Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Gość gawel
Cytat

wrzućcie jakieś linki czy nazwy projektów domów
które waszym zdaniem da się do 200 tys. postawić i wykonczyć częściowo.
tak żeby można użytkować

chyba że się nie da jednak



może taki?

Brak obrazka

Brak obrazka

ewentualnie ten sam wersja z poddaszem http://projekty.muratordom.pl/projekt_maly...t-ii,21,1,0.htm to juz masz 6 pokoi. Ja bym dodatkowo zlikwidował taras bo go uszczelnic to masakra i przedłużył dach wtedy mozna troche zmienic poddasze i mieć 7 pokoi no i mozna by poddasze wykonczyć w przyszłosci
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Proszę o delikatna pomoc , ewentualnie sprostowanie
Mam taki plan:
Mam teraz działkę ok 25arów(budowlana,w pełni uzbrojona) w miejscowości Maszyce(ok 15km od centrum Krakowa)
na działce teraz jest mały domek ok 55m2 zarejestrowany jako pomieszczenie gospodarczę, i mam taki plan teraz.
Aby nie pchać się w całość kredytu i na dzien dobry od życia mieć 30lat po 1300zł opłatę, to chciałem poczekać jeszcze z 2 max 3 lata i wtedy sprzedać 12arów tej działeczki.
Chcę poczekać aby ar był po ok 15tys i sprzedać za powiedzmy 13tys wiadomo po spuszczeniu z ceny . Za te 12 arów wezmę ok 160tys. dołożyć swoje uzbierane 20 tys. zł
i za kwotę 180 tys rozpocząć budowę małego domku parterowego na reszcie działki, oczywiście taka kwota mi nie starczy to trzeba wziąć kredyt ok 70tys aby już zamieszkać tam spokojnie

wypatrzyłem sobie taki projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php#wersje
Czy realnie na 100% uda się mi za kwote 250tys zamieszkać w umeblowanym i wykończonym takim domku?
Niestety budowa będzie w 100% robiona przez firmy zajmujące się tym , gdyż ja nie bardzo mam czas na zajmowanie się domem(po 10 godzin pracy ) a do tego w temacie budowania jestem kompletnie zielony.
Dlatego chce to zlecić "fachowcom"
i tu moje pytanie czy w tej kwocie da się postawić taki dom ??
Wiadomo nie oczekuję jakiegoś super pięknego w środku wykończenia ani mebli skórzanych, wszystko z głową

Aha no i zapomniałem o ważnym punkcie, po zbudowaniu już tego domku, ten który teraz tam stoi chciałbym zburzyć aby jednak mieć te 12arów dla siebie na ogród itp Edytowano przez jarekrk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
no kolego mimo że ja jestem niepopranym optymista to przy tych założeniach
-że tak przypomne
wszystko przez firmy i nic sie nie znam
wykończony i umeblowany
113m2 powierzchni zrealizowac sie nie da

nieformalnymi ekipami budowac nie mozesz bo jak ich nie przypilnujesz to kazdy etap bedzie poprawiany
czyli ekstra koszty
a jak zlecisz formalnej firmie to overhead na oficjalne koszty pracy+ zysk firmy doliczyc musisz

dodatkowo twoj plan nie uwzglednia kompletnie dynamiki zmian (no chyba ze masz paln B,C,D...w znadrzu)
pamietaj ze koszty pracy rosna wystarczy policzyc ile zarabiali "fachowcy" pare lat temu a ile zarabiaja teraz Edytowano przez jołbrader (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
domyślam się ,że trzeba będzie kogoś do nadzory budowy też zatrudnić .
Co do projektu to ten mi najbardziej wpadł, w oko , oczywiście start będzie za ok 2 lata więc każdy projekt przyjmę, ale chodzi mi o tego typu:

Salon + 3 pokoje + 2 łazienki + garaż( jakby sie dało to było by pięknie)

dobrze wiedzieć, aby na coś mniejszego i łagodniejszego patrzyć(no i na 3 kominy nie zwróciłem uwagi) ,
nawet ten projekt co wyżej wkleił qawel mi by podszedł, po prostu zwykły dom z dwu spadowym dachem

Link do komentarza
Jarek. Ja widziałam wycenę domku podobnego metrażu, ok 90 m2 pow użytkowej, robioną przez rzetelną firmę na około 180- 200 tys stan deweloperski. Myślę że przy takim koszcie można wykończyć pod klucz taki mały domek za te 250. To nie sa cuda, tylko taki mały i prosty dom jest poprostu tani w budowie. Ale uwaga - to NIE była krakowska firma!!!
Ja już tu wiele razy pisałam na forum że budowa przez małą, nie bardzo drogą firmę czesto bywa nawet tańsza a wcale nie droższa niż system gospodarczy, bo to co zapłacisz za prowizję (zwykle rzędu 15% te prowizję sobie liczą) zaoszczędzisz w tanszych materiałach. Jak widziałam i byłam świadkiem jak rozmawiają w hurtowniach czy choćby w firmie od okien ze znanym im dobrze szefem firmy budowlanej to mi oczy wyłaziły. I jakie ceny uzyskiwał. Jeżeli gośc buduje np 4 domy rocznie to oni wiedzą że opłaca się mu dac duuuzy rabat.... Masz za to umowę, gwarancję, wszystko na papierze a to jest bezcenne. Moim zdaniem rozsądnie wybierając wykonawcę i oszczednie wykańczając, jesteś w stanie do tego akurat domku w tego rzędu kwocie albo niewiele większej się wprowadzić. Kredyt 70 tys to jest wogóle na dom śmiesznej wielkości, nawet do 100 tys masz rate nie wyższa niż czynsz w bloku.
Link do komentarza
Witam,
Od kilku miesięcy myślimy o budowie domu. Mam działkę i jesteśmy na etapie wyboru projektu. Niestety musimy wybudować domu dwurodzinnych (małe mieszkanko ok 30 m dla taty) przez co wybór projektów jest dość ograniczony.
Chcielibyśmy poznać waszą opinię czy da się wybudować dom za 200 tys tego typu: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/nawspolnej/index.php zaznaczę, że mam tatę który siedzi w budowaniu domów do fundamentów pod klucz całe życie więc dużo zaoszczędzimy na robociźnie (ogólnie nie zamierzamy zatrudniać żadnych ekip budowlanych wszystko własnymi siłami z pomocnikami budowlanymi, tylko fachowców do instalacji będziemy brali ale też w większości znajomi). Materiały budowlane ze zniżkami, Stolarkę okienną, drzwi i panele też (od 30 do 50 %). Chodzi nam o stan do zamieszkania, resztę z biegiem czasu zrobimy, jesteśmy młodym małżeństwem i musimy gdzieś mieszkać a wynajem na śląsku potwornie drogi. Oglądamy też mniejsze projekty ale już nie dwurodzinne więc trzeba przerabiać a żaden nie podoba się nam tak jak ten - ewentualnie będzie jakiś indywidualny.

Dlatego bardzo proszę was o poradę czy to jest możliwe!!!!.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Od kilku miesięcy myślimy o budowie domu. Mam działkę i jesteśmy na etapie wyboru projektu. Niestety musimy wybudować domu dwurodzinnych (małe mieszkanko ok 30 m dla taty) przez co wybór projektów jest dość ograniczony.



A nie myśleliście o wybudowaniu domu z odrębnym wejściem ? czyli całkiem odrębnym mieszkaniem?
coś takiego ...
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w5412dl.html
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Od kilku miesięcy myślimy o budowie domu. Mam działkę i jesteśmy na etapie wyboru projektu. Niestety musimy wybudować domu dwurodzinnych (małe mieszkanko ok 30 m dla taty) przez co wybór projektów jest dość ograniczony.
Chcielibyśmy poznać waszą opinię czy da się wybudować dom za 200 tys tego typu: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/nawspolnej/index.php zaznaczę, że mam tatę który siedzi w budowaniu domów do fundamentów pod klucz całe życie więc dużo zaoszczędzimy na robociźnie (ogólnie nie zamierzamy zatrudniać żadnych ekip budowlanych wszystko własnymi siłami z pomocnikami budowlanymi, tylko fachowców do instalacji będziemy brali ale też w większości znajomi). Materiały budowlane ze zniżkami, Stolarkę okienną, drzwi i panele też (od 30 do 50 %). Chodzi nam o stan do zamieszkania, resztę z biegiem czasu zrobimy, jesteśmy młodym małżeństwem i musimy gdzieś mieszkać a wynajem na śląsku potwornie drogi. Oglądamy też mniejsze projekty ale już nie dwurodzinne więc trzeba przerabiać a żaden nie podoba się nam tak jak ten - ewentualnie będzie jakiś indywidualny.

Dlatego bardzo proszę was o poradę czy to jest możliwe!!!!.



Cytat

A nie myśleliście o wybudowaniu domu z odrębnym wejściem dla rodziców? czyli całkiem odrębnym mieszkaniem?
coś takiego ...
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w5412dl.html



Nie wiem jak autorowi uda się z tymi zniżkami i samodzielną budową ale marnie widzę zrobienie tego za 200 tys (a trochę wiem bo dokładnie taki domek budujemy - wprawdzie dodatkowo z garażem).

Ale ja to w sumie pesymista jestem icon_razz.gif




Link do komentarza
no bo ogólnie ciężko wybudować dom za 200.000zł .... za tą kasę wchodzi w grę malutki prosty domek, najlepiej parterówka icon_smile.gif
zresztą - cały ten temat o tym mówi - że jest to bardzo trudne , często wręcz niemożliwe ....

natomiast kowalscyRico&Jusi są w o tyle dobrej sytuacji , że mają spore możliwości : oszczędności na robociźnie, tanie materiały i tym samym mają możliwość dom wybudować tanio ....ale nikt nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności, no - przynajmniej ja nie i nie powiem , ze dadzą radę - bo tego nie wiedzą nawet najstarsi górale ....
Link do komentarza
Cytat

Proszę o delikatna pomoc , ewentualnie sprostowanie
Mam taki plan:
Mam teraz działkę ok 25arów(budowlana,w pełni uzbrojona) w miejscowości Maszyce(ok 15km od centrum Krakowa)
na działce teraz jest mały domek ok 55m2 zarejestrowany jako pomieszczenie gospodarczę, i mam taki plan teraz.
Aby nie pchać się w całość kredytu i na dzien dobry od życia mieć 30lat po 1300zł opłatę, to chciałem poczekać jeszcze z 2 max 3 lata i wtedy sprzedać 12arów tej działeczki.
Chcę poczekać aby ar był po ok 15tys i sprzedać za powiedzmy 13tys wiadomo po spuszczeniu z ceny . Za te 12 arów wezmę ok 160tys. dołożyć swoje uzbierane 20 tys. zł
i za kwotę 180 tys rozpocząć budowę małego domku parterowego na reszcie działki, oczywiście taka kwota mi nie starczy to trzeba wziąć kredyt ok 70tys aby już zamieszkać tam spokojnie

wypatrzyłem sobie taki projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php#wersje
Czy realnie na 100% uda się mi za kwote 250tys zamieszkać w umeblowanym i wykończonym takim domku?
Niestety budowa będzie w 100% robiona przez firmy zajmujące się tym , gdyż ja nie bardzo mam czas na zajmowanie się domem(po 10 godzin pracy ) a do tego w temacie budowania jestem kompletnie zielony.
Dlatego chce to zlecić "fachowcom"
i tu moje pytanie czy w tej kwocie da się postawić taki dom ??
Wiadomo nie oczekuję jakiegoś super pięknego w środku wykończenia ani mebli skórzanych, wszystko z głową

Aha no i zapomniałem o ważnym punkcie, po zbudowaniu już tego domku, ten który teraz tam stoi chciałbym zburzyć aby jednak mieć te 12arów dla siebie na ogród itp





Moim zdaniem rozumowanie jest błędne.

- Jak cena ziemi pójdzie w górę to prawdopodobnie materiały, robocizna i ogólnie budowa też.
- Pamiętaj że to że zupełnie nie masz czasu to dodatkowe koszty - niestety albo ktoś ma czas za pewnymi rzeczami biegać albo musi zapłacić aby zrobił to ktoś inny
- Piszesz że jesteś zielony - to też ryzyko (oczywiście nie musi tak być) że koszty wzrosną - tego już się nauczyłem że jakbym pewne rzeczy wiedział wcześniej to zrobiłbym coś taniej albo czasem drożej ale tylko raz

A teraz trochę inaczej:
Skoro rozważasz 1300 złotych raty to czemu przez dwa-trzy lata odłożysz tylko 20tys ??

24 x 1300 = 31200 a przy trzech latach nawet 46800 icon_razz.gif

No dobra tego ostatniego proszę nie traktować poważnie


Pamiętaj tylko że czekając jest ryzyko że pojawi się kolejny "boom" i ceny pójdą kilkukrotnie w górę (może oczywiści być też na odwrót)
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem rozumowanie jest błędne.

- Jak cena ziemi pójdzie w górę to prawdopodobnie materiały, robocizna i ogólnie budowa też.
- Pamiętaj że to że zupełnie nie masz czasu to dodatkowe koszty - niestety albo ktoś ma czas za pewnymi rzeczami biegać albo musi zapłacić aby zrobił to ktoś inny
- Piszesz że jesteś zielony - to też ryzyko (oczywiście nie musi tak być) że koszty wzrosną - tego już się nauczyłem że jakbym pewne rzeczy wiedział wcześniej to zrobiłbym coś taniej albo czasem drożej ale tylko raz

A teraz trochę inaczej:
Skoro rozważasz 1300 złotych raty to czemu przez dwa-trzy lata odłożysz tylko 20tys ??

24 x 1300 = 31200 a przy trzech latach nawet 46800 icon_razz.gif

No dobra tego ostatniego proszę nie traktować poważnie


Pamiętaj tylko że czekając jest ryzyko że pojawi się kolejny "boom" i ceny pójdą kilkukrotnie w górę (może oczywiści być też na odwrót)



Ale czemu ma boom przyjść jak wszystko wskazuje na drugą stronę, dług publiczny, banki nie dają kasy itp.
a dlatego odłoże 20 tys przez 2 lata bo jednak teraz też muszę płacić za mieszkanie gdzieśicon_smile.gif i niestety więcej jak 800-900zł nie damy rady odłożyć z kobietąicon_smile.gif

Po za tym ja napisałem ,że nie chce teraz budować domu bo nie widzi mi się kredyt na 30 lat po 1300złicon_smile.gif
tylko chciałbym mieć te 180 tys. gotówki za 2 lata. i wtedy wziąć mały kredyt i mieć ratę max 600złicon_smile.gif, a nie nóż na gardle i do emerytury mieszkać tak jak na wynajmie icon_surprised.gif


A co do tego ,że wraz z ceną ziemi materiały pójdą do góry też nie koniecznie się zgadzam, bo jednak ludzie po mału uciekają z dużych miast i małych mieszkań, i wolą dojeżdżać 20 min do pracy autem z poza miasta:)
działki za Krakowem co roku są droższe
Link do komentarza
Cytat

Ale czemu ma boom przyjść jak wszystko wskazuje na drugą stronę, dług publiczny, banki nie dają kasy itp.
a dlatego odłoże 20 tys przez 2 lata bo jednak teraz też muszę płacić za mieszkanie gdzieśicon_smile.gif i niestety więcej jak 800-900zł nie damy rady odłożyć z kobietąicon_smile.gif

Po za tym ja napisałem ,że nie chce teraz budować domu bo nie widzi mi się kredyt na 30 lat po 1300złicon_smile.gif
tylko chciałbym mieć te 180 tys. gotówki za 2 lata. i wtedy wziąć mały kredyt i mieć ratę max 600złicon_smile.gif, a nie nóż na gardle i do emerytury mieszkać tak jak na wynajmie icon_surprised.gif


A co do tego ,że wraz z ceną ziemi materiały pójdą do góry też nie koniecznie się zgadzam, bo jednak ludzie po mału uciekają z dużych miast i małych mieszkań, i wolą dojeżdżać 20 min do pracy autem z poza miasta:)
działki za Krakowem co roku są droższe



Życzę aby się sprawdziło Twoje podejście. Ale ja to odkąd zacząłem się budować to się fanatycznym czarnowidzem stałem icon_wink.gif
Link do komentarza
co do Kowalskich to za 200 tys dużego domu nie da się wybudować, z żadnej strony i nie ma co na to liczyć, nawet jesli ojciec jest zawodowym budowlańcem i może być kierownikiem ekipy, zaoszczędzacie tak tylko wynagrodzenie kierownika ekipy. To nie jest wiele w całości kosztów.
Za trochę ponad 200 tys mozna pokusić się o malutki domek rzedu 90-100 m2 bardzo prosty.
Jeśli chodzi o budowę dla rodziny 3-pokoleniowej, to wydaje mi się faktycznie ciekawszym rozwiązaniem sa projekty z senioratką, z osobnym wejściem ten ktory pokazała Daga jest akurat duży, ale pewnie możńa budować mniejszy. Pytanie czy Wasz tata (rozumiem że sam tata) będzie sobie gotował, czy będzie jadał z wami, czy potrzebuje mieć taką pełną kuchnię czy moze starczy malutki aneks? W domu jaki pokazaliście zastanawiałabym się też nad celowością 2 łazienek na górze- łazienka jest zawsze stosunkowo drogim pomieszczeniem, poza kuchnią chyba najdroższym i nawet mała prosta łazienka kilka tys kosztuje.
Może spróbowalibyście znaleźć projekt (lub zamówić) z główną częścią rzedu 100m2 i malutką senioratką? (nie napisaliście ile macie dzieci i jaki duży dom jest potrzebny dla was)
ten jest dośc prosty ale może można by mniejszy?
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BS12zs.html
tu jest z kolei przykład domu gdzie na piętrze jest osobne mieszkanie, prosty i pewnie stosunkowo niedrogi
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...17392e1f6c,1075
Link do komentarza
Witam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi. Przez te kilka dni się trochę zmieniło mimo, ze już szukamy projektu pół roku to cały czas znajdujemy coś nowego. Ten projekt Na Wspólnej z pracowni Mg Projekt jakoś nam się wbił w głowę i cały czas o nim myślimy lecz wolimy nie ryzykować.

Jesteśmy młodym małżeństwem (narazie bez dzieci ale to mamy nadzieję tylko kwestia czasu) i nie możemy sobie powalić jeszcze na kredyt 300 tys z rata 1500 zł bo razem z utrzymaniem domu to będzie miesięcznie ponad 2000 zł a taka kwota wg nas to już ryzyko szczególnie gdy zaczynasz swoją karierę zawodową niby obiecującą ale nigdy nie wiesz co się później stanie.

Po kupnie następnych katalogów (mamy już ich całą półkę :/) wpadliśmy na inny pomysł. Mianowicie tak jak sugerujecie chcemy wybudować dom ok 90 m2 parterowy (najlepiej z 3 pokojami- lecz nie wiem czy na takim metrażu to się zmieści) z możliwością adaptacji strychu który już sobie wykończy i rozplanuje nasz Tata. Przykładem takiego rozwiązania jest np. http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domdlatr...omdlatrojga.php lecz on ma tylko 2 pokoje a zawsze ten trzeci się przyda więc szukamy dalej lub będziemy myśleć o projekcie indywidualnym (może ktoś z was zna jakieś fajne tego typu projekty?) . Co myślicie o takim rozwiązaniu ? Czy taki rodzaj domu da się wybudować za kwotę 200 tys??

A tak na marginesie po kalkulacji raty za kredyt 200 tys na ten dom który ma 85 m i na ten wcześniejszy który miał 140 m różnica w racie z dopłatą Państwa to ponad 200 zł miesięcznie przez 8 lat, więc dla tych którzy jeszcze myślą o Rodzinie na swoim to warto kombinować tak aby powierzchnia użytkowa domu była jak najbardziej zbliżona do 70 m bo tylko do nich jest dopłata.

Pozdrawiamy icon_smile.gif
Link do komentarza
Tata do starości ma jeszcze kilka lat. Wiemy, że wtedy trzeba będzie się nim opiekować więc i tak będzie musiał mieszkać z nami. Myślę, że nie będzie wówczas problemu z przeniesieniem go do pokoju dziecka a dziecka na górę.

Zgadzamy się, że ten projekt Dom dla Trojga wcale nie jest taki tani dlatego szukamy czegoś innego. Go tylko podaliśmy jako przykład rozwiązania. Zależy nam aby na parterze były 3 pokoje a z wiatrołapu były dostępne schody i kotłownia. Coraz bardziej przekonujemy się, że indywidualny projekt będzie lepszym rozwiązaniem.

Dziękujemy za opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Zdecydowanie polecam, w waszym wypadku, projekt indywidualny.

Bedzie najbardziej dostosowany do Waszych potrzeb. Projektując go zastanówcie się nad rozwiązaniami dla osób niepełnosprawnych. Tato nie bedzie młodniał, a może to ułatwić Wam późniejsze życie.

Myślę też, że salon z aneksem kuchennym i mała sypialnia , nazwijmy to apartamentem to bardzo dobry pomysł. Ponieważ później możecie to wykorzystać jako pierwsze mieszkanie dla dziecka z rodziną, lub dla Was jeżeli zostawicie dom dziecku/dzieciom. O pełnej łazience chyba nie muszę wspominać.
Link do komentarza
Nadal upieram sie przy osobnym wejściu . Starszym ludziom przeszkadza hałas i każda duperela , a młodym ludziom przeszkadza zrzędzenie starszych ludzi i różnica pokoleń.
Wiem jak to brzmi - ale jeśli ja bym się zgodziła przyjąć do siebie rodziców/rodzica w przyszłości - zadbałabym o to, żebyśmy jak najmniej wchodzili sobie w drogę dla zdrowia psychicznego obu rodzin. Tym bardziej, że rozważacie projekt indywidualny - można naprawdę "wymodzić" fajną chatkę dostosowaną do większości potrzeb .
Link do komentarza
Witam po przerwie. Stanęło na tym że zamawiamy projekt indywidualny, głównie z tego powodu że w każdym gotowym trzeba by coś przerabiać by dostosować go do swoich potrzeb. No i cena naszego indywidualnego jest taka sama jak gotowca + adaptacja. Mieliśmy już dwa spotkania z architektem i już jest ogólny zarys rozmieszczenia pokoi i na dodatek pasuje wszystko wzgledem stron świata itp. Wkleję tylko takie foto zrobione telefonem (na razie to tylko szkic) Brak obrazka - jeżeli macie jakieś sugestje co do rozplanowania to proszę bardzo o rady.
Kolejnym dylematem jest wybór materiałów na ściany i rodzaj stropu - architekt doradza strop tradycyjny żelbetowy argumentując tym że przy drewnianym i tak by trzeba było wylewać słupy (aby podtrzymywały strop). Ja od początku byłem nastawiony na beton komórkowy i strop drewniany,no ale teraz zastanawiam się nad ceramiką i tym żelbetonem - im głębiej w las tym ciemniej...
Com waszym zdaniem jest bardziej praktyczne z tych materiałów.
Link do komentarza
Cytat

Witam po przerwie. Stanęło na tym że zamawiamy projekt indywidualny, głównie z tego powodu że w każdym gotowym trzeba by coś przerabiać by dostosować go do swoich potrzeb. No i cena naszego indywidualnego jest taka sama jak gotowca + adaptacja. Mieliśmy już dwa spotkania z architektem i już jest ogólny zarys rozmieszczenia pokoi i na dodatek pasuje wszystko wzgledem stron świata itp. Wkleję tylko takie foto zrobione telefonem (na razie to tylko szkic) Brak obrazka - jeżeli macie jakieś sugestje co do rozplanowania to proszę bardzo o rady.
Kolejnym dylematem jest wybór materiałów na ściany i rodzaj stropu - architekt doradza strop tradycyjny żelbetowy argumentując tym że przy drewnianym i tak by trzeba było wylewać słupy (aby podtrzymywały strop). Ja od początku byłem nastawiony na beton komórkowy i strop drewniany,no ale teraz zastanawiam się nad ceramiką i tym żelbetonem - im głębiej w las tym ciemniej...
Com waszym zdaniem jest bardziej praktyczne z tych materiałów.



Generalnie jak juz się robi taki rysunek to dobrze by było w skali np: jedna kratka to 20, 30 lub 50 cm
Wychodzi mi że tu chyba jest 50cm na kratkę. Co do stropu, to do 9m może być drewniany ale podporę należałoby zrobić pośrodku - czyli te łamane szafy w pokojach to niezbyt fortunne rozwiązanie bo ja bym dał te ściany jako nośne. I masz generalnie tylko jedną ścianę nośną z podciągami w kuchni.

Do 9m chyba można normalnie robić lekki strop dachowy. Rozumiem że K to kotłownia a nie korytarz z wejściem na górę ? Bo jak poddasze nieużytkowe to nie ma większego sensu robić stropu betonowego.
Link do komentarza
Właśnie też z racji ewentualnego ocieplenia czy rozprowadzenia kanałów do reku i kominka też wolę strop drewniany. Poddasze będzie tylko na choinkę itp. więc nie zakładam adaptacji w przyszłości. Co do tych łamanych ścian to faktycznie będzie można je wyprostować. Tak K to kotłownia a de schodki to taki przyszościowy wyskok, ale na 100% będzie to zwykły właz z drabinką.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Właśnie też z racji ewentualnego ocieplenia czy rozprowadzenia kanałów do reku i kominka też wolę strop drewniany. Poddasze będzie tylko na choinkę itp. więc nie zakładam adaptacji w przyszłości. Co do tych łamanych ścian to faktycznie będzie można je wyprostować. Tak K to kotłownia a de schodki to taki przyszościowy wyskok, ale na 100% będzie to zwykły właz z drabinką.



Witam
Nie czytałam od początku ale mam pytanie. Za 200tys chcesz ten domek postawić?
Link do komentarza

Sam dom bez garażu (na projekcie jest ) - muszę się w tym zmieścić bo więcej nie mam icon_wink.gif. Strop na 100% będzie drewniany, ściany to silikaty 24 cm. , elawacje chciałbym z siding + wełna ale jeżeli tynk+styropian wyjdzie znacznie taniej to pewnie zamienię. Zastanawiam się nad tym nieszczęsnym reku - czy nie załatwić tego kominem między kuchnią i łazienką (nie wiem co w końcu wyjdzie taniej). Oczywiście wszystko bez pośpiechu i w miarę własnymi siłami... Coś takiego eb70342ded4e9c1em.jpg
Zastanawiam się jeszcze nad rodzajem ogrzewania tz. napewno to będzie paliwo stałe (brak gazu), ale nie wiem czy podłogówka czy tez grzejniki.
No dzisiaj pierwszy raz zobaczyliśmy nasze cudo
532e5a04b54c8be1med.jpg
328d56fb81496467med.jpg
Elewacja jak widzicie ti siding, ale oczywiście będzie co tańsze. Zniknie tez 1 komin i ten wypuszczony daszek z ganku. Początkowo jak zobaczyłem zdjęcie to normalnie mnie ścięło - nie jestem zwoleniikem wszelakich udziwnień, a ten dom wydał mi się szaleństwem (zwłaszcza te ściany szczytowe itp), ale po 10 minutach zaczą mi się podobać icon_biggrin.gif (i tak już zostało). Jak myślicie czy to jest w ogóle realne ?

Edytowano przez BIGL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wygląda przyzwoicie - i dawno nie widziałem projektu dom z wiatrołapami/brandmurami icon_smile.gif


Właśnie chyba zlikwiduję te brandmury icon_wink.gif w rogach domu (dach zostaje ), aby zejść z kosztów itp. Niby to dodaje uroku ale wystaje ze ściany 0.5m i to wszystko trzeba postawić ,a potem poocieplać itp. ,a jak wiecie budowa z takim budżetem to nic innego jak kompromisy na każdym kroku...

Co do ekip to specjalnie jeszcze nie szukałem (nie miałem projektu i innych), zobaczymy jak to się kształtuje cenowo. W zasadzie planowałem postawić dom razem z jakimś majstrem co by było taniej i solidnie, ale muszę zbadać rynek aby znać ceny. Jak będzie strasznie drogo to sam wezmę się do pracy, a strop i dach zlecę cieślom.
Link do komentarza
Cytat

icon_confused.gif: to nie ja. icon_biggrin.gif Wprawdzie rozebrałem ostatnio stodołę i z połowy udało mi się zrobić wiatę, ale żadnej altanki nie popełniłem (jeszcze:) ). No chyba że to ta altana ... icon_cool.gif



Mea culpa - skrótowo pojechałem bflip-a z Bigl-em pomylić.. Przepraszam - a stodoła fajna "była"
Link do komentarza
Witam,

Ciekawy temat, widać duże doświadczenie forumowiczów.

Wiem, że to może nie na temat, ale co sądzicie o budowie domu z developerem.

Np. Takie osiedle: http://www.landeo.pl/index.php/plan-osiedla

Kliknijcie na nr 10 dla przykładu

385 000 zł za stan surowy zamknięty + 75 000 za developerski

Dom około 135m powierzchni użytkowej + 20m garaż + działka 6,5 ara


Chciałbym usłyszeć konkretne opinie dlaczego samemu a nie z developerem. Plusy które widzę to:
- widzę ile czasu, stresu i wszystkiego zabiera znalezienie działki + pozwolenia, itd. itd. Koszt całkowity fajnej działki ze wszystkim szacuję na 100 000
- doświadczenia developera, którego mi brak.
- developer ma z pewnością dostęp do dużych rabatów przy hurtowych zakupach

Widząc realne koszty jakie podajecie samemu chyba dużo taniej by nie było. A nerwów bym zjadł chyba dużo więcej.

Z góry dziękuję za opinie.


Dodam, że osiedle jest położone na spokojnych terenach wiejskich
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam,

Ciekawy temat, widać duże doświadczenie forumowiczów.

Wiem, że to może nie na temat, ale co sądzicie o budowie domu z developerem.

Np. Takie osiedle: http://www.landeo.pl/index.php/plan-osiedla

Kliknijcie na nr 10 dla przykładu

385 000 zł za stan surowy zamknięty + 75 000 za developerski

Dom około 135m powierzchni użytkowej + 20m garaż + działka 6,5 ara


Chciałbym usłyszeć konkretne opinie dlaczego samemu a nie z developerem. Plusy które widzę to:
- widzę ile czasu, stresu i wszystkiego zabiera znalezienie działki + pozwolenia, itd. itd. Koszt całkowity fajnej działki ze wszystkim szacuję na 100 000
- doświadczenia developera, którego mi brak.
- developer ma z pewnością dostęp do dużych rabatów przy hurtowych zakupach

Widząc realne koszty jakie podajecie samemu chyba dużo taniej by nie było. A nerwów bym zjadł chyba dużo więcej.

Z góry dziękuję za opinie.


Dodam, że osiedle jest położone na spokojnych terenach wiejskich


Nie sądze,żeby z SSZ do deweloperskiego było tylko 75tys.zł.
Musisz liczyć,że od SSZ do zamieszkania to ok.120-150tys.zł=500-530tys.zł
Za 650m2 zapłacisz ok.100tys.zł,za wybudowanie domu 135m2 do zamieszkania systemem gospodarczym zapłacisz ok.250-300tys.zł (z dobrych materiałów budowlanych)
Deweloperowi dajesz zarobić ok.100-150tys.zł
Jeśli dla Ciebie taka kwota za brak stresów nie stanowi problemu to łykaj to icon_smile.gif
-deweloper nie znajdzie Ci odpowiedniej działki,on buduje gdzie najtaniej dla niego tzn.nie koniecznie najlepiej dla Ciebie.
-pozwolenia to zero stresu-udajesz się do kumatego projektanta i za 3tys.zł masz gotowy wniosek o PnB icon_smile.gif
-deweloperzy czekają właśnie na takich jeleniów,budowa domu to nie kupno auta icon_wink.gif
-Ty będziesz miał większy upust na materiałach niż deweloper(to jest jesgo zarobek na Tobie)
-deweloper buduje z najtańszych mateiałów tzn.nie zawsze odpowiednich dla Ciebie
Link do komentarza
Cytat

Nie sądze,żeby z SSZ do deweloperskiego było tylko 75tys.zł.
Musisz liczyć,że od SSZ do zamieszkania to ok.120-150tys.zł=500-530tys.zł
Za 650m2 zapłacisz ok.100tys.zł,za wybudowanie domu 135m2 do zamieszkania systemem gospodarczym zapłacisz ok.250-300tys.zł (z dobrych materiałów budowlanych)
Deweloperowi dajesz zarobić ok.100-150tys.zł
Jeśli dla Ciebie taka kwota za brak stresów nie stanowi problemu to łykaj to icon_smile.gif
-deweloper nie znajdzie Ci odpowiedniej działki,on buduje gdzie najtaniej dla niego tzn.nie koniecznie najlepiej dla Ciebie.
-pozwolenia to zero stresu-udajesz się do kumatego projektanta i za 3tys.zł masz gotowy wniosek o PnB icon_smile.gif
-deweloperzy czekają właśnie na takich jeleniów,budowa domu to nie kupno auta icon_wink.gif
-Ty będziesz miał większy upust na materiałach niż deweloper(to jest jesgo zarobek na Tobie)
-deweloper buduje z najtańszych mateiałów tzn.nie zawsze odpowiednich dla Ciebie




Dzięki za opinię. "Systemem gospodarczym" tzn. na pewno nikogo z rodziny nie mieszałbym w prace budowlane. Boję się, że nie znajdę dobrych fachowców. A słyszałem, że najlepiej budować od początku do końca jedną ekipą, żeby mieć jakąś gwarancję na ten dom. Już sam nie wiem. Co tydzień dochodzę do innych wniosków...

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dzięki za opinię. "Systemem gospodarczym" tzn. na pewno nikogo z rodziny nie mieszałbym w prace budowlane. Boję się, że nie znajdę dobrych fachowców. A słyszałem, że najlepiej budować od początku do końca jedną ekipą, żeby mieć jakąś gwarancję na ten dom. Już sam nie wiem. Co tydzień dochodzę do innych wniosków...


Pogrubione to również system gospodarczy icon_wink.gif
Ty wyszukujesz ekpię od wykopów do SSO (ja mam oferty od 35-45tys.zł)
Dalej pytaj znajomych,może mają polecanego kafelkarza(ktos im kafelkował,malował,zabudowywał,robił elektrykę),elektryka itp.,na pewno taniej niż deweloper.
Jeśli Ci zależy na kasy i dobrze wykonanej robocie to szukasz i czytasz,jeśli masz za dużo kasy to płacisz deweloperowi ale tam też a może przede wszystkim nie masz gwarancji na dobry dom !! icon_smile.gif
Jeśli interesuje Cię wybudowanie domu dobrego "na miarę" to interesuj się tym,no chyba,że dla Ciebie nie ważne jest w czym będziesz mieszkał...
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za opinię. "Systemem gospodarczym" tzn. na pewno nikogo z rodziny nie mieszałbym w prace budowlane. Boję się, że nie znajdę dobrych fachowców. A słyszałem, że najlepiej budować od początku do końca jedną ekipą, żeby mieć jakąś gwarancję na ten dom. Już sam nie wiem. Co tydzień dochodzę do innych wniosków...




"nie ma takiej roboty jakiej bym nie mogli spie...." dotyczy to systemu gospodarczego, dewelopera też icon_wink.gif
trzeba się tylko ZNAĆ ... aby budować
Link do komentarza

U mnie obecnie sso - w chwili obecnej stawiam ścianki działowe.
dachgotowy01.jpg

dachgotowy02.jpg

sso wyszedł cos około 120-130 tys
wstępnie okna około 18-19 tys
brama garażowa 3 tys

przyłacze elektryczne jest
kanaliza i woda jest
do załatwienia przyłacze gazowe - ok 3 tys zł

w jakiej kwocie powinienem liczyc wykończenie tego domku w materiałach standardowych z instalacjami

wiecha01.jpg

wiecha04.jpg

oknadachowegaraz01.jpg

BLOG BUDOWLANY - PROJEKT KORALGOL 2 - PRACOWNIA DOMINANTA - BUDUJE NORBIWOLOW

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość gawel
Wiesz to zalezy od regionu gdzie stawiasz ten dom, wkładu pracy własnej no i rodzaju podstawowych materiałów , moim zdaniem cięzko bedzie ze względu chodźby na rodzaj dachu jest to raczej w tym projekcie drogi detal.
Link do komentarza
Za wykonanie dachu fachowcy na pewno sobie odpowiednio policzą bo jest on dość skomplikowany, że tak to ujmę.

Generalnie jest tak jak napisał gawel, wszystko zależy od rejonu gdzie stawiasz dom.
Np. w Krakowie i okolicach budowlańcy nie są tani co miałoby ogromny wpływ na finalną cenę wybudowania domku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Oj ten zimorodek w ogóle nie w moim guście icon_cool.gif ja wybrałam projekt prosty i dość niedrogi w budowie ale wygląda o niebo lepiej tzn dla mnie bo kazdy ma inny gust oczywiscie - mam nadzieje ze ceni się tu włąsne zdanie i odmiennośc icon_biggrin.gif
My zdecydowaliśmy akurat na garazach zaoszczedzić a miec fajowy domek i garaz przy drodze wybudowac zeby mniej odśnieżnia było

A nasz projekt to dom pod LIczi archon-u zamiast garazu pokój - wychodzi niedrogo a dośc ciekawie - styliacja fioletowo - szara jak w stylizacjach a nie głowny projekt

Ja jestem minimalistką nie lubię wielkich powierzchni dla mnie domek 135 metrów to wystarczająco w 100 % - ale jakoś sensu budowy domku 35 metrów nie widze - a niektórzy takie tu budują - moze to dziwne ale dla mnie niezrozumiałe

Takie podsumowanie całego wątku icon_biggrin.gif

Generalnie cenie sobie bardzo wasze rady i uwaznie czytam a to co skomentowałam to to co mnie zdziwiło np te dom 35 metrów icon_surprised.gif jak garaż dwustanoiskowy icon_sad.gif Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam:)

Jestem tu nowy i przez przypadek na ten wątek natrafiłem ale juz mi się podoba:)

Ja mam zamiar dołączyć do wielu optymistów i wybudować dom za 200tyś.
Było wiecej ale własnie kupuje działkę i budżet się ostro skurczyłicon_smile.gif
Myśle odrazu stawiać domek. W tym roku choć stan surowy zamknięty:)
Niestety muszę wesprzeć sie firmą bo nic z budowlanki nie wiem i nie umiem zrobić-trudno nie każdy może być murarzem:)

Wspólnie  z żona zdecydowaliśmy sie na prosty, parterowy domek około 100m/2 z dachem dwuspadowym.
Podam linki do projektów które nas zainteresowały i bedę wdzięczny za podpowiedź czy dam radę za 200tyś, ewentualnie może ktos podrzuci jakiegoś innego linka do podobnego domu który idzie w miarę nie wielkim koszem wybudowac.

propozycja 1
propozycja 2
propozycja 3


Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdr Przemek
Link do komentarza
Cytat

Witam:)

Jestem tu nowy i przez przypadek na ten wątek natrafiłem ale juz mi się podoba:)

Ja mam zamiar dołączyć do wielu optymistów i wybudować dom za 200tyś.
Było wiecej ale własnie kupuje działkę i budżet się ostro skurczyłicon_smile.gif
Myśle odrazu stawiać domek. W tym roku choć stan surowy zamknięty:)
Niestety muszę wesprzeć sie firmą bo nic z budowlanki nie wiem i nie umiem zrobić-trudno nie każdy może być murarzem:)

Wspólnie  z żona zdecydowaliśmy sie na prosty, parterowy domek około 100m/2 z dachem dwuspadowym.
Podam linki do projektów które nas zainteresowały i bedę wdzięczny za podpowiedź czy dam radę za 200tyś, ewentualnie może ktos podrzuci jakiegoś innego linka do podobnego domu który idzie w miarę nie wielkim koszem wybudowac.

propozycja 1
propozycja 2
propozycja 3

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdr Przemek


Witam.
Linki wadliwe jakieś  icon_cry.gif
Można, ale może interesuje Cię coś za 1/2  icon_wink.gif tylko trzeba to sposobem zrobić np: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...tani-ciepły-dom
Link do komentarza
Cytat

Oj ten zimorodek w ogóle nie w moim guście icon_cool.gif ja wybrałam projekt prosty i dość niedrogi w budowie ale wygląda o niebo lepiej tzn dla mnie bo kazdy ma inny gust oczywiscie - mam nadzieje ze ceni się tu włąsne zdanie i odmiennośc icon_biggrin.gif
My zdecydowaliśmy akurat na garazach zaoszczedzić a miec fajowy domek i garaz przy drodze wybudowac zeby mniej odśnieżnia było

A nasz projekt to dom pod LIczi archon-u zamiast garazu pokój - wychodzi niedrogo a dośc ciekawie - styliacja fioletowo - szara jak w stylizacjach a nie głowny projekt

Ja jestem minimalistką nie lubię wielkich powierzchni dla mnie domek 135 metrów to wystarczająco w 100 % - ale jakoś sensu budowy domku 35 metrów nie widze - a niektórzy takie tu budują - moze to dziwne ale dla mnie niezrozumiałe

Takie podsumowanie całego wątku icon_biggrin.gif

Generalnie cenie sobie bardzo wasze rady i uwaznie czytam a to co skomentowałam to to co mnie zdziwiło np te dom 35 metrów icon_surprised.gif jak garaż dwustanoiskowy icon_sad.gif


Mnie już wcale nie dziwi 35m2, a mam bardziej wrażenie że świadczy to o wyjątkowej dojrzałości. icon_wink.gif Miałem mieszkanie 40m2 , potem 75m2 ... i w końcu mam stary dworek około 500m2, ale marzy mi się domek 75m2
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...