własne potrzeby dodałam miejsce na pralnie i wyszło mi ok 130 m kw pow płyty fundamentowej. Od strony tarasu jest ogród ze stawem 350m kw kopaliśmy w zeszłym roku a od strony wejścia dom nie robi wrażenia więc dodałam też duże okna. Wszystkie papiery chcemy przed kredytem z własnych pieniędzy, a ile was papierologia wyniosła/



W skrócie:(te które pamiętam)
Warunki zabudowy:105,00
Warunki techniczne przyłączy wod-kan:66,00
Mapa zasadnicza: 45,00
Mapa do celów projektowych: 600,00
Projekt:1600,00
Adaptacja:1500,00
Operat szacunkowy:700,00 ( w naszym banku był konieczny).
To juz ponad 4600,00. A były jeszcze jakieś "drobne " kwoty, pewnie o czyms zapomniałam... icon_wink.gif
(Wypisy i wyrysy z rejestru gruntów, itp.)
Około 5tys trzeba szykować.



Dodam ,że byliśmy świeżo po zakupie działki, po wszystkich opłatach -byliśmy spłukani totalnie-a ekipa budowlana wzieła jeszcze zaliczkę przy spisywaniu umowy.Na kredyt czekaliśmy długo.Od maja do lipca.W połowie lipca przelew pierwszej transzy...Kiedy robiliśmy operat szacunkowy, na placu już były fundamenty (robione "na krechę")
Link do komentarza
Cytat

Mylisz się, wykończenie pochłania dużo kasy (podlogi, ściany, sufity, osprzęt itp) więc na początku można mieć mniejszy budżet na budowę kosztem niewykończonych pomieszczeń



Masz rację.Ja najpierw wykończę dól(kuchnia,łazienka, salon, gabinet-doraźna sypialnia icon_wink.gif ).A dopiero jak coś zostanie-wejdę na górę.Oczywiście dach się ociepli a okna już wstawione.Nikt raczej teraz nie zostawia góry "na potem " bez ocieplenia czy okien...Ja rozprowadzę całą instalację, pozostawie po prostu do wykończenia podłogi ,ściany i łazienkę.Myślę że to pozwoli wykończyc cały dół.
Link do komentarza
Chyba żartujecie - jaka to oszczędność? podłogi, malowanie i łazienka - to raptem bez fajerwerków kilkanaście tys.

I potem co? zamieszkasz na dole odłożysz kasę i wpuścisz ekipę na górę?? to syf jakich malo.
Skoro możesz nie wykańczać poddasza i zamieszkać (dasz rade bez poddasza) to już lepiej zbuduj mniejszy dom i zrób wszystko (zamiast 4 pokoi na poddaszu np 2). Będzie nie tylko raz i dobrze ale tez bardziej ekonomicznie.
Link do komentarza
Cytat

Chyba żartujecie - jaka to oszczędność? podłogi, malowanie i łazienka - to raptem bez fajerwerków kilkanaście tys.

I potem co? zamieszkasz na dole odłożysz kasę i wpuścisz ekipę na górę?? to syf jakich malo.
Skoro możesz nie wykańczać poddasza i zamieszkać (dasz rade bez poddasza) to już lepiej zbuduj mniejszy dom i zrób wszystko (zamiast 4 pokoi na poddaszu np 2). Będzie nie tylko raz i dobrze ale tez bardziej ekonomicznie.



A widziałeś kiedyś kilkanaście tysięcy leżące na ulicy....????

Z tego powodu że brakuje mi TERAZ tej kasy mam budować klitkę???
No nie żartuj....
Link do komentarza
Klitkę? nie mówie że masz rezygnowac z poddasza, zrób np 2 sypialnie na poddaszu zamiast 4, naprawde potrzebne Ci 4 sypialnie na poddaszu + gabinet na parterze skoro jesteś w stanie pomieścic się na samym parterze?

Bo rzeczywiście - lepiej zbudowac ponad stan, jakie to typowo polskie, zastaw sie.....

Wracając do posta na który odpowiadałem - za 220tys nie zbudujesz 140 metrowego domu w stanie - do zamieszkania (w technologii tradycyjnej)
Link do komentarza
Witam,
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Kolego marcin.a w tej chwili mieszkam w kawalerce 30m2 i też sie mieszcze, ale to nie o to mi chodzi żeby jak napisała Czapi wybudować teraz klitkę. Chcę wybudować dom marzeń i poprostu pytam o koszty.
Widać trzeba dozbierać.....
Link do komentarza
Cytat

Klitkę? nie mówie że masz rezygnowac z poddasza, zrób np 2 sypialnie na poddaszu zamiast 4, naprawde potrzebne Ci 4 sypialnie na poddaszu + gabinet na parterze skoro jesteś w stanie pomieścic się na samym parterze?

Bo rzeczywiście - lepiej zbudowac ponad stan, jakie to typowo polskie, zastaw sie.....
(...)



Nie bardzo rozumiesz o co nam chodzi....Wszystko zależy od tego jaki masz projekt.Ja mam na dole tzw. gabinet tylko-11m2 a na górze 3 małe sypialnie i łazienkę.
Docelowo potrzebuję trzech sypialni i koniec.A akurat dom jest niewielki-120m2.
Na razie mam małe dziecko które z nami śpi.Możemy gnieść sie na "kupie".I wystarczy nam jeden pokój na dole jako sypialnia.Spokojnie przetrwamy ten rok.Ale, jak myslisz, jak dziecko bedzie miało 15 lat tez bedzie z nami spało?
A jak urodzi sie drugie to co?Myslisz że dom buduje sie z myslą o tym co teraz?To jeśli ja budowałbym dom 10 lat temu to powinnam była postawić dom dla dwojga-no bo po co nam więcej???
W naszym przypadku taki układ jest idealny.W tym momencie nie potrzebujemy poddasza ale za rok czy dwa-koniecznie!!!
.......A Twoje teksty typu "zastaw się..." są żenujące, widzę że masz chęć udowodnić że "biedaki ,nie maja co się zabierać za budowę.Toż to tylko dla was -bogatych!"

Znam człowieka który budował dom 13 lat.Własnymi rękoma, po pracy.Najpierw zamieszkał z rodziną w jednym pomieszczeniu z łazienką, potem sukcesywnie wykańczał resztę. A teraz każde dziecko ma swój pokój, on sam cieszy sie z tego domu każdego dnia.I ma właśnie dom swoich marzeń, mimo tych 13 lat....
Każdy wybiera to na co go stać i robi to zgodnie z zasobnością portfela.
Nie ma co narzucać swojego zdania.

A .No i dodam,że ja oczywiście będę się starała wykończyć wszystko na raz- bo wiem że robienie syfu na górze kiedy na dole jest już czysto to kłopotliwa sprawa. Ale czy nas będzie na to stać w tym roku- to się okaże (niedługo)icon_wink.gif
Link do komentarza
Z całego serca życzę Ci żebyś zbudował dom marzeń.

Chcę Cię tylko przestrzec przed budowaniem domu "na raty" i wynikającymi z tego niedogodnościami.

Z drugiej strony, widzisz ja też mam kolege który 12 lat temu wybudował piękny dom 160m2 (bez kredytu), ma trójke dzieci i ojca (niepełnosprawnego) i co? I mieszka z ojcem i żoną na 5 pokojach - połowa domu stoi pusta, hula w niej wiatr.

Dom jest w tej chwili na sprzedaż, rehabilitacja ojca kosztuje coraz więcej, a małżonka kolegi która wychowywała dzieci teraz nie może znaleźć pracy. Zżerają ich koszty utrzymania.

Kolega mówi, że z perspektywy czasu żałuje że pobudował taki dom (też jego marzeń) i te 40m2 mniej byłoby mało uciążliwe a teraz nie musiałby liczyć każdej złotówki.

I za przeproszeniem nie staram się niczego udowadniać - a już napewno nie że tylko bogatych stać na dom. Sam jestem na etapie budowy. Jesteśmy rodziną 2+2 i budujemy prosty 100metrowy dom. A już napewno nie należymy do rodzin majętnych. Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No tak, ale dzieci z nami muszą pomieszkać trochę:-)
Też się zastanawiam co będzie z górą jak dzieci dorosną...Ale to są uroki założenia rodziny:najpierw jest nas dwoje -potem przez kilkanście lat -czworo, pięcioro (itd.) a potem znowu dwoje. Nijak nie da się dopasować domu na całe życie.Zawsze "na koniec" jest za dużo.
Link do komentarza
Staram się tylko przestrzegać przed budowaniem z "górką" bo potem się okazuje że "górka" jest za duża i za dużo kosztuje

Naprawde trzeba dobrze przekalkulować czy wszystkie pomieszczenia są niezbędne - nawet przy założeniu 4-5 osobowej rodziny. Tym bardziej że jak pisał kolega nie ma nieograniczonego budżetu.
Link do komentarza
Cytat

Staram się tylko przestrzegać przed budowaniem z "górką" bo potem się okazuje że "górka" jest za duża i za dużo kosztuje

Naprawde trzeba dobrze przekalkulować czy wszystkie pomieszczenia są niezbędne - nawet przy założeniu 4-5 osobowej rodziny. Tym bardziej że jak pisał kolega nie ma nieograniczonego budżetu.



Racja.Ja teraz mieszkam w ogromnym domu i nigdy w życiu takiego nie chciałabym.Projekt Agatka wybrałam z garażem o dachu jednospadowym ,bez pokoju nad nim-ograniczając powierzchnię.W projekcie dom ma 119m2 użytkowej powierzchni.Nie mam co prawda oddzielnej pralni, suszarni i spiżarki, ale jak dla mnie to i tak dużo.Docelowo będzie nas 2+2.Dwie sypialnie dla dzieci i jedna dla nas."Szaleństwem" jest dodatkowy pokój na dole-specjalnie wybierałam taki projekt gdybyśmy dotrwali późnej starości i nie mieli ochoty na wchodzenie na górę.Może stanowić też miejsce na siłownię męża;-)
Link do komentarza
Melduję się i w tym wątku.

Otóż ja mam zamiar wybudować się za nie całe 200000 i wiecie co? Ja już to robię i nie mam odwrotu. Blogu budowlanego jeszcze nie zakładam z kilku przyczyn, ale jak już będę na bardziej zaawansowanym etapie robót, wsio opiszę łącznie z kosztami.
A co do rad, że się nie da albo przestrogami że budowanie domu na raty to.., to się nie zgodzę bo po pierwsze primo to znacząca większość ludzi którzy szukają wiedzy w necie i wchodzą na takie strony jak ta to ludzie bez worka pieniędzy tylko przeciętni Kowalscy którzy z różnych przesłanek chcą mieszkać w domu i chcą to zrobić tanim kosztem (i właśnie tu szukają też podpowiedzi). Po drugie to ci sami Kowalscy często (jak ja) podejmują trudną decyzję czy pchać się w to czy nie, i wybierając niejednokrotnie „mniejsze zło”. Innymi słowy – albo będę mieszkał w domu albo nie….
Mój projekt to „dom w koniczynce 3” – wiem dach drogi jak skurczybyk ale tego akurat nie wiedziałem przed podjęciem decyzji o konkretnym projekcie. Cała reszta była praktycznie dobrana pod kontem potrzeb i wariacji moich i małżonki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

O.K. icon_smile.gif


Nawiązując do kosztorysu to powiem,że dobrze abyś się zmieścił w 200 tego Ci życzę ale wątpię abyś się wyrobił,ten do ma dużo ozdobników za które trza płacić, dach jest jednym z nich znajomy ma podobny dach do Twojego to dwa lata temu cały koszt dachu kosztował go 60 tys a krył dachówką ceramiczną.
Link do komentarza
Cytat

Chyba żartujecie - jaka to oszczędność? podłogi, malowanie i łazienka - to raptem bez fajerwerków kilkanaście tys.

I potem co? zamieszkasz na dole odłożysz kasę i wpuścisz ekipę na górę?? to syf jakich malo.
Skoro możesz nie wykańczać poddasza i zamieszkać (dasz rade bez poddasza) to już lepiej zbuduj mniejszy dom i zrób wszystko (zamiast 4 pokoi na poddaszu np 2). Będzie nie tylko raz i dobrze ale tez bardziej ekonomicznie.



Sama łazienka to kilka-kilkanaście tys zł (czasem więcej), do tego podłogi, ściany, sufity (czasem ściany) w pozostałych pomieszczeniach to następne kilka-klikanaście tys zł. Dodaj do tego drzwi, lampy, gniazdka, włączniki, grzejniki, schody i coś tam jeszcze to następne kilkanaście-kilkadziesiąt tys zł - razem można mieć w pocżątkowym budżecie dobre kilkadziesiąt tys zł mniej.

Pozwoli to wybudować się i przeprowadzić, zwalniając dodatkowe środki z wynajmu lub sprzedaży starego lokum.

Oczywiście sama budowa może wyjść drożej... ale dzięki nie braniu kredytu na poddasze jest możliwość zamieszkania w swoim domu

Link do komentarza
Te wyliczenia też są niewiele warte bo możesz montować grzejniki po 200 za sztukę i możesz po 1000 za sztukę, podobnie z drzwiami, podłogami, łazienką itd.

Piszę, że oszczędności przy nie wykańczaniu poddasza nie są tak duże jak się uważa, fakt jak ktoś jedzie na styku i po bandzie z budżetem to ratuje go każde 100PLN.

Dlatego przygotowanie dobrego kosztorysu + gruba rezerwa to podstawa.

Na swoim przykładzie widzę, że 250tys do wprowadzenia może być na styk - przy dużo prostszym i mniejszym domu.
Link do komentarza
Żeby wybudować tanio a dobrze -trzeba się ostro nagimnastykować icon_wink.gif Szukać materiałów po najniższych cenach, sprawdzać czy niska cena nie wynika z wad lub niewłaściwego przechowywania,kalkulować, przeliczać, itd.Z fachowcami też tak jest. Chcesz tanio i dobrze.Nie weźmiesz ekipy-póki nie zobaczych ich roboty na żywo-no a z tym się zchodzi.Pojechać, zobaczyć.W efekcie bierzesz tego poleconego co jest na miejscu...i nie jest najtańszy...
Jak się juz wybuduję, też spiszę całe koszta.Na razie SSZ z instal wod-kan, elektryką i centr.odkurz. wyniósł mnie około 120 tys.W tym są jednak koszta przygotowania działki(były spore-roboty wyburzeniowe), koszt przebudowy przyłacza gazowego...oraz wiele kosztów nieujętych.
W planach:
tynkowanie:11tys
CO(podłogowe)-12,5tys
kocioł+zasobnik+regulatory-8,2tys(to akurat już kupione)
wełna na ocieplenie-4,6tys (też juz kupiona)

....i kasa topnieje.......a roboty jeszcze kupa...
Link do komentarza
Cytat

Te wyliczenia też są niewiele warte bo możesz montować grzejniki po 200 za sztukę i możesz po 1000 za sztukę, podobnie z drzwiami, podłogami, łazienką itd.

Piszę, że oszczędności przy nie wykańczaniu poddasza nie są tak duże jak się uważa, fakt jak ktoś jedzie na styku i po bandzie z budżetem to ratuje go każde 100PLN.

Dlatego przygotowanie dobrego kosztorysu + gruba rezerwa to podstawa.

Na swoim przykładzie widzę, że 250tys do wprowadzenia może być na styk - przy dużo prostszym i mniejszym domu.


oczywiście że niewykończenie poddasza to nie jest połowa miej w budżecie.
Jak ma się odpowiednią kasę to lepiej jest zrobic wszystko i dopiero sie wprowadzić, ale jak kasy mało to nie ma czasem wyjścia...
Link do komentarza
Cytat

Nawiązując do kosztorysu to powiem,że dobrze abyś się zmieścił w 200 tego Ci życzę ale wątpię abyś się wyrobił,ten do ma dużo ozdobników za które trza płacić, dach jest jednym z nich znajomy ma podobny dach do Twojego to dwa lata temu cały koszt dachu kosztował go 60 tys a krył dachówką ceramiczną.


Ozdobniki i inne niepotrzebne duperele zostaną pominięte. Zdaję sobię sprawę z kosztów bo już jakiś czas stąpam po ziemi, tej ziemi....
Wyrobię się, ale oczywiście na zasadzie wprowadzenia i życia na co dzień (luźne pokoje się wykończy kiedyś...)
A koszt dachu to wyjdzie mi nieznacznie ale taniej. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ozdobniki i inne niepotrzebne duperele zostaną pominięte. Zdaję sobię sprawę z kosztów bo już jakiś czas stąpam po ziemi, tej ziemi....
Wyrobię się, ale oczywiście na zasadzie wprowadzenia i życia na co dzień (luźne pokoje się wykończy kiedyś...)
A koszt dachu to wyjdzie mi nieznacznie ale taniej.



To czekam na bloga i kibicuję icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Nawiązując do kosztorysu to powiem,że dobrze abyś się zmieścił w 200 tego Ci życzę ale wątpię abyś się wyrobił,ten do ma dużo ozdobników za które trza płacić, dach jest jednym z nich znajomy ma podobny dach do Twojego to dwa lata temu cały koszt dachu kosztował go 60 tys a krył dachówką ceramiczną.


Z takim dachem przy tanich materiałach i taniej robiciźnie to może się zmieści w tych 60 tys, no chyba że sam będzie robił dach sam to minimalna szansa jest na 60 tys, ale ten projekt i postawienie go za 200 tys całości to bedzie ciężko, marne szanse.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Dom pozornie wygląda na taki "z bajerami". Ma po prostu dużo zdobników na zewnątrz, których wcale nie trzeba robić a na pewno nie od razu (tarasy)-tak tez napisał Qubacen .Cenę podbiją trochę dwie lukarny, ale czy tak bardzo??
Okna trójkątne to też w obecnej chwili nie jest jakieś "wielkie halo" i nie podniesie ceny.A dach...no cóż...ja szukałam długo, dawałam do szczegółowej wyceny.Wyceniali nam na średnio 41- 46 tys.razem z materiałem(ustalona marka blachy). A w efekcie zrobił nam znajomy(własny tartak,dobrze wysezonowane drewno, duże doświadczenie) za 31,6 tys.(oszczędność około 10tys)
Kierownik budowy pochwalił wykonanie dachu icon_wink.gif Tak więc trzeba szukać, szukać...
Link do komentarza
Cytat

Chyba żartujecie - jaka to oszczędność? podłogi, malowanie i łazienka - to raptem bez fajerwerków kilkanaście tys.

I potem co? zamieszkasz na dole odłożysz kasę i wpuścisz ekipę na górę?? to syf jakich malo.
Skoro możesz nie wykańczać poddasza i zamieszkać (dasz rade bez poddasza) to już lepiej zbuduj mniejszy dom i zrób wszystko (zamiast 4 pokoi na poddaszu np 2). Będzie nie tylko raz i dobrze ale tez bardziej ekonomicznie.




Nie zgodzę się z Tobą.

Sam będę robił tak,że górę zamykam na tynkowaniu, reszta w późniejszym czasie. W wolnym czasie wchodzisz na górę i wykańczasz - bez pośpiechu. Jak ludzie mieszkają i robią remonty to co, nie ma bałaganu ? Będzie syf który się później posprząta icon_smile.gif

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie zgodzę się z Tobą.

Sam będę robił tak,że górę zamykam na tynkowaniu, reszta w późniejszym czasie. W wolnym czasie wchodzisz na górę i wykańczasz - bez pośpiechu. Jak ludzie mieszkają i robią remonty to co, nie ma bałaganu ? Będzie syf który się później posprząta icon_smile.gif


Ale gładzi,czy wylewek nikt nie robi na co dzień przy remoncie.Rozumiem zostawić górę po zrobieniu wszystkich mokrych i bardzo brudzących robót tylko wykończeniówkę zostawić.
Link do komentarza
Cytat

Ale gładzi,czy wylewek nikt nie robi na co dzień przy remoncie.Rozumiem zostawić górę po zrobieniu wszystkich mokrych i bardzo brudzących robót tylko wykończeniówkę zostawić.




Ostatnio znajomy który mieszkał już z 10 lat w domu, robił tynki na poddaszu - wiec są różne sytuacje icon_smile.gif

Nie jest to aż takie straszne jak niektórym się wydaje.
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow. Przez kilka tygodni przygladam sie forum i czytam wasze komentarze opinie. Co niektorzy przeszli dluga droge i zbudowali wymarzone gniazdko inni sa w ciaglej budowie.

Chcialbym postawic cos dla 4-5 osob ale tez nie chce czegos bardzo duzego by wiatr szalal po domu. Dom nie musi stanac w rok. Mysle ze ok 3/4 lata. Aktualne mozliwosci to 100/150 wkladu wlasnego na kredy nie ma co liczyc. Czego potrzebuje? Fajnego i uzytecznego rozmieszczenia pokoi. Fajnie by bylo miec w pokojach garderoby we wnekach wtedy nie trzeba by bylo kupowac jakis szaf i nie potrzebnych mebli.

Przyszedl mi na mysl projekt:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m8721f6e69aa75

101m2 systemem gospodarczym ok 190 tys w wycenie gazetki (Niewiem skad oni biora takie ceny) Moze ktos juz korzystal z tego projektu i moze zdradzic plusy minusy rozmieszczenia pomieszczen? Brakuje mi garazu w tym projekcie. Mogbym tam trzymac wszystkie graty i troszke majsterkowac.


Drugi projekt duzo drozszy:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m4ed5f402a5138

Plusy ma duzy przestronny garaz. Dolna kondygnacja jest wieksza i bardziej przestronna.

Nie potrzebuje balkonow bo nie jestem ogrodnikiem i nie chce by wisialo na nich pelno kwiatow. Jak sadzicie ile bym potrzebowal by postawic SSZ? Dodam tylko ze w okresie Wiosna/Jesien nie ma mnie w Polsce i nie mam doswiadczenia w budowie domu co jest napewno minusem calej sytuacji.
Link do komentarza
A tak dodam jeszcze odnośnie budowania "na raty".
Mój szwagier jak budował dom (bardzo duży) wykończył na początek sam dół. Wejście na górę było z salonu, bez klatki schodowej, więc "zamurował" je płytami karton-gips..Tylko układ domu był taki sprytny,że na poddasze można było wejść od strony garażu.Tak więc całośc góry wykańczał spokojnie i nawet brudne roboty nie przeszkadzały.Po wykończeniu, usunął płyty, wstawił schody i gotowe. No ale nie każdy ma taką możliwość, zostawiając jakąkolwiek brudna robotę na potem trzeba liczyć się z niedogodnościami..
Link do komentarza
orientuje się ze za m2 biorą 2200-2600 zł ale to firma zajmująca się domami z bali drewnianych. Jeżeli chodzi o jakiś fachowców budowlanych nie bardzo się orientuje e cenach na podkarpaciu tym bardziej ze nie mam nikogo poleconego a chciałbym wczesniej zobaczyć efekty pracy danej grupy bo w ciemno nie chciałbym brać na ryzyko...



Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow. Przez kilka tygodni przygladam sie forum i czytam wasze komentarze...
... Dodam tylko ze w okresie Wiosna/Jesien nie ma mnie w Polsce i nie mam doswiadczenia w budowie domu co jest napewno minusem calej sytuacji.



Ja podobnie większość sezonu spędzam za granicą, ale budować się tak nie da - na czas budowy musisz być obecny, chyba, że chcesz budować zimą (bywały takie kiedy się dało, ale trzeba mieć szczęście...).
Znajomy budował przebywając za granicą - żona (technolog żywienia) doglądała szybko postępujących prac, a dziś już mieszkają - w jednym pokoju zimą, bo ogrzewanie całego domu to kilka tysięcy/mc!
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow. Przez kilka tygodni przygladam sie forum i czytam wasze komentarze opinie. Co niektorzy przeszli dluga droge i zbudowali wymarzone gniazdko inni sa w ciaglej budowie.

Chcialbym postawic cos dla 4-5 osob ale tez nie chce czegos bardzo duzego by wiatr szalal po domu. Dom nie musi stanac w rok. Mysle ze ok 3/4 lata. Aktualne mozliwosci to 100/150 wkladu wlasnego na kredy nie ma co liczyc. Czego potrzebuje? Fajnego i uzytecznego rozmieszczenia pokoi. Fajnie by bylo miec w pokojach garderoby we wnekach wtedy nie trzeba by bylo kupowac jakis szaf i nie potrzebnych mebli.


Nie potrzebuje balkonow bo nie jestem ogrodnikiem i nie chce by wisialo na nich pelno kwiatow. Jak sadzicie ile bym potrzebowal by postawic SSZ? Dodam tylko ze w okresie Wiosna/Jesien nie ma mnie w Polsce i nie mam doswiadczenia w budowie domu co jest napewno minusem calej sytuacji.





Ja buduje taki domek : http://www.archigraph.pl/projekt/bellino.html

Też zrezygnowałem z balkonu, drzwi balkonowych. W projekcie są 3 pokoje na poddaszu - ja decyduje się na dwa.

Budynek gospodarczy mam, więc potrzebowałem tylko alternatywy większego mieszkania blokowego:)

Kotłownia metrażowo przystosowana jest do pieca gazowego.
Link do komentarza
Cytat

Skąd ta kwota?




Budynek 100m od Dunajca, podpiwniczony. Brak właściwej izolacji ścian w gruncie, ich ocieplenia, podłóg na gruncie, ścian, dachu... ale ogrzewanie gazowe.
Co prawda budynek z początku wieku, ale mimo wszystko wtedy już się izolacje i ocieplenia stosowało.
Ekipa budowała domek pod klucz i wizualnie wyszedł piękny (o takim marzyła...).
Link do komentarza
Witajcie Optymiści !!
Jestem nowym członkiem tego dłuuugiego forum.
Jak narazie przebrnąłem przez połowe forum. Mam zaledwie pare godzin dziennie na czytanie.
W związku z planowaną budową i wątpliwościami chciałbym podzielić się z wami (często już wyjadaczami którzy zbudowali dom lub są w trakcie ) moim pomysłem na dom z kwotą około 220 tys.
Czy jest możliwość wybudowania tego domu

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...4e524abd3c2da,1
z małymi przerubkami :
garaz na 2 auta
poddasze użytkowe

Chciałbym go wybudować do stanu z podłogami na dole i wyposażoną kuchnią (meble będą po cenie materiałów) reszta standard golfa nie mercedesa.
Potraktujcie mnie Optymiste łagodnie nie wdeptujcie odrazu w ziemie ;)
Link do komentarza
Bardzo, ale to bardzo optymistyczny budżet icon_smile.gif

1. Duża powierzchnia dachu
2. Duża powiechnia użytkowa ogółem
3. 3 łazienki
4. Dodatkowe zmiany jeszcze powiekszajace powierzchnie dachu i ścian
5. Dużo drzwi wewnętrznych, okien
6. Bryła dość kosztogenna (wykusz, załamania)
7. 2 Kominy + wentylacja z łazienek

Dobrze przekalkuluj
Link do komentarza
Cytat

Bardzo, ale to bardzo optymistyczny budżet icon_smile.gif

1. Duża powierzchnia dachu
2. Duża powiechnia użytkowa ogółem
3. 3 łazienki
4. Dodatkowe zmiany jeszcze powiekszajace powierzchnie dachu i ścian
5. Dużo drzwi wewnętrznych, okien
6. Bryła dość kosztogenna (wykusz, załamania)
7. 2 Kominy + wentylacja z łazienek

Dobrze przekalkuluj



Na początek jedna łazienka i kibelek z pewnością. Frontowa ściana bez wykuszu. Dach faktycznie duży, garaż powiekszony by był razem z kotłownią. Drzwi powolutku a już na dzien dobry 2 pary bym powyrzucał. Co do poddasz to troszeczke źle sie wyraziłem. Chodziło mi o coś ala antresola żeby nad lewą cześćią domu zrobić tylko poddasze tak żeby salon zyskał przestrzenność Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...