Skocz do zawartości

Nasze Domki za 200tys.


Recommended Posts

Cytat

a ja już buduję dom projekt gotowy L&K 506 http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=0&o=1122 ma niecałe 100m2/ i w projekcie rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka. Nie wiem jednak czy mi wystarczy na ten system pieniędzy. Mam nadzzieję że za 200.000.- się wprowadzę. Projekt mi się podoba czekam na opinie i rady od was. Około 15 maja 2009 zaczną mury rosnąć ekipa za robociznę mury, kominy i wylewki już zgodzona /człość za 20.000.-PLN
Link do komentarza
Powodzenia!Trzymajcie się ciepło i nie traćcie nadziei na pobudowanie się za tę kwotę!!!!Ja również zamierzam zrobić to za 200tys kredytu.Początkowo miałam za 150 tys z kredytu + reszta ze "skarpety", ale dzięki 200 tys zrobię więcej!!!
Ekipa za postawienie murów +kominy chce 18 tys(poszukam tańszych, bo to jak na razie najdroższa ekipa), kompletny pokryty blachodachówką dach z materiałami i robocizną 20tys.Wychodzi 38 tys+ materiały do budowy domu.Zobaczymy jak to będzie, ale ja mam nadzieję..W naszej okolicy materiały nie są drogie-hurtownię prowadzi dobry znajomy, kolejny robi tynki, itd.Mam nadzieję zaoszczędzić na czym się uda, ale bez robienia fuszerki(wiele osób twierdzi,ze tanio -to źle...a to błąd)
Ja na razie utknęłam w fatalnym punkcie -czyli na działce,ale nie tracę nadziei na dobre rozwiązanie sprawy....
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dołączam do klubu... na działkę wydaliśmy wszystkie oszczędności ale przynajmniej nie mamy łączonego kredytu bo to by był kłopot. Teraz z wyczyszczonym kontem zaczynamy zbierać na papiery (geodeta itd) Dopiero po wakacjach uzbieramy na te wydatki. A może do wczesnej wiosny uda nam sie uzbierać na stan zero i może damy radę rozpocząć od marca (też zależy od papierów) Myślę ze od teraz do marca to wystarczy aby uzyskać pozwolenie na bud? Potem może dostaniemy kredyt na 200 tyś i ruszymy z murami w górę... ale to plan a jak będzie w praktyce... życzę sobie i wam żeby było jak najlepiej.
Link do komentarza
Witam!
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177

Złozyliśmy dokumenty do starostwa o pozwolenie o budowę i w lipcu planujemy wylewać fundamenty. Sądzimy, że powinno nam starczyć 200tyś na wybudowanie i wykończenie domu. Narazie będziemy robić jedynie parter, natomiast poddasze zostawiamy na później... Jak sądzicie czy uda nam się ten plan.
Działkę dostaliśmy za darmo, więc jedynie koszty dokumentacji.
Czekam na opinie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
My też mamy taki plan.
Na razie w czwartek przepisana została działka icon_biggrin.gif
Dom wybrany u projektanta icon_biggrin.gif
Będzie to Dom w jezynach 2 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_je...b5597e1be6,1073 - a raczej dom wzorowany na nim.Bo będą 2 sypialnie,łazienka i kotłownia powiększone.Kuchania zamknięta. Ogólnie totalna przeróbka, bo również inny rozkład tych pomieszczeń jest icon_smile.gif
Jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów-a dokładniej mamy projektanta, który to załatwia.My tylko płacimy za to icon_confused.gif Ale wolimy taki sposób ponieważ zupełnie nie znamy się na tych papierkach,pozwoleniach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
pozdrawiam optymistów:) wprawdzie z punktu widzenia dwa razy droższego domku niż wasze (uffffffff nie miało być aż tak drogo) ale niedawno rozmawiałam z szefem mojej firmy i on mówi że za około 200 tys jest w stanie zbudować stan deweloperski prostego domku około 100m2. A nigdy nie idzie "na taniochę" tylko robi z założenia bardzo porządnie i wszystko dobrej jakości. Więc powodzenia:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Moi znajomi ruszyli z budową około kwietnia/maja.Kredyt 250tys. z planami całkowitego wykończenia.Mają zamiar w tym roku pokryć dach papą i zostawić na zimę stan surowy otwarty.Domek 130m2.Będę znała dokładne koszta-tylko budują w warmińsko-maz., ja będę w mazowieckim. Tak więc zobaczymy jak to realne w praktyce!ja mam zamiar wziac kredyt "tylko" 200tys:-)) i wykończyc w miarę do zamieszkania parter!
Link do komentarza
Ja też dopisuję sie do oszołomów którzy planuja sie wprowadzić za 200tyś...chociaż na sam dół ;-(( Mamy nie tani nie drogi dom - nowy projekt archonu dom w werbenach 5, Dach dwuspadowy ale 2 lukarny i wykusz- i nie chcemy z tego rezygnować bo to daje właśnie urok. Mąż twierdzi że choć nie mamy zbyt dużo kasy to nie będzie potem do końca życia żałował ze zrezygnował z wykusza i lukarny bo chciał oszczędzić 15 tysięcy a ma za to brzydki dom icon_wink.gif Wypstrykaliśmy się na działę a teraz zbieramy na stan zero - może uda się już go wyprowadzić i ogrodzić bez kredytu. Kredyt poszedłby na reszte. Teraz projekt leży u archita do adaptacji (mamy zamiar zacząć od marca). Ciekawie będzie.
pozdrawiam wszystkich szaleńców!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.
My z mężem też jesteśmy optymistani icon_biggrin.gif .Nigdy nie sądziłam,że w wieku 22 lat zaczne budować swój dom.
Może byliśmy w leprzej sytuacji bo jako prezent ślubny od moich rodziców otrzymaliśmy działkę budowlaną (to już kilkadziesiąt tysięcy w kieszeni - działka ma 1100m2).Budujemy sposobem gospodarczym i to jeszcze tylko w weekendy bo mąż pracuje w delegocji.Dom ma 105 m2 + garaż, pom. gospodarcze i garderoba, czyli jakieś 136m2. Zaczeliśmy w maju,na ten rok mamy juz do stropu i robimy sobie wakacje.Materiał (na mury) mamy już na cały dom zabezpieczony przed zimą.
Koszt jak na razie to 40,000 zł (z wszystkimi urzędowymi sprawami).W następnym roku planyjemy postarać sie o kredyt - jakieś 150,000zł, żeby starczyło na resztę i wykończenie.
Pozdrawiamy i życzymy wszystkim wymażonego własnego domku za 200,000 zł icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nasz dom miał się także zmieścić w podobnej kwocie. Niestety się nie zmieścił. Musieliśmy posiłkować się dodatkowym kredytem. W tej chwi;i jestem bogatszy o doświadczenia z budowy i wiem, że zbudowanie małego domu o powierzchni do 120m2 za taką cenę 200 tys. zł. Konieczny jest tylko dobry projekt, plan działania i jego konsekwentna realizacja.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam:) tez marzy mi sie postawienie domku za 200tys-parteru Lubeki (lekko zmienionej-żeby było praktyczniej i taniej:)) .. mamy już działke..a na niej nawet prąd i garaż (starego blaszaka ale jest:)-a w nim kosiarke i grlia:)-czyli działka w tym roku jeszcze typowo rekreacyjna:))
W przyszłym roku planyjemy wbić pierwszą łopate...niestety większość znajomych mówi,że za 200 to sie nie uda...chciałabym w to nie wierzyć, ale nawet nie kupiłam jeszcze projektu a już jakość materiałów od wstępnych planów uległa znacznym zmianom...nie blacha ale dachówka...nie plastikowe okna tylko drewniane, i to z roletami...kominek najlepiej z płaszczem wodnym...i tak dalej...koszty rosną...bo to na lata więc trzeba zastanowić się nad kosztami póżniejszej eksploatacji:(
jeśli komuś z was się udało postawić domek tak za 200, 250tys to piszcie jakie rozwiązania zastosowaliście i czy pierwsza zima nie pochłonęła tyle gazu, groszku czy drewna ze lepiej było w coś zainwestować więcej:)
Link do komentarza
dylot popieram, lubeka jak chcesz budować za 200000 to trzeba iść na kompromisy, a nie dogadzać sobie, pamiętaj podłogi można wymienić po pewnym czasie, okna też, a co mieszkać we własnym domu choćby wykończonym tańszymi materiałami to mieszkać we własnym domu.
Pozdrawiam i rozsądku życzę.
Link do komentarza
Cytat

dylot popieram, lubeka jak chcesz budować za 200000 to trzeba iść na kompromisy, a nie dogadzać sobie, pamiętaj podłogi można wymienić po pewnym czasie, okna też, a co mieszkać we własnym domu choćby wykończonym tańszymi materiałami to mieszkać we własnym domu.
Pozdrawiam i rozsądku życzę.


aciu, nie wiem jak to robisz, ale niemal zawsze kiedy trafiam na twój post, to mam ochotę się pod nim podpisać icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Witam wszystkich serdecznie

Ja tez należę do grona tych optymistów. Zakupiłem projekt gotowy domku o nazwie Szczupły C203b z Muratora.
Planowałem wybudować go z kosztorysem na 200 tyś.
Dzisiaj wylewamy strop.
Koszt ogólny razem z materiałami za stan zerowy oraz ściany zewnętrzne, działowe, kominy i strop (czyli do stanu otwartego) to 78 tyś zł. (dużo materiału poszło na stan zerowy, bo jakimś dziwnym trafem ciągnęliśmy ścianki fundamentowe na 9 bloczków - duża była warstwa humusu no i musiałem wyjść tez trochę ponad teren, z tego względu, że opadał łagodnie w jedna stronę).
Do tego znam już cenę za stolarkę drzwiową i okienną (16 tyś z roletami zewn.) oraz robocizny i pokrycia dachowego (łącznie 28 tyś). Myślę, że do 200 tyś damy radę się wprowadzić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam. ja postanowilam sobie wybudowac dom ok.90mk tj parter z poddaszem uzytkowym. o wymiarach 10.5 x 6.5m
tj.3 pokoje , 2 lazienki , kuchnia kotlownia. projekt byl robiony na zamowienie.
dzialke kupilam 2lata temu. na wsi pod lasem 20a ok20ys.
Na ta chwile mam wylane fundamenty oraz podmurowke (z gruszki) koszt calosci z robocizna kilkoma szpalami:) , drutami na belki i deskami do zrobienia podmurowki(1.5tys) wyniosl mnie 15tys zlotych.
dom bede budowac z Porothermu 25. 2/3 materialu juz mam. 1/3 musze dokupic:/.
Ekipa sprawdzona za postawienie muru zgodzila sie za 4.5 tys. dodatkowo za stropy i kominy, nie pamietam dokladnie ile za m2 stropu ale tez jakies przyzwoite ceny.
dach(blachodachowka) z robocizna powinien zamknac sie w kwocie 20.000 (mam nadzieje)
ogrzewania bedzie z pieca + kominowe z plaszczem wodnym(jak funduszy wystarczy) ,na parterze planuje zrobic ogrzewanie podlogowe.
w wersji optymistycznej do jesieni 2010 : wiosna powstana mury latem dach jesienia okna. w realistycznej gdzie bank nie chce mi dac kredytu - bo jestem niewiarygodna - okna poczekaja do wiosny i cala reszta tez,
po podliczeniu w przyblizeniu wszystkich kosztow powinnam sie zmiescic w max 250tys.
czytalam na forach ze w innych rejonach kraju murarze ze stropem biora ok 20tys za robocizne!!! u nas w centrum ceny wahaja sie od 20-30zl za m2 sciany. w sumie zalezy jaka chalupa. moj domek bedzie malutki ........ czy ktos z was jest na etapie budowy domku ponizej 100m2 powierzchni?? jak wam idzie:) ?? pozdrawiam M
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich serdecznie

Ja tez należę do grona tych optymistów. Zakupiłem projekt gotowy domku o nazwie Szczupły C203b z Muratora.
Planowałem wybudować go z kosztorysem na 200 tyś.
Dzisiaj wylewamy strop.
Koszt ogólny razem z materiałami za stan zerowy oraz ściany zewnętrzne, działowe, kominy i strop (czyli do stanu otwartego) to 78 tyś zł. (dużo materiału poszło na stan zerowy, bo jakimś dziwnym trafem ciągnęliśmy ścianki fundamentowe na 9 bloczków - duża była warstwa humusu no i musiałem wyjść tez trochę ponad teren, z tego względu, że opadał łagodnie w jedna stronę).
Do tego znam już cenę za stolarkę drzwiową i okienną (16 tyś z roletami zewn.) oraz robocizny i pokrycia dachowego (łącznie 28 tyś). Myślę, że do 200 tyś damy radę się wprowadzić.





78 TYS ZA STAN OTWARTY?? moj optymizm maleje z kazdym przeczytanym postem....... ale nie poddam sie:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich optymistów.

Wraz z żoną budujemy domek ok 95m2 powierzchni użytkowej + 25m2 garaż wbudowany w bryłę domu. Projekt LMP 26A Lipińskich po zmianach. Obecnie jesteśmy na etapie postawionej więźby dachowej. Dachówka zamówiona, będzie pod koniec stycznia na dachu. Wraz z dachówką ceramiczną Creatona, robocizną stanu zero + okna z roletami wydamy 130tyś zł. Oczywiście nie żałowaliśmy na materiały, zawsze pierwsza klasa. Dodatkowo solidne fundamenty i masa dodatkowego zbrojenia w fund. i stropie ze względu na teren w pobliżu jeziora. Dom buduje się przecież na lata. Za robociznę zapłaciliśmy ok 40tyś. Z tego, co znajomi się budowali stan surowy zamknięty to ok 50% poniesionych kosztów, dlatego sądzę, że w 250tyś powinniśmy się zmieścić. Nie bez znaczenia jest rejon w którym się budujemy, zachodniopomorskie, gdzie ceny za materiały i robociznę są bardzo wysokie.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie i optymistycznie zakręconych icon_smile.gif
Link do komentarza
Oj wy optymiści icon_biggrin.gif
Pewnie, że można postawić domek za 200tys. Diabeł tkwi w szczegółach: standard, metraż, stan wykończenia...
Więc może nie ma sensu wprowadzać wielu forumowiczów w błąd... Ciekawa jestem ilu z was wybudowało dom za 200tys do którego można było się wprowadzić, tzn. dom wykończony choćby w minimum: podłogi, ściany, zabudowa kuchni z agd, wyposażenie łazienki... mebli nie uwzględniam.
Wg mnie minimum to 2,5tys/m2
Link do komentarza
I zgadzam się z Tobą Jętka w 100%.
Ja również uważam, że powinno się przyjąć jako minimum 2,5 tyś/m2 przy budowie domq . Nie zapominajmy, że oprócz samego domu jest zagospodarowanie działki, ogrodzenie, wjazd i wejście z polbruku, wyposażenie itp. Można wybudować tanio, lecz kosztem jakości, wytrzymałości i komfortu jak pisała Jętka.
My dodatkowo mamy całe wyposażenie sypialni, łazienki, kuchni + AGD, praktycznie wszystko i to nowiutkie, wiec koszta poniesione na budowę nie są pomniejszone o podstawowe wyposażenie. Mamy również działkę ok 1300m2 o której pomyśleliśmy wcześniej. Natomiast mając do wyboru mieszkanie 46-56m2 za ok 200-250tys zł, a domek z garażem za 250tys ok 90m2, wybór jest prosty. Jest to ciasne, ale własne. Już wiemy, że projekt nie spełnia w 100% naszych obecnych wyobrażeń, ale czy mieszkanie w bloku z małą piwniczką byłoby lepsze? Czy nie lepiej jest rano wstać przebudzony porannym słońcem i śpiewem ptaszków, wyjść na taras i wypić małą czarną na przebudzenie?? Znam ludzi, którzy latami budowali, mieszkając w nieocieplonych i niewykończonych domkach, ale dziś nie żałują i są z tego bardzo dumni.

Piszę to wszystko, aby ludzie czytający posty zrozumieli, że budowa domq to niejednokrotnie wielki wysiłek, który wiąże się z wielkimi wydatkami. Nie czaruję, że za 250tys wybuduje dom swoich marzeń z pełnym wyposażeniem, pięknym ogrodem i ogrodzeniem. Działka była, dużo posiadamy i to nam ułatwiło decyzję. Z drugiej strony nie warto rezygnować ze swoich marzeń.
Pozdrawiam
Guciu18
Link do komentarza
" Znam ludzi, którzy latami budowali, mieszkając w nieocieplonych i niewykończonych domkach, ale dziś nie żałują i są z tego bardzo dumni"
Fajne zdanie i w pełni się z tym zgadzam. Nie nalezy ogólnie rozpatrywać stwierdzenia-da radę czy nie da rady wybudowac się za 200tys. Wszystko zalezy od wielu,wielu szczegółów-ale bardzo ważnych. Jeśli dla kogoś wybudowany dom to dom wykończony na tip-top, od góry do dołu, w pełni wyposazony w meble i telewizor plazmowy icon_biggrin.gif i to wszystko w wysokm standardzie -to oczywiście nie ma na to najmniejszych szans za te pieniądze... Jesli dla kogoś przyszły dom to miejsce do którego chce uciec jaknajszybciej(to własnie JA!!!) patrzy na to zupełnie inaczej.Ja nie zamierzam wykańczać góry domku na razie. Większość mebli będę zabierać z mojego obecnego domu(skoro teraz z nich korzystam i nie płaczę to poużywam je jeszcze trochę). Zupełnie nie patrzę na to czy w chwili zamieszkania dom będzie spełniał moje estetyczne wymagania czy nie -najważniejsze,że będę miała spokój i będzie to MÓJ DOM-MÓJ KĄT.Ja będę brać kredyt 200tys + oszczędności i spróbuję coś z tego wykombinować icon_confused.gif??: Nie liczę na wiele ,ale liczę po prostu na dach nad głową...
Link do komentarza
Cytat

Moi znajomi ruszyli z budową około kwietnia/maja.Kredyt 250tys. z planami całkowitego wykończenia.Mają zamiar w tym roku pokryć dach papą i zostawić na zimę stan surowy otwarty.Domek 130m2.Będę znała dokładne koszta-tylko budują w warmińsko-maz., ja będę w mazowieckim. Tak więc zobaczymy jak to realne w praktyce!ja mam zamiar wziac kredyt "tylko" 200tys:-)) i wykończyc w miarę do zamieszkania parter!


JUz znam dotychczasowe wydatki znajomych:Projekt IKAR (119m2)-stan surowy otwarty z dachem pokrytym papą-80.000zł. Jak się okzało brali kredyt nie jak wspomniałam 250 tys - tylko 200tys.Zobaczymy co dalej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie, zapraszam wszystkich ktorzy mimo wszystko postawią domek za 200000maja zamiar postawic domek majac do dyspozycji 200000 PLN icon_smile.gif

Pozdrawiam


Cześć! Jesteśmy kolejnymi optymistycznymi emerytami, którzy chcą wybudować dom za 200 tys. zł. Będzie to wersja murowana ,,Jaskółka" parterowy MG Projekt[attachment=3965:jaskolka.pdf] . Wiosną zaczynamy.

jaskolka.pdf

jaskolka.pdf

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam

Jest taki i innowacyjny „System K-77” który polega na zastosowaniu w budownictwie indywidualnym, jednorodzinnym lekkich elementów ściennych z betonu zbrojonego, z których to elementów można następnie zmontować dowolnie zaprojektowany budynek.
Przy zastosowaniu Systemu K-77 uzyskuje się:
1) Znaczne zmniejszenie kosztów budowy, przez mniejsze niż w tradycyjnych technologiach zużycie dostępnych materiałów budowlanych i izolacyjnych.
2) Zmniejszenie ciężaru budynku, oszczędność materiałów budowlanych.
3) Poprawienie właściwości izolacyjnych budynku, cieplejszy, oszczędniejszy w użyciu opału na jego ogrzanie.
4) Zaoszczędzenie środków finansowych w kosztach stanu surowego na rzecz standardu wyposażenia wnętrza domu.
5) Możliwość wszechstronnej aranżacji wnętrz i sukcesywnego podnoszenia ich standardu.

Decydując się zatem na wznoszenie średniej wielkości domu mieszkalnego systemem K-77, możemy zmniejszyć jego wagę w przybliżeniu od 250 do 300 ton i polepszyć kilkukrotnie właściwości izolacyjne. Tak znacząca różnica w ciężarze budynku jest wynikiem zastąpienia ściany o tradycyjnej grubości 38 cm konstrukcją żelbetową o średniej grubości 5 cm, posiadającą zbliżoną nośność i trwałość. Pozostała część ściany to materiały izolacyjne.
Konsekwencją tego odchodzenia ścian zewnętrznych jest również zmniejszenie wagi pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku, takich jak fundamenty, wieńce, naroża ścian, nadproża itp.
Oto element prefabrykowany szerokość 60cm a wysokość 260cm a nośność 2.5 tony.
Wszelkie pytania kierować na adres e-mail manoy24@gmail.com
Pozdrawiam
Możliwość istnieje postawienia za 200 tyś
Link do komentarza
Witamy,

W sumie to zaczynamy przygodę z "branżą budowlaną":)
Tak nas coś naszło, żeby postawić własne cztery ściany - http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/p...zniak-b01-sowka
Niestety a może i stety w przyszłym naszym domku zamieszkamy razem z teściami[rodzicami mojej żonki:)]-dlatego taki a nie inny projekt. Poza tym nie mamy wysokich wymagań, cenimy sobie prostotę. Mamy nadzieję także zmieścić się w kwocie rzędu 220 tyś za całość [czyt. bez działki] - czy jest t realne?... codziennie zadajemy sobie to pytanie.
Generalnie projekt się tworzy, działka się "mierzy" ale czy nie będzie tak, że któregoś dnia się obudzimy z pustym portfelem a dom nie zostanie skończony?... wtedy to tylko pozostanie nam razem z teściami zaopatrzenie się w duże kartony[najlepiej po telewizorach LCD] i udanie się pod wybrane mosty celem zamieszkania:)icon_smile.gificon_smile.gif

Jak sądzicie?... czeka nas przyszłość w kartonach czy we własnych, murowanych ścianach?

pozdrawiamy serdecznie
Edyta i Daniel

ps. Napewno zagościmy tutaj dłużej:)icon_smile.gif
Link do komentarza
hmm.. dużo tutaj optymistów icon_smile.gif
200tys na wybudowanie a ile liczynie na meble, farby, podłogi, kafle? Dokumentacje, odbiory? Na system ogrzewania, kocioł, ewentualne zagospodarowanie ogrodu? Na koszty dodatkowe gdy coś się stanie? Nam tez wydawało się że za 200-250 tys wybudujemy... i to zrobilismy ale trzeba było kolejne 150 tys by się wprowadzić.. życzę powodzenia icon_smile.gif
PS. warto tez zrobić sobie dokładny kosztorys opierając się o ceny sklepowe.. a w tym kosztorysie uwzględnić nawet firanki wtedy będziecie mieć prawie realny koszt.. icon_smile.gif bo inaczej mozna się przejechać.. wiemy to z doświadczenia icon_smile.gif
Link do komentarza
tak. Ja po wykończeniu domu wiem że żeby jako tako w miare ładnie wykonczyc bez wyskoków trzeba na dom taki jak mój (ok 170 m plus garaz) tak ze 150 tys od stanu deweloperskiego. To już licze z meblami, agd itp. Na dom mniejszy troche mniej, ale np kuchnia bedzie kosztowała podobnie (myśle że 12-15 tys za meble + agd to jest tanio), łazienki podobnie (u mnie ok 15 tys za dwie). Kostka u nas- 160 m2 (czyli niedużo!) kosztowała 20 tys. To prawda, że granitowa, ale betonowa jest najwyżej 20-30 % tańsza. Ogrodzenie naszej działki 1300 m2- ok 30 tys z bramą a z 3 stron siatka! Co go ogródka już wiem że bedziemy robic go sami, własnymi łapkami w wolnych chwilach bo nie ma mowy żebyśmy kogoś do tego wynajeli raczej....
Link do komentarza
Cytat

tak. Ja po wykończeniu domu wiem że żeby jako tako w miare ładnie wykonczyc bez wyskoków trzeba na dom taki jak mój (ok 170 m plus garaz) tak ze 150 tys od stanu deweloperskiego. To już licze z meblami, agd itp. Na dom mniejszy troche mniej, ale np kuchnia bedzie kosztowała podobnie (myśle że 12-15 tys za meble + agd to jest tanio), łazienki podobnie (u mnie ok 15 tys za dwie). Kostka u nas- 160 m2 (czyli niedużo!) kosztowała 20 tys. To prawda, że granitowa, ale betonowa jest najwyżej 20-30 % tańsza. Ogrodzenie naszej działki 1300 m2- ok 30 tys z bramą a z 3 stron siatka! Co go ogródka już wiem że bedziemy robic go sami, własnymi łapkami w wolnych chwilach bo nie ma mowy żebyśmy kogoś do tego wynajeli raczej....


kropeczka koszty zależa od punktu widzenia icon_smile.gif

12-15 tysi za meble+agd do kuchni ??

nie krytykuje rozumiem, takie masz priorytety

ale nie wszyscy maja takie podejscie
jeśli mam lodówke musze kupowac nowa? nie nie musze (i nawet nie chcę),
Link do komentarza
dzikun, ja kupiłam niedrogie agd, wszystko przez internet i nie mam nic luksusowego, uwierz mi:) Nie podałam ci cen wysokich tylko ledwo średnie:) Mam zwykła lodówkę samsung (niedroga firma), zwykła płyte - nie indukcyjną, piekarnik tez bynajmniej nie z najdroższych, zwykły okap mastercook, niedrogą zmywarkę... nic specjalnego. Podlicz sobie wyjdzie ci. Jasne jeśli czegoś nie musisz kupowac bo już masz- odliczasz- ja np mam starą pralkę. Mieszkanie sprzedałam z kuchnią, więc agd kupiliśmy. Meble do kuchni 8 m zabudowy za 7-8 tys to nie jesy wysoka cena, normalna, taka średnia. A w domach kuchnie zwykle nie sa malutkie jak z blokach.
Link do komentarza
Witam.Kropeczka, nie obraź sie ale wydaje mi sie ze niepotrzebnie tłumisz optymizm wsród ludzi którzy chca zbudować NIEWIELKI domek za 200tys. Po pierwsze Twój dom jest duzy, bo 170m2 jest dwuktornie wiekszą powierzchnią niz ta o jakiej myslą ludzi budujący sie za 200tys. Druga sprawa to np. kuchnia. Poczatkowo piszesz ze kuchnia kosztowała Cie 12-15 tys + agd a potem podajesz ze cena 8m2 kuchni to 7-8 tys a to juz duza róznica.I tu widzisz ze na samych meblach ktos moze zapłacic 5-7tys mniej niż Ty. Kolejna sprawa to np. zmywarka. Nie każdy jej potrzebuje. Następnia rzecz to kostka. Jesli komuś odpowiada betonowa a nie granitowa to wydaje 30% mniej niż ty czyli jakies 14tys i ma 6 tys w kieszeni. Na tych dosłownie kilku prostych przykładach widac ze da sie zaoszczedzic na wszystkim i troche niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd. Mam tez sporo znajomych którzy wykończyli tylko parter a pietro lub poddasze zostawili na później. Wydaje mi sie ze 200tys powinno wystarczyc na własny domek ktory i tak bedzie lepszym rozwiazaniem niz mieszkanie w blloku.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

dzikun, ja kupiłam niedrogie agd, wszystko przez internet i nie mam nic luksusowego, uwierz mi:) Nie podałam ci cen wysokich tylko ledwo średnie:) Mam zwykła lodówkę samsung (niedroga firma), zwykła płyte - nie indukcyjną, piekarnik tez bynajmniej nie z najdroższych, zwykły okap mastercook, niedrogą zmywarkę... nic specjalnego. Podlicz sobie wyjdzie ci. Jasne jeśli czegoś nie musisz kupowac bo już masz- odliczasz- ja np mam starą pralkę. Mieszkanie sprzedałam z kuchnią, więc agd kupiliśmy. Meble do kuchni 8 m zabudowy za 7-8 tys to nie jesy wysoka cena, normalna, taka średnia. A w domach kuchnie zwykle nie sa malutkie jak z blokach.



A ja się z Tobą zgadzam w 100%. Nowa kuchnia z AGD za 12-15tys to naprawdę niedrogo, i w tej cenie nie można za bardzo "poszaleć". Oczywiście jeśli ktoś ma nowo kupione AGD to bez sensu byłoby wymieniać, ale takich przypadków sądzę nie będzie wiele.
Link do komentarza
jarek nie przeczytałeś. Ja napisałam 12-15 tys razem z AGD. Mnie za agd wyszło ok 7 tys. A ja jestem wdzięczna ludziom którzy na poczatku budowy powiedzieli nam ile będzie kosztował dom który sobie wybraliśmy. Kosztował trochę więcej niż liczyliśmy, ale liczyć trzeba. NIe ma sensu rzucić się na budowę której nie da się dokończyć, wtedy lepiej może poczekać czy pomyśleć o mieszkaniu. Własnie na podstawie wydatków znajomych liczyliśmy dokładnie ile musi nam zostac żeby dom wykończyć jako tako i myśle że lepiej nie być bardzo optymistycznie nastawionym na zasadzie "zbuduje dom za grosze". Szkoda potem sie rozczarować. Lepiej trochę dom przeszacować (choć to chyba niemożliwe) i później sie cieszyć że coś zostało. Zaczynając budowe nie policzyłam np wogóle malowania bo wydawało mi się że to jakiś mały, pomijalny koszt- nikt mi nie powiedział że wcale nie i że malowanie sporo kosztuje! Nie zdawałam sobie sprawy np ile kosztuje kostka, czy naprzykład takie głupoty jak wszystkie gniazdka i kontakty. Naprawdę można się zdziwić.
Link do komentarza
Cytat

jarek nie przeczytałeś. Ja napisałam 12-15 tys razem z AGD. Mnie za agd wyszło ok 7 tys. A ja jestem wdzięczna ludziom którzy na poczatku budowy powiedzieli nam ile będzie kosztował dom który sobie wybraliśmy. Kosztował trochę więcej niż liczyliśmy, ale liczyć trzeba. NIe ma sensu rzucić się na budowę której nie da się dokończyć, wtedy lepiej może poczekać czy pomyśleć o mieszkaniu. Własnie na podstawie wydatków znajomych liczyliśmy dokładnie ile musi nam zostac żeby dom wykończyć jako tako i myśle że lepiej nie być bardzo optymistycznie nastawionym na zasadzie "zbuduje dom za grosze". Szkoda potem sie rozczarować. Lepiej trochę dom przeszacować (choć to chyba niemożliwe) i później sie cieszyć że coś zostało. Zaczynając budowe nie policzyłam np wogóle malowania bo wydawało mi się że to jakiś mały, pomijalny koszt- nikt mi nie powiedział że wcale nie i że malowanie sporo kosztuje! Nie zdawałam sobie sprawy np ile kosztuje kostka, czy naprzykład takie głupoty jak wszystkie gniazdka i kontakty. Naprawdę można się zdziwić.



Masz trochę racji, bo kalkulując "na oko" koszta budowy , nie wliczając całej masy "pierdółek" za które trzeba zapłacić można się pomylić.
Myślę jednak ,że grono tych którzy chcą się zmieścić w tej sumie ma trochę inn epodejście do budowania i urządzania. Ja np. nie liczę że za 200tys zrobię wszystko.Na działkę wydam 47tys,ale to oddzielny koszt..Mój domek ma 119m2plus garaż.Chcę wykończyć tylko parter.Wiem też,ze na pewno nie będę robić kuchni za 15tys.W kuchni potrzebuję mebli,kuchenki gazowej z piekarnikiem elektrycznym,okap, lodówkę i ew. zmywarkę.Maksymalnie wydam na to 9 tys-już mam policzone.w zasadzie podstawa to kuchenka z okapem i lodówka.Jak ktoś się orientuje każdą z tych rzeczy średnio można kupić za 1tys.( w promocjach), kuchenka gazowa z piek.el. już od 599,00zł(Beko na Allegro).Wiadomo ktoś chce jeszcze zmywarkę,mikrofalę i inne -zapłaci więcej.Nie wszystko musi być do zabudowy(to jest droższe).
Pewne prace już wiem,ze wykonamy sami-np.malowanie-nigdy zresztą nikogo nie wynajmowałam-malowaliśmy sami.Panele kłaść umiemy-już to robiliśmy,płytki też..Meble do salonu też na razie mamy.Najbardziej boję się instalacji...co,wod-kan,elektryka-to są największe koszta po zamknięciu stanu surowego.
Patrze na mojego kolegę z pracy ,który się buduje i widzę jakie pieniądze wydaje-trochę mnie to przeraża.Ale widzę też ile robi rzeczy zbędnych,które podrażają(oświetlenie elewacji domu, oświetlenie stopni w całym domu).
Nie każdy też planuje za tę kwotę zrobić wszytsko wokół domu-dla niektórych budowa domu to też zrobienie na tip -top super ogródka,super bramy i kosteczki przed domem.Dla mnie dom to dom-reszta to jest reszta.To jest dla mnie sprawa drugoplanowa i nie stanowi jedności.To ze nie stać mnie na fachowe zagospodarowanie terenu wokół domu nie powinno zdecydować,ze zrezygnuję z budowy wogóle icon_smile.gif Nie sądze,żeby ktoś z tego grona liczył na luksusowe wyposażenie domu,dachówke ceramiczną, pompę ciepła,sprzęty AGD od A do Z i ...złote klamki icon_wink.gif
Grunt to własny kąt!Może skromny i bez rozmachu ale swój...Każdy patrzy na swoje wydatki mierząc "swoją miarką", która nie zawsze jest równa dla wszystkich.Standardowa wycena 1 m2 powierzchi domu jest średnią,która uwzglenia wysztkie minimum i maksimum jak i standard wykończenia.Kto jest w stanie zapłacić tę średnią,nie jest świadomy ,ze coś można zrobić taniej....Wystarczy spojrzeć na skrajne ceny płytek,baterii, umywalek....Średnia cena wychodzi...po prostu drogo..ufffff ale napisałam sie....
Jeśli ktoś z Was w końcu zacznie budowę to fajnie byłoby,gdyby podawał swoje podliczenia z kolejnych etapów.Może doczekamy pierwszego,który się zmieści w tej kwocie i zamieszka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witajcie a ja mam takie pytanie do ludzi którzy budują czy budowali jak myślicie mając 50000 ile zrobię przy stawianiu nowego domu mój ma być 11m na 7m parter i poddasze



Hmnn...Proporcjonalnie- czyli fundament,pociągniesz trochę muru,ale ile -wszystko zależy od tego z czego będziesz budował i ile weźmie ekipa....Dom masz niewielki,więc to optymistyczny akcent.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...