Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

Mnie już wcale nie dziwi 35m2, a mam bardziej wrażenie że świadczy to o wyjątkowej dojrzałości. icon_wink.gif Miałem mieszkanie 40m2 , potem 75m2 ... i w końcu mam stary dworek około 500m2, ale marzy mi się domek 75m2



Rozumiem ze mając 500 m2 marzysz o 75 metrach ale wierz udusiłbyś się icon_mrgreen.gif poza tym 75 m2 to ponad 2 razy tyle co 35 m2
Ja nie jestem zwolennikiem wielkich powierzchni wręcz przeciwnie wolę małe domki ale takie ok 100- 135 metrów a nie ... a nie bede pisać bo nie chciałąbym kogoś urazić
Nasz projekt 135 metrów to dla mnie absolutne maksimum jednak nie wyobrazam sobie domu mniejszego niz 100 metrów nie po to dom buduje zeby się w nim cisnąć niemiłosiernie
Sorki ale takie mam zdanie nic nie poradze - moze tez inaczej patzre bo mam 2 dzieci i potrzebujemy wiecej niz 35 metrów ( tyle to salon będzie miał ) mimo wszystko wolałabym budowac dłuzej ale większy

Przemo - jak dla mnie propozycja nr 3 ja gustuję w nowoczesnych domkach poza tym ten ma 16 m2 wiecej
Link do komentarza
Cytat

Hmmm trochę zeszłem na ziemie a raczej spadłem:)) wybrałem inny projekt z kopertowym dachem 120m2+garaż+taras zadaszony i jak zmieszczę sie w 350tyś to bedzie sukces:)))



A co spowodowało ten upadek ?? icon_cool.gif

Nasz projekt jest prosty ale ciekawy przynajmniej dla nas icon_mrgreen.gif a mam nadzieje zmieścić się w 250-260 tys bez działki

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...49f84cfe03fa5,1
Tylko zamiast garazu będzie pokój a garaż osobno Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A co spowodowało ten upadek ?? icon_cool.gif

Nasz projekt jest prosty ale ciekawy przynajmniej dla nas icon_mrgreen.gif a mam nadzieje zmieścić się w 250-260 tys bez działki

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...49f84cfe03fa5,1
Tylko zamiast garazu będzie pokój a garaż osobno


Ciężko będzie Ci się zmieścić w tej kwocie. Chyba ,że będziesz budował w systemie gospodarczym i dużo robił samodzielnie czy z pomocą rodziny, wtedy być może się wyrobisz w tej cenie.

Cytat

mamy zamiar zmiescic sie w stanie do zamieszkania bez tynko zewnetrzego i ocieplenia w tej kwocie start na wiosne wiec obaczymy


Pomijając koszty jest coś ważniejszego co przeoczyłeś.A czy wiesz,że nikt Ci w tym stanie domu nie odbierze. Tynków zewnętrznych na upartego może nie być,ale brak ocieplenia to nie,po prostu budynek nie spełni norm a tym samym nie dostaniesz świadectwa energetycznego, a zamieszkując bez odbioru jest to traktowane jako samowola budowlana.
Link do komentarza
hej

Mieliśmy sprzedać działkę, ale okolica zyskała na wyglądzie i myślimy nad budową icon_smile.gif
A więc tak:
Mamy działkę z domem, w którym doprowadzone są media : prąd, kanalizacja, woda. Dom jest częściowo drewniany, częściowo murowany. Ma przyjechać projektant i ocenić czy da się coś jeszcze z niego wykrzesać, jak nie to oczywiście burzenie. Gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego.

My mamy mieszkanie warte ok 200-220 tys i za to chcielibyśmy coś postawić.
Myślimy o czymś małym- ok 80 m2, dół salon, kuchnia, WC, góra dwie sypialnie. Garaż na działce mamy i budynek gospodarczy też, więc żadnych dodatkowych pomieszczeń prócz kotłowni.

Czy w związku z tym , że jest już tam dom z mediami i ewentualnie na jego miejscu powstałby całkowicie nowy jest szansa, że zmieścimy się w tej kwocie? Czy raczej nadzieje wiązać z rozbudową starego domu?
Czy w ogóle coś nam to daje, że ten dom (jaki by nie był ) tam stoi- mniej kosztów, czy jakiejś papierologii?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ciężko będzie Ci się zmieścić w tej kwocie. Chyba ,że będziesz budował w systemie gospodarczym i dużo robił samodzielnie czy z pomocą rodziny, wtedy być może się wyrobisz w tej cenie.


Pomijając koszty jest coś ważniejszego co przeoczyłeś.A czy wiesz,że nikt Ci w tym stanie domu nie odbierze. Tynków zewnętrznych na upartego może nie być,ale brak ocieplenia to nie,po prostu budynek nie spełni norm a tym samym nie dostaniesz świadectwa energetycznego, a zamieszkując bez odbioru jest to traktowane jako samowola budowlana.



a widziales gdzies kontrole tego co wystawil swiadectwo ??? przeciez to czysta fikcja tak jak wiekszosc biurokracji u nas
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Budowa piwnicy jest dość droga widzę po 2 budowach znajomych i jeden dom z dachem 4 spadowym z tarasami i bajerami drógi dach 2 spadowy owiele mniejszy z jednym oknem lecz dom z piwnicą i na końcu podobne ceny za całość .
Koszt piwnicy jest większy niż postawienie piętra ze stropem nad ziemia. Więcej robocizny. Więcej izolacji .
Ale za 120/130 tyś SSO chyba się da
Przynajmniej ja tak liczę na swój 168 PU z Płaskim dachem+ Garaż 38m2
Płaski dach na wsępnych wyliczeniach to 27 tyś z izolacją i pokryciem papą 120m2 orynnowanie
Fundament z podłączem instalacji +GWC 38 tyś ściany nośne 27 tyś Izolacja i elewacje 19 tyś
Stropy schody pokrycie dachu na garażu 28 tyś
Następnie tynki sufity i posadzki 20 tyś
Okna parapety i drzwi wew i zew 20 tyś
wentylacja mechaniczna instalacja C.O komin 1x 35 tyś
łazienki z białym montażem kafelki trele morele 14 tyś
Kuchnia z agd 15 tyś
Podłogi 8 tyś
Instalacje 10 tyś wodne i prądowe.
Ceny jakie podałem to ceny po rozmowie z wykonawcami niektórzy to znajomi Lekkie rabaty inni zupełnie obcy.
Oczywiście część prac chcę wykonywac sam więc może zejde z ceny.
No i jak narazie nie negocjowałem w hurtowniach
Oczywiście jestem w życiu optymistą ale to wychodzi i tak poniżej 1500 zł za m2 pod klucz .
No oczywiscie płot ogródek chociaż może zostać taki jak jest bo to niema znaczenia w odbiorze budynku i żaden bankowiec niewymaga kutego płotu w klinkierze. Tak samo ogród mozna sobie pielengnować latami.
Ale sodzę że za 200 tyś bez szaleństw da się wybódować pod klucz zwarta bryła dobry projekt tak by rury z woda były w jednym miejscu a nie po całej chałupie się rozbiegały. Tylko że troszkę mniejszy niz mój i bez garażu.No i oczywiście bez piwnic.
Budowa domu w stanie deweloperskim odebrana przez bank to taki dom w którym mozna zamieszkać czyli jest gdzie się wysikać i wykąpac oraz mieszkać mozna czyli sciany podłogi etc z sufitów mogą wisieć zarówki lenina icon_smile.gif
Dochodzi wylewka tarasu
Link do komentarza
Cytat

a widziales gdzies kontrole tego co wystawil swiadectwo ??? przeciez to czysta fikcja tak jak wiekszosc biurokracji u nas


Jestem tego samego zdania,ale takie są przepisy.Nie dość,że fikcja to jeszcze wyrzucanie kasy w błoto,ale można się pocieszyć że świadectwa cenowo spadły i już za 170 zł można mieć to cudo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem tego samego zdania,ale takie są przepisy.Nie dość,że fikcja to jeszcze wyrzucanie kasy w błoto,ale można się pocieszyć że świadectwa cenowo spadły i już za 170 zł można mieć to cudo icon_biggrin.gif



Tyle że łatwiej przeboleć pięć stów, kiedy dostajesz za nie jakiś konkret, niż 170 PLN, które, od razu wiesz, że pójdą - jak piszesz - w błoto.
Link do komentarza
Cytat

Mhtyl - czemu ciężko ?? Oczywiscie budowa systemem gospodarczym w naszych rejonach nie ma raczej tradycji budowania od A do Z jedna firma wiec i ja nie zamierzam bo to drozej :cool:
Oczywiscie garazu nie wliczam w ten koszt i umeblowania pokoi tylko kuchnia


Tak jak sam stwierdziłeś,że tylko systemem gospodarczym i uważam,że garaż też wciśniesz icon_biggrin.gif Pisząc ciężko miałem na myśli firmę która buduje od A do Z a raczej rzecz ujmując precyzyjniej od fundamentów aż po klucz icon_biggrin.gif

Cytat

Tyle że łatwiej przeboleć pięć stów, kiedy dostajesz za nie jakiś konkret, niż 170 PLN, które, od razu wiesz, że pójdą - jak piszesz - w błoto.


Tak jak dla mnie czy za 500 czy za 170 nic mi nie pomoże,a tylko aby spełnić wymagania ustawodawcy. Bo z tytułu np małego zapotrzebowania na energię będę płacił mniejsze podatki bo jestem bardziej ekologiczny albo uzyskał inne ulgi,jak na razie na to się nie zanosi a bynajmniej o takim czymś nie słyszałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ak47 - myślisz że okna i wszystkie drzwi uda Ci się za 20tys kupić? na drzwi wewn trzeba za skrzydło z ościeżnicą ok tysiąca liczyć, zewn ok 2tys, dochodzą drzwi techniczne jeszcze no i gdzie brama garażowa?
no i aż zazdroszczę że za instalacje wod. i elektryczne to u Ciebie tylko 10tys. ja robociznę elektryka mam po znajomości za 2tys niezależnie od ilości punktów (a wyszło ok 200) ale na materiały kazał liczyć ok 7tys, hydraulika robocizna 4tys a materiały (piec, grzejniki, rury itp ok 23-25tys)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

to ja u nas nic tak taniego nie widziałam, te z plastrem miodu są po ponad 700zł


Z plastrem miodu są najtańsze,bo w środku karton czyli papier i jak ktoś woła za takie drzwi 700 zł jest naciągaczem.W cenie do 500 zł można kupić naprawdę przyzwoite drzwi i do tego ościeżnica stała coś około 120-150 zł a regulowana to od 250-400 zł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A na przykład: Dom w jagodach z archonu-powierzchnia 63m2.Koszt budowy 184 tys a systemem gospodarczym niecałe 140tys. Ja zlikwidował bym ten wykusz a cały dom wydłużył o 1m, co powieksza dom do 71m2. Czy koszty realne?



bardzo realne, np projekt SOSENKA III ze zmianami - ok 85m2, budują moi rodzice, do stanu deweloperskiego buduje firma budowlana za 150 tys. w tym jest robocizna + materiał(m.in. solary, piec, ogrzewanie podłogowe), więc podejrzewam że budując ten dom sys. gospodarczym wyszło by dużo dużo taniej icon_smile.gif
Link do komentarza
witam wszystkich optymistów! Razem z mężem zaliczamy się do tego grona. 250 tys powinno straczyc- męża kolega teraz się buduje i stan surowy zamnkięty ma za 110 tys. a nasz projekt tez nie jest wymyślny :
http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_eryk.htm

tylko mam straszny dylemat co robić!!!
Rodzice podarowali mi mieskzanie- obecnie w nim mieszkamy. jest ono jeszcze na tatę gdyż szkoda było nam wydać kasę na notariusza. ale co do tego ze jest moje nie ma rzadnego ale. nie piszcie mi prosze tylko ze tata moze sie rozmyslic bo on nie z tych i nie o to mi chodzi. problem dotyczy czego innego. chcemy sie z mezem budowac, a ze ma to nastąpić teraz to tak:
1. tata moze teraz mieszkanie przpeisac na mnie- ale to znowu koszty notariusza.teraz nie mamy tyle.
2. więc..jako właściciel mieszkania, sprzeda je , kupi ziemie ( tu dojdzie notariusz itp) i zacznie budowe (musi ta kase wykorzystać na cele budowlane lub mieskzaniowe bo od wykupu mieszkania od miasta nie minęło jeszcze 5 lat)
3. potem bedzie musial przepisac ziemie na nas - bo inaczej bez wlasnego wkladu nie dostaniemy takiego kredytu jakiego chcemy aby dokonczyc budowe. - i tu znowu oplaty notariusz itp.

ale..moglby dopisac nas do ziemi ale ja nie chce bo boje sie ze potem bedzie sie wtracal w wiele rzeczy - juz mysli czy to dobrze ze chce tylko parterowy domek bez piwnicy i poddasza. ale ja taki chce i tyle!! icon_smile.gif

albo..poczekac jeszcze 2 lata - wtedy mozna mieszkanie sprzedac i pieniadze wykorzystac na co sie chce ( minie 5 lat od wykupu )- wiec tata da mi je do reki i to my juz kupimy ziemie, bedziemy wtedy mieli wkład wasny i dostaniemy kredyt. odejda oplaty zwiazane z przpisywaniem. i to jest wlasnie moja opcja.
z kolei mąż bardzo chcialby zacząć budowe juz teraz. tłumaczem u ze ja tez bym chciala ale powiedzcie mi czy ja sie myle? czy rzeczywiscie najlepszym rozwiazniem bedzie poczekac te dwa lata ? zalezy mi zebysmy to my sami byli wlasicielami ziemi i kredytu !! zebym sama mogla decydowac co i jak ma byc robione.


sorki ze sie ropzisałam ale potrzebuje jakiejs porady :((

przepraszam post dodany nie w tym miejscu. proszę o jego usunięcie.
Link do komentarza
-jeżeli mieszkanie zostało kupione w latach 2007-2008 i tato był zameldowany przez okres 12miesięcy to dotyczy go ulga meldunkowa,nie płaci podatku i spokojnie może sprzedać mieszkanie.W ten sposób my sprzedaliśmy swoje.Jedyna opłata to było gruntowe,które nas wyniosło,240zł.Szkoda czekać bo przez ten czas to możecie dom postawić.
Link do komentarza
Cytat

tak ja wiem ze ma ta ulge meldunkową dotyczaca podatku, ale z tym ze musi ta cala sume przeznaczyc na budowe domu, mieszkania lub kupno ziemi to jak jest? bo jeszcze 5 lat od kupna nie minelo


absolutnie nie musi przeznaczać tych pieniędzy na żadną budowę ani kupno mieszkania,po to jest ta ulga meldunkowa.nam w momencie sprzedaży mieszkania też nie upłynęło 5 lat i nie mieliśmy w obowiązku przeznaczać pieniędzy na wyżej wymienione cele.to dotyczy tylko lat 2007-2008.gdyby ktoś mieszkanie sprzedał w2006 lub 2009roku wtedy tak musiałby przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży danego mieszkanie na inne bądż też budowę domu.
Link do komentarza
ja mam pewien problem, otoz planuje wybudowac nieco odmienny i wyjatkowy domek na przedmiesciach Krakowa... znalazlem bardzo fajna stronke z projektami wnetrz z ktorej biore inspiracje... http://tnij.org/oiyo ... problem w tym ze nie mam pojecia ktory wybrac (glownie chodzi mi o duzy pokoj)... wyrazcie swoje opinie na temat tak urzadzonych wnetrz i doradzcie mi ktore wybrac icon_smile.gif z gory dzieki
Link do komentarza
Witam
Właśnie mam w planach kupić działkę budowlaną, i się budować
Po zakupie działki zostanie mi 270 tyś na wszystko
niby przy działce jest prąd woda<studnia odpada> gaz
Czy w ogóle sens jest się pchać w budowę domu czy dam rade jakiś wybudować czy nie i oczywiście się do niego wprowadzić, bo w kredyty się nie bawię.
Może ktoś z was budował i wie jaki można wybudować w tej cenie
a i może macie jakąś ekipę do polecenia
lepiej iść do developera czy szukać sobie samemu
Link do komentarza
Cytat



zobacz sobie w tych projektach w zakładkę KOSZTy, sa tam orientacyjne ceny
należy też tutaj zaznaczyc co rozumiesz pod pojęciem wybudowania domu za 270 tys.
Czy postawienie pod klucz czy całkowite umeblowanie itd.

Jedno jest pewne, jeżeli bedziesz budował systemem gospodarczym na pewno wyjdzie taniej
Link do komentarza
Cytat

No proszę - przemty już radzi, a jeszcze niedawno sam był zielonopiórkowcem icon_smile.gif - witaj w grupie brachu icon_biggrin.gif



zielonopiórkowcem jestem dalej i nie uważam żebym miał taka wiedzę aby komuś doradzać( przynajmniej w tematach budowlanych)- ponieważ z zadającym pytanie jesteśmy niemal na tym samym etapie to napisałem tylko to co wiem icon_mrgreen.gif Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,
zabieram tu glos po raz pierwszy , ale chcę się podzielić swoimi planami - może ktoś jest w podobnej sytuacji i mi coś podpowie.
Otóż posiadamy z żoną piętrówkę, tzw "kostkę" z lat 70 po kapitalnym remoncie dachu - dach czterospadowy. Zamierzamy do tego co już istnieje dostawić skrzydło dwukondygnacyjne bez podpiwniczenia. Mamy nadzieję, że w 150 tys się zmieszamy, zwłaszcza, że w dobudowywanym skrzydle nie przewidujemy kuchni a tylko jedna toaletę ponieważ całość będzie połączona z częścią już istniejącą. Takim dodatkowym ulepszeniem ma być antresola nad częścią planowanego skrzydła połączona z juz istniejącym skrzydłem.
Zastanawiamy się czy wybrać budowę systemem gospodarczym bo zawsze to trochę taniej wychodzi, czy wziąć firmę , która całość zamknie a później bawić się w wykańczanie tj. ogrzewanie i przy okazji modernizacja już istniejącego pieca, ujednolicenie całej elewacji budynku itd.
Dziękuje za wszelkie porady i rady. A piszę w tym temacie ponieważ niby to tylko rozbudowa tego co już istnieje, ale tak naprawdę papierologia taka sama jak w przypadku nowej budowy.
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiamy się czy wybrać budowę systemem gospodarczym bo zawsze to trochę taniej wychodzi, czy wziąć firmę , która całość zamknie a później bawić się w wykańczanie tj. ogrzewanie i przy okazji modernizacja już istniejącego pieca, ujednolicenie całej elewacji budynku itd.



Sam już wiesz wszystko, więc jakiej rady oczekujesz?


Nie podałeś żadnej informacji gdzie, co, jak i kiedy. A wróżki mają święta...
Link do komentarza
Wszystkiego nie wiem.
Budowę zamierzamy rozpocząć na wiosnę - częściowo już we własnym zakresie przygotowałem teren tzn. usunąłem drzewa z działki, teraz czekam na p0ro0jekt , później uderzamy po pozwolenie na budowę no i mam nadzieję, że w kwietniu wylejemy fundamenty, a później w górę. Mam nadzieję, że się uda.
Ciekawy też jestem ile wołają firmy a ile majster, który chce sobie dorobić, ile można dać za daną robotę, a ile nie, jakie są granice cen itd. Także jak widać pytań mam bardzo bardzo dużo.
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących.Razem z żoną zakochaliśmy się w projekcie: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...onecznej_2/3492
Jest w nim wszystko,do tego bardzo nam się podoba układ no i z zewnątrz też jest boski.Moje pytanie brzmi czy za 250tyś (nie licząc działki)damy rade się wprowadzić?Chodzi nam tylko o część dzienną,cały tył byłby do wykończenia w późniejszym terminie tylko łazienkę byśmy chcieli od razu zrobić.Chodzi tylko o strefe dzienną na gotowo,żadnych tarsów,ogrodzenia działki i innych rzeczy,które można śmiało robić później.Powierzchnia domu jest spora,dach też,ale odchodzą schody i izolacja dachu.Czekamy na odpowiedzi bardziej doświadczonych od nas.Pozdrawiamy wszystkich,którzy realizują swoje marzenia o własnym domku.Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy już nikt nie czyta tej stronki?Proszę o poradę dotyczącą mojego pytania.



Poczytaj wątek od początku i samemu staraj wysnuć się wnioski.
Poza tym twój post przypomina - chcę kupić samochód - bardzo mi się podoba - czy ten samochód będzie odpowiedni na moją kieszeń ?

Słowem nie napisałeś, co jesteś w stanie sam zrobić, jaka lokalizacja...

Jeżeli chcesz wszystko zwalić na barki ekip a samemu odebrać tylko klucze - to nie - nie zmieścisz się braknie ci ze 120-150tys zł.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujących.Razem z żoną zakochaliśmy się w projekcie: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...onecznej_2/3492
Jest w nim wszystko,do tego bardzo nam się podoba układ no i z zewnątrz też jest boski.Moje pytanie brzmi czy za 250tyś (nie licząc działki)damy rade się wprowadzić?Chodzi nam tylko o część dzienną,cały tył byłby do wykończenia w późniejszym terminie tylko łazienkę byśmy chcieli od razu zrobić.Chodzi tylko o strefe dzienną na gotowo,żadnych tarsów,ogrodzenia działki i innych rzeczy,które można śmiało robić później.Powierzchnia domu jest spora,dach też,ale odchodzą schody i izolacja dachu.Czekamy na odpowiedzi bardziej doświadczonych od nas.Pozdrawiamy wszystkich,którzy realizują swoje marzenia o własnym domku.Wszystkiego dobrego w nowym roku.




Myślę że przy odrobinie oszczędności i wybieraniu materiałów z niższej półki(nie musza być złej jakości) Dasz radę za 250tyś wyrobić się z tym projektem.

Jednak jak naprawdę liczysz kasę i chcesz ciąć koszta proponował bym jednak poszukać projektu parterówki z dwuspadowym dachem. Było by napewno taniej i zostałoby na wykończeniówke:)

pozdr
Link do komentarza
Draagon sam jstem w stanie zrobić prawie całe wnętrze,oczywiście z pomocą przyajciół.Bo co to za filozofia położyć kabel jak mi ktoś po ścianie narysuje gdzie ma być położony.Robiłem tak w moim obecnym mieszkaniu rok temu i nic się nie dzieje,a kosztowało mnie to tylko materiał + trochę wódeczki z której 50% i tak ja wypiłem icon_biggrin.gif Mam kumpla elektryka,mam kumpla hydraulika,zawsze się znajdzie ktoś,kto posłuży dobrą radą,a to wystarczy.Jak masz odrobinę pojęcia i nie boisz się ubrudzić rąk to samemu jesteśmy w stanie wiele zrobić.Szpachlowanie,panele,płytki też sam robiłem i nie narzekam.Mało tego miałem fachure od kafli bo ja nie miałem o tym zielonego pojęcia,położył mi tylko fartuch w kuchni,po czym...dostał takiego kopniaka,że ledwie się w drzwi zmieścił.Musiałem wszystko poprawić,kładłem kafle wtedy pierwszy raz i jestem bardzo zadowolony.Powiem więcej jak robię coś sam mam z tego o wiele większą satysfakcję.Poza tym na każdym etapie budowy oprócz fachowca jestem do użycia ja i szwagier.Jeżeli chodzi o lokalizację to woj lubuskie,działka to osobna kasa,na działce prąd,woda,kanaliza.Pozdrawiam wszystkich w nowym roku.
Link do komentarza
Cytat

a kosztowało mnie to tylko materiał + trochę wódeczki z której 50% i tak ja wypiłem




Brachu ! icon_biggrin.gif

I tak trzymaj bratnia duszo.

Tylko tak ociupinkę - budowa domu troszkę większa skala a co za tym idzie więcej czasu będzie ci potrzeba.

Przykład - porównaj ile masz układów elektrycznych w mieszkaniu a ile będziesz miał w domu
DSC01520.jpg

Do tego dochodzą tynki, ocieplenie, hydraulika z centralnym, podłogówka, kominy, przyłącza,kanalizacja etc..
Da się radę tylko doba za krótka:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...