Skocz do zawartości

200 tyś - ile moge za to zrobić?


Recommended Posts

Cytat

A mnie się podoba ten projekt - nie wiem czemu większość buduje domy z dachem czterospadowym z którego wystaje( no nie zawsze) trzy lub cztery tz.lukarny. Koszt takich dachów jest dużo wyższy.
Dachy dwuspadowe o niezbyt dużym kącie nachylenia mają swój urok - czy prostota zawsze musi być uważana za brzydactwo .
Ja przegladając od kilku miesięcy projekty domów bez mała ok.3000 najpierw szukałam domu o dachu czterospadowym ( bo taki mają w rodzinie i mi sie podobał) w trakcie przeglądania tych projektów nagle zaczełam wybierać domy o prostej bryle i dachu dwuspadowym - wydały mi się takie nie "oklepane" teraz jadac w tz. Polskę staram się obserwować zabudowę jednorodzinną i coraz bardziej podobają mi się domy z dachami dwuspadowymi przez niektórych zwane " stodołami"
Ja będę budowała ten dom po małych przeróbkach
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m40040b41ac368



Bardzo zgrabny domek. Tylko nie będzie on kosztował 200tys.
Link do komentarza
Cytat

To że coś nazywa się nawiewnikiem nie jest równoznaczne z tym że nawiewa.
Wentylacja powinna mieć stały strumień niezależnie od wilgotności. BŁAGAM NIE PISAĆ TAKICH BZDUR
Suche powietrze jest spowodowane zbyt silną wentylacją !!!
tak się dzieje przy każdym nawiewie! A o strumieniu nie decyduje higrosterowalność a różnica ciśnień! Zimny nawiewnik jest cały czas otwarty - bo przy nim wilgotność względna jest sporo wyższa niż w pokoju.

Za 1600 można kupić cały zestaw z kanałami!
Nie jest też prawdą, że w domu montuje się tyle rekuperatorów ile nawiewników!



Proszę nie pisać takich bzdur - wiedza praktyczna a książkowa czyli pańska nijak się nie ma do tego forum. Jeżeli chce
Pan cytować artykuły naukowe to proszę to robić na stronach dla profesjonalistów lub wykładać swoją wiedzę na uczelni.
Każdy mądry jak się naczyta, gorzej z doradzeniem.
od krytykowania są krytycy - a klepanie odpowiedzi na każdy nowo pojawiający się temat daje tylko do myślenia......
Link do komentarza
Cytat

A mnie się podoba ten projekt - nie wiem czemu większość buduje domy z dachem czterospadowym z którego wystaje( no nie zawsze) trzy lub cztery tz.lukarny. Koszt takich dachów jest dużo wyższy.
Dachy dwuspadowe o niezbyt dużym kącie nachylenia mają swój urok - czy prostota zawsze musi być uważana za brzydactwo .
Ja przegladając od kilku miesięcy projekty domów bez mała ok.3000 najpierw szukałam domu o dachu czterospadowym ( bo taki mają w rodzinie i mi sie podobał) w trakcie przeglądania tych projektów nagle zaczełam wybierać domy o prostej bryle i dachu dwuspadowym - wydały mi się takie nie "oklepane" teraz jadac w tz. Polskę staram się obserwować zabudowę jednorodzinną i coraz bardziej podobają mi się domy z dachami dwuspadowymi przez niektórych zwane " stodołami"
Ja będę budowała ten dom po małych przeróbkach
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m40040b41ac368



Bardzo fajny projekt. Również z żoną planowaliśmy dom z dachem czterospadowym z lukarnami, ale koszt takiego dachu i niewykorzystana przestrzeń odsuwały nas od takich pomysłów dalej z każdym kolejnym projektem.\
Dlatego nasz dom bardzo się nam podoba, a szczególnie z wykonanymi już barierkami i tynkami.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
do wyceny wolfika... jako już mieszkający w domku domkowicz- takie rzeczy które mi się rzucily pierwsze że tak powiem..
ile ty wolfik masz drzwi że je kupiles za 3 tyse? Drzwi u taniego stolarza kosztuja średnio 800-1000 zl sztuka. Klamka (tanio, z hurtowni)- ok 30 zl min.
Jakim cudem zrobiles komnek ze wszystkim za 3 tys? Tani polski wklad to wydatek rzędu 2-3 tys (podaje cene wkladów firmy kratki który mam) Malenka poleczka z marmuru na moim kominku kosztowala 500 zl:) Jedna kratka wentylacyjna taka ladniejsza kosztuje kolo stówy! Prosty i tanio zrobiony kominek z obudowa u nas, wykonczony bardzo skromnie- po prostu pomalowany kremowa farba z perlowym polyskiem- 7 tys.
Link do komentarza
w Krakowie można kupić drzwi za 300 zł. Piękne drewniane. Oczywiście do pomalowania.
Oczywiście każdy ma swoje gusty. Ostatnio kolega się budował, i podpowiedziałem mu że może kupić takie drzwi za 300zl to się bardzo ucieszył. Pojechał, oglądnął, i powiedział że fajne ale mało "wypaśne". I kupił drzwi po 1500 zl za szt. Grube, lite drewno z ładną szybą.
W Rzeszowie, widziałem ostatnio drzwi na 240 zł. Ale były już lekko ordynarne.

Tak więc, śmiało można powiedzieć znowu, że wszystko w naszych rękach. Jak ktoś buduje dom z budżetem 200 tysięcy to wybuduje. Ale musi mieć świadomość że nie będzie to wypasiona willa. Ale już całkiem przyzwoity domek - tak.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, przestudiowałem wypowiedzi w tym wątku. Kończę budowę domu 150m + garaż 32m. Mam już instalacje, finiszują jednocześnie ekipa tynków zewnętrznych z ociepleniami i tynki wewnętrzne (gipsowe, łazienki, pom. gosp. i garaż cementowe). Ściany silikat + styropian 15cm. Stropy żelbetowe monolityczne, dach płaski kryty papą termozgrzewalną. Okna PCV Schuco. Zostały posadzki, podjazd z kostki betonowej i ogrodzenie frontowe.
Za 200 tys. zrobiłem stan surowy oraz kilka dodatków (przyłącza, ogrodzenie z boku i tyłu działki). Podam kilka orientacyjnych "bieżących" kosztów: okna 18.000 zł, wrota garażowe podwójne 5.300, drzwi wejściowe 2.800, ogrodzenie od ulicy metalowe z bramą na pilota i furtką 5.500 zł. Mam do położenia ok. 200 metrów kostki brukowej (podjazd, zjazd na ulicę, ścieżka od furtki do drzwi. opaska wokół domu, taras za domem. Cena takiej zabawy to 100 zł za metr - materiał i robocizna. Szukając tańszego wykonawcy dokładnie rozeznałem się na rynku i te firmy które dawały niższą cenę robiły podjazdy oszczędzając na materiale (przede wszystkim na podbudowie). I tak to wygląda ze wszystkim. Bez problemu znajdzie się wykonawca tańszy 20-30%, ale zawsze jest coś za coś.
Spore wydatki to instalacje i wykończenia. Na wykończenie można wydać dosłownie każdą kasę. Uważam, że budując systemem gospodarczym, ale bez żadnej pracy własnej (nie mam na to po prostu czasu - pracuję po 10-12 godz. dziennie), dobierając ekipy o przyzwoitej jakości robót i rozsądnej cenie, typowe materiały i wykończenie na poziomie cenowym typu CASTORAMA półka średnia icon_smile.gif (chodzi mi tylko o rząd wielkości !) można zbić cenę do 2.500 zł za metr, ale to już jest naprawdę baaardzo skromnie. Jeżeli chcemy kupić choć parę ładnych rzeczy do wykończenia (podłogi, łazienki, kuchnia - tu oferty są naprawdę imponujące) to wówczas ostrożnie szacowałbym 3.000 zł. Cały czas zbieram doświadczenia, a kosztorysowanie ma charakter dynamiczny icon_smile.gif.
Uwaga uniwersalna - tania budowa to szybka budowa. Podziwiam budowniczych, którzy po 5 latach jeszcze wykańczają. Ja zacząłem w ub. roku w sierpniu i we wrześniu zamierzam się wprowadzić. Pomimo złej pogody harmonogram jest w normie. Jeżeli miałoby to trwać dłużej, chyba bym nie wytrzymał...
Powodzenia Bracia i Siostry w nieszczęściu ... Zasadnie śpiewał Młynarski, że "najtwardszą przygnie głowę budownictwo mieszkaniowe".
Link do komentarza
zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Mając 250 tysięcy spokojnie można wybudować ładny domek. Ale coś za coś. Jak mam mało kasy, to buduje domek do max 130 metrów. Niekoniecznie z garażem. Odpadną wrota (jak piszesz 5 koła). Wybieram strop drewniany. Wybieram dachówkę cementową. Itd. Na wszystkim można oszczędzić.
Ale ktoś może napisać: jak to dom bez garażu, albo: 130 metrów to "maluch" lub: a mi się drewniany strop nie podoba... Być może tak. Ale powtórzę pierwsze zdanie: zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary.

Ja będę budował taki właśnie domek. Jestem przekonany że w tej kasie wybierając poszczególne rozwiązania, dam rady i jeszcze zostanie może na dwie choinki czy tuje icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary.



Dokładnie ..... budowa domu to ciąg kompromisów .....
Bez kompromisów buduje ten kto ma milion na zbyciu i nie martwi się o kasę ....
Ja też byłam ograniczona środkami.... i wiedziałam, że nie stać mnie na ogromny dom z udziwnieniami .
Zresztą - nawet nie chciałam , podobają mi się proste w formie budynki .
Moja Zośka to prosta stodółka 130m pow. użytk. z dokomponowanym garażem 30m ..... wydałam na budowę , wykończenie i urządzenie meblami 270.000zł - czyli do stanu do przeprowadzki . Budowałam w czasie boomu budowlanego gdzie ceny wariowały z dnia na dzień.
Da się zbudować tanio - ale bez wygórowanych wymagań ... a pamiętajmy , że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zdarza się co niektórym obudzić się w połowie budowy z "ręką w nocniku" , czyli bez kasy na dokończenie bo "poszaleli" na etapach gdzie wcale konieczne to nie było.

Link do komentarza
Tytułem uzupełnienia. Jestem zaprzyjaźniony z członkami zarządu bądź właścicielami dwóch firm developerskich (firm nie ujawnię icon_smile.gif ). Obydwie budują bardzo skromnie, materiały kupują po cenach niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Koszty budowy jednak przekraczają kalkulacje wskazane w wielu postach, pomimo że wykończone są tylko klatki schodowe i garaże (w mieszkaniach nie ma nawet drzwi wewnętrznych). Znam też inwestycję, która kilka lat temu była szeroko reklamowana jako "apartamenty", a mieszkanie w tych obiektach miało być prawdziwym luksusem. Obecnie prowadzone są tam remonty generalne, znajoma firma budowlana ma mnóstwo intratnych zleceń od zrozpaczonych mieszkańców.
Można oszczędzać na wszystkim, ale nie można twierdzić, że budowa za 200 tys. to kompromis. To jest rozwiązanie bezkompromisowe. Kilku moich znajomych w oparciu o podobną kalkulację rozpoczęło budowę i skończyć nie mogą.
Kompromisy na etapie wykończenia są zasadne i zrozumiałe. Można poprawić, uzupełnić po pewnym czasie, najważniejsze aby szybko skończyć i zamieszkać. Trudno natomiast poprawić fundament, stropy, izolacje, stolarkę okienną - często jest to bardzo kosztowna zabawa.
Rzetelna kalkulacja przed rozpoczęciem budowy jest trudna. Można w oparciu o SEKOCENBUD orientacyjnie oszacować koszty budowy, ale to niesie wiele pułapek. Kosztorysowanie to w ogóle bardzo kreatywna dziedzina, zwłaszcza że koszty pośrednie i zysk nie są wartościami stałymi, a widełki są spore, różnice mogą wynieść nawet kilkadziesiąt procent w oparciu o ten sam zeszyt SEKOCENBUD.
Mój przyjaciel, który w czynie społecznym wspiera mnie w męce, człek z 30-letnim stażem w branży, kierownik na wielu budowach, po latach uznał po latach, że jako szewc bez butów wreszcie postawi coś dla siebie. Dom budował rok, chałupa potężna i okazała, wykończenie poza kilkoma drobnymi szaleństwami średnie ale sama konstrukcja bardzo solidna. Dom bez udziwnień i fajerwerków. Pomimo dostępu do bardzo tanich wykonawców i materiałów i licznych przysług o charakterze koleżeńskim nie udało się zejść z ceną poniżej 2.500 zł za metr (budował w ub. roku, już po spadku cen).
Link do komentarza
Cytat

Można oszczędzać na wszystkim, ale nie można twierdzić, że budowa za 200 tys. to kompromis.



można tak twierdzić....
wtedy kompromisem jest wykończony dół i wprowadzka kosztem późniejszego wykończenia góry ....
wtedy kompromisem jest zbudowanie 100 metrowej parterówki na niewielkiej działeczce ..... zamiast budowa 150-metrowej chałupy na 20 arowej posesji....
wtedy kompromisem jest zakup kafelek za 19,90zł za metr a nie 55zł ....


Cytat

Kompromisy na etapie wykończenia są zasadne i zrozumiałe. Można poprawić, uzupełnić po pewnym czasie, najważniejsze aby szybko skończyć i zamieszkać. Trudno natomiast poprawić fundament, stropy, izolacje, stolarkę okienną - często jest to bardzo kosztowna zabawa.



i tutaj można iść na kompromisy ....
ściana max + styro zamiast ytong + styro ....
nadproża L-ki betoniki + styro zamiast systemowe z ytonga ....

itd.... itp....

Wychodzę z tego samego założenia co Ty .....
fundament, ściany , dach , instalacja, grzejniki, kocioł ..... nawet przekrojów w więźbie nie zmieniałam pomimo tego że jednak ostatecznie położyłam gont zamiast dachówki .... to wszystko mam solidne , firmowe .... wszystko co trudno przebudować lub wymienić i ma słuzyć długie lata ....
natomiast moja wykończeniówka jest skromna i jest to ciąg kompromisów - żeby tylko zamieszkać jak najszybciej ....

nawet w domku za 200.000zł trzeba iść na kompromis i to niejeden - właśnie dlatego, żeby kosztował 200.000zł icon_biggrin.gif



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Rufus mnie dom budowany 2008-2009 przez firmę budowlaną, kompleksowo, bez jakiegokowiek oszczedzania na grubych rzeczach tych zasadnicznych a przy wykańczaniu takim średnim ale nie tanim i zero pracy własnej wyszedł 2500 za m2 pod klucz z meblami. (ładnymi, drewnianymi:) ale bez kostki i ogrodzenia. 3000 za m2 to sporo. Liczę powierzchnię CAŁKOWITĄ domu, nie użytkowa oczywiście.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witamy,

W sumie to zaczynamy przygodę z "branżą budowlaną":)
Tak nas coś naszło, żeby postawić własne cztery ściany - http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/p...zniak-b01-sowka
Niestety a może i stety w przyszłym naszym domku zamieszkamy razem z teściami[rodzicami mojej żonki:)]-dlatego taki a nie inny projekt. Poza tym nie mamy wysokich wymagań, cenimy sobie prostotę. Mamy nadzieję także zmieścić się w kwocie rzędu 220 tyś za całość [czyt. bez działki] - czy jest t realne?... codziennie zadajemy sobie to pytanie.
Generalnie projekt się tworzy, działka się "mierzy" ale czy nie będzie tak, że któregoś dnia się obudzimy z pustym portfelem a dom nie zostanie skończony?... wtedy to tylko pozostanie nam razem z teściami zaopatrzenie się w duże kartony[najlepiej po telewizorach LCD] i udanie się pod wybrane mosty celem zamieszkania:)icon_smile.gificon_smile.gif

Jak sądzicie?... czeka nas przyszłość w kartonach czy we własnych, murowanych ścianach?

pozdrawiamy serdecznie
Edyta i Daniel

ps. Napewno zagościmy tutaj dłużej:)icon_smile.gif


Cześć, czy udało Wam się rozpocząć budowę? Mam podobny pomysł i szukam osób którym to się udało. Będę wdzięczny z kontakt.
Link do komentarza
Witam.
Również mam pytanie, może ktoś będzie się orientował.
Czy można wybudować ten dom z bali za 200.000PLN? Dodam, że podpiwniczenie chcieli byśmy zostawić ale częściowe, a stan 'pod klucz' chcieli byśmy widzieć w salonie, kuchni, łazience (jednej) i sypialni.

http://www.e-projektydomow.pl/projekt/dom_...L/PDJ-2627.html

Pozdrawiam wszystkich zdezorientowanych i muszących iść na kompromisy :/
Link do komentarza
Witam wszystkich forumowiczów
Jestem tu pierwszy raz. Czytam Wasze wszystkie wypowiedzi i w głowie mi się kręci. Ja chciałabym rozpocząć budowę wiosną 2011. Będzie to parter+poddasze+garaż, nie więcej niż 150mkw. Konkretnego planu jeszcze nie mam ale wiem czego chcę. Przez zimę chciałabym załatwić wszystkie sprawy papierkowe. Mam swoją działkę i 280-300tyś do dyspozycji. Z opinii niektórych wynika, że za kwotę prawie 300tyś nie uda mi się wprowadzić. Więc jak to jest? Może ktoś by mi podpowiedział czy starczy mi ta kasa na wprowadzenie się do nowego domku? Na kredyt niestety nie mam szans.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów
Jestem tu pierwszy raz. Czytam Wasze wszystkie wypowiedzi i w głowie mi się kręci. Ja chciałabym rozpocząć budowę wiosną 2011. Będzie to parter+poddasze+garaż, nie więcej niż 150mkw. Konkretnego planu jeszcze nie mam ale wiem czego chcę. Przez zimę chciałabym załatwić wszystkie sprawy papierkowe. Mam swoją działkę i 280-300tyś do dyspozycji. Z opinii niektórych wynika, że za kwotę prawie 300tyś nie uda mi się wprowadzić. Więc jak to jest? Może ktoś by mi podpowiedział czy starczy mi ta kasa na wprowadzenie się do nowego domku? Na kredyt niestety nie mam szans.



wszystko zależy jaki standard wykończenia wybierzesz
jeżeli większość prac wykonacie sami
żadnych bajerów w postaci odkurzacza centralnego, rekuperatora, pompy ciepła, solarów itp
Link do komentarza
Co do prac to dużych możliwości nie mam. Niestety do większości z nich będę musiała zatrudnić fachowców. Mogę liczyć tylko na pomoc szwagra ale to tylko przy wykończeniówce. Zrobi mi kuchnię (meble), położy glazurę, terakotę, podłogę drewniana, łazienkę. Tak teraz sobie myślę, że to i tak będzie dużo bo ceny za układanie podłogi czy kafelków są kosmiczne (jak dla mnie). A żadnych takich bajerów o których wspomniałeś na razie nie mam w planach. icon_lol.gif
Link do komentarza
witam
My też budujemy dom o powierzchni 132 m2 użytkowej. Od samego początku mamy założenie ze musimy go wybudować za 300 tyś już meblami i "furtką" czyli na tip top. Dom prosty z poddaszem użytkowym, dach 2 spadowy bez garażu o powierzchni zabudowy 105 m2. Narazie mamy zrobiony stan surowy zamknięty (bez ocieplenia) na który wydaliśmy 125 tyś. Mamy juz instalację elektryczną , kanalizację wodę i rozprowadzone rury pod grzejniki, teraz czekamy na tynki i potem dalszy ciąg instalacji. Często zaglądam do Castoramy, kupuję na promocjach np mam juz 2 WC, kabinę prysznicową, wannę umywalkę z szafką i półeczki wszystko kupione w okresowej promocji. Kafelki z Paradyża do górnej łazienki kupiłam za 10 zł za m2 bo akurat była wyprzedaż koncówki serii. Mam kafle do kotłowni bo tanio było itp. Nie oszczędzam (ale tez nie przepłacam) na hydraulice. Mam super instalatora bardzo zaangażoweanego, robi super robotę, bedzie piec klimosza na eko-groszek, pompa ciepła do podgrzania ciepłej wody latem. Wiem że to musi być zrobione super tym bardziej że jestem zmarzlakiem. Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu" jestem dobrej myśli. Jednak cały czas trzeba trzymać się w ryzak i nie ulegać pokusom.
Link do komentarza
Witam!!! Wszystkich!!!
Jesli masz 200 tyś. To Ci styknie a jeszcze zostanie icon_smile.gificon_smile.gif jesli bedziesz robic to systemem gospodarczym czyli sama icon_smile.gificon_smile.gif Ja sie zamknełem w sumie 135 tyś domek 10x12 same materiały reszte robiłem sam , jestem Ciesla/stolarz, wiec dach odpadł tylko materiały, to samo z wykończeniem , sosne, dab, kupiłem w tartaku mam sprzet do drewna wiec sam sobie zrobiłem podłogi schody itp.we wszystkich pokojach mam deski z sosny , wyszło mnie to o 40% taniej niz z panela:)no i najwazniejsze na lata icon_smile.gifa Tynki robiłem z kumplem wypozyczyłem agregat i po sprawie:)
Pozdro.
Link do komentarza
Witam

Mam zamiar budować domek

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ac_dob..._w._ii.htm#lubi

no i moje zapytanie do osób, które zajmują się budowaniem domu. Czy za 230 000 zł da się go wybudować, chodzi mi o stan, w którym dałoby się zamieszkać (dół wykończony i sypialnia u góry)? Jak myślicie, do jakiego stanu doprowadzę domek? W kosztach nie są ujęte koszty działki i pozwolenia, sam proces budowy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam

Mam zamiar budować domek

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ac_dob..._w._ii.htm#lubi

no i moje zapytanie do osób, które zajmują się budowaniem domu. Czy za 230 000 zł da się go wybudować, chodzi mi o stan, w którym dałoby się zamieszkać (dół wykończony i sypialnia u góry)? Jak myślicie, do jakiego stanu doprowadzę domek? W kosztach nie są ujęte koszty działki i pozwolenia, sam proces budowy.


da się icon_smile.gif
Link do komentarza
Spokojnie sie da ale niestety potrzeba samemu duzo zrobic....ja mam juz wystawiony parter z plyta [sciany na 1 pustaka z gazobetonu]...teraz bede robil podasze murowane plus dach.Parter kosztowal mnie 50tys zl [z planami] dom ma 158 powieszni uzytkowej.Podasze plus dach bedzie mnie kosztowal okolo 30tys zl[mam tylko 2 majstrow reszte ja z synami 15 i 16letnimi....aha nie przemaczaja sie icon_smile.gif ].Stawiam w malopolsce i ceny robocizny sa srednie:( .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

No to fajnie icon_smile.gif

Domek ma stać na płycie fundamentowej i stąd moje kolejne rozterki :/ Czy zlecić robienie płyty firmie (np. CEZBUD - 280 zł/m2) czy zaprojektować i dać do zrobienia komuś z okolicy. Jak uważacie, co będzie tańsze?



Z pewnością taniej wyjdzie jeśli poszukasz sobie ekipy do płyty,mając w ręku projekt płyty,zakładając,ze nie topisz w niej podłogówki,cięzko moim zdaniem spaprać wykonanie.
Rzuć temat na szukajfachowca i może uda Ci się znaleść ekipę do budowy całego domu,która podejmie się wylania płyty,wtedy masz całkowicie po kosztach icon_smile.gif
Przynajmniej ja tak zamierzam zrobić icon_wink.gif
Link do komentarza

witam jestem nowy na forum mam juz kupioną działke jestem zdecydowany na projekt http://www.projekt.domu.pl/projekt.php?pro=140&szpr=23 czy ktos z Was budował podobny dom lub moze w jakis sposób doradzić lub podpowiedziec ile moze w przyblizeniu wynosić przyblizony koszt stanu surowego zamkniętego.
Jestem laikiem w sprawach budownictwa,ale chciałbym mimo wszystko budowac systemem gospodarczym.Do jakiego etapu moge realnie dojechac za te magiczne 200tys.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

jestem zdecydowany na projekt http://www.projekt.domu.pl/projekt.php?pro=140&szpr=23 czy ktos z Was budował podobny dom lub moze w jakis sposób doradzić lub podpowiedziec ile moze w przyblizeniu wynosić przyblizony koszt stanu surowego zamkniętego.
Jestem laikiem w sprawach budownictwa,ale chciałbym mimo wszystko budowac systemem gospodarczym.Do jakiego etapu moge realnie dojechac za te magiczne 200tys.



Przy tym projekcie za 200tys.zł ciężko będzie moim zdaniem wyrobić się nawet z SSO.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

...

Za 1600 można kupić cały zestaw z kanałami!
Nie jest też prawdą, że w domu montuje się tyle rekuperatorów ile nawiewników!


wow a gdzie mozna kupic caly zestaw rekuperatora z kanalami za 1600 zł ??? chyba ci sie pomylilo i zgubiles jedno zero. Za jakis standardowy rekuperator trzeba zaplacic okolo 4000~5000 zł a gdzie reszta ???!!!!

Cytat

Przy tym projekcie za 200tys.zł ciężko będzie moim zdaniem wyrobić się nawet z SSO.


nie strasz, za 200 tys spokojnie zamknie ten dom i zrobi troche instalacji
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

wow a gdzie mozna kupic caly zestaw rekuperatora z kanalami za 1600 zł ??? chyba ci sie pomylilo i zgubiles jedno zero. Za jakis standardowy rekuperator trzeba zaplacic okolo 4000~5000 zł a gdzie reszta ???!!!!


http://www.tora-wentylacja.pl/sklep2/82,re...200-dospel.html
http://www.technika.grzewcza.com.pl/29,139...tylacyjna_.html
no i rekord na allegro :
http://motoallegro.pl/item1168033683_centr...200_dospel.html

icon_smile.gif
Cytat

nie strasz, za 200 tys spokojnie zamknie ten dom i zrobi troche instalacji


Może i zamknie ale na instalację nie starczy kasy...
Link do komentarza
Za 200 tyś można zrobić sporo- pod warunkiem, ze nie trzeba kupowac działki. Jak na razie wydalismy ok. 150 tys. niestety trzeba jeszcze ocieplic dom i zajac sie wykonczeniówką(i kiedys umeblowaniem). Pewnie, ze na wszystko nie wystarczy, ale mam nadzieje, ze zamieszkamy tam za jakies 4 m-ce icon_smile.gif Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jeśli masz działkę 200tys. i ewentualnie 150tys. kredytu, to masz duże szanse się wybudować. Ale wcale nie jest to takie pewne. Nie znasz jeszcze kosztów doprowadzenia przyłączy i innych ewentualnych uwarunkowań, które mogą podrożyć budowę w stosunku do typowych. Sporo ludzi obniża koszty samodzielnie wykonując część prac.
Wszystko zależy od tego, czy jesteś w stanie rozsądnie oszacować koszty (wykonać kosztorys przystawający do cen obowiązujących u Was w regionie) i później konsekwentnie go realizować.
Do tego trzeba wiedzy, albo pomocy specjalistów dlatego przypuszczam, że dłużej posiedzisz tu na Forum icon_razz.gif
Link do komentarza
wzystko zalezy od uwarunkowań...można dom wybudować tanio lub drogo...np z tego co pamiętam, to Daggulka wydała coś koło 250tyś....ale dużo zrobili sami i nie szaleli....
ja mało robię sam i "szaleję" - czyli mam PC,WM z Reku,OC i 20cm na ścianach i 30cm w dachu...i wydam dużo więcej...ale to był mó świadomy wybór....
np. 100m kanalizy do wykonania może bardzo znacznie podrożyc koszty, lub np POŚ na tzw. trudnym gruncie, tak samo jak długie przyłącze wody, brak drogi....
z moich osobistych doświadczeń:
działkę miałem, ze sudzienką kanalizacyjną na działce (działka 100m od drogi, bez drogi)
poniesione koszta:
wykonanie drogi - coś koło 7tys (wykorytowanie,zasypanie kamieniem i zagęszczenie)
prąd - około 2tys
woda(100m) - około 4tyś(a początkowe wyceny były 6-7tys, ale dużo załatwiłem we własnym zakresie)
Wieć na dzień dobry miałem 13tys. dodatkowych kosztów, o których sobie wcześniej nie zdawałem sprawy, a mogło być znacznie więcej!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...