Skocz do zawartości

nieużytek 1400 z sasiadem przez droge


Recommended Posts

Witam
Jestem posiadaczem 1400m2 sklasyfikowanych jako nieużytki.
Ziemia leży przy drodze, w odleglości ok 200m do zabudowań wiejskich.
Około 400-500 m do nastepnych zabudowań za mną.
Moj najbliższy sąsiad graniczy swoim polem z moją działka ale przez drogę, nie bezpośrednio.
Proszę pomóżcie bo gubię sie. Czy ja to muszę odralniać ? czy on graniczy ze mna czy droga jest przeszkodą w sklasyfikowaniu jego gospodarsta jako graniczacego. Jak za to mam się zabrać. Naczytalem sie miliony stron w necie a dalej nic nie wiem. Ach i brak jest Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Jak to zrobić by się pobudować - kupując działkę nasłuchałem sie jakie to bedzie łatwe uzyskać wszystkie zgody, a teraz rozpacz troche mnie ogarnia.
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Z tego co wiem nieużytki też należy odrolnić...Ale akurat je odrolnić jest najłatwiej-nie stanowią jako takiej wartości dla rolnictwa.Przy Tworzeniu Miejscowego Planu Zagospodarowania właśnie te grunty odralniane są w pierwszej kolejności.
Ale Twoja gmina należy do tych wspaniałomyślnych ,które nie posiadają MPZ(moja też nie posiada).No i właśnie tu jest problem.Musisz wystąpić o Warunki Zabudowy.Najlepiej przed tym zwróć się też do energetyki,czy podłączą Cię do sieci(wydają takie zapewnienie).Powinieneś oczywiście zdobyć mapę na której będą ujęte ostatnie zabudowania w okolicy Twojej działki, zanaczone jak przebiega linia energet i ewen. (jak jest) wodociąg,kanalizacja.
Z tym idziesz do gminy...Z tego co wiem, gdy otrzymasz Warunki Zabudowy(pozytywne)możesz uruchomić procedurę odrolnienia-ale nie wiem jak to jest bo ja utknęłam na etapie składania wniosku o WZ.
Szkoda,ze nie masz sąsiada po tej samej stronie.A te zabudowania wiejskie położone od Ciebie o 200m są posadowione przy tej samej drodze i po tej samej stronie??? Ja mam taką sytuację,ze najbliższy dom jest o 150m ode mnie ,ale po tej samej stronie i jak na razie gmina stwierdziła,że wyda pozytywną opinię.
Tak więc aby się tego dowiedzieć musisz pokonać "papierologię" i latanie po Urzędach-brrr....okropność
Ja się załamałam, bo urzędnik na pierwszym spotkaniu powiedział,ze raczej nie mamy szans na na pobudowanie się...
Potem gdy się zorientował jak sytuacja wygląda w terenie-stwierdził,że jest szansa..Tak więc głowa do góry,zbieraj papiery i ruszaj.Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie ale zgodnie z wytycznymi. Z tego co wiem jednak częściej idą na rękę.Mam nadzieję,że się o tym przekonamy i ja i Ty....To jest najbardziej nerwowy etap icon_wink.gif
Link do komentarza
Miałam podobną sytuację. Najbliższe zabudowania są 150 m od mojej działki. Dzieli je od mojej budowy dwie niezabudowane działki. Żadnych innych domów nie ma w promieniu 300m. Ponieważ były to grunty klasy IVb nie musiałam odralniać bo już w warunkach zabudowy znalazł się taki zapis.

Media też bez większych problemów udało się załatwić. Jednak koszt wody i kanalizacji będzie wysoki, ale gmina już zapewniła, że po wybudowaniu częściowo zwróci mi koszty jeśli przekażę je na własność.

Myślę, że niestety wiele zależy od procedur obowiązujących w gminie i dobrej woli urzędników tam pracujących.

Powodzenia i cierpliwości w załatwianiu papierologii.
Link do komentarza
Deggial-trochę optymizmu!!! jak obserwuję to forum ,widzę tylko jedno:lubisz dołować ludzi ("marne szanse"....i komentować,że piszą bzdury.A co do nieużytków:wszystko zależy od tego czy jest to nieużytek poprzemysłowy czy porolny-bo porolny może być przeznaczony np.pod sadzenie lasu...Nie ma przepisu,który mówi,ze nieużytki wszelkiego rodzaju stają się automatycznie działkami budowlanymi!!!! Musi nastąpić zmiana przeznaczenia gruntów!!!!Nieużytki zazwyczaj są "pochodnymi" gruntów rolnych.Bezdomnynowicjusz-głowa do góry !!!Nie dowiesz się jak nie spróbujesz, ale niemiło usłyszeć na starcie"pocieszjące":"marne szanse".........
Link do komentarza
A po co robić człowiekowi nadzieję. Lepiej niech się pozytywnie rozczaruje a nie pisze potem że mu powiedziano że pewnie będzie mógł a nie może. Znam wiele takich przypadków ludzi, którym ktoś powiedział (z reguły pośrednicy nieruchomości lub projektanci) że nie będzie żadnych problemów. I taki klient przychodzi do gminy składa wniosek o wz dostaje odmowę i ma pretensję do całego świata bo pani/pan mu powiedział/a.

Ale próbować zawsze trzeba icon_biggrin.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
- BEZDOMNYNOWICJUSZ Z INNEGO LOGINY - BO STARY NIE DZIALA - ALE TO CIAGLE JA - po roku walki - ZWYCIESTWO - mam warunki zabudowy i od ostatniego pol roku kolejna bitwa - tym razem z elektrownia - nie moga chlopcy sobie poradzic z wlasciwa umowa - ciagle dostaje na przylacze tymczasowe a chce miec skrzynke na dzialce - bo jak mam poprowadzic 200m kabla po drodze - jest nadzieja ale ile to zajmie - zobaczymy - dziekuje za porady i pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...