Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Też mam zamiar i nadzieję zbudować za 200 tys.
Mały domek alabaster biura AGART: http://www.malydom.pl/index-1.html
pow. zab. 90 m2
pow. użytkowa 120 m2
podpiwniczony w połowie z poddaszem użytkowym
13 okien
11 drzwi
Obecne wydatki oprócz kupna działki:
kompletna dokumentacja, przyłącze prądu, przyłącze wody, garaż metalowy - 12 tys.
System budowy - gospodarczy + maksimum własnej pracy na ile wystarczy zdolności i siły.
Link do komentarza
Można podpisać umowę na 92m2 pow całkowitej ( ok 77m2 użytkowej ) i zmieścić można się w 200 tyś brutto z robocizną, tylko ziemię trzeba mieć swoją , w cenie jest płyta fundamentowa, znam firmę która jest sprawdzona , działa w całym kraju. Chętnie ich polecę :-) bodowa samego domu trwa tydzień, deweloperka z instalacjami el, CO i CWU. Czego jeszcze można oczekiwać za te pieniądze? gwarancja na chatę 30 lat. Edytowano przez aluminiowy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam Szanownych Forumowiczów!

Od pewnego momentu wraz ze swoją Narzeczoną planujemy budowę domu. Z racji tego, że jesteśmy młodzi i nie mamy zielonego pojęcia o budowie domu, postanowiliśmy zasięgnąć rad na tutejszym forum. Mamy już pewną działkę na oku. Ma ona ok. 650 m2 i podłączone wszystkie media. Projekt który nas zainteresował:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m4cc7e819876d6

Czy kwota jaką będziemy dysponować tj. ok 260 000 zł jest wystarczająca, aby wybudować ten dom "pod klucz". Nie do końca jest mi zrozumiałe pojęcie "pod klucz" dlatego, że różnie ludzie piszą. W tej kwocie chcielibyśmy wybudować domek ukończony od zewnątrz jak i wewnątrz, a mianowicie jakieś podłogi, schody, gładzie na ścianach no i oczywiście pomalowane. Ewentualnie jeżeli starczy to jakieś podstawowe meble na dole domu i może płot. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje icon_smile.gif
Link do komentarza
witam wszystkich marzycieli icon_smile.gif

z żoną przymierzamy się do budowy domu stąd zainteresowanie omawianym wątkiem

1. posiadamy nieuzbrojoną działkę
2. Rozważamy możliwość skorzystania z takiej oferty: http://www.mabudo.eu/upload/file/Pliki%20d...rania/Zosia.pdf
3. W kwestii budownictwa jesteśmy zieloni tak więc 90% prac zostanie wykonane przez firmę zewnętrzną....

pytane nr1. Co sądzicie o takiej technologi budowy http://www.mabudo.pl/upload/file/Pliki%20d...lyprzekroje.pdf ??
pytanie nr 2: Czy można się zmieścić w planowym budżecie (200-210 tys. ) ? Edytowano przez szakal28 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To jest oferta ogólna firmy, można by się dogadać z firmą odnośnie fundamentów, co też zależy od warunków na waszej działce, można też zrezygnować np z malowania , płytkowania, schodów , systemu alarmowego, sposobu i systemu ogrzewania (taniej by było ogrzewanie gazowe) i wielu innych prac wykończeniowych - to wszystko możecie sobie wykonać we własnym zakresie w późniejszym terminie.
Link do komentarza
Cytat

pytane nr1. Co sądzicie o takiej technologi budowy http://www.mabudo.pl/upload/file/Pliki%20d...lyprzekroje.pdf ??



jedna z wiekszych wad jest mala bezwladnosc cieplna, dom sie szybko studzi i nagrzewa. ogrzewaie musi byc dynamiczne. Mozna zwiekszyc bezwladnosc budujac szkieleta na plycie fundamentowej ale widze ze ten jest caly szkielet.
Projektuje swojego kanadyjczyka i powolutku klaruje mi sie sytuacja. Na poczatku mial byc murowany a teraz kanadyjczyk na plycie, z reku i ogrzewaniem elektrycznym akumulacyjnym.
Link do komentarza
Witam

doszlismy z zona ze zamiast kupowac nowe miszkanie w bloku to sie wybudujemy ,,mamy na oku dzialke o pow 352 m2 Wymiary działki to ok. 17,5m na 20m,,wybralismy sobie juz projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-Ada-Bis/a...rrorView,1.htmlna dzialce jest kanalizacja ,prad oraz gaz ,chcemy miec ogrzewanie gazowe podlkogowe ,budzet to 250 tys ,czy wystarczy na wybudowanie do stanu devoloperskiego ?
mieszkamy w bydgoszczy i dzialka jest rowniez na terenie bydgoszczy,nie mam jeszcze zadnych pozwolen ,sam nic prawdopodobnie nie bede nic przy budowie robil ,co proponujecie jesli mozna wiedziec,a moze jakies przydatne rady dla laika macie? Edytowano przez morawskimarek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
serdecznie witam wszystkich na forum dopiero co się zarejestrowałam na tej stronie dlatego proszę o wyrozumiałośc jeśli coś przezemnie napisane będzie dla was niezrozumiałe. razem z męzem nosimy się z zamiarem budowy domu. działke juz posadamy dostalismy ja od rodziców męza. wszystkie sprawy formalne tzn. przekazanie działki u notariusza, pozwolenie na budowę, oraz dokumenty z gazownitwa, wodociągów itd. już załatwiliśmy. pytanie dotyczy tego czy dom który wybraliśmy będziemy w stanie wybudowac i wykończyć wewnątrz oraz kupic najpotrzebniejsze artykuły agd oraz meble za 200 tys. projekt domu znaleziony na stronie internetowej ot on:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ewa_a1/2535/opis

nie został jeszcze zakupiony pisze tam że kosztuje 2000zł czy to juz całkowity koszt jego zakupu czy dojda jakieś dodatkowe koszty? dodam również że chcielibyśmy przeprowadzić kilka zmian mianowicie:
- zlikwidować wykusz i zastąpić go oknem dachowym to pewnie pozwoli zaoszczędzić jakieś pieniądze
- dach nad garażem równiez będzie niepotrzebny i chcielibyśmy zrobis tam taras przebijając jedna ze ścian na piętrze gdzie znajduje się garderoba która nie jest potrzebna oraz
- zlikwidować balkon
dodam również że będziemy starali sie budować dom z pomoca rodziny oraz własnych sił aby ograniczyc koszty
kolejne pyanie dotyczy tego co mozna zrobić samemu przy stawiani domu a co trzeba zlecic firmie?

bardzo proszę o państwa opinię
Link do komentarza
Cytat

serdecznie witam wszystkich na forum dopiero co się zarejestrowałam na tej stronie dlatego proszę o wyrozumiałośc jeśli coś przezemnie napisane będzie dla was niezrozumiałe. razem z męzem nosimy się z zamiarem budowy domu. działke juz posadamy dostalismy ja od rodziców męza. wszystkie sprawy formalne tzn. przekazanie działki u notariusza, pozwolenie na budowę, oraz dokumenty z gazownitwa, wodociągów itd. już załatwiliśmy. pytanie dotyczy tego czy dom który wybraliśmy będziemy w stanie wybudowac i wykończyć wewnątrz oraz kupic najpotrzebniejsze artykuły agd oraz meble za 200 tys. projekt domu znaleziony na stronie internetowej ot on:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ewa_a1/2535/opis

nie został jeszcze zakupiony pisze tam że kosztuje 2000zł czy to juz całkowity koszt jego zakupu czy dojda jakieś dodatkowe koszty? dodam również że chcielibyśmy przeprowadzić kilka zmian mianowicie:
- zlikwidować wykusz i zastąpić go oknem dachowym to pewnie pozwoli zaoszczędzić jakieś pieniądze
- dach nad garażem równiez będzie niepotrzebny i chcielibyśmy zrobis tam taras przebijając jedna ze ścian na piętrze gdzie znajduje się garderoba która nie jest potrzebna oraz
- zlikwidować balkon
dodam również że będziemy starali sie budować dom z pomoca rodziny oraz własnych sił aby ograniczyc koszty
kolejne pyanie dotyczy tego co mozna zrobić samemu przy stawiani domu a co trzeba zlecic firmie?

bardzo proszę o państwa opinię




Nie wydaje mi sie abyscie sie zmiescili w 200.000 z tym domem i wykonczeniem. Poza tym według mnei ten dom straci na uroku po usunięciu balkonu i dachu znad garażu
Link do komentarza
Cytat

serdecznie witam wszystkich na forum dopiero co się zarejestrowałam na tej stronie dlatego proszę o wyrozumiałośc .......bardzo proszę o państwa opinię




Oj chyba nie masz pozwolenia na budowę, bo rozważasz dopiero zakup projektu domu dużo jeszcze przed wami do uzyskania pozwolenia na budowę.

W zasadzie, każdy typowy projekt podlega adaptacji (koszty), w ramach których projektant adaptujący, dokona wskazanych przez Was zmian.


Ps. Po co Ci taras na piętrze w budynku jednorodzinnym ? Masz przecież miejsce (trawę) przed domem. Kłopot i wcale nie taniej niż wykonanie dachu nad garażem.

wkleiłem "adresata" Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat


sprawdź ceny porządnych okiennic - ja niestety zrezygnowałem - choć fajnie wymalowane na projekcie wyglądają
Rzeczywiście te dwa górne okna balkonowe zbędne jak i sam balkon
Łazienka na górze jest bez okna? Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oj chyba nie masz pozwolenia na budowę, bo rozważasz dopiero zakup projektu domu dużo jeszcze przed wami do uzyskania pozwolenia na budowę.

W zasadzie, każdy typowy projekt podlega adaptacji (koszty), w ramach których projektant adaptujący, dokona wskazanych przez Was zmian.


Ps. Po co Ci taras na piętrze w budynku jednorodzinnym ? Masz przecież miejsce (trawę) przed domem. Kłopot i wcale nie taniej niż wykonanie dachu nad garażem.

wkleiłem "adresata"



no może masz rację z tym garażem jeśli na tym nie zaoszczędzimy to sie jeszcze zastanowimy. a myślicie że 250 tys by starczyło? bo nie mamy mozliwości wziąsc więcej kredytu. a czy według was można zrobić większośc prac we własnym zakresie np postawienie murów i stropu czy trzeba np. postawienie dachu zlecic wyspecjalizowanej firmie.
Link do komentarza
Cytat

sprawdź ceny porządnych okiennic - ja niestety zrezygnowałem - choć fajnie wymalowane na projekcie wyglądają
Rzeczywiście te dwa górne okna balkonowe zbędne jak i sam balkon
Łazienka na górze jest bez okna?



tak niestety jest bez okna. ale to dobrze z jednej strony bo nie trzeba będzie wprowadzać zmian w projekcie bo mamy pewne ograniczenia gdyz z tyłu domu nie może byc okien bo będzie postawiony blisko działki sąsiada więc z reszty okien na parterze tez trzeba będzie zrezygnować
Link do komentarza
Cytat

tak niestety jest bez okna. ale to dobrze z jednej strony bo nie trzeba będzie wprowadzać zmian w projekcie bo mamy pewne ograniczenia gdyz z tyłu domu nie może byc okien bo będzie postawiony blisko działki sąsiada więc z reszty okien na parterze tez trzeba będzie zrezygnować



łazienka bez okna jest utrudnieniem
Ciemno i nie można przewietrzyć.
A u mnie latem - okno uchylone non - stop.
Wilgoci jednak najwięcej - no i smrodku icon_smile.gif
Zdecydowanie polecam łazienkę z oknem - niedużym ale jednak oknem
Ja zamieniłem w projekcie pomieszczenie gospodarcze z łazienką - właśnie ze względu na okno

Cytat

z reszty okien na parterze tez trzeba będzie zrezygnować



w pomieszczeniu gosp - straty nie będzie - ale to w salonie jak zniknie - może być ciemnawo jednak......
Link do komentarza
Cytat

tak niestety jest bez okna.


Sprawna i wydolna wentylacja może zastąpić okno jeśli idzie o wietrzenie, a zastosowanie świetlika tunelowego załatwi sprawę doświetlenia łazienki światłem dziennym.

Odpowiednia ilość światła dziennego w salonie po likwidacji okna w tylnej ścianie może załatwić pionowe wąskie okno typu fix umieszczone przy narożniku w ścianie bocznej.
Link do komentarza
witam wszystkich budujących.Mieliśmy już prawie wybrany projekt domu,gdy moja kochana żona nie znalazła innego teraz mamy dylemat,który ja wolę parterowy ona chce z poddaszem.Mój projekt to
http://pprojekt.pl/projekt3132-dom_przy_sl...nej_2,opis.html
jej to:
http://projekty.muratordom.pl/projekt_wykw...mp;y=0&nr=0
Mają prawie to samo 3 sypialnie salon kuchnia,2 łazienki garaż z wejściem do domu,spiżarkę...
Czy ktoś mógłby nam napisać wady i zalety jakie widzi w tych projektach,bo już dosłownie na głowę idzie dostać.Ja się upieram przy swoim żona przy swoim,i widzimy tylko swoje racje.Może ktoś stojąc z boku zauważy coś czego my nie widzimy i coś doradzi.Ten projekt z poddaszem według mnie będzie sporo tańszy to też jest spory argument.
Pozdrowienia dla wszystkich.Marcin
Link do komentarza
Masz mądrą żonęicon_smile.gif ,ale charakterek to też ma. icon_smile.gif

Pogodzę Was.

Zamiast 2 piętrowego- zróbcie sobie piwnicęicon_smile.gif

Ty będziesz zadowolony, a żona będzie miała te 2 poziomy icon_smile.gif

Tak na poważnie - to dach kopertowy jest droższy od 2 spadowego,ale odchodzi ci strop.
Wizualnie bardziej mi się podoba 2 piętrowy - ale pytanie jest jaki masz wzrost icon_smile.gif

Moja kuzynka upiera się przy poddaszu mając męża wzrostu 2,15m icon_smile.gif
Link do komentarza
Hmm tak czytam wypowiedzi o domku za 200tys i sam myslalem ze za 200tys zrobie wszystko czyli wystawie,wykoncze w srodku bez mebli [malowanie scian i panele] domek prosty [dach 2 spadowy dol 10x14 poddasze 10x10 z skosami murowanymi ]i nastapila korekta:( czyli okolo 240 tys z ociepleniem scian [styropian grafitowy 15cm aha i piec na ekogroszek] Oczywisce wykonczenie to calego domu itd a nie czesciowo [material ,srodki z sredniej polki cenowej ,mebli nie biore pod uwage]..Ale powiem tak wazne ze maja ludzie zapal ze zrobia tanio i szybko:) dzieki temu te domki powstaja:) inaczej ludzie by rezygnowali na wstepie:).
Link do komentarza
Witam,
planujemy budowe domu wg tego projektu

http://gotowe-projekty-domow.pl/mr_murator_wm11_jaskolka.htm

posiadamy działkę, która trzeba bedzie uzbroić no i oczywiście uzyskać pozwolenie na budowe.

Cały czas zbieram informacje i wyceny firm. Rozważamy budowę tradycyjną metodą murowaną, ale też nie wykluczamy
budowy domu z elementów drewnianych (nie wiem czy dobrze napisałam - nie znam się na tych wszystkich określeniach)

Mam właśnie w przyszłym tygodniu spotkać się z wykonawcą, który się do mnie zgłosił.

Moje pytanie:
Jaki może być koszt stanu surowego zamknietego lub to co mnie bardziej interesuje budowa pod klucz?

Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź. Nie wiem czy nie porywamy się z motyką na słońce.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
planujemy budowe domu wg tego projektu

http://gotowe-projekty-domow.pl/mr_murator_wm11_jaskolka.htm

posiadamy działkę, która trzeba bedzie uzbroić no i oczywiście uzyskać pozwolenie na budowe.

Cały czas zbieram informacje i wyceny firm. Rozważamy budowę tradycyjną metodą murowaną, ale też nie wykluczamy
budowy domu z elementów drewnianych (nie wiem czy dobrze napisałam - nie znam się na tych wszystkich określeniach)

Mam właśnie w przyszłym tygodniu spotkać się z wykonawcą, który się do mnie zgłosił.

Moje pytanie:
Jaki może być koszt stanu surowego zamknietego lub to co mnie bardziej interesuje budowa pod klucz?

Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź. Nie wiem czy nie porywamy się z motyką na słońce.



to już zależy od wielu czynników
ja jeszcze rok temu twierdziłem, że wybuduję dom za 200k
teraz już mieszkam, jeszcze wykańczam środek, dużo rzeczy robimy sami
a przestałem liczyć koszty budowy gdy przekroczyły 300k
podejrzewam, że 350k może być mało
domek mały 84 m2
wykończenie bez szaleństw
na ich stronie można zamówić indywidualny kosztorys
kosztuje raczej nie dużo
a przynajmniej będziecie wiedzieć ile mniej więcej może wynieść was budowa
ale i tak doliczcie do tego kosztorysu większą sumę na nieprzewidziane wydatki
Link do komentarza
Cytat

to już zależy od wielu czynników
ja jeszcze rok temu twierdziłem, że wybuduję dom za 200k
teraz już mieszkam, jeszcze wykańczam środek, dużo rzeczy robimy sami
a przestałem liczyć koszty budowy gdy przekroczyły 300k
podejrzewam, że 350k może być mało
domek mały 84 m2
wykończenie bez szaleństw
na ich stronie można zamówić indywidualny kosztorys
kosztuje raczej nie dużo
a przynajmniej będziecie wiedzieć ile mniej więcej może wynieść was budowa
ale i tak doliczcie do tego kosztorysu większą sumę na nieprzewidziane wydatki





o kurcze ja myślałam, że z sama budowa zamkniemy się w 350 tys.
A ile kosztuje pierwsze dokumenty pozwolenia i przyłłącza - ile mniej więcej na to trzeba liczyć?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

o kurcze ja myślałam, że z sama budowa zamkniemy się w 350 tys.
A ile kosztuje pierwsze dokumenty pozwolenia i przyłłącza - ile mniej więcej na to trzeba liczyć?


Nie ma co histeryzować icon_biggrin.gif Na cenę mają wpływ różne,różniste czynniki ,jaki duży domek i w jakim standardzie ma być wybudowany no i czy firma czy systemem gospodarczym, a koszty przyłącza mediów to trzeba podchodzić indywidualnie ,najtaniej wychodzi jak masz je na działce albo blisko działki.Gdzie masz zamiar się budować i jaki domek?
Link do komentarza
Cytat

to już zależy od wielu czynników
ja jeszcze rok temu twierdziłem, że wybuduję dom za 200k
teraz już mieszkam, jeszcze wykańczam środek, dużo rzeczy robimy sami
a przestałem liczyć koszty budowy gdy przekroczyły 300k
podejrzewam, że 350k może być mało
domek mały 84 m2
wykończenie bez szaleństw
na ich stronie można zamówić indywidualny kosztorys
kosztuje raczej nie dużo
a przynajmniej będziecie wiedzieć ile mniej więcej może wynieść was budowa
ale i tak doliczcie do tego kosztorysu większą sumę na nieprzewidziane wydatki



w którym momencie, na którym etapie zrobiłeś najwięcej błędów w wyliczeniach? Edytowano przez rased (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nam kosztorys przed rozpoczęciem budowy zrobił wykonawca. Wzięliśmy ceny z półek, takie dla klienta z ulicy, dzięki czemu na nieprzewidziane wydatki został rabatowy margines. Mieliśmy też operat szacunkowy do banku ale do niego mocno uwagi nie przywiązywaliśmy. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z kosztorysem mimo, że wybraliśmy w między czasie droższe rozwiązania (chociażby lepsza wełna do ocieplenia dachu, okna czy blachodachówka). Przeprowadzka w ciągu 2 miesięcy

Myślę, że wiele zależy od wielkości domu a także od materiałów i budowlanych i wykończeniowych na jakie się inwestor decyduje. Sam dom za 200tys myślę że można wybudować, dużo jednak kosztuje wyposażenie (chociażby kuchnia meble+agd to koszt rzędu ok 20tys) My, bez oszczędzania na materiałach, ale bez udogodnień typu centralny odkurzacz czy wentylacja mechaniczna budowaliśmy dom o pow użytkowej 122m2. Wygląda na to że wyrobimy się z elewacją, ogrodzeniem i meblami w założonych 350tys. SSZ nas wyniósł 150tys. Całość budowy od humusu po wykończeniówkę (sami będziemy tylko malować) wykonuje ekipa.

Najważniejsze to przemyśleć dobrze projekt, na który się decydujesz. Prosta bryła, rezygnacja z lukarn, 2spadowy dach, brak podpiwniczenia to wersja oszczędnościowa od samego początku.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma co histeryzować icon_biggrin.gif Na cenę mają wpływ różne,różniste czynniki ,jaki duży domek i w jakim standardzie ma być wybudowany no i czy firma czy systemem gospodarczym, a koszty przyłącza mediów to trzeba podchodzić indywidualnie ,najtaniej wychodzi jak masz je na działce albo blisko działki.Gdzie masz zamiar się budować i jaki domek?




mamy prosty projekt WM11 Jaskółka.
Chcemy postawić dom w Biesiekierzu k, Koszalina.
Mam juz na oku jedna firme i chcemy budować dom szkieletowy.
Rozmawialiśmy dziś z jednym z klientów tej firmy budowlanej.
Pan zbudował drugi dom w systemie szkieletowym - pierwszy byłmurowany - i powiedział nam,
że na pewno już nigdy nie bedzie miał murowanego domu.
Ma porównanie i jest w 100% przekonany za drewnianym.

Nie wiem tylko czy mamy robić wszytko w jednej firmie, czy jednak robić wszystko przez innych fachowców.
Chyba zdecydujemy sie na różnych wykonawców chociażby ze względu na to, że możesz to robić w różnym terminie w zależności od posiadanych funduszy.

Nadal sie obawiam budowy. Jak na razie mamy tylko działkę, przyłącza są blisko bo jest sąsiad.
Jednak jak czytam o formalnościach to kreci mi się w głowie.
Nigdy nie lubiła urzedów i stania w kolejkach, a tu widze, że tego nie unikniemy.

Czy można zlecić komuś papierkową robote?
Czy robi to może kierownik budowy czy architekt?

Pomózcie bo jesteśmy zieloni a nie chcemy wtopić ;)
Link do komentarza
Z tymi papierami nie jest aż tak żle. Też się tego obawiałem ale nawet szybko i w miarę bezproblemowo poszło icon_biggrin.gif, aż się na koniec zdziwiłem o co tyle krzyku.
Poczytaj o szkieletach zasięgnij więcej opinii - bardziej obiektywnych (bo co ten koleś miał ci innego powiedzieć icon_wink.gif ) i wtedy podejmuj decyzję. Nie pisz że dom szkieletrowy jest domem drewnianym - raczej drewnopodobnym (nie twierdzę że to zła technologia itp).
Link do komentarza
Gość gawel
Ta Jaskółka bardzo fajna ale tych zachabów rożnych narobione nie wiadomo po co ja bym sobie darował tą komórkę za kuchnia prawie 8m2 i kotłownię przy sypialniach , i dorobił małą spiżarnie przy kuchni albo i nie małą i dodatkowo i spokojnie ze 2 mniejsze pokoje lub jeden duży
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Rozmawialiśmy dziś z jednym z klientów tej firmy budowlanej.
Pan zbudował drugi dom w systemie szkieletowym - pierwszy byłmurowany - i powiedział nam,
że na pewno już nigdy nie bedzie miał murowanego domu.
Ma porównanie i jest w 100% przekonany za drewnianym.


To ten Pan niech walnie się porządnie w łeb albo się ugryzie w jęzor zanim takie bzdury wypowie. Wkurzają mnie tacy ludzie co tylko twierdza ,że coś jedyne jest dobre a reszta to be.A tak ogólnie to jakie on ma doświadczenia w budowie domów ,jak piszesz wybudował DWA domy i już jest ekspertem i jakie ma porównanie - mieszkał w nim kilka lat? Jak dla mnie to koszty szkieletowego są za duże w porównaniu z murowanym i ja stawiam na murowany a szkieletowy to postawiłbym na działce jako letniskowy.Jeszcze o co mogę zapytać to jak długo postoi taki szkieletowy w porównaniu z murowanym?
Link do komentarza
Gość gawel
Heniu juz ten temat był wałkowany, dom szkieletowy mój przynajmniej stoi 9 lat i jest ok , a założenie ze dom ma byc na nie wiem ile lat to głupota bo to po twojej śmierci udręka i koszt utylizacji (murowany) kto będzie chciał nawet taka działką z bunkrem że szkieletowym jest prostrzy sposób łatwiej go zburzyć i zutylizować . Ja nie uszczęśliwiałbym swoim domem moich dzieci czy wnuków bo na pewno trendy , potrzeby i materiały będa zupełnie inne
Link do komentarza
Ty przewalasz w drugą stronę,
przeczytaj ze zrozuminiem

Cytat

To ten Pan niech walnie się porządnie w łeb albo się ugryzie w jęzor zanim takie bzdury wypowie. Wkurzają mnie tacy ludzie co tylko twierdza ,że coś jedyne jest dobre a reszta to be.A tak ogólnie to jakie on ma doświadczenia w budowie domów ,jak piszesz wybudował DWA domy i już jest ekspertem i jakie ma porównanie - mieszkał w nim kilka lat? Jak dla mnie to koszty szkieletowego są za duże w porównaniu z murowanym i ja stawiam na murowany a szkieletowy to postawiłbym na działce jako letniskowy.Jeszcze o co mogę zapytać to jak długo postoi taki szkieletowy w porównaniu z murowanym?


Link do komentarza
Cytat

Najstarszy dom szkieletowy w USA The Fairbanks House ma prawie 400 lat i jego stan obecny nie obiega w najmniejszym stopniu od należytego stanu technicznego.

Najstarsze budynki wykonane w technologii szkieletowej (kanadyjskiej) pochodzą z początku XVIII wieku.
W miastach w wieku XIII i XIV dom to przeważnie budynek o drewnianej konstrukcji szkieletowej, które zaczęto zastępować budynkami o ścianach murowanych (budynki w konstrukcji "muru pruskiego" wznoszono jeszcze na początku XX w.)



To tylko szybkie cytaty z netu.
Problemem jest to, że współczesne budowle, mimo iż są konstrukcyjnie poprawne, to niestety wykonawstwo pozostawia dużo do życzenia. Brak doświadczonych fachowców – bo sztuka ich budowy zaginęła.
Wiedza większości tych fachowców , sprowadza się do tego, że gwóźdź trzeba wbijać prosto – który i tak wbijają po swojemu, czyli krzywo. NIESTETY.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Heniu juz ten temat był wałkowany, dom szkieletowy mój przynajmniej stoi 9 lat i jest ok , a założenie ze dom ma byc na nie wiem ile lat to głupota bo to po twojej śmierci udręka i koszt utylizacji (murowany) kto będzie chciał nawet taka działką z bunkrem że szkieletowym jest prostrzy sposób łatwiej go zburzyć i zutylizować . Ja nie uszczęśliwiałbym swoim domem moich dzieci czy wnuków bo na pewno trendy , potrzeby i materiały będa zupełnie inne


Tu się z Twoją wypowiedzią Piotrze zgodzę bo muszę icon_biggrin.gif A tak na poważnie nie twierdzę stanowczo ,że szkieletowy to kicha a tylko murowany. Po przeliczeniu kosztów jak i dostępności u mnie szkieletowca postawiłem na murowany. Zapewne komfort zamieszkiwania w obu rodzajach domów jest taki sam. Tylko nienawidzę,jak ktoś twierdzi twardo to co wyżej napisałem że tylko jedna rzecz jest super a inne to badziewie. Każdy ma swoje zdanie i najlepiej jak jest poparte doświadczeniem a nie tylko teorią.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Tu się z Twoją wypowiedzią Piotrze zgodzę bo muszę icon_biggrin.gif A tak na poważnie nie twierdzę stanowczo ,że szkieletowy to kicha a tylko murowany. Po przeliczeniu kosztów jak i dostępności u mnie szkieletowca postawiłem na murowany. Zapewne komfort zamieszkiwania w obu rodzajach domów jest taki sam. Tylko nienawidzę,jak ktoś twierdzi twardo to co wyżej napisałem że tylko jedna rzecz jest super a inne to badziewie. Każdy ma swoje zdanie i najlepiej jak jest poparte doświadczeniem a nie tylko teorią.


Heniu czy murowany, czy szkieletowy?? to kwestia za ile kasy i jak szybko. Mnie zależało na domu w kilka miesięcy bo ciągniecie budowy na kredyt przez 2 lata lub 1,5 to koszty obsługi kredytu , może i zabezpieczenia budowy ale tez i w moim przypadku koszt najmu i utrzymania mieszkania a mało kto wie ze na budowie tez media idą , jeżeli ktoś ma to szczęście ze ma z 4 średnie krajowe na rękę to ok da się przeżyć i luxusem tego jest czas na przemyślenia i decyzje i dokonywanie właściwych wyborów. Ja tego nie miałem nie miałem nawet czasu na forum dlatego nie prowadziłem dziennika i bardzo tego żałuje do dziś. kiedyś może taki dziennik "epitafium" założę (taki mam plan przynajmniej) Tak żeby przybliżyć sytuacje domek kosztował 186 tys na gotowo budował sie 7 miesiecy , a za utrzymanie kawalerki w warszawie płaciłem 1250 zarabiając chyba około 2300 na rękę to był rok 2003 . Jak by nie liczyc mieszkanie 1,5 roku i ciganiecie budowy to by było z 35 tys nie moje . Musiałem wiec wcisnąć pedał i albo albo i dlatego wyszedł Kanadyjczyk ale jest tez i 2 prawda mieszkałem w starych drewniakach 2 moich rodzinnych i babci dom taki był i jest w sumie do dzisiaj i nic sie z tymi domami nie dzieje na prawde babci dom ma 70 lat mamy 50 po remoncie 15 lat temu nikt by nie powiedział ze to domy drewniane bo sa otynkowane z nowa stolarką i instalacjami na prawdę jakoś jestem przekonany, Moj wojek ma fajny dom z modzewiu fakt zabytkowy niestety wiec objety jakims tam nadzorem konserwatora zabytków fajny ma ponad 140 lat i stoi jest ok. Technologia murowana tez jest fajna np pracuję tu:



tzw budek bez kantów, mur na parterze ma ponad metr gubosci słowo honoru na dyzurce tzreba na kolanach dojsc do okna żeby otworzyć jest to faktycznie przykład technologii murowanej nie do zdarcia i powiem ci ze jest to ciepłe i klimat dobry pomieszczenie moje słuzbowe ma 4,80 wysokosci
Link do komentarza
Gość mhtyl
Taka polemika mi się podoba z Tobą Piotrze bo wiedziałeś co chcesz i dlaczego tak a nie inaczej, i w innych okolicznościach na pewno postąpił byś jeszcze inaczej icon_biggrin.gif samo życie - prawda? Ja co prawda wziąłem kredyt,ale czas mnie nie goni ,mieszkam u teściów a co mnie goni to okres wybudowania domu bo bank dał na to 2 lata ale zawsze mogę przedłużyć tylko nie pamiętam o ile i le razy mogę przekładać termin oddania domu(żona by wiedziała bo całą papierkowa robotę to ona robi) . Fajny ten Twój "biurowiec" icon_biggrin.gif nie dziwne,że wojnę przeżył z takimi grubymi murami.A co do kosztów to jeden jegomość rzekł po wybudowaniu szkieletowego że przepłacił w stosunku do murowanego ale nie chcę zmyślać ile bo nie pamiętam a było to jakieś 5 lat do tyłu.I jeszcze na dokładkę dodam,że jak się rozglądałem po mojej okolicy w ostatnich latach (zresztą kto nie rozglądał się po innych budowach jak się miał zamiar budować) to naliczyłem dwa domy szkieletowe a reszta to murowane, tak więc jakoś mało popularne są w mojej okolicy a z jakiej przyczyny to nie będę wnikał bo by było trza nowy temat założyć pt "Gdzie i ile buduje się domów szkieletowych i czemu tak mało" icon_mrgreen.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Wiesz akurat u mnie jest inaczej w bezpośrednim śąsiedztwie mam 2 kanadyjczyki na sasiednich działkach jest z 5 i jest osiedle 40 sztuk , Jesteśmy dziwni z reszta na marginesie mamy dostepny gaz ziemny i ostatnio kominiarz mi robił propozycję nie do odrzucenia że zrobi przegląd gazowy i w ogóle a jak mu powiediząłem ze na 18 domów w tym murowanych nikt nie ma gazu to icon_eek.gif bo mu powiedziałem że za drogi jest gaz na pradzie i kominkach jedziemy to był w szoku icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Nadal sie obawiam budowy. Jak na razie mamy tylko działkę, przyłącza są blisko bo jest sąsiad.
Jednak jak czytam o formalnościach to kreci mi się w głowie.
Nigdy nie lubiła urzedów i stania w kolejkach, a tu widze, że tego nie unikniemy.

Czy można zlecić komuś papierkową robote?
Czy robi to może kierownik budowy czy architekt?

Pomózcie bo jesteśmy zieloni a nie chcemy wtopić ;)



Spokojnie załatwienie wszystkich formalności możecie zlecić architektowi który będzie adaptował wasz projekt. Jak to w życiu bywa wszystko to kwestia kasy - jedno biorą za formalności kilkaset zł, inni chcą kilka tysięcy. Przy pierwszej opcji opłaci się chociażby ze względu na to, że jeśli architekt oblatany i ma trochę znajomości to nie musisz czekać na papierki te umowne naście dni tylko sprawa rusza z kopyta a niektóre świstki masz od ręki.


ps.
a co do projektu to po pierwsze nie piszesz czy macie WZ (określą dopuszczalną wielkość budynku czy kąt nachylenia dachu)
po drugie przemyśl jeszcze jaskółkę - duża powierzchnia a nie wygląda na funkcjonalną. Pierwszy minus jak dla mnie to kiepski trakt komunikacyjny (ta ilość wejść brrr) poza tym drzwi otwierane z toalety mogą zawsze kogoś przetrącić no i duży minus za rozdzielenie łazienki i wc które praktycznie do siebie przylegają - to generuje dodatkowe koszty a przecież jeszcze jest przy master bedroom dodatkowa łazienka przewidziane (czyli potrójnie ceramika idzie), hydraulika tania nie jest (i materialy i robocizna) a tu i sporo punktów i niezły rozrzut odległości jest między pomieszczeniami. No i tam gdzie przewidziana kotłownia to co najwyżej pralnię można zrobić, w środku domu to chyba tylko jak masz gaz ziemny. Jeśli masz wyobrażenie czego chcecie to popytaj o dobrego architekta i sami projekt rysujcie, nie zawsze opłaca się poprawiać gotowca
Link do komentarza
Cytat

Spokojnie załatwienie wszystkich formalności możecie zlecić architektowi który będzie adaptował wasz projekt. Jak to w życiu bywa wszystko to kwestia kasy - jedno biorą za formalności kilkaset zł, inni chcą kilka tysięcy. Przy pierwszej opcji opłaci się chociażby ze względu na to, że jeśli architekt oblatany i ma trochę znajomości to nie musisz czekać na papierki te umowne naście dni tylko sprawa rusza z kopyta a niektóre świstki masz od ręki.


ps.
a co do projektu to po pierwsze nie piszesz czy macie WZ (określą dopuszczalną wielkość budynku czy kąt nachylenia dachu)
po drugie przemyśl jeszcze jaskółkę - duża powierzchnia a nie wygląda na funkcjonalną. Pierwszy minus jak dla mnie to kiepski trakt komunikacyjny (ta ilość wejść brrr) poza tym drzwi otwierane z toalety mogą zawsze kogoś przetrącić no i duży minus za rozdzielenie łazienki i wc które praktycznie do siebie przylegają - to generuje dodatkowe koszty a przecież jeszcze jest przy master bedroom dodatkowa łazienka przewidziane (czyli potrójnie ceramika idzie), hydraulika tania nie jest (i materialy i robocizna) a tu i sporo punktów i niezły rozrzut odległości jest między pomieszczeniami. No i tam gdzie przewidziana kotłownia to co najwyżej pralnię można zrobić, w środku domu to chyba tylko jak masz gaz ziemny. Jeśli masz wyobrażenie czego chcecie to popytaj o dobrego architekta i sami projekt rysujcie, nie zawsze opłaca się poprawiać gotowca




dzięki za konkretną odpowiedź.
Co do projektu to wlaśnie o takim domu marzyła, przestrzenny, pojemny, wreszcie dostepna łazienka ;).
Nadal jednak mam problem z wyborem w jaki sposób zbudować nasz dom.
Jak na razie stwierdziliśmy, że zlecimy firmie stan surowy zamkniety. Reszte bedziemy robić kolejnymi etapami w zależności od finansów, oczywiście chciałabym zrobićto najszybciej jak to bedzie możliwe. Tak jak chłopaki wspomnieli czas ma duże znaczenie.
Jestem w kropce...
Jedna firma wyceniła mis budowe szkieletową stanu surowego zamknietego na 320000 - przeraziłam się :0



sama juz nie wiem co robić myślałam tez o tym projekcie

http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_glen.htm

tylko wydaje mi się, ze bedzie droższy.
Jak sądzicie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...