Skocz do zawartości

Altanka na działce


Recommended Posts

Czy będzie stała (długo) parterowa altanka z płaskim dachem murowana z suporeksu o grubości ściany 12 cm? Czy ktoś mi może podpowie jaką ławę tzeba wylać? Podłoże to mułek (nazywają też kurzawą). Czy w narożniki można wstawić beczki? Pomóżcie.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy będzie stała (długo) parterowa altanka z płaskim dachem murowana z suporeksu o grubości ściany 12 cm? Czy ktoś mi może podpowie jaką ławę tzeba wylać? Podłoże to mułek (nazywają też kurzawą). Czy w narożniki można wstawić beczki? Pomóżcie.

Temat jest prosty, ale ... na podstawie takiego opisu nie podjąłbym się udzielenia odpowiedzi.
Grubość ścianki to za mało, żeby określić czy jest to bezpieczna konstrukcja.
Kurzawka, to bardzo zdradliwy grunt. Jeżeli ma to być trwała budowla, może wymagać solidnego fundamentu.

Czy autor tego postu jeszcze zagląda na to Forum ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Temat jest prosty, ale ... na podstawie takiego opisu nie podjąłbym się udzielenia odpowiedzi.
Grubość ścianki to za mało, żeby określić czy jest to bezpieczna konstrukcja.
Kurzawka, to bardzo zdradliwy grunt. Jeżeli ma to być trwała budowla, może wymagać solidnego fundamentu.

Czy autor tego postu jeszcze zagląda na to Forum ?


Jakich jeszcze mam udzielić informacji, aby mógł dowiedzieć się więcej?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
witam i już odpowiadam 1.kurzawa to mułek w którym jest tyle wody że dzieła jak przyssawka najlepszym fundamentem była by płyta zbrojona w postaci odwróconej miski 2.ścianki 12cm są cienkie ale jak wylejesz wieniec pod belki to wytrzyma napisz wymiary budynku to napisze szczegółowo i sprawdż ten mułek wykop humus i wejdż na niego, stan ,poruszaj nogą nie odrywając ją od ziemi) kiwaj sie( i opisz to narazie pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...