Skocz do zawartości

Izolacja balkonów


Gość

Recommended Posts

Mój problem dotyczy balkonów. Mam dom o powierzchni całkowitej 160 m2 gdzie sa ąż 3 balkony o łącznej powierzchni prawie 18 m2 (w tym jeden narożny). Położone sa one na różnych poziomach i różnych stronach domu. W tej chwili jestem na etapie wykańczania balkonów. Po przeczytaniu artykułu "Remont tarasu" (BD 11-12/2004) doznałam prawdziwego wstrząsu uświadomiłam sobie bowiem, ze moje balkony też nie posiadaja właściwie żadnej izolacji, a wierzchnia wastwa betonu (po 3 latach mieszkaniea) zaczęła się kruszyć. Na ten sezon zimowy wyłożyliśmy je linoleum, żeby nie pogłębiać procesu niszczenia.
Nie wiem jak zabrać się do wyłożenia ich płytkami i zaizolowania. Może mi coś poradzicie.
Z góry dziękuję za podpowiedzi
Halina
Link do komentarza
Balkony nie wymagają ułożenia izolacji przeciw podsiąkaniu kapilarnemu i wystarczające zabezpieczenie zapewni izolacja ułożona pod płytkami w postaci np. płynnej folii. Oczywiście przed jej zastosowaniem trzeba naprawić uszkodzoną powierzchnię i pokryć ją warstwą zaprawy wyrównującej tworząc jednocześnie spadek podłogi 1,5 - 2 %. Bardzo ważne jest wykonanie wokół balkonów obróbek blacharskich, które nie dopuszczą do zaciekania wody pod płytę balkonową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...