Skocz do zawartości

Papa na dachu


Recommended Posts

Bitumiczne pokrycia dachowe to już nie tylko doskonale znana czarna papa, ale również gonty i płyty faliste. Pokrycia te wyróżniają się nie tylko niską ceną, ale też łatwością układania i konserwacji, bardzo małym ciężarem oraz wszechstronnością zastosowań.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/2056-materialy-bitumiczne-podstawowe-informacje

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Mam problem z kupnem gwoździ 20 mm właśnie na pokrycie tą papa, dziekuję za pomoc


Witam
Chciałbym się pochwalić że sam pokryłem dach gontem bitumicznym gdyż miałem dach prawie kopertowy i na każdej stronie jeszcze lukarnę oczywiście pełne deskowanie na dach poszło mi około 100kg gwoździ.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam. Teściu (mistrz recylkingu) na działce zrobił altankę drewnianą (ścianki do wysokości 1,1 m , i dach) i na dach od środka promieniście dał "łaty", a samo pokrycie dachu wykonał ze starej wykładziny PCV która po każdej zimie ma dziury, szukam czegoś co można położyć na tą wykładzinę..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Jest wielu producentów gontów bitumicznych. Estetyczne, trwałe, łatwe w ułożeniu. Musimy pamiętać by dach miał odpowiednie pochylenie, bo tylko wówczas gonty będą mieć swoja urodę. Teoretycznie gonty bitumiczne możemy kłaść od dachów o nachyleniu nawet 12°, jednak należy wtedy koniecznie położyć jedną warstwę papy pod spód. Najładniej wygląda gont na dachach stromych. Gonty bitumiczne możemy kłaść na dachach niemal pionowych nawet do 80°.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Gonty bitumiczne to materiał dobry na altanki albo domy sezonowe. W domu jednorodzinnym trzeba zrobić coś o większej masie i wytrzymałośc. No i dającego jakiś komfort akustyczny - mega ważny jeżeli się planuje użytkowe poddasze. Dla budownictwa jednorodzinnego zdecydowanie najlepszym materiałem jest pokrycie ceramiczne. Koszty oczywiście są nieco większe niż w przypadku gontu, ale zdecydowanie warto. W moim przypadku zamienialiśmy w projekcie blachodachówkę na ceramikę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...