Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

w tym projekcie to sam dach i ilość przeszkleń szarpnie Was mocno po kieszeni :/ Nie znam się an domach szkieletowych, my budowaliśmy z BK, strop lany także inna bajka. Może warto zapytać ile by kosztował dom tego typu budowany tradycyjnie? Tak dla porównania tylko. Aha, zaczęliśmy budowę w połowie czerwca, mimo deszczowego lata i mroźnej zimy właśnie wykańczamy - przeprowadzka w ciągu 2 miesięcy. Można więc szybko zbudować z pustaka i lejąc beton ;)
A tak w ogóle to warto byłoby sprawdzić ile średnio kosztuje u was m2 gotowego domu szkieletowego, nam mówili że przy wykończeniu w średnim standardzie murowaniec wychodzi tak od 2,5tys w górę i u nas się to mniej więcej sprawdza
Edytowano przez pumpaluna (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,
dziś byliśmy na rozmowie z wykonawcą.
Powiem Wam ,że przez ostatnie dwa tygodnie zbierałam oferty.
I powiem Wam, że w naszym cudnym kraju jak mogą tak Cie oskubią.
Firma, która wybraliśmy wyceniła nam budowe na ok, 350 tys(dodałam górkę dla pewności).
A przekrój ofert był ogromny, miałam wycenę stanu surowego zamkniętego za 390tys.
Nie zmienia to faktu, że nadal mam ogromne obawy.

Oczywiście weszłam na ten temat o domach za 200tys ponieważ ludzie. którzy sie tu wypowiadają mają pojęcie o budowie.

Dlatego też chciałam zasięgnąć porady.


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Długo szukałem aż wreszcie trafiłem na to szacowne forum. Przymierzamy się z żoną do budowy domu (na razie etap badania możliwości zagospodarowania), natomiast powoli wybieramy projekty tak jak w temacie. Niestety bardzo ogranicza nas wąska działka (16 m szer.). Na chwilę obecną mamy dwa projekty, które niestety nie są idealne, ale dostosowane do warunków. I tutaj mam pytanie czy według Was mam szansę w którymś z nich zmieścić się w kwocie 200 tys pod klucz? Z góry dzięki za pomoc.
http://projekty.lipinscy.pl/York/
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Gladki-C2...idp,15324.html#
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Długo szukałem aż wreszcie trafiłem na to szacowne forum. Przymierzamy się z żoną do budowy domu (na razie etap badania możliwości zagospodarowania), natomiast powoli wybieramy projekty tak jak w temacie. Niestety bardzo ogranicza nas wąska działka (16 m szer.). Na chwilę obecną mamy dwa projekty, które niestety nie są idealne, ale dostosowane do warunków. I tutaj mam pytanie czy według Was mam szansę w którymś z nich zmieścić się w kwocie 200 tys pod klucz? Z góry dzięki za pomoc.
http://projekty.lipinscy.pl/York/
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Gladki-C2...idp,15324.html#




My też mamy ograniczającą nas wąską, a nawet BARDZO wąską działkę (nie ma nawet 13m) i pobudowaliśmy dom wolnostojący 7m szeroki na bazie TERMINI II tyle że projekt robił nam architekt a zarys zewn domu został jak w termini2. Nie wiem ilu osobową masz rodzinę ale trzeba przemyśleć czy te mniej niż 100m jest wystarczające. My się w 200tys zmieściliśmy z ssz+instalacje ale budowała nas ekipa i nie oszczędzaliśmy na dachu, oknach czy materiale do instalacji. W moim regionie liczą od 2tys w górę od metra wybudowanej powierzchni (nie ważne czy użytkowa czy gospodarcza) w zależności jaki standard wykończenia planujecie
Link do komentarza
Cytat

My też mamy ograniczającą nas wąską, a nawet BARDZO wąską działkę (nie ma nawet 13m) i pobudowaliśmy dom wolnostojący 7m szeroki na bazie TERMINI II tyle że projekt robił nam architekt a zarys zewn domu został jak w termini2. Nie wiem ilu osobową masz rodzinę ale trzeba przemyśleć czy te mniej niż 100m jest wystarczające. My się w 200tys zmieściliśmy z ssz+instalacje ale budowała nas ekipa i nie oszczędzaliśmy na dachu, oknach czy materiale do instalacji. W moim regionie liczą od 2tys w górę od metra wybudowanej powierzchni (nie ważne czy użytkowa czy gospodarcza) w zależności jaki standard wykończenia planujecie



Dzięki za odpowiedź. Na moje potrzeby (2+1) ok. 100 m powierzchni użytkowej jest wystarczające. Interesowała mnie kwestia możliwości finansowych, ale skoro mówisz, że ze swoim projektem byłaś się w stanie wyrobić to myślę, że i u mnie dałoby radę. Przede wszystkim niektóre rzeczy być może uda się zbudować systemem gospodarczym co trochę ograniczy koszty. A wykończenie... ile zostanie tak się zrobi icon_smile.gif Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat



My budujemy walsnie dom pod liczi - bez P i wtedy nie ma w projekcie piwnic - chcemy się zmieścić w 300 tyś nie musi byc wykonczony na tip top

zaczelismy juz własnei stawiamy pierwszy poziom - fundamenty juz mamy - nieługo bede mogła powiedziec ile nas wyjdzie SSO mam nadzieje

Ocieplenie możemy zrobic później - ktos tu pisał ze nie odbiora mi domu - to nie prawda rozmawiałam z Inspektorem nadzoru ocieplenie to nie ich sprawa - kto mi każe dom ocieplic moge sobie mieszkac w nieocieplonym i płacic wiecej ich to nie obchodzi
o świadectwo się nie martwie - tak jak tu psiali to czysta fikcja icon_smile.gif Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich budujących.Mieliśmy już prawie wybrany projekt domu,gdy moja kochana żona nie znalazła innego teraz mamy dylemat,który ja wolę parterowy ona chce z poddaszem.Mój projekt to
http://pprojekt.pl/projekt3132-dom_przy_sl...nej_2,opis.html
jej to:
http://projekty.muratordom.pl/projekt_wykw...mp;y=0&nr=0
Mają prawie to samo 3 sypialnie salon kuchnia,2 łazienki garaż z wejściem do domu,spiżarkę...
Czy ktoś mógłby nam napisać wady i zalety jakie widzi w tych projektach,bo już dosłownie na głowę idzie dostać.Ja się upieram przy swoim żona przy swoim,i widzimy tylko swoje racje.Może ktoś stojąc z boku zauważy coś czego my nie widzimy i coś doradzi.Ten projekt z poddaszem według mnie będzie sporo tańszy to też jest spory argument.
Pozdrowienia dla wszystkich.Marcin




Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale myśląc o parterówie pamietaj o kosztach ogrzewania. Rozległy dom chyba gorzej się ogrzewa. Jak masz pieterko to jednak ciepełko leci do góry tak czy owak icon_smile.gif Czyli, jak dla mnie, 1:0 dla żony icon_smile.gif) Pozdrowienia
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ocieplenie możemy zrobic później - ktos tu pisał ze nie odbiora mi domu - to nie prawda rozmawiałam z Inspektorem nadzoru ocieplenie to nie ich sprawa - kto mi każe dom ocieplic moge sobie mieszkac w nieocieplonym i płacic wiecej ich to nie obchodzi
o świadectwo się nie martwie - tak jak tu psiali to czysta fikcja icon_smile.gif


Czemu ludzie pieprzą takie głupoty,że ŚE nie potrzeba do odbioru, to po co to uchwalono?- dla jaj.
A co IN będzie dokonywał odbioru budynku, coś mi się wydaje że inna instytucja tego dokonuje.
Link do komentarza
Ktoś mu powiedział (Inspektor?), „będzie pan zadowolniony” – to uwierzył i powtarza. icon_biggrin.gif

Jeśli w projekcie było ocieplenie, to ten kto napisze, że dom wykonano zgodnie z projektem – poświadczy nieprawdę, a to jest przestępstwo.

Jeśli ŚE będzie dla domu z ociepleniem, to ten kto wyda takie ŚE, poświadcza nieprawdę, czyli jw. + zakaz wykonywania ŚE.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Co na pewno to nie będziemy chcieli zrezygnować z okien chodź już widzę że są nie standardowe, niestety jest to taki element budynku który według nas nadaje mu uroku:). Już daliśmy sobie spokój z garażem piwnicą i użytkowym poddaszem żeby było jak najtaniej i zmieścić się w okolicach 200 tys z zamieszkaniem, oczywiście materiały do wnętrza nie z najwyższej półki.
Link do komentarza
Witam po dluższej przerwie icon_smile.gif No coż, cudów niema ;) Grzesiek Sl, 200 tys z zamieszkaniem nie raczej nie ma szans, ale warto kombinować.
Ja w w swoim już mieszkam od grudnia icon_smile.gif W czerwcu 2011 wjechała kopara , we wrzesniu rozpoczęto prace wykończeniowe. 11 listopada przyszłam tu ogrzać i ogarnąć i juz zostałam icon_smile.gif Data pamiętna icon_biggrin.gif Teraz porządkuje obejście:) Jeszce mnóstwo pracy i kasy . Acha, tempo zabójcze , bo to dom szkieletowy, szybko sie wybudował, ale szybko tzreba podejmowac dezycje, szybko płacić i żyć na niesamowitych obrotach przez pare miesiecy, ale warto icon_smile.gif Powoli wracam do normalnosci , choc i tak udało mi się nie zaniedbać do reszty życia towarzyskiego, znajomych i siebie icon_smile.gif
Budżet oczywiście przekroczyłam , ale dam rade , musze icon_smile.gif Albo wyjde bogato za mąż hmmm icon_biggrin.gif Na chwile ;) Dostałam ksywe bob budowniczy i mam ponoć jeszcze drzewo posadzić i...hmmm syna spłodzić icon_biggrin.gif

Pozdrawiam i życze wszystkim takiej radości i satysfakcji icon_smile.gif
Link do komentarza
Wampiria .... miło Cię widzieć po przerwie icon_smile.gif , gratuluję zamieszkania .... icon_biggrin.gif

Grzesiek Sl - czy 200.000zł jest realną ceną , tego nikt Ci nie powie - zależy od użytych materiałów , od ceny robocizny , od nakładu pracy własnej .... ale na pewno domek jest z tych tanich w budowie - mała "stodłóka" bez zbędnych udziwnień - i dobrze icon_wink.gif
Na pewno biorąc się za budowę konsultuj na forum decyzje i kwoty wykonawstwa , pytaj , czytaj , zdobywaj wiedzę żebyś mógł pilnować wykonawcy - w końcu budujesz dla siebie , ma być tanio i dobrze. Nie musisz mieć w momencie zamieszkania wszystkiego na "tip top" , niektóre prace (np. elewacyjne) możesz wykonywać już mieszkając - ja się wprowadzałam jak wampiria - pojechałam jeno na weekend icon_lol.gif , i już zostałam - bez drzwi wewnętrznych , progów i innych rzeczy które "przyszły" z czasem ... kilka tygodni i było zrobione - plus taki, ze po pracy przyjeżdżało się i robiło , nie trzeba było jeździć w te i wewte .... icon_biggrin.gif
Brakującą kwotę jeśli taka wystąpi - zarobisz , to tylko kasa icon_wink.gif ... ja do dziś się zastanawiam skąd wzięłam kilkadziesiąt tysięcy zł które ponad kredyt wyniosła budowa mojego domu icon_lol.gif
Przy tym projekcie masz dużą szansę wybudować tanio - oczywiście bez szaleństw. Na dachu , murach, instalacjach - czyli tym co "niewymienne" , lub "trudnowymienne" nie oszczędzaj , ale też bez przesady - można zrobić tanio i dobrze , wystarczy poświęcić trochę czasu i szukać okazji w necie , w okolicznych składach. Oszczędź na wykończeniówce - nie rób sobie cudów na ścianach , bo domek i tak osiądzie w pierwszych latach i szlag Cie trafi widząc pęknięcia na wybajerowanym tynku strukturalnym za grubą kasę. Bajery to przy pierwszym remoncie , teraz wystarczy farba icon_wink.gif .
Powodzenia życzę icon_smile.gif

Marcinm1384 - realna kwota? poniżej 300.000 - 350.000zł (budując bardzo oszczędnie) nie zejdziesz. Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na ile wycenilibyście taki dom w stanie developerskim:

http://www.z500.pl/projekt/Z61,Tani-i-latw...h-bocznych.html


Powiem Ci tak,w stanie deweloperskim jak byś to budował systemem gospodarczym to spoko w 200 tys się zmieścisz,pod warunkiem,że działką już jest.Co mnie denerwuje w tym projekcie to kotłownia a w zasadzie to jej brak, jeżeli masz dostęp do gazu to ok ,ale jeżeli nie to coś by było pokombinować aby wygospodarować miejsce na kotłownię.Ale tak ogólnie domek w sam raz.
Link do komentarza
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi są dla mnie cenne.
Tak, działka już jest, mamy dostęp do gazu więc nie potrzebna jest duża kotłownia na paliwo stałe przy takim metrażu każdy metr jest dla nas ważny.

A tak trochę z innej beczki jak myślicie czy po euro i końcu boomu budowlanego łącznie z zakończeniem rodziny na swoim materiały i usługi spadną jak to widzicie?
Link do komentarza
Cytat

A tak trochę z innej beczki jak myślicie czy po euro i końcu boomu budowlanego łącznie z zakończeniem rodziny na swoim materiały i usługi spadną jak to widzicie?


Ceny już spadły a raczej powróciły do normalności w porównaniu z tym boomem jak ogłosili ,że mamy Euro. Dla przykłady pustak Ytong 36,5 kosztował prawie 20 zł za sztukę w tym szale , a ja dwa lata temu płaciłem 11,5 za sztukę.Tak więc można rzec ,że wróciło do normy.
Rzecz ma się podobnie do wykonawców,jaki był szał jak otworzyli granice to wykonawcy nie wiedzieli ile mają brać za prace budowlane,a dzisiaj ... zeszli z nieba ba powiedział bym że z kosmosu na ziemię, z cenami oczywiście icon_smile.gif

Cytat

Muszę przyznać,że fajny bo prosty a prostota ma swoje uroki,tylko jest jedno ale,ale czemu tak mało fotek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Tak , Grzesiek Sl, to bratek 108 , po indywidualnej niewielkiej przerobce, zamiana łazienki , ktora byla przy wejsciu, na miejsce schodów i tym sposoenm zrobilam osobne mieszkanie na dole icon_smile.gif Łazienka przy wesjciu to nieporozumienie, troje dzrwi w wiatrolapie , wszystko z niego wnosi, piach itd , wnosi sie do lazienki. Kolezanka tak ma... Mnie zależalo na osobnej klatce schodowej i tym sposobem mam lazienke na wprost kuchi co jest praktyczne , jesli np. moj obiad komus zaszkodzi icon_biggrin.gif
Kachna 30, Budowalam z firmą z oświęcimia . Jesli cos wiecej to pisaj na priva icon_smile.gif

Mówisz daggulka, ze to spoczecie nastąpi ? ;)

Fotek kilka jeszce bedzie, musze je odszukac w moim ogolnie panującym chaosie ;)
Link do komentarza
ja wybieralm wlasnie miedzy "I" a "W" i jeszcze jedna i wszdzie miaalm wątpliwosci , wybralm te gdyz wiedzilam, ktorąs musilam. Nie bylo rozowo, ale świat jest malutki i wczsniej mialm duzo informacji, ogladama domki , robilam wywiady itd. Wskazowki innych duzo dająicon_smile.gif "I" nie moglam sie dogadac co do przerobki... Mam to juz za sobą i mam nadzije, ze bedzie ok . Czasem trzeba ostro, czasem sprytnie ... Ogolnie jest ok.
Myslisz o szkielecie ? Edytowano przez wampiria (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Fajny prosty projekt, możliwe ,że go ściagne od ciebie:)
Ogólnie sprawa ma się tak, mamy działkę ok 13-5km od Krakowa (za Zielonkami troszkę)
Do tej pory chciałem kupować z żoną mieszkanko na kredo małe za ok 220k(ok 40m2)
Ale ostatnio stwierdziliśmy ,że skoro jest działka budowlana z przyłączami wszystkimi to może lepiej mały domek?

Tutaj mam do was pytanko czy ktoś się zamknął właśnie z podobnym domkiem (nie duży, prosty)jak załączył kolega wyżej, właśnie w tych magicznych 200 no 220k ?
Zamknął w sensie aby już spokojnie mieszkać, no i standard wykończenia oczywiście raczej tani:)No i jednak przez firmę budowanie bo sam pracuje do późna więc za dużo nie porobię Edytowano przez jarekrk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wytłumaczcie mi różnice w kosztorysie 200 tys zł
http://www.z500.pl/projekt/Z24,Funkcjonaln...m-w-kuchni.html
http://www.z500.pl/projekt/Z84,Dom-z-podda...-kopertowy.html

i podpowiedzcie, który kosztorys jest bliższy prawdy



nie jestem specjalistą, ale na moje oko to są dwa różniące sie projekty. zasadnicza różnica to UŻYTKOWE PODDASZE.

A jeśli chodzi o różnice w kosztorysie i całkowity koszt to wszystko zależny od nas samych. Każdy chyba wie, że koszty pracy spadają w zależności od tego ile sami zrobimy.

Link do komentarza
Cytat

nie jestem specjalistą, ale na moje oko to są dwa różniące sie projekty. zasadnicza różnica to UŻYTKOWE PODDASZE.

A jeśli chodzi o różnice w kosztorysie i całkowity koszt to wszystko zależny od nas samych. Każdy chyba wie, że koszty pracy spadają w zależności od tego ile sami zrobimy.



Nie jestem specjalistą ale wg mnie to ten sam projekt tylko jeden z poddaszem nieużytkowym, a drugi z użytkowym i zmienioną konstrukcją dachu.
Z tym, że nie wyjaśnia to 200 tys zł różnicy, ponieważ koszt poddasza wychodzi drożej niż koszt drugiego identycznego budynku bez poddasza.

A jeśli chodzi o różnice w kosztorysie i całkowity koszt to oba są przygotowywane przez tę samą firmę i dla tego samego zakresu prac, Każdy chyba wie, że wskaźniki i założenia powinny być takie same.

A może się mylę?
Link do komentarza
Cytat

jaka jest według was kwota w jakiej realnie można się zamknąć budując ten domek ?
Niestety tylko opcja budowy przez firmę wchodzi w grę
Czy w kwocie 250tys zamieszkamy już w umeblowanym i zrobionym domku?


podbijam
materiały jak i meble i sprzęt RTV-AGD oczywiście jak najbardziej ekonomiczne będą brane pod uwagę.
Nie wiem czy po prostu mamy o tym myśleć czy temat odpuścić na starcie

Link do komentarza
Cytat

podbijam
materiały jak i meble i sprzęt RTV-AGD oczywiście jak najbardziej ekonomiczne będą brane pod uwagę.
Nie wiem czy po prostu mamy o tym myśleć czy temat odpuścić na starcie


kuchnię mozna na początek z marketu za 2-3 tys zł, a można i zabudowę zrobic za 20 tys zł

wszystko zależy ile chcesz władować w wykończenie, wielu znajomych wprowadzało się na "betony", które wykańczali z upływem czasu. Łazienki gołe bez kafli, kuchnie bez szafek (lub marketowe) na podłodze linoleum lub panele, ściany tylko tynkowane lub/i pomalowane, meble z demobilu lub tymczasowe (aby się gdzieś upchać) itp.

I tak mieszkali (niektórzy nadal) parę lat powoli wykańczając dom (również z zawnątrz)

Jeśli dopuszczasz taką możliwość to masz szansę zamieszkać w tej kwocie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...