Skocz do zawartości

Jak łatwo przepłacić za pracę fachowców


Recommended Posts

Cytat

W jakim stopniu my, budujący i wykańczający domy, jesteśmy zdani na dyktat wykonawców, nieraz boleśnie się przekonałam.

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/9340-jak-latwo-przeplacic-za-prace-fachowcow



A w jakim stopniu my jako wykonawcy,zdani na dyktat inwestorów, boleśnie się przekonaliśmy.
Każdemu inwestorowi wydaje się,że każdy wykonawca podejmuje się danej pracy,ponieważ nic innego nie ma do roboty.Ot
tak z nudów bierze każdą pracę,bo tak bardzo się nudzi już w domu.P
Przez kilkanaście lat prowadzenia firmy,zdarzyło mi się dwa razy,aby inwestor po przejrzeniu kosztorysu nie płakał jakie to straszne ceny podałem.Nie narzekali tylko dlatego,ponieważ byli z branży budowlanej,i doskonale wiedzieli ile wysiłku trzeba włożyć aby wykonać daną prace.Ile czasu trzeba poświęcić aby wyrównać ściany i posadzki pod glazurę,ile wysiłku trzeba włożyć aby wykonać na ścianach i sufitach gładzi gipsowych,ile wysiłku trzeba włożyć,aby wykonać wylewki posadzek,itp.
O tym, żaden inwestor nie pomyśli,dla nich najważniejsze jest, aby znalazł się jakiś głupek który zrobi im wszystkie prace za pół darmo,a jeszcze lepiej jeśli wykona wszystko za bóg zapłać.
Chciałbym uprzejmie powiadomić wszystkich inwestorów,że my jako wykonawcy prac remontowo-budowlanych,również mamy rodziny,mamy swoje życie,mamy swoje potrzeby finansowe.Mamy samochody którymi dojeżdżamy do pracy,dowozimy różne materiały,mamy swoje narzędzia i maszyny które się zużywają,i które trzeba wymieniać na nowe.
Proponuję temu nieszczęsnemu inwestorowi który w swoim liście tak bardzo użala się na wykonawców w Polsce,aby zatrudnił fachowca który pracował w Niemczech lub Anglii,bardzo szybko przekona się jak solidnie i fachowo wykonują swoją pracę. Do mnie przynajmniej raz w roku zgłasza sie taki fachowiec który pracował w wymienionych krajach,zatrudniam go aby wykazał się co potrafi,nasza współpraca zazwyczaj kończy się po trzech dniach od rozpoczęcia przez niego pracy.Na moje pytanie co umie robić,każdy twierdzi że wszystko,jest po prostu mistrzem w swoim fachu.Prawda o jego umiejętnościach okazuje się zaraz po rozpoczęciu pracy.
Szanowni inwestorzy,czas skończyć z tym lamentowaniem,i w końcu docenić pracę wszystkich wykonawców prac remontowo-budowlanych.
Link do komentarza
Cytat

A w jakim stopniu my jako wykonawcy,zdani na dyktat inwestorów, boleśnie się przekonaliśmy.
Każdemu inwestorowi wydaje się,że każdy wykonawca podejmuje się danej pracy,ponieważ nic innego nie ma do roboty.Ot
tak z nudów bierze każdą pracę,bo tak bardzo się nudzi już w domu.P
Przez kilkanaście lat prowadzenia firmy,zdarzyło mi się dwa razy,aby inwestor po przejrzeniu kosztorysu nie płakał jakie to straszne ceny podałem.Nie narzekali tylko dlatego,ponieważ byli z branży budowlanej,i doskonale wiedzieli ile wysiłku trzeba włożyć aby wykonać daną prace.Ile czasu trzeba poświęcić aby wyrównać ściany i posadzki pod glazurę,ile wysiłku trzeba włożyć aby wykonać na ścianach i sufitach gładzi gipsowych,ile wysiłku trzeba włożyć,aby wykonać wylewki posadzek,itp.
O tym, żaden inwestor nie pomyśli,dla nich najważniejsze jest, aby znalazł się jakiś głupek który zrobi im wszystkie prace za pół darmo,a jeszcze lepiej jeśli wykona wszystko za bóg zapłać.
Chciałbym uprzejmie powiadomić wszystkich inwestorów,że my jako wykonawcy prac remontowo-budowlanych,również mamy rodziny,mamy swoje życie,mamy swoje potrzeby finansowe.Mamy samochody którymi dojeżdżamy do pracy,dowozimy różne materiały,mamy swoje narzędzia i maszyny które się zużywają,i które trzeba wymieniać na nowe.
Proponuję temu nieszczęsnemu inwestorowi który w swoim liście tak bardzo użala się na wykonawców w Polsce,aby zatrudnił fachowca który pracował w Niemczech lub Anglii,bardzo szybko przekona się jak solidnie i fachowo wykonują swoją pracę. Do mnie przynajmniej raz w roku zgłasza sie taki fachowiec który pracował w wymienionych krajach,zatrudniam go aby wykazał się co potrafi,nasza współpraca zazwyczaj kończy się po trzech dniach od rozpoczęcia przez niego pracy.Na moje pytanie co umie robić,każdy twierdzi że wszystko,jest po prostu mistrzem w swoim fachu.Prawda o jego umiejętnościach okazuje się zaraz po rozpoczęciu pracy.
Szanowni inwestorzy,czas skończyć z tym lamentowaniem,i w końcu docenić pracę wszystkich wykonawców prac remontowo-budowlanych.



Dobrym ekipom i wykonawcom należy się uznanie oraz uzgodnienie i wypłacenie należnego wynagrodzenia. Niestety bardzo duża grupa przypadkowych ludzi to partacze. O ekipach, którym można zaufać pozostawiając ich na budowie samych wierząc, że wykonają usługę należycie można zapomnieć. Niestety większość jest niegodna zaufania.
Po prostu prości , nieskomplikowaniu ludzie, którzy mają już w naturze, kombinowanie, z góry założone byle jakość.
Z reszta szkoda mojej pary, bo to i tak nic nie da. Sam z praktyki i doświdczenia w zatrudnianiu ekip mam większość negatywnych przypadków.
Link do komentarza
Cytat

Dobrym ekipom i wykonawcom należy się uznanie oraz uzgodnienie i wypłacenie należnego wynagrodzenia. Niestety bardzo duża grupa przypadkowych ludzi to partacze. O ekipach, którym można zaufać pozostawiając ich na budowie samych wierząc, że wykonają usługę należycie można zapomnieć. Niestety większość jest niegodna zaufania.
Po prostu prości , nieskomplikowaniu ludzie, którzy mają już w naturze, kombinowanie, z góry założone byle jakość.
Z reszta szkoda mojej pary, bo to i tak nic nie da. Sam z praktyki i doświdczenia w zatrudnianiu ekip mam większość negatywnych przypadków.


Uraziłeś bardzo dużą grupę ludzi prostych ,którzy chcą zarobić tylko na utrzymanie rodziny.Oceniając innych zacznij od siebie.Zazwyczaj tak jest ,że kombinator posądza innych o kombinowanie ,a złodziej zawsze będzie posądzał o złodziejstwo innych.
Link do komentarza
Cytat

Dobrym ekipom i wykonawcom należy się uznanie oraz uzgodnienie i wypłacenie należnego wynagrodzenia. Niestety bardzo duża grupa przypadkowych ludzi to partacze. O ekipach, którym można zaufać pozostawiając ich na budowie samych wierząc, że wykonają usługę należycie można zapomnieć. Niestety większość jest niegodna zaufania.
Po prostu prości , nieskomplikowaniu ludzie, którzy mają już w naturze, kombinowanie, z góry założone byle jakość.
Z reszta szkoda mojej pary, bo to i tak nic nie da. Sam z praktyki i doświdczenia w zatrudnianiu ekip mam większość negatywnych przypadków.



W poprzednim poście napisałem o tym, iż od kilkunastu wykonuję usługi remontowo-budowlane.To jakie jest podejście inwestorów do wykonawców, jest po części winą, i tu muszę z przykrością powiedzieć również pseudo fachowców.A dlaczego tak się dzieje,odpowiedż jest bardzo prosta.Przed wykonaniem usługi,muszę najpierw zrobić obmiar,pózniej kosztorys i umowę.Jadąc na drugą stronę miasta mam do pokonania kilkanaście kilometrów,a bywa że i ponad dwadzieścia.Te koszty są wliczone w cenę usług,niby dlaczego wystawiając fakturę mam ponosić dodatkowe koszty.Bardzo często dostarczam materiały budowlane,tracę czas w hurtowniach,składach budowlanych itp.
A co robi potencjalny inwestor za nim zdecyduje się abym to np. ja wykonał dla niego dane prace? Dzwoni, dzwoni i dzwoni,do różnych fachowców ogłaszających się w prasie, internecie itp. A może tu się uda obniżyć stawkę o 50gr. może tam o 1zł. i tak szuka i szuka,może znajdzie się ktoś kto zrobi to prawie darmo.
O, i już znalazł inwestor odpowiedniego fachowca,ma fajne malutkie ceny,można będzie jeszcze na tym zarobić.
W umówionym dniu, o umówionej godzinie,przyjeżdżają fachowcy.Jeden ma ze sobą reklamówkę z narzędziami,drugi idzie dumny z poziomnicą,i tak o to przyjechała brygada która ma fajne ceny i odpowiednie narzędzia do pracy.
Na szczęście dla wszystkich którzy wykonują usługi budowlane,takie obrazki są już rzadkością.Również chciałbym zaznaczyć,że i w takich przypadkach bywają fachowcy którzy wykonują swoje prace rzetelnie i uczciwie są to niestety wyjątki.Osobiście byłem świadkiem,gdy do ocieplenia piętrowego budynku przyjechało dwóch fachowców taksówką z ..... drabiną na dachu, z reklamówką i jedną poziomnicą 60 cm.
Ale inwestor który chciał docieplić dom,szukał tanich dobrych fachowców,jak szukał, tak i znalazł firmę kogucik.
Autorze cytowanego postu, nie obrażaj ludzi którzy sumiennie rzetelnie i zgodnie ze sztuką budowlaną wykonują swoją pracę. Jeżeli masz choć odrobinę swojego honoru i godności,przeproś wszystkich których obraziłeś.
A czy to,jak sam twierdzisz masz same negatywne doświadczenia z firmami budowlanymi,nie jest również i Twoją zasługą?
Czy również nie szukałeś takiej ekipy aby miała jak najniższe ceny?
Czy płaciłeś należycie za wykonane prace zgodnie z umową?
Tak można wymieniać jeszcze długo,aby kogoś oczerniać i obrażać należy najpierw zadać sobie jedno pytanie: Czy ja sam jestem uczciwy wobec wykonawców?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Muszę chyba się wyrazić jeszcze jaśniej, bo proste tłumaczenie nie wystarczyło.
Po pierwsze zacząłem od szacunku dla profesjonalnych ekip, którym chylę czoła po raz drugi, a na tym widzę, ze zależy najbardziej moim oponentom.
Po drugie stawki jakie płacę są bardzo dobrymi stawkami i nie wiedząc jak naprawdę jest z żadną ekipą się nie targowałem aby szukać najniższej ceny tylko akceptuję stawkę ekipy a w zamian oczekuję najwyższej jakości wykonania.
O zatrudnione przeze mnie ekipy dbam, dbałem z najwyższą starannością począwszy od aceptacji proponowanej stawki za wykonywaną usługę, pełny na wysokim poziomie catering dostarczony na budowę, dobre, najlepsze materiały budowlane dostarczone przed czasem na plac, brak się wpieprzania ekipie podczas pracy, że to tak, a tamto tak.
Przy tak wysoko, na najwyższym poziomie zapewnieniu komfortu podanego ekipie wykonawczej na koniec oczekuję tylko jednego. Proszę zgadnąć... dobrej, wysokiej jakości świadczonych usług budowalnych.
Co otrzymuję w zamian. Oczywiście kolejny raz podkreślę, że nie we wszystkich przypadkach (tych pozytywnych było ich nawet dużo).
Kombinatorstwo, partactwo, byle jakość i "jakoś tam będzie"
Wiem i nie dziwię się moim oponentom, że poddają krytyce moją opinie, bo najczęściej mieli do czynienia właśnie z takimi przypadkami jak oni sami opisują.
O swoich doświadczeniach już nie chcę pisać, bo mi się flaki powywracją.
Osób, które trafiają na partaczy jest mnóstwo. Ogromna część inwestorów po prostu o tym nie pisze, z różnych względów.
Link do komentarza
I Ty masz rację i my też mamy rację. Jednak w Polsce póki co jest tak, że brakuje INWESTORÓW i WYKONAWCÓW. Z reguły są tylko TYLKO inwestorzy i TYLKO wykonawcy. Stąd nasze wspólne rozgoryczenie. Może kiedyś doczekamy się dobrych czasów, że każdy będzie znał swoje miejsce i wydawał pieniądze na prawdziwych fachowców za ich dobrą pracę. Tego wszystkim życzę.
Link do komentarza
Cytat

I Ty masz rację i my też mamy rację. Jednak w Polsce póki co jest tak, że brakuje INWESTORÓW i WYKONAWCÓW. Z reguły są tylko TYLKO inwestorzy i TYLKO wykonawcy. Stąd nasze wspólne rozgoryczenie. Może kiedyś doczekamy się dobrych czasów, że każdy będzie znał swoje miejsce i wydawał pieniądze na prawdziwych fachowców za ich dobrą pracę. Tego wszystkim życzę.


A może by tak ktoś założył portal w którym można by znaleźć referencje i opinie o wykonawcach i ... inwestorach?!
Link do komentarza
On wzial 7000, a pomyslalas kobieto ze wzial tyle tylko dlatego ze innej pracy nie mial ? za te 7000 to uwierz mi, bardzo ciezko bylo przyzyc, za to Ty cieszysz sie, bo zrobilas swietny interes. A on do gara nie mial co wlozyc, taka prawda niestety.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czy stawka za remont domu 800PLN/m2 to dużo czy mało ...? 800 zawiera tylko robociznę a w tym ; burzenie ,zrywanie ,wylewanie, przebudowę klatki schodowej , dobudowę ganku , hydraulikę , co , elektrykę .
Materiały kupuje sam .

Proszę podpowiedzcie , wie że z reguły rozpisuje się robotę na poszczególne operacje ale może ktoś wie czy w "globalu" to dobra cena ?
Link do komentarza
Cytat

Czy stawka za remont domu 800PLN/m2 to dużo czy mało ...? 800 zawiera tylko robociznę a w tym ; burzenie ,zrywanie ,wylewanie, przebudowę klatki schodowej , dobudowę ganku , hydraulikę , co , elektrykę .
Materiały kupuje sam .

Proszę podpowiedzcie , wie że z reguły rozpisuje się robotę na poszczególne operacje ale może ktoś wie czy w "globalu" to dobra cena ?


tzn co to za stawka wogóle ?
nic nie obrazuje ani zakresu ani oczekiwan ?
i jaki standart domu ?
niestety aby miec to dobrze zrobione i rzetelnie wycenione to kazda usługa musi byc wyceniona
ale jesli jest duzoo robty a dom powyzej 100m to taka stawka wyjdzie ,ale lepeij jest wyceniac branzowo
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość kamyk
Niestety prawda... "fachowcy" licza na niewiedzę ludzi. Najlepiej sie podowiadywać kto, co i za ile - i wtedy wybrać podwykonawcę. I tu mała dygresja do Pana Roberta - po co te nerwy? Chyba Pan nigdy nie musiał sie głowic nad cenami materiałów i usług budowlańców, bo albo ma Pan mnóstwo kasy, albo zerowe pojęcie o budowaniu. I radzę w tym wypadku zamilknąć. Bo tylko cisnienie sie podnosi jak sie czyta tego typu teksty...
Link do komentarza
Gość kamyk
a jeszcze dodam tylko, ze podczas duzego remontu domu, czlonkowie ekipy byli tak wspaniali, ze wynosili cement (wiem bo jakims dziwnym trafem posadzka tarasowa "strasznie" sie kruszy, co jeszcze dostalo nóg moge sie tylko domyslac) i na dodatek pod koniec psa ukradli... I wez tu zaufaj ludziom.... nigdy wiecej...
Link do komentarza
też niestety trafiłem na takiego pana który wykonuje usługi remontowo-budowlane (znajomy taty)przez 8-dni robił u mnie w mieszkaniu łazienke niecałe 5m2 tz.glazura,terakota byłem w rozpaczy pracował przez 8-12 godzin codziennie przez 8 dni : ( powiedziałe sobie dziękuje za takie coś ciężkie jest życie : (
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
Gość Fachowiec
Jeśli robota zrobiona jest dobrze i zgodnie ze sztuką to trzeba niestety zapłacić. Nagminnie teraz ludzie szukają celowo dziury w całym żeby nie zapłacić lub nie dopłacić. Stąd też niektórzy zawyżają ceny żeby zaliczka pokryła chociaż materiał a może i robociznę. Ja biorę prace tylko od osób które ktoś z moich znajomych zna, lub innych wykonawców którzy już u tych ludzi robili i nie było problemów i kombinowania. A 5 metrowa łazienka może zająć i trzy tygodnie w zależności od pomysłów klienta lub architekta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...