Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Szwagierka ma takiego żuczka, tylko z kuchnią od frontu, mieszkają 4 czy 5 rok, pobudowali w rok, mieli materiały na cały dom kupione i zrobione fundamenty, do tego kredyt 100 000.
Owszem mieszkają, ale np parapetów wew. do dziś nie mają, kuchnia zrobiona ze skrytki i toalety, czyli jedna zabudowa pod sufit typu komandor robiona własnoręcznie. Nie ma podłogówki, rolet, tanie okna...a ocieplone dopiero w ubiegłym roku i mówię o murach, bo dach wcale, tylko na belkach poukładane płyty /pilśniowe, albo osb/ i na tym z 10-15cm waty.

Można?Można, ale czy nie lepiej mniej metrów?
Link do komentarza
Cytat

Można?Można, ale czy nie lepiej mniej metrów?



mniej metrow uzytkowych, albo bez garazu. majac tak mala sume na budowe, kompromisy sa wymagane. no, pozostaje jeszcze opcja jak u mnie, rozlozenia prac na kilka lat (optymistyczna wersja zaklada 3) i budowa z biezacych oszczednosci bez kredytu. To jest jednak zalezne od sytuacji w domu.

co do tanszych rozwiazan; ja jestem na nie. tanie okna, brak ocieplenia, itd. beda sie mscic w przyszlosci wysokimi rachunkami.
Link do komentarza
Cytat

witajcie a ja mam takie pytanie do ludzi którzy budują czy budowali jak myślicie mając 50000 ile zrobię przy stawianiu nowego domu mój ma być 11m na 7m parter i poddasze


Witam.
Ja wlaśnie jestem na etapie skończenia fundamentuw, domek 15x10, 100m2 całośc z garażem, bez poddasza.
Za wszystko czyli (wykopy, bloczki - murowanie, ocieplanie, zbieranie humusu, ubijanie, piasek itd..).21000zł. prawie.Dodaje że wszystko robiła ekipa-opisałem szczegóły w innym wątku.
Ściany stawiam z Porothermu 44P+w bez ocieplenia dach z wiązarów kratowych, dachowka ceramiczna firmy na R wstępnie hurtownia wyliczyła mi 60tys,-70tys. za materiały.
Myśle że troche naświetliłem sprawe- koszty dotyczą oczywiście samych fundamętow, i materiałow na ściany i dach.Na zakup działki i samą biurokracje poszło 40000tys.
Dodam że woj.dolnoślaskie, pewnie troche drogo ale myślę że przy obecnych cenach może z 4000 bym dał rade zaoszczędzic.

Pozdrawiam. Edytowano przez brendy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam serdecznie

Jestem tu nowym użytkownikiem i na wstępie chciałem wszystkich przywitać.

Proszę pomóżcie w oszacowaniu koszty budowy tego projektu

http://www.extradom.pl/projekt-domu-margo-2-rodziny-WRY1010

dom jest z gatunku jednorodzinnego dwupokoleniowego.

Przechodząc do sedna: czy kwota 350 000 brutto pozwoli zbudować ten dom do stanu wprowadzenia ? Dodam, że w rodzinie mam budowlańca, elektryka, dużo chętnych do pomocy osób i masę rzeczy zrobimy sami. Od ekipy wymagam wybodowania fundamentów + ściany + strop + komin + dach czyli SSO ( stan surowy otwarty )

Wszelkie okna, instalacje, ogrody, kafelkowania, tynkowania, malowania, ogrodzenia zrobimy sami. Dodam, że jest możliwość nie wykańczania góry w razie gdyby chwilowo zabrakło pieniędzy - choć nie powinno.

Nie wliczam w to firanek, DVD, plazmy czy kina domowego. Poprostu skromnie zamieszkać.

czy to się może udać ? wiele osób nam odradza a wręcz straszy. w projekcie zrezygnujemy oczywiście z podwójnych ścianek, z dachówki ceramicznej na rzecz blachodachówki. ma być prosto, dobrze - niekoniecznie najtaniej.

z góry dziękuje za pomoc i opinie
Łukasz

dom wygląda tak po ukończeniu
http://img26.imageshack.us/img26/6067/img0337ok.jpg

projekty zakładają dom pod klucz z kaflami itp 600 000 zł. ale tam są ogrodzenia za 15 000 zł, tam jest wykończenie WC na poziomie 10 000 zł, salon 30 000 zł... ludzie, bez przesady, skąd są te wyceny, z Paryża ? Edytowano przez fularek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jednak pesymiści troche racji mieli.



no ja mysle, ze w tym wypadku Ci "pesymisci", to raczej realisci i nie "troche racji", a wiekszosc.

podeslij linka, do kilku firm budowlanych i popros o wycene, wtedy bedziesz mial lepsze rozeznanie w temacie.

osobiscie uwazam, ze u Ciebie nie ma rozjazdu cenowego, rzedu kilkudziesieciu tysiecy, a raczej kilkuset. ja marze, zeby na moje 125 m2 uzytkowej wystarczylo 300 000 zl, a Ty chcesz sie porwac na 240 m2 majac tylko 50 000 zl wiecej?

ostatnio w gazecie byl temat, ze srednia cena wybudowania m2 domu, wynosi ~ 2500 zl. w Twoim wypadku by zmiescic sie w kwocie 350 000 zl musialbys metr postawic za ~ 1300 zl. dla mnie to nie jest malo prawdopodobne, dla mnie to bylby cud...
Link do komentarza
Cytat

osobiscie uwazam, ze u Ciebie nie ma rozjazdu cenowego, rzedu kilkudziesieciu tysiecy, a raczej kilkuset. ja marze, zeby na moje 125 m2 uzytkowej wystarczylo 300 000 zl, a Ty chcesz sie porwac na 240 m2 majac tylko 50 000 zl wiecej?



ok, macie rację, potrzebowałem kubła zimnej wody. wporządku.

natomiast zaznaczyłem, że ekipy ( robocizna ) potrzebuje tylko do SSO.
wszelkie elektryki, ocieplenia, tynkowania, malowania, ogrodzenia, robimy sami. to miało drastycznie obniżyć koszty robocizny, które drenują wyceny.

jak widzę, jak przychodzi ekipa wykafelkować małe WC i bierze 4000 zł to ja dziękuje
jak widzę, że okablowanie domu w projektach to 15 000 zł to ja dziękuje
jak widzę, że tynkowanie to 20 000 zł to ja dziękuje

każdą tą wycenę mogę obciąć w moim przypadku o 3\4 jak nie 4\5

ale faktycznie nie wziąłem pod uwagę ilość okien, ilość kominów, duża powierzchnia dachu itp

w każdym razie bardzo dziękuje za sugestie, jestem na etapie polewania sobie głowy zimną wodą
Link do komentarza
.

icon_eek.gif no i wrypalo mi calego posta, ktorego pisalam z 10 minut icon_evil.gif

w kazdym razie wez zestawienie materialow, potrzebnych do wybudowania tego domu, porozsylaj po okolicznych sklepach i zobacz ile bedziesz musial zaplacic tylko za materialy. tych kosztow nie da sie drastycznie obciac, a bedziesz mial lepszy obraz calosci. Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

.

icon_eek.gif no i wrypalo mi calego posta, ktorego pisalam z 10 minut icon_evil.gif

w kazdym razie wez zestawienie materialow, potrzebnych do wybudowania tego domu, porozsylaj po okolicznych sklepach i zobacz ile bedziesz musial zaplacic tylko za materialy. tych kosztow nie da sie drastycznie obciac, a bedziesz mial lepszy obraz calosci.



To przez to że trzymasz laptopa na dziecku ;)

A tak wracając do tematu to z budową domu jest tak, że zawsze nie wybudujemy w kosztach których założyliśmy przed budową. Mój dom był o 100.000 droższy niż przed budową. Zmiany, zmiany jeszcze raz zmiany.

Przechodziłem juz to i teraz trzymam do tego dystans przed budową drugiego domu ( na szczęście o wiele mniejszego) icon_smile.gif

Link do komentarza
No czekam na działkę 1000m. Minus to że ma 12m szerokości. Wiem, że jakieś machloje są robione a powinna mieć 14m szerokości. Poczytałem troszkę i można spokojnie wybudować na 12m fajny mały domek dla naszej trójki. Jak sprawy działki się wyprostują tworze nowy post i będę tam wszystko opisywał od 0. Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No czekam na działkę 1000m. Minus to że ma 12m szerokości. Wiem, że jakieś machloje są robione a powinna mieć 14m szerokości. Poczytałem troszkę i można spokojnie wybudować na 12m fajny mały domek dla naszej trójki. Jak sprawy działki się wyprostują tworze nowy post i będę tam wszystko opisywał od 0.



Witam
Ja postawiłem domek na działce która ma 14m szerokości z tym że troszkę zmieniłem projekt bo z jednej strony domu dodałem na dole okna a na górze okna i balkon. Dom stoi w granicy działki.
Projekt domu to Kanon III S-GL 496
Link do komentarza
Cytat

Taki malutki domek:
Z-12
drewniany,
stan pod klucz z podłogami(panele),płytkami w kuchni i łazience:
200 000,00zł
Byłam, widziałam:mały, ale fajny.Cieplutki i wystarczający.




No ładny i faktycznie zgrabny ;)

Oglądałem jeszcze coś takiego http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z7/a,s_pd,idp,5963.html

Cytat

Witam
Ja postawiłem domek na działce która ma 14m szerokości z tym że troszkę zmieniłem projekt bo z jednej strony domu dodałem na dole okna a na górze okna i balkon. Dom stoi w granicy działki.
Projekt domu to Kanon III S-GL 496



u mnie to tylko wchodzi w grę parterowy ale dzięki za informację

Jak się tobie mieszka? Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

u mnie to tylko wchodzi w grę parterowy ale dzięki za informację



w koncu swoj chlop icon_wink.gif mi to sie wszyscy straaaaasznie dziwia, ze chce dom parterowy miec. tyle, ze ja moge poszalec, bo mam dzialke 27 metrow na 75. u Ciebie moze byc maly problem zmiescic wszystko na 1 poziomie, przy takiej szerokosci dzialki, ale w ostatecznosci zrobicie sobie jakis projekcik indywidualny (jak ja icon_lol.gif)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A ja ciągle szukam icon_smile.gif i ciągle mi się coś innego podoba. Najgorzej, że działka ma wjazd od południa.
Ostatnio Haga z pracowni Lipińskich mi się spodobała http://projekty.lipinscy.pl/Haga/


Witam. Jak Ci się coś spodobało, ale mimo wszytsko coś byś zmienił idź z pomysłem do projektanta, a on wykona Ci projekt jaki będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich, jesteśmy nowi na forum więc z góry przepraszam za potknięcia
Właśnie jesteśmy na etapie załatwiania papierów niezbędnych dla notariusza w celu kupna działki.
Tak jak w temacie, chcielibyśmy wybudować dom mieszcząc się w kwocie 200 tyś. z wprowadzeniem oczywiście bez kosztu działki icon_biggrin.gif

oto nasz projekt:

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...jemnej-2.html?L

mamy zamiar dodać 50 cm od strony salonu aby niewiele dom powiększyć

w projekcie jest strop żelbetowy i dachówka, my zrobimy strop lekki z blachodachówką (oczywiście z oszczędności)

będziemy budować sys.gospodarczym, niestety niewiele zrobimy sami bo czas nam na to nie pozwala no i niestety wiedza związana z budownictwem też icon_smile.gif

proszę o obiektywne opinie na temat projektu, i sugestie z jakiego materiału postawić ściany zewnętrzne i wewnętrzne?

pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co dążą do spełnienia swych marzeń



Link do komentarza
Subi muszę przyznać, że bardzo dobry projekt domu wybrałeś.

A z czego budować ? Ja osobiście jestem zwolennikiem suporeksu, ale jak bierzesz ekipę to buduj z tego co tańsze - podzwoń po hurtowniach i dowiedz się ile kosztuje materiał na m2 ściany i wtedy poznasz różnicę i sam zadecydujesz.

Porotherm w systemie dryfiks - niby pianka gratis, ale cenowo sporo drożej
Suporeks na klej ( moja metoda ) - wymaga naprawdę dokładności, a co za tym idzie bardzo dobrej ekipy a tu możesz zabulić.

cegła max, suporeks bez PW ( gładki) - różnica paru złotych na m2 ale dochodzi zaprawa cementowa.

I ściana raczej dwuwarstwowa.

A wewnętrzne - ja z suporeksu 11 cm i z cegły pełnej (nośna 25cm) ( tu chodzi o akumulację i wygląd - podoba mi się nieotynkowana cegła i tyle icon_smile.gif )
Link do komentarza
Cytat

Subi muszę przyznać, że bardzo dobry projekt domu wybrałeś.

A z czego budować ? Ja osobiście jestem zwolennikiem suporeksu, ale jak bierzesz ekipę to buduj z tego co tańsze - podzwoń po hurtowniach i dowiedz się ile kosztuje materiał na m2 ściany i wtedy poznasz różnicę i sam zadecydujesz.

Porotherm w systemie dryfiks - niby pianka gratis, ale cenowo sporo drożej
Suporeks na klej ( moja metoda ) - wymaga naprawdę dokładności, a co za tym idzie bardzo dobrej ekipy a tu możesz zabulić.

cegła max, suporeks bez PW ( gładki) - różnica paru złotych na m2 ale dochodzi zaprawa cementowa.

I ściana raczej dwuwarstwowa.

A wewnętrzne - ja z suporeksu 11 cm i z cegły pełnej (nośna 25cm) ( tu chodzi o akumulację i wygląd - podoba mi się nieotynkowana cegła i tyle icon_smile.gif )



dzięki draagon, niektórzy polecają mi silikat - jest w niezłej cenie i gwarantuje dobry mikroklimat
cz Twoim zdaniem damy radę zmieścić się tych 200tyś?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

dzięki draagon, niektórzy polecają mi silikat - jest w niezłej cenie i gwarantuje dobry mikroklimat
cz Twoim zdaniem damy radę zmieścić się tych 200tyś?


Jeśli silikat to tylko 18cm,będzie taniej a grubiej nie ma sensu,lepiej dać więcej styro na ściany icon_smile.gif
Sam ma silikat,m2 ściany wyszedł mnie ok.36zł.
Jest duża szansa na zmieszczenie się przy tym domku w 200tys.zł. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mamy zamiar dodać 50 cm od strony salonu aby niewiele dom powiększyć

w projekcie jest strop żelbetowy i dachówka, my zrobimy strop lekki z blachodachówką (oczywiście z oszczędności)

będziemy budować sys.gospodarczym, niestety niewiele zrobimy sami bo czas nam na to nie pozwala no i niestety wiedza związana z budownictwem też icon_smile.gif

proszę o obiektywne opinie na temat projektu, i sugestie z jakiego materiału postawić ściany zewnętrzne i wewnętrzne?

pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co dążą do spełnienia swych marzeń


Co do tych 50 cm powiększających dom to raczej jest nie wykonalne bo zmienisz wtedy obrys domu a co za tym idzie -wszystko i wtedy trza liczyć wszystko od początku a to tanie nie jest.
Jeżeli podoba Wam się ten domek a jest naprawdę ładny,prosty i ekonomiczny to polecam Wam wykonać projekt indywidualny .Jak dobrze poszukasz to nie zapłacisz więcej niż za gotowego + adaptację jego.
Co do dachu to na więźbie może i zaoszczędzisz ale pamiętaj ,że kiedyś może Ci się coś odwidzieć i zechcesz położyć dachówkę i wtedy nici.
Po drugie cena pokrycia blachodachówki do dachówki jest nie duża a trwałość pierwszego pokrycia do drugiego nie porównywalna.
Co do ścian to najtaniej wychodzi ściana 1W ale lepszym rozwiązaniem jest 2W tak jak koledzy wyżej pisali. Za ścianę 1W płacisz drożej za materiał ale odchodzi konieczność ocieplenia za które tez musisz zapłacić (za robociznę) a przy stawianiu ściany 1W cz 2W mam na myśli same mury zapłacisz tyle samo i w takim samym tempie mury zostaną wymurowane.I jeżeli zabraknie pieniążków to przy ścianie 1W aby zamieszkasz nie musisz martwić się o ocieplenie jak przy 2W - ocieplić musisz aby dokonać odbioru a w szczególności aby zrobić świadectwo en.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich, jesteśmy nowi na forum więc z góry przepraszam za potknięcia
Właśnie jesteśmy na etapie załatwiania papierów niezbędnych dla notariusza w celu kupna działki.
Tak jak w temacie, chcielibyśmy wybudować dom mieszcząc się w kwocie 200 tyś. z wprowadzeniem oczywiście bez kosztu działki icon_biggrin.gif

oto nasz projekt:

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...jemnej-2.html?L

mamy zamiar dodać 50 cm od strony salonu aby niewiele dom powiększyć

w projekcie jest strop żelbetowy i dachówka, my zrobimy strop lekki z blachodachówką (oczywiście z oszczędności)

będziemy budować sys.gospodarczym, niestety niewiele zrobimy sami bo czas nam na to nie pozwala no i niestety wiedza związana z budownictwem też icon_smile.gif

proszę o obiektywne opinie na temat projektu, i sugestie z jakiego materiału postawić ściany zewnętrzne i wewnętrzne?

pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co dążą do spełnienia swych marzeń


Projekt macie już kupiony ? Jeżeli nie to proponowałbym poszukać trochę większego metrażu, skoro dom i tak chcecie powiększać, taki ok 100m2. Poza tym pomyślcie nad projektem z większą kotłownią na paliwo stałe, bo w Waszym projekcie nie wiem czy się piec na ekogroszek zmieści. A jednak oszczędności pomiędzy gazem a węglem są duże, no chyba, że nie chcecie się w węgiel bawić icon_smile.gif Macie gaz ziemny czy ogrzewać chcecie gazem z przydomowego zbiornika? Polecam projekt Haga od Lipińskich,podoba mi się bardzo i wizualnie i z rozmieszczeniem pomieszczeń Dom Haga . Wg mnie zalety tego projektu to:
- kotłownia na paliwo stałe z osobnym wejściem (nie brudzi się tak w domu przy grzaniu węglem)
- duża, wygodna łazienka ponad 7m2, posiadająca okno
- sypialnia rodziców ponad 15m2 (uważam, że jest to super metraż dla osób, którym urodzi się dziecko, można spokojnie tam wstawić łóżeczko i nie będzie za ciasno, przy metrażu 10m2 nie jest już tak różowo
- bryła domu wydaje się tania w budowie
- projekt wizualnie fajny (ale to kwestia gustu)

Minusem są schody na strych z salonu, ale może można to przerobić

W Waszym projekcie trochę mała łazienka i jej usytuowanie w środku budynku, bez okna, poza tym bardzo fajny rozkład pomieszczeń przy tym metrażu domku. Co do materiału na ściany to temat rzeka, każdy materiał ma swoje wady i zalety, ale patrząc z perspektywy oszczędności w utrzymaniu domu, jednak chyba beton komórkowy + styropian icon_smile.gif Powodzenia icon_smile.gif Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Po drugie cena pokrycia blachodachówki do dachówki jest nie duża a trwałość pierwszego pokrycia do drugiego nie porównywalna.


Wydział chemiczny - technologia ropy i gazu, rozmowa ucznia z wykładowcą:
- Panie Profesorze nasz kierunek jest bardzo nieprzyszłościowy.
- Dlaczego Panie Janku ?
- Bo zasoby ropy i gazu są obliczane tylko na 100 lat.
- A może mi Pan powiedzieć, ile lat zamierza Pan żyć ?
- Chciałbym tak ze 50 w dobrym zdrowiu.
- No własnie, dla Pana ten kierunek jest z pewnością bardzo przyszłościowy.

To taka mała anegdota. Wiadomo dachówka lepsza, ale porządna dachówka taka prawdziwa nie betonowa kosztuje trochę + potrzebuje solidnej więźby, co podnosi koszty. Dobre blachodachówki mają 30 czy nawet 40 lat gwarancji, więc wydaje mi się, że prędko nie trzeba będzie ich wymieniać icon_smile.gif Ktoś komu zależy na kosztach niech się zainteresuje Eurofalą.
Link do komentarza
Cytat

Wiadomo dachówka lepsza, ale porządna dachówka taka prawdziwa nie betonowa kosztuje trochę + potrzebuje solidnej więźby, co podnosi koszty. Dobre blachodachówki mają 30 czy nawet 40 lat gwarancji, więc wydaje mi się, że prędko nie trzeba będzie ich wymieniać icon_smile.gif Ktoś komu zależy na kosztach niech się zainteresuje Eurofalą.



porzadna dachowka wcale nie kosztuje duzo. cene winduja raczej przerozne wzory, ksztalty i kolory (tak, wtedy jest drogo), a za dobra blachodachowke z 30 lub 40letnia gwarancja zaplacisz tyle samo, albo i wiecej niz za klasyczna dachowke.

wazny jest tez ksztalt dachu; przy dwuspadowym roznica w cenie znowu nie jest kolosalna, bo odpada duzo przedrazajacych elementow. na koniec, przy takim ksztalcie, mozna uzyc dachowek wielkoformatowych, ktore sa tansze i lzejsze. Ja aktualnie mam 2 faworytow; monze plus, albo creatona balance. ceny obu w granicach 30 zl za m2.

Jednak wole miec najtansza dachowke, niz lepsza blache. Wizualnie bez porownania, no, ale wiadomo, decyzje kazdy musi podjac sam.
Link do komentarza
Cytat

Tylko blacha trapezowa w cenie 18-20zł m2 jest tańsza i najsłabsze blachodachówki z gwarancją 10 lat w cenie 21-24zł m2.
Chyba, że znasz jakiś tańszy materiał na dach Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_smile.gif" border="0">


gont, dachówka itd. No chyba że porównasz do drogiej dachówki. Wszystko można. A blacha to wiesz... ani tania ani dobra. Na stodołe bym nie dał nawet.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko można. A blacha to wiesz... ani tania ani dobra. Na stodołe bym nie dał nawet.


Mówisz o blachodachówce czy blasze trapezowej ?
3/4 ludzi ma na dachu blachę i jakoś żyją icon_smile.gif, ale każdy ma własną filozofię.

Cytat

porzadna dachowka wcale nie kosztuje duzo. cene winduja raczej przerozne wzory, ksztalty i kolory (tak, wtedy jest drogo), a za dobra blachodachowke z 30 lub 40letnia gwarancja zaplacisz tyle samo, albo i wiecej niz za klasyczna dachowke.

wazny jest tez ksztalt dachu; przy dwuspadowym roznica w cenie znowu nie jest kolosalna, bo odpada duzo przedrazajacych elementow. na koniec, przy takim ksztalcie, mozna uzyc dachowek wielkoformatowych, ktore sa tansze i lzejsze. Ja aktualnie mam 2 faworytow; monze plus, albo creatona balance. ceny obu w granicach 30 zl za m2.

Jednak wole miec najtansza dachowke, niz lepsza blache. Wizualnie bez porownania, no, ale wiadomo, decyzje kazdy musi podjac sam.



Większość z nas jednak patrzy na koszty a porównując całkowity koszt dachu czyli więźbę + materiał + robociznę na pewno blacha wyjdzie taniej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Projekt macie już kupiony ? Jeżeli nie to proponowałbym poszukać trochę większego metrażu, skoro dom i tak chcecie powiększać, taki ok 100m2. Poza tym pomyślcie nad projektem z większą kotłownią na paliwo stałe, bo w Waszym projekcie nie wiem czy się piec na ekogroszek zmieści. A jednak oszczędności pomiędzy gazem a węglem są duże, no chyba, że nie chcecie się w węgiel bawić icon_smile.gif Macie gaz ziemny czy ogrzewać chcecie gazem z przydomowego zbiornika? Polecam projekt Haga od Lipińskich,podoba mi się bardzo i wizualnie i z rozmieszczeniem pomieszczeń Dom Haga . Wg mnie zalety tego projektu to:
- kotłownia na paliwo stałe z osobnym wejściem (nie brudzi się tak w domu przy grzaniu węglem)
- duża, wygodna łazienka ponad 7m2, posiadająca okno
- sypialnia rodziców ponad 15m2 (uważam, że jest to super metraż dla osób, którym urodzi się dziecko, można spokojnie tam wstawić łóżeczko i nie będzie za ciasno, przy metrażu 10m2 nie jest już tak różowo
- bryła domu wydaje się tania w budowie
- projekt wizualnie fajny (ale to kwestia gustu)

Minusem są schody na strych z salonu, ale może można to przerobić

W Waszym projekcie trochę mała łazienka i jej usytuowanie w środku budynku, bez okna, poza tym bardzo fajny rozkład pomieszczeń przy tym metrażu domku. Co do materiału na ściany to temat rzeka, każdy materiał ma swoje wady i zalety, ale patrząc z perspektywy oszczędności w utrzymaniu domu, jednak chyba beton komórkowy + styropian icon_smile.gif Powodzenia icon_smile.gif



projekt jeszcze nie kupiony, z tym wydłużeniem domu jeszcze się zastanawiamy... mała kotłownia nam nie przeszkadza bo będziemy ogrzewać gazem ziemnym, to że łazienka jest bez okna to też nie ma dla nas znaczenia, najważniejsze że gł łącza hydrauliczne są w tej samej ścianie (łazienka, kotłownia, kuchnia), myślę że to dużo obniży koszt rozprowadzenia instalacji. Na dużej sypialni też nam jakoś nie zależy bo mamy dwoje dzieci i więcej nie planujemy icon_smile.gif

stoimy przed ciężkim wyborem, mianowicie; obecnie mieszkamy u rodziców i albo kupimy mieszkanie na które również musimy wziąć kredyt albo wybudujemy dom. kredyt na mieszkanie + czynsz 420 = wysokość raty dla kredytu na
220 tyś.

mamy tylko obawy czy zmieścimy się w tych 200 tyś pod klucz?
Link do komentarza
Cytat

Większość z nas jednak patrzy na koszty a porównując całkowity koszt dachu czyli więźbę + materiał + robociznę na pewno blacha wyjdzie taniej icon_smile.gif



wyjdzie taniej, ale ta roznica wcale nie musi byc znaczaca icon_razz.gif zawsze warto wyslac rzut dachu do kilku sklepow i poprosic o wycene, dla roznych materialow i wtedy zadecydowac icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

projekt jeszcze nie kupiony, z tym wydłużeniem domu jeszcze się zastanawiamy... mała kotłownia nam nie przeszkadza bo będziemy ogrzewać gazem ziemnym, to że łazienka jest bez okna to też nie ma dla nas znaczenia, najważniejsze że gł łącza hydrauliczne są w tej samej ścianie (łazienka, kotłownia, kuchnia), myślę że to dużo obniży koszt rozprowadzenia instalacji. Na dużej sypialni też nam jakoś nie zależy bo mamy dwoje dzieci i więcej nie planujemy icon_smile.gif

stoimy przed ciężkim wyborem, mianowicie; obecnie mieszkamy u rodziców i albo kupimy mieszkanie na które również musimy wziąć kredyt albo wybudujemy dom. kredyt na mieszkanie + czynsz 420 = wysokość raty dla kredytu na
220 tyś.

mamy tylko obawy czy zmieścimy się w tych 200 tyś pod klucz?


Teraz jak już znam Waszą sytuację rodzinną, to projekt będzie w sam raz icon_smile.gif Mały, prosty, parterowy i tani w budowie icon_smile.gif
Co do kosztów instalacji hydraulicznej nie wiem czy to taniej wyjdzie, zwykle hydraulicy biorą pieniądze za punkt.
Rozumiem, że działkę już macie ?
Co do Waszych wyliczeń to pamiętajcie o rocznych kosztach utrzymania domu, z powyższych wyliczeń wynika, że tańsze będzie mieszkanie w bloku, ale dom to dom, ja bym wybrał zdecydowanie dom. Odnośnie tych 200 000zł pod klucz ja myślę, że jest to bardzo realne, oczywiście bez działki i jej zagospodarowania. Jednakże musicie zapomnieć o takich rzeczach jak rekuperator, pompa ciepła, parkiet, itp, budować systemem wyłącznie gospodarczym i z głową, meble i wyposażenie i niższej półki, nie oszczędzać zbytnio na materiałach konstrukcyjnych, oszczędzając gdzie się da na wykończeniówce, bo właśnie tam można bardzo dużo zaoszczędzić.
Link do komentarza
rakotwórcza - nie. Jednak Twoje stwierdzenie że "jakoś żyją" idealnie pasuje.
Blachodachówka nie jest ani tania, ani cicha, ani nie izoluje przed ciepłem i zimnem a wręcz w lecie doładowuje dom gorącem, bardzo lubi wykraplać parę wodną, nie jest trwalsza od innych materiałów a od niektórych jest dużo mniej żywotna, no i jeszcze jedno: NIE MA ZALET.

Teraz Twoja kolei. Podaj zalety blachodachówki.
Link do komentarza
Cytat

Teraz Twoja kolei. Podaj zalety blachodachówki.



- jest lekka, co powoduje, ze konstrukcja więźby dachowej będzie tańsza (mniej materiału i tańsza robocizna)
- łatwa i szybka w montażu, co przekłada się na niższy koszt montażu
- nie porasta mchem
- nie zmienia swojego ciężaru pod wpływem wilgoci
- odporna na czynniki atmosferyczne

Co do trwałości blachodachówki to nikt nie wie, ile wytrzyma lat, bo 40 lat temu jej nie produkowali icon_smile.gif
Ale myślę, że jedno pokolenie spokojnie przeżyje icon_smile.gif

Podsumowując jak napisałem wyżej, jeżeli komuś zależy na kosztach to ogólnie więźba + materiał na dach + robocizna za więźbę i położenie przy blachodachówce będzie na 100% niższa, gdyby było inaczej wszyscy by kryli dachy dachówką. W mojej miejscowości jest bodajże 1 dom, co ma dachówkę, reszta to blachodachówka. Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
porasta mchem, porasta. A jakie pokrycie dachowe zmienia swój ciężar i nie jest odporne na czynniki atmosferyczne?
Weźmy taki grad. Nie zostawi śladu na blasze?
Ze wszystkich Twoich argumentów, tylko ten pierwszy ma sens. To nadal jest tyle co nic.

Cytat

W mojej miejscowości jest bodajże 1 dom, co ma dachówkę, reszta to blachodachówka.


to jest jak MATRIX. Wmówiono biednemu narodowi że blacha jest zajebista i tania icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...