Skocz do zawartości

200 tyś - ile moge za to zrobić?


Recommended Posts

Cytat

Witam, jestem ciekawa do jakiego momentu mozna doprowadzic budowe domu za 200 tys. Dodam ze działke mam, domek o prostej bryle, spadzisty dach, pow ok 120 m2. Do tego odpada koszt robocizny za wykonczenie domu w środku.

Pozdrawiam



Jak się dobrze sprężysz to za tą kasę zrobisz developerkę z instalacjami w środku, posadzkami (nie mylić z podłogami), tynkami.
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem ciekawa do jakiego momentu mozna doprowadzic budowe domu za 200 tys. Dodam ze działke mam, domek o prostej bryle, spadzisty dach, pow ok 120 m2. Do tego odpada koszt robocizny za wykonczenie domu w środku.

Pozdrawiam




Witam.
Ja narazie wydalem 160 tys
dzialke mialem, dom z poddaszem uzytkowym (10mx10m) + przybudowany garaz (9mx4m) (nad garazem rowniez pomieszczenie), powierznia dachu 250m2, jestem na etapie wprawionych okien, drzwi i bramy. Z instalacji mam tylko kanalize. Centralne ogrzewanie i wode mam wyceniona na 20 tys (material + robocizna), elektryka okolo 5 tys (material + robocizna). Zaznaczam ze buduje systemem gospodarczym.
ja w kwocie 200 tys chce miec polozone tynki i posadzki zrobione. Zobaczymy czy sie uda.

PS. Koszt jest w 99% prawdziwy, notuje kazda wydana zlotowke. p
POzdr
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja narazie wydalem 160 tys
dzialke mialem, dom z poddaszem uzytkowym (10mx10m) + przybudowany garaz (9mx4m) (nad garazem rowniez pomieszczenie), powierznia dachu 250m2, jestem na etapie wprawionych okien, drzwi i bramy. Z instalacji mam tylko kanalize. Centralne ogrzewanie i wode mam wyceniona na 20 tys (material + robocizna), elektryka okolo 5 tys (material + robocizna). Zaznaczam ze buduje systemem gospodarczym.
ja w kwocie 200 tys chce miec polozone tynki i posadzki zrobione. Zobaczymy czy sie uda.

PS. Koszt jest w 99% prawdziwy, notuje kazda wydana zlotowke. p
POzdr



Wreszcie mnie ktoś pocieszył, że za 200 da się wybudować !!!! Mój domek, Miniaturka 2 ( Archon). Co rozumiesz pod pojęciem system gospodarczy, inna ekipa do każdego etapu czy twoja praca? Jeżeli twoja praca to jakie prace sam robiłeś. Ja głównie wykończeniówkę planuje samodzielnie.
Link do komentarza
icon_smile.gif nareszcie ktoś przyznaje się, ze chce budowac za 200 tys. Ja też tak chce, i mam nadzieje, że się powiedzie. Dzialka już jest, plan również. Do tej pory najwięcej wydałam na geodete icon_sad.gif
Bedziemy budować sysytemem gospodarczym tzn nie będzie głównego wykonawcy, tylko najmowane przez nas ekipy do poszczególnych prac. Mam nadzieje, że znajde mądrego kierownika budowy - bo skoro musi być i płace za to - niech myśli.
Pozdrawiam optymistycznie
Link do komentarza
Cytat

Wreszcie mnie ktoś pocieszył, że za 200 da się wybudować !!!! Mój domek, Miniaturka 2 ( Archon). Co rozumiesz pod pojęciem system gospodarczy, inna ekipa do każdego etapu czy twoja praca? Jeżeli twoja praca to jakie prace sam robiłeś. Ja głównie wykończeniówkę planuje samodzielnie.



Witam Cie.
System gospodarczy rozumiem tu glownie to ze wszystko co moge robie sam (z pomoca ojca, tescia, kuzyna, wujka icon_biggrin.gif ), wiadomo wszystkiego samemu sie nie da. Np. za wymurowanie scian fundametowych (2 tys bloczkow betonowych) i scian zewnetrznych jednowastwowych wyszlo mnie 1500 pln (jest to kasa ktora wzial znajomy murarz, ktory wyciagal narozniki a tesciu jechal sciany do sznurka. Strop ukladalem i szalowalem tez sam (terriva, beton z gruchy bo moim zdaniem to musi byc monolit, a betoniarka tego nie uzyskasz), chudziaki lalem sam (na rurkach), kanalize zrobilem z ojcem sam. Teraz robie zabudowe poddasza z plyt g-k. Jezeli chodzi o ekipy i materialy to zawsze ptytaj w kilku miejscach i pamietaj zadna oferta nigdy nie jest ostateczna (np. wycena materialow na dach wycenialem w 3 hurtowniach, roznica wynosila okolo 5 tys, na koncu wrocilem do pierwszej i jeszcze tysiac zeszli). Najlepiej szukac gosci ktorzy np. Pracuja jako hydraulicy, ale po godzinach i weekendami dorabiaja (musza byc sprawdzeni).
Niezaprzeczalna wada takiego budoawnia jest malo czasu dla rodziny.
Duza zaleta oszczednosc kasy.
Zycze powodzenie i trafnych decyzji.
Link do komentarza
Moj facet zajmuje sie wykonczeniowka wiec w srodku sam wszystko zrobi, elewacje tez robil wiec i to odpada. Do tego pracujac w tym zawodzie ma sporo znajomosci tak wiec hydraulika wyjdzie troche taniej, podobnie jak i elektryka. Materiały moze miec 10% taniej jesli zadeklaruje ze bedzie bral je z jednego składu ( sklepy czesto ida na takie umowy z firmami ) Najgorzej zaczac, pozniej juz jakos pojdzie. Jak sie zacznie to trzeba bedzie skonczyc.

To nasz projekt : http://www.domna5.pl/index.php?opcja=detai...2%20Pi%C4%85tka

Zrezygnujemy tylko z jedengo pokojubo kotłownia musi byc wieksza, przesuniemy troche łazienke i jedna sypialnia na dole zrobi sie wieksza. Myslimy zeby zrobic parter, wprowadzic sie i konczyc reszte. Mamy jedno dziecko wiec powinnismy sie zmiescic. Mieszkalismy w 49m mieszkaniu i sie ziescilismy to i sam parter przez jakis czas bedzie musiał wystarczyć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Moj facet zajmuje sie wykonczeniowka wiec w srodku sam wszystko zrobi, elewacje tez robil wiec i to odpada. Do tego pracujac w tym zawodzie ma sporo znajomosci tak wiec hydraulika wyjdzie troche taniej, podobnie jak i elektryka. Materiały moze miec 10% taniej jesli zadeklaruje ze bedzie bral je z jednego składu ( sklepy czesto ida na takie umowy z firmami ) Najgorzej zaczac, pozniej juz jakos pojdzie. Jak sie zacznie to trzeba bedzie skonczyc.

To nasz projekt : http://www.domna5.pl/index.php?opcja=detai...2%20Pi%C4%85tka

Zrezygnujemy tylko z jedengo pokojubo kotłownia musi byc wieksza, przesuniemy troche łazienke i jedna sypialnia na dole zrobi sie wieksza. Myslimy zeby zrobic parter, wprowadzic sie i konczyc reszte. Mamy jedno dziecko wiec powinnismy sie zmiescic. Mieszkalismy w 49m mieszkaniu i sie ziescilismy to i sam parter przez jakis czas bedzie musiał wystarczyć icon_smile.gif




tez mam takie plany, wykonczyc parter i mieszkajac bede sie "bawil" na podaszu. Jezeli chodzi o mnie to nie sadze zeby starczylo mi 200 tys na wprowadzenie. Ja u Siebie liczylem okolo 270 tys i naprawde staram sie to robic jak najtaniej

POzdr
Link do komentarza
Cytat

Witam Cie.
System gospodarczy rozumiem tu glownie to ze wszystko co moge robie sam (z pomoca ojca, tescia, kuzyna, wujka icon_biggrin.gif ), wiadomo wszystkiego samemu sie nie da. Np. za wymurowanie scian fundametowych (2 tys bloczkow betonowych) i scian zewnetrznych jednowastwowych wyszlo mnie 1500 pln (jest to kasa ktora wzial znajomy murarz, ktory wyciagal narozniki a tesciu jechal sciany do sznurka. Strop ukladalem i szalowalem tez sam (terriva, beton z gruchy bo moim zdaniem to musi byc monolit, a betoniarka tego nie uzyskasz), chudziaki lalem sam (na rurkach), kanalize zrobilem z ojcem sam. Teraz robie zabudowe poddasza z plyt g-k. Jezeli chodzi o ekipy i materialy to zawsze ptytaj w kilku miejscach i pamietaj zadna oferta nigdy nie jest ostateczna (np. wycena materialow na dach wycenialem w 3 hurtowniach, roznica wynosila okolo 5 tys, na koncu wrocilem do pierwszej i jeszcze tysiac zeszli). Najlepiej szukac gosci ktorzy np. Pracuja jako hydraulicy, ale po godzinach i weekendami dorabiaja (musza byc sprawdzeni).
Niezaprzeczalna wada takiego budoawnia jest malo czasu dla rodziny.
Duza zaleta oszczednosc kasy.
Zycze powodzenie i trafnych decyzji.


No to u mnie odpada system gospodarczy : ( . Wykonczeniowke bede robil sam. CZy ekipa ktora wybuduje SSZ za 45 tys jest ok ( cenowo)? Na stawianie scian samodzielnie nie bede mial czasu budowwa ok 20 km od obecnego miejsca zamieszkania wiec dojazd po pracy odpada a budowanie w soboty potrwa z trzy lata.
Link do komentarza
Witam ja również w grudniu 2008r. wprowadziłem się do Miniaturki 2, budowałem w 2007 i 2008 roku, część materiałów kupowałem na górce cenowej, budowałem systemem gospodarczym tj miałem kilka ekip (dach, tynki, wylewki, elewacja) reszta sam lub z pomocą rodziny. Koszt 210 tys. (bez działki)
Pozdrawiam
Link do komentarza
No widzicie, jak się chce to się zbuduje icon_smile.gif ja w to wierze. Trzeba twardo sie targowac- i z wykonawcami i w sklepach ( tak tak, w sklepach tez sie da wynegocjowac ceny) ogladac 5 razy kazda złotowke i myslec pozytywnie.

Mam pyt. Kto zmieniał zakupiony projekt i ile was to wyniosło. Jak wiadomo przerrobki w projektach kosztuja a ciezko jest znalesc projekt idealny.

Spotkałam sie z opinia ze inwestor zmieniał rozkład scian w domu bez inf. projektant. Myslicie ze to przejdzie przy odbiorze przez inspektora?
Link do komentarza
Cytat

No widzicie, jak się chce to się zbuduje icon_smile.gif ja w to wierze. Trzeba twardo sie targowac- i z wykonawcami i w sklepach ( tak tak, w sklepach tez sie da wynegocjowac ceny) ogladac 5 razy kazda złotowke i myslec pozytywnie.

Mam pyt. Kto zmieniał zakupiony projekt i ile was to wyniosło. Jak wiadomo przerrobki w projektach kosztuja a ciezko jest znalesc projekt idealny.

Spotkałam sie z opinia ze inwestor zmieniał rozkład scian w domu bez inf. projektant. Myslicie ze to przejdzie przy odbiorze przez inspektora?





ja od razu wybralem projekt indywidualny, wydrukowalem 3 projekty z netu i z tym poszedlem do architekta. Powiedzielismy z zona co chcemy czego nie itd. W sumie wyszlo mnie to 2500 pln, razem z adaptacja na mapce. Jestem zadowolony i drugi raz zrobilbym to samo.
POzdr
Link do komentarza
Nasz projekt Miniaturka odpowiadał naszym potrzebom prawie w 100 % więc nie mieliśmy dużo zmian, chociaż niektóre zmiany kosztują, szczególnie te konstrukcyjne, np. zmiana położenia kominów może kosztować kilka set złotych ale od architekta wymaga to przerysowania i opisania tej zmiany w każdym z 4 egzemplarzy projektu i na każdej stronie gdzie występuje zmiana, więc jest z tym sporo pracy,
ale też niektóre zmiany można przeprowadzić nawet w czasie budowy bez obawy np. układ ścianek działowych ale tych nie nośnych. Najtaniej jest kupić sobie projekt typowy i nie wprowadzać dużo zmian, bo jeśli chcesz ich wprowadzić dużo to może lepiej zdecydować się na indywidualny.
Link do komentarza
Witam,

Wszystko zależy od wybranych materiałów - ich ceny są zdecydowanie różne, ceny robocizny taże zależą od tego kogo wybierzesz - niektórzy potrafią się cenić no i oczywiście od standardów w jakich będiesz wykańczał chatę. W chwili obecnej , przy szalejącym kryzysie i malejących cenach na praktycznie wszystko, oraz przy dobrych zdolnościach negojacyjnych stawiałbym za taką kasę ( dom o podanej kubaturze 120 m kw.) na wykonanie stanu zamkniętego z insatalcjami tynkami wew, oraz częścią podłóg.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam ja również w grudniu 2008r. wprowadziłem się do Miniaturki 2, budowałem w 2007 i 2008 roku, część materiałów kupowałem na górce cenowej, budowałem systemem gospodarczym tj miałem kilka ekip (dach, tynki, wylewki, elewacja) reszta sam lub z pomocą rodziny. Koszt 210 tys. (bez działki)
Pozdrawiam



za te 210 tys sie wprowadziles?? Znaczy sie za te kase zrobiles podlogi (panele, plytki) pomalowales sciany, wykonczyles lazienki, kuchnie itd??

Ja narazie mam wydane 160 tys i naprawde wydaje mi sie ze taniej by bylo ciezko sie budowac, moj dom jest bardzo podobny do Twojego, terar robie instalacje Co, woda, elektryka i na to wydam pewnie okolo 30 000, czzyli juz bedzie 190.... do tego tynki, posadzki, elewacja.....
POdzr
Link do komentarza
Cytat

tak wprowadziłem się z panelami, płytkami i kuchnią i pomalowane. Zostało mi na ten rok poddasze, jest ocieplone więc podłogi, pomalować i łazienka na górze.




No to niezle, gratuluje. Ja licze kazda wydana zlotowke (od pary rekawic, przez lopate do dachowki, betonu) po cichu chce sie zmiescic w 260 moze 270 tysiacach. Moj dom to 10mx10m plus przybudowany garaz 9mx4m, nad garazem pomieszczenie. w Sumie okolo 140m2.
POzdr
Link do komentarza
Cytat

razem z mężem mamy zamiar wybudować taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56779&page=1
liczymy na to, że za 200tys. uda nam się już zrobić wszystko (od fundamentów po malowanie i umeblowanie). niektóre elementy wykonamy sami do niektórych wezwiemy ekipę.
jak sądzicie - to realna cena?



Wydaje mi się ze na malowanie i umeblowanie bedzieie musieli dołorzyc. Sadze ze za 200 tys mozna zbudowac dom w stanie surowym zamknietym. Moze jeszcze troche zostanie przy oszczednym gospodarowaniu pieniedzmi ale licz sie raczej z tym te do wyszykowania bedziecie musieli dołorzyc
Link do komentarza
Cytat

Witam ja również w grudniu 2008r. wprowadziłem się do Miniaturki 2, budowałem w 2007 i 2008 roku, część materiałów kupowałem na górce cenowej, budowałem systemem gospodarczym tj miałem kilka ekip (dach, tynki, wylewki, elewacja) reszta sam lub z pomocą rodziny. Koszt 210 tys. (bez działki)
Pozdrawiam



Coraz wiecej MINIATURKOWCOW icon_biggrin.gif !! Z czego budowałeś ? Czy moja ekipa, ktora bierze 45 za stan surowy zamkniety to duzo ? Ile zaoszczędziles budujac kilkoma ekipami? Ja mysle o budowie sciany 1W z FORTISA lub 2W z MAXa + 15 styropian. Planuje rowniez zmiane garazu na siedzibe malej firmy. Czy musze miec na to zgodę architekta?

Przepraszam ze bez polskich znakow ale cos mi klawiatura swiruje wwrrrr
Link do komentarza
Lukikrakow nie będę ci doradzał ale napiszę ci jak u mnie było.
Zanim przystąpiłem do budowy też pytałem i tak jak ty piszesz interesowało mnie wykonanie w 1 roku stanu surowego zamkniętego kompleksowo przez 1 ekipę. Powiedzieli 140-160 tys. w tym było 40-60 tys.robocizny oczywiście z materiałem w 2007 roku i to jeszcze na vat 7%.
Oczywiście zrezygnowałem tym bardziej że założyłem, że nie dam za to więcej niż 100 tys.
Mając doświadczenie i kilku szwagrów zabrałem się do roboty. Sami zrobiliśmy fundamenty i stan do 1 wylewki, beton
oczywiście z gruszki, potem miałem 1 tydzień murarza (1.5 tys), nadproża i płytę zrobiliśmy sami, ścianki kolankowe i szczytowe plus wieńce zrobiliśmy sami, kominy wybudowałem sam i dopiero wtedy przyszła 1 ekipa: do dachu. za robociznę wzięli około 8 tys. zł. Potem przyszła ekipa wstawić okna koszt z vat 7% około 10 tys. bez drzwi.
Mamy stan surowy zamkniety, (dodam tutaj, że bez ścianek działowych na poddaszu które robiłem w 2008 z gazobetonu 8cm) zmieściłem się w 100 tys. Dodatkowo dostałem później zwrot podatku vat za mat.budowlane około 9 tys.
pozdrawiam !

P.S> Sciany mam z pustaka typu poroterm 25cm + styropian 12cm.
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi się ze na malowanie i umeblowanie bedzieie musieli dołorzyc. Sadze ze za 200 tys mozna zbudowac dom w stanie surowym zamknietym. Moze jeszcze troche zostanie przy oszczednym gospodarowaniu pieniedzmi ale licz sie raczej z tym te do wyszykowania bedziecie musieli dołorzyc



Samych okien dachowych jest 6 co przy średniej cenie 1400 zł już daje 8 tysięcy, a w pozostałych są jeszcze nietypówki, dużo drozsze. Z malowaniem i umeblowaniem to jakaś mrzonka icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja za stan surowy zamknięty (ze stolarką drzwiową i okienną) mam dać 199000, tyle, że mam dom ok 120 m2 użytkowej + wbudowany garaż + pełne podpiwniczenie, tyle chce od nas firma za robociznę z materiałami. Mam dach dwuspadowy i 4 okna dachowe w cenie są oczywiście wykopy itp.
Link do komentarza
Cytat

razem z mężem mamy zamiar wybudować taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56779&page=1
liczymy na to, że za 200tys. uda nam się już zrobić wszystko (od fundamentów po malowanie i umeblowanie). niektóre elementy wykonamy sami do niektórych wezwiemy ekipę.
jak sądzicie - to realna cena?



Domek wydaj się być prosty ale ma dosyć drogi dach ale może można by np.zlikwidować te lukarny i dać okna dachowe a tam gdzie jest okno w ścianie szczytowej zredukować do jednego to mocno obniży koszty całego dachu.
Myślę że mając 200 tys. można budować a resztę z kredytu.
Link do komentarza
Ja buduję dom 140m2. Mój dom to lmb41 z kolekcji lipińskich tyle że z zaprojektowanym poddaszem uzytkowym, tzn podniesiona sciana kolankowa o 2 pustaki i zmiana kata nachylenia dachu na 45 stopni.Mam wykończoną górę regipsami z rozprowadzonym ogrzewaniem na górze, elektryką w całym domu i tynkami na dole. Budowa systemem gospodarczym, dobiałm do 128tys. I też są to prawdziwe wyliczenia. Tyle że staram sie szukać jak najtańszych materiałów i nie ulegać zbędnym nowościom. Buduj śmiało i nie słuchaj tych co budują. Nikt z nich prawdy ci nie powie a do tego co wydał dołozy 30% żeby pochwalić się ile to jego dom nie kosztował. Liczę że zmieszczę się w 200000. Jak braknie (choć wątpię) to tylko na umeblowanie, najwyżej doliczę zwrot Vatu. Pozdrawiam Magda
Link do komentarza
Witam:)

Czytam i czytam i nie mam pojęcia w co wierzyć jedni podają jakies kolosalne kwoty drudzy nieziemsko niskie icon_confused.gif??:
Ja dopiero co po wykopie ale zamówiłam już część materiałów i wiem tez już ile co bedzie kosztowało (beton bloczki fundamentowe itd) i wychodzi mi że sama piwnica robocizna + materiały to będzie koszt około 70 tys zł (mam nadzieję ze nie więcej icon_wink.gif ) stan surowy otwarty z dachówką przewidujemy na 200000zł.

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?p0=10&p1=14&o=967

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

razem z mężem mamy zamiar wybudować taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56779&page=1
liczymy na to, że za 200tys. uda nam się już zrobić wszystko (od fundamentów po malowanie i umeblowanie). niektóre elementy wykonamy sami do niektórych wezwiemy ekipę.
jak sądzicie - to realna cena?


Odpowiem tak ja już buduję /projekt L&K 506 http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=0&o=1122 ma niecałe 100m2/ i na jesień zamierzam już zamieszkać mam już stan zarowy z podciągniętą wodą na co wydałem niecałe 20.000PLN i liczę że wydam jeszcze 200.000.- PLN. Polecam wszystkim w projekcie jest system rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka do ogrzania domy. Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości.
Link do komentarza
Cytat

Ja buduję dom 140m2. Mój dom to lmb41 z kolekcji lipińskich tyle że z zaprojektowanym poddaszem uzytkowym, tzn podniesiona sciana kolankowa o 2 pustaki i zmiana kata nachylenia dachu na 45 stopni.Mam wykończoną górę regipsami z rozprowadzonym ogrzewaniem na górze, elektryką w całym domu i tynkami na dole. Budowa systemem gospodarczym, dobiałm do 128tys. I też są to prawdziwe wyliczenia. Tyle że staram sie szukać jak najtańszych materiałów i nie ulegać zbędnym nowościom. Buduj śmiało i nie słuchaj tych co budują. Nikt z nich prawdy ci nie powie a do tego co wydał dołozy 30% żeby pochwalić się ile to jego dom nie kosztował. Liczę że zmieszczę się w 200000. Jak braknie (choć wątpię) to tylko na umeblowanie, najwyżej doliczę zwrot Vatu. Pozdrawiam Magda




Z tego co widze to nasze domy sa bardzo podobne. roznica w kosztach wynosi okolo 30 tys, z tym ze ja nie mam jeszcze elektryki skonczonej i instalacji CO i wody. u mnie troche przedrozyl stan zerowy bo musialem dosc wysoko wychodzic i musialem nawiez sporo ziemi dookola. Jak bede mial czas to wrzuce moje wydatki. Rowniez szukam najtanszych materialow, oczywiscie dobrych materialow. W jakim regionie budujesz? region tez ma duzy wplyw na cene. Rowniez zachecam do budowania systemem gospodarczym i do budowania z glowa, jak widac w tym watku za nieduze pieniadze mozna postawic super domek
POzdr
Link do komentarza
można wybudować cały dom- nasz dom ustronny c32a, zbudowaliśmy dosłownie w systemie gospodarczym, wybierając technologię kolejnych elementów domu, aby móc zrobić to samemu. fundamenty- płyta fundamentowa, ściany nośne-system thermomur, strop- żerański, więźba (ekipa), elektryka- teść, woda i kanaliza-sami, centralne- sami, podłogówka- gotowy zestaw (podłogówka.pl), tynki-płyty gk na klej sami, schody drewniane (ekipa), gładzie i farby - sami, okna-ekipa bo taniej(bez vatu), elewacja (siatka i klej) - sami, dach-dachówka na systemie thermomur-sami (odpadają łaty, kontrłaty, i membrana dachowa), kuchnia już gotowa, wszystko za 190 tyś zł,
pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Artur
icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam:)

Czytam i czytam i nie mam pojęcia w co wierzyć jedni podają jakies kolosalne kwoty drudzy nieziemsko niskie icon_confused.gif??:
Ja dopiero co po wykopie ale zamówiłam już część materiałów i wiem tez już ile co bedzie kosztowało (beton bloczki fundamentowe itd) i wychodzi mi że sama piwnica robocizna + materiały to będzie koszt około 70 tys zł (mam nadzieję ze nie więcej icon_wink.gif ) stan surowy otwarty z dachówką przewidujemy na 200000zł.

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?p0=10&p1=14&o=967

Pozdrawiam icon_smile.gif


Cóż tani dom to przede wszystkim tani projekt, prosta bryła, bez piwnic, wymyślnych wykuszy i tarasów, lukarn itd itp.przy takim domku koszt zero to 15-20 tys.a u ciebie 70.
(Ja miałem u siebie jeden prosty wykusz wygląda prosto a ile przy tym roboty, czasu, materiałów i kosztów...)
Nawet na internetowej stronie tego projektu wyliczony koszt to ponad 500 tys. a są domki o kosztorysie w granicach 300 tys.
Link do komentarza
A później kończy się tak, że bierzecie ekipy tynkarskie za 12-13zł za metr i dziwicie się, dlaczego trzeba jeszcze szpachlować tynki gipsowe, bo przecież miały być pod malowanie. Pod malowanie są, ale takie robione za 15-16zł z metra (robocizna).

Na domu nie da się oszczędzić. Mówicie, że sami coś tam gdzebiecie. A pomyślcie - ten czas spędzony na doczytanie, douczenie się czegoś a później zrobienie tego można by poświecić na rozwój Waszej firmy czy zawodowy (czy co Wam tam kasę przynosi do domu) a taki rozwój przyniósł by w przyszłości niewymiernie większe korzyści niż jakieś głupie kilkadziesiąt tysięcy oszczędzone na nieprofesjonalnie wykonane instalacje.

Samochody tez sami naprawiacie? Ubrania też sobie sami szyjecie? Dywany też sami pierzecie?
Link do komentarza
Cytat

A później kończy się tak, że bierzecie ekipy tynkarskie za 12-13zł za metr i dziwicie się, dlaczego trzeba jeszcze szpachlować tynki gipsowe, bo przecież miały być pod malowanie. Pod malowanie są, ale takie robione za 15-16zł z metra (robocizna).

Na domu nie da się oszczędzić. Mówicie, że sami coś tam gdzebiecie. A pomyślcie - ten czas spędzony na doczytanie, douczenie się czegoś a później zrobienie tego można by poświecić na rozwój Waszej firmy czy zawodowy (czy co Wam tam kasę przynosi do domu) a taki rozwój przyniósł by w przyszłości niewymiernie większe korzyści niż jakieś głupie kilkadziesiąt tysięcy oszczędzone na nieprofesjonalnie wykonane instalacje.

Samochody tez sami naprawiacie? Ubrania też sobie sami szyjecie? Dywany też sami pierzecie?


Tak dywany piorę sama - bo mam czym, a do całej reszty wymienionych przez kolegę rzeczy włącznie z budową domu zatrudniam fachowców. Moi policzyli mi 14 zł za metr tynków gipsowych. Ale to chyba dlatego, że robią u mnie wszystko, a dla klientów całościowych mają upusty.
Link do komentarza
Cytat

ja od razu wybralem projekt indywidualny, wydrukowalem 3 projekty z netu i z tym poszedlem do architekta. Powiedzielismy z zona co chcemy czego nie itd. W sumie wyszlo mnie to 2500 pln, razem z adaptacja na mapce. Jestem zadowolony i drugi raz zrobilbym to samo.
POzdr



Witam,

jesteśmy nowymi uczestniami forum. Będziemy budować w Szczecinie. Za projekt indywidualny nie uslyszeliśmy mniej niż 10 000 zł.
Co do 200 tyś to próbuję analizować ceny materiałów i usług i też chciałbyśmy wybudować za 200 tyś ale chyba nie damy rady icon_sad.gif . Budujemy domek parterowy z86 z biura z500.

Pozdro
Link do komentarza
Witam
nie mam pojęcia dlaczego ta wycena jest tak droga. chociaż sam nie zdecydowałbym się na dom z piwnicą( drugi strop, izolacja przeciwwilgociowa, izolacja ław, druga posadzka itd.) to są niepotrzebnie wyrzucone piniązki. lepiej (z rodziców doświadczenia wiem) , że wysoki parter i lekkie zagłębienie i garaż się mieści, a wyjdzie taniej, mniej bloczków fundamentowych, no i roboty ziemne taniej,
nie mam co porównywać, ale moja 125 metrowa płyta fundamentowa na wymienionym terenie(550 ton pospółki i piasku) w sierpniu 2007 roku kosztowała 16 tyś zł z izolacją na gruncie o grubości 15 cm-warto przemyśleć. stan zerowy mamy od razu.
pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Aciu ja tez juz nie płacze czytajac ze ludzie jakims sposobem budują domy za połowe z tego co ja (i Ty chyba podobnie)
u mnie stan surowy kosztował ok 200 tys (z oknami moze 215-218) czyli podobnie jak Ty liczysz swój dom- mój dom ma realnej powierzchni podłogi liczac wszystko ok 200 m2 (uzytkowej 137), budowała firma, w tym sam koszt moich 290 m2 dachu z dachówki- ok 50 tys.
stan deweloperski czyli ze wszystkimi instalacjami, ogrzewaniem podłogowym, tynkami, wylewkami i całkowicie zakończoną elewacją zewn - w sumie 320 tys
na wykończenie licze skrmnie bez zadnych starsznych wyskoków ok 100-120 tys...
PS... oczywiscie- tak jak ktos pisał- nie poświecamy czasu na eksperymentowanie na własnym domu i uczenie sie samodzielnego wykńaczania- czego nigdy w zyciu nie robiłam ani ja ani mąz- ale targujemy sie ostro o wszystko:) Kzryzys jest trzeba cos urwac z cen:) A jednak godzina mojej czy męza pracy więcej kosztuje niz godzina malarza czy faceta od płytek:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
[razem z mężem mamy zamiar wybudować taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56779&page=1
liczymy na to, że za 200tys. uda nam się już zrobić wszystko (od fundamentów po malowanie i umeblowanie). niektóre elementy wykonamy sami do niektórych wezwiemy ekipę.
jak sądzicie - to realna cena?
[/quote]
Życzę powodzenia ale chyba wam braknie ja już buduję projekt http://projekty.dom.pl/lk-506.htm i mam już stan zerowy t.j. poziom podłogi parteru i chyba mi braknie 200.000PLN aby się wprowadzić. Naatomiast mam nadzieję że parter będzie już wykończony
Link do komentarza
Cytat

razem z mężem mamy zamiar wybudować taki domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56779&page=1
liczymy na to, że za 200tys. uda nam się już zrobić wszystko (od fundamentów po malowanie i umeblowanie). niektóre elementy wykonamy sami do niektórych wezwiemy ekipę.
jak sądzicie - to realna cena?


Witaj,
oj nie zmiescisz się na 100% w 200 tyś. Twój dom należy do energooszczędnych co oznacza że technologicznie jest droższy oraz ma nietypowe instalacje (np. went. mechaniczna z rekuperacją oraz bardzo ciepłe okna). Wszystko to przedkłada się na cenę. Za sam stan surowy z materiałami i trzymając się technologii z projektu zapłacisz ok 180 tyś i wierz mi że niewiele się pomyliłam. Jesli nie będziesz trzymać się technologii to wiadomo że wyjdzie taniej, ale w takim razie po co kupować taki projekt?
Ja buduję też taki dom więc wiem o czym muwisz
Link do komentarza
Cytat

Aciu ja tez juz nie płacze czytajac ze ludzie jakims sposobem budują domy za połowe z tego co ja (i Ty chyba podobnie)
u mnie stan surowy kosztował ok 200 tys (z oknami moze 215-218) czyli podobnie jak Ty liczysz swój dom- mój dom ma realnej powierzchni podłogi liczac wszystko ok 200 m2 (uzytkowej 137), budowała firma, w tym sam koszt moich 290 m2 dachu z dachówki- ok 50 tys.
stan deweloperski czyli ze wszystkimi instalacjami, ogrzewaniem podłogowym, tynkami, wylewkami i całkowicie zakończoną elewacją zewn - w sumie 320 tys
na wykończenie licze skrmnie bez zadnych starsznych wyskoków ok 100-120 tys...
PS... oczywiscie- tak jak ktos pisał- nie poświecamy czasu na eksperymentowanie na własnym domu i uczenie sie samodzielnego wykńaczania- czego nigdy w zyciu nie robiłam ani ja ani mąz- ale targujemy sie ostro o wszystko:) Kzryzys jest trzeba cos urwac z cen:) A jednak godzina mojej czy męza pracy więcej kosztuje niz godzina malarza czy faceta od płytek:)


Mam podobne przemyślenia co Ty, ja też czytając o cenach podawanych na forum się załamywałam że u mnie tak drogo, ale później sama poszłam po rozum do głowy. Można mieć ten sam dom, ale nie taki sam: ci co budują sami porywają się chyba z motyką na słońce jeśli oczywiście sami nie są budowlańcami i oszczędzają na czym się na: od betonu po dachówkę poprzez robociznę. U mnie 200 tyś to wyjdzie stan surowy:(
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja narazie wydalem 160 tys
dzialke mialem, dom z poddaszem uzytkowym (10mx10m) + przybudowany garaz (9mx4m) (nad garazem rowniez pomieszczenie), powierznia dachu 250m2, jestem na etapie wprawionych okien, drzwi i bramy. Z instalacji mam tylko kanalize. Centralne ogrzewanie i wode mam wyceniona na 20 tys (material + robocizna), elektryka okolo 5 tys (material + robocizna). Zaznaczam ze buduje systemem gospodarczym.
ja w kwocie 200 tys chce miec polozone tynki i posadzki zrobione. Zobaczymy czy sie uda.

PS. Koszt jest w 99% prawdziwy, notuje kazda wydana zlotowke. p
POzdr


według ciebie 200tyś zł.wystarczy na stan surowy zamknięty? P60 ciepły dom

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177

Złozyliśmy dokumenty do starostwa o pozwolenie o budowę i w lipcu planujemy wylewać fundamenty. Sądzimy, że powinno nam starczyć 200tyś na wybudowanie i wykończenie domu. Narazie będziemy robić jedynie parter, natomiast poddasze zostawiamy na później... Jak sądzicie czy uda nam się ten plan.
Działkę dostaliśmy za darmo, więc jedynie koszty dokumentacji.
Czekam na opinie.
Link do komentarza
Cytat

A później kończy się tak, że bierzecie ekipy tynkarskie za 12-13zł za metr i dziwicie się, dlaczego trzeba jeszcze szpachlować tynki gipsowe, bo przecież miały być pod malowanie. Pod malowanie są, ale takie robione za 15-16zł z metra (robocizna).

Na domu nie da się oszczędzić. Mówicie, że sami coś tam gdzebiecie. A pomyślcie - ten czas spędzony na doczytanie, douczenie się czegoś a później zrobienie tego można by poświecić na rozwój Waszej firmy czy zawodowy (czy co Wam tam kasę przynosi do domu) a taki rozwój przyniósł by w przyszłości niewymiernie większe korzyści niż jakieś głupie kilkadziesiąt tysięcy oszczędzone na nieprofesjonalnie wykonane instalacje.

Samochody tez sami naprawiacie? Ubrania też sobie sami szyjecie? Dywany też sami pierzecie?




A to ciekawe. Zapraszam do swojego mieszkania. Robione dwa lata temu gdzie na rynku nie było żadnego tynkarza. 13 zł z metr. Tynki idealnie pod malowanie. Malowałem Duluxem i Beckersem. Po nazwach powinien Pan wiedzieć, że to wymagające farby.

A teraz mam oferty po 11 zł. Z tym, że ja znam branżę. Nie dam się wydymać icon_wink.gif Frajerom można wciskać teksty o tym jaka to ciężka robota.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu Wierzba http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177

Złozyliśmy dokumenty do starostwa o pozwolenie o budowę i w lipcu planujemy wylewać fundamenty. Sądzimy, że powinno nam starczyć 200tyś na wybudowanie i wykończenie domu. Narazie będziemy robić jedynie parter, natomiast poddasze zostawiamy na później... Jak sądzicie czy uda nam się ten plan.
Działkę dostaliśmy za darmo, więc jedynie koszty dokumentacji.
Czekam na opinie.


Witam moim zdaniem ten plan będzie niezmiernie trudny do zrealizowania, sam dach to wielki wydatek, mury szybko idą do góry stosunkowo niewielkim kosztem, okna, drzwi, środek to juz sprawa indywidualna wiadomo im lepiej tym drożej. Życzę powodzenia.
Ja buduję domek 190 m2, częściowo podpiwniczony. garaż, poddasze użytkowe. Ściany keramzyt , dachówka ceramiczna pow 350m2 , 7 okien dachowych, 13 dobrych w ścianach, dobre drzwi garażowe koszt ok.210 000.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam , również planujemy 200 tyś na budowę domku, głównie systemem gospodarczym czyli ekipy polecane przez znajomych którzy wlaśne się wybudowali.Wybraliśmy już wstępnie projekt Modrzyk ze strony dom.pl.Wykończeniówkę tj. panele szpachlowanie i malowanie, wykonam sam, elektryk po rodzinie.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. icon_smile.gif
pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Przymierzamy się z Żoną do budowy w przyszłym roku domku. Proszę o poradę, czy da się wybudować dom za 200 tys.

Podoba nam się
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=detai...e%B3%20Pi%B1tka

czy myślicie, że to jest realne - stan surowy za 140 tys. bez podpiwniczenia, a te 60 tys. na wnętrze?

Pozdrawiam



Chyba zbyt optymistycznie patrzysz na ten projekt. Dwa tarasy, uskoki na ścinie, dach skomplikowany, to niestety są spore koszty. A 60 tys. na wykończeniówkę to absolutnie nierealna kwota, na same materiały nie wystarczy, że o robociźnie nie wspomnę.
Pozdrawiam, życzę optymizmu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...