Skocz do zawartości

Garaż - dobudowa


Recommended Posts

Witam

1. Chciałbym do domu dobudować garaż (ok 25 m/kw). Czy mogę dobudować garaż bez pozwolenia? Ewentualnie jakie dokumenty są mi potrzebne?

2. Chciałbym również dobudować werandę. Weranda drewniana bez fundamentów. Czy mogę dobudować werandę bez pozwolenia? Ewentualnie jakie dokumenty są mi potrzebne?


Dziękuję i pozdrawiam
Pawel
Link do komentarza
Cytat

Witam

1. Chciałbym do domu dobudować garaż (ok 25 m/kw). Czy mogę dobudować garaż bez pozwolenia? Ewentualnie jakie dokumenty są mi potrzebne?

2. Chciałbym również dobudować werandę. Weranda drewniana bez fundamentów. Czy mogę dobudować werandę bez pozwolenia? Ewentualnie jakie dokumenty są mi potrzebne?


Dziękuję i pozdrawiam
Pawel



Ad. 1. Garażu nie dobudujesz bez pozwolenia. Przede wszystkim sprawdź czy MPZP jest na twoją działkę i czy dopuszcza takie usytuowanie garażu. Jeżeli nie ma MPZP to musisz wystąpić o warunki zabudowy i pociągnąć dalej całą procedurę do pozwolenia na budowę.

Ad. 2. Chyba że nazwiesz ją ogrodem zimowym i nie będzie miała więcej jak 25 m2. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam ponownie

1.W związku z tym iz na budowę garażu przebne są pozwolenia i plany, mam troszkę inny pomysł. A gdybym tak dostawił wiatę garażową? Następnie chciałbym ja obić płytami, na płyty styropian, a na styropian puc. Wstawie okno i bramę. Na górze taras.

Czy w dalszym ciągu będzie to wiata garażowa?


2. Chciałbym z otworu okiennego zrobic drzwi tzn. usunę okno, skuję ściane do posadzi, wstawie futrynę i małe okienko z boku.

Czy tak można (od strony techniczenj, tzn. czy się nie zawali w czasie skuwania ściany)?

Czy potrzebne jest na taka przeróbkę pozwolenie?


Pozdrawiam
Pawel
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...