Skocz do zawartości

Dachowka cementowa kontra blahodachowka


Recommended Posts

Witam

Czy ktos wie jaka jest roznica miedzy dachowka cementowa a blahodachowka? Jak maja sie do siebie cenowo oraz jak z ich trwaloscia? Google niestety niewiele pomoglo. Dostaje milion wynikow ale wszystko to ogloszenia firm. Co prawda znalazlem artykul porownujacy dachowke ceramiczna i cementowa, ale nie o to mi chodzilo.

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

Grzegorz Stachowiak
Link do komentarza
Witam.
Dachówka cementowa to po prostu dachówka prawie taka sama jak ceramiczna, troszkę od niej większa w cenie ok 3 zł za sztukę (30 zł za m2), kładzie się ją tak jak dachówkę ceramiczną i ma takie same lub zbliżone parametry. Blacho dachówka to po prostu blacha imitująca z bardzo daleka dachówkę lub gont drewniany ( ta ostatnia ładna ale też bardzo droga), właściwości ma takie jak blacha nic innego kładzie się ją w arkuszach, przy bardzo skomplikowanych dachach dużo idzie na odpady bez możliwości ułożenia w innej części dachu, takie pokrycie ma mniejszą trwałość od dachówki zwykle jest tańsze lecz nie zawsze. Ja osobiście odradzam, ale komuś innemu może się podobać.
Link do komentarza
ja zdecydowałam się na dachówkę ceramiczną roben dokładnie taką http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=579669723 i zaraz ci napisze dlaczego:)
dach z blachodachówki napewno jest tańszy, nie ma dwóch zdań. Nie tylko sam materiał jest tanszy, ale tańsza- bo lżejsza- jest też drewniana konstrukcja dachu. Ja od 6 lat mieszkam na poddaszu pod dachem z blachy. W zimie jest zimno, w lecie goraco (ale to może byc kwestia złej izolacji, to blok), w czasie deszczu czy burzy jest bardzo głośno. Myśle że róznica w kosztach dachu może byc nawet i dwukrotna. Duzy, skomplikowany dach z dachówki ceramicznej (ja mam 290 m2 dachu) kosztuje w granicach 50 tys (materiał i wykonanie). Blachodachówka jest mniej trwała. Ale wiele ludzie mieszka sobie szczesliwie pod dachami z blachodachówki i nie płacząicon_smile.gif więc jesli zalezy Ci bardzo na oszczednej budowie to napewno ma duzy wpływ na koszt domu.
Ja nie zdecydowałam się na dachówkę cementową bo w tej chwili cenowo wychodzi tak samo jak ceramiczna praktycznie- a mnie sie ceramiczna bardziej podoba:) Moja siostra ma dachówkę cementowa juz 10 lat, i jesli chodzi o izolacje jest bez zastrzezeń, ale dachówka pokryła sie takim troche zielonawym nalotem.
Cena dachówki roben akurat zalezy troche od koloru- te miedziane były tańsze, droższe były np czarne czy brązowe.
Link do komentarza
cała rzecz leży w tym jaki jest dach ponieważ przy dachówce zarówno cementowej jak i ceramicznej koszty robią dachówki wykończeniowe (gąsiory krawędziowe i inne) Przy prostym np.dwuspadowym dachu dachówka nawet ceramiczna jest konkurencyjna dla blachy, przy dachu np; kopertowym z lukarnami, bawolimi oczkami to blacha jest konkurencyjna dla dachówki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam

Czy ktos wie jaka jest roznica miedzy dachowka cementowa a blahodachowka? Jak maja sie do siebie cenowo oraz jak z ich trwaloscia? Google niestety niewiele pomoglo. Dostaje milion wynikow ale wszystko to ogloszenia firm. Co prawda znalazlem artykul porownujacy dachowke ceramiczna i cementowa, ale nie o to mi chodzilo.

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

Grzegorz Stachowiak




Fajne porównanie tych pokryć dachowych znajdziesz w marcowym tegorocznym BD.

pzdr
Z24
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...