Skocz do zawartości

pozwolenie na budowę


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Czy jako rolnik (sadownik - szkółkarz), mogę wybudować dom na części działki o symbolu Rp- tereny rolne? Druga połowa działki to teren zabudowy zagrodowej z zabudowaniami dożywotnio użytkowanymi przez moich krewnych więc niema tam na razie dla mnie miejsca. Działka z obu stron ma dostęp do drogi i mediów. Cała działka ma klasę V o powierzchni 48 arów.
Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego dotyczący tylko terenów rolnych:
RP- tereny rolne -ustaleniach:
1. zakazuje się lokalizowania obiektów budowlanych nie związanych bezpośrednio z produkcją rolną, w tym zabudowy mieszkaniowej wszystkich typów;
2. zakazuje się lokalizowania wszelkich obiektów kubaturowych na terenach objętych ochroną w świetle przepisów szczególnych;
3. adaptuje się zabudowę w obrębie istniejących siedlisk rolniczych; dopuszcza się budowę, rozbudowę i modernizację budynków w obrębie tych siedlisk, (z zastrzeżeniem samowoli budowlanej)
4. dopuszcza się realizację uzupełniającej zabudowy w niezabudowanych enklawach zabudowy istniejącej, jeżeli nowa funkcja nie będzie kolidowała z terenami sąsiadującymi lub projektowanym przeznaczeniem terenu z zastrzeżeniem lit. a); zasada realizacji zabudowy uzupełniającej nie dotyczy terenów określonych w planie jako chronione z zabudowy.
5. dopuszcza się lokalizowanie obiektów składowych związanych z rolnictwem .....
6. dopuszcza się lokalizowanie specjalistycznych gospodarstw rolnych - poza terenami podlegającymi ochronie
Szczególnie interesuje mnie interpretacja 3 i 4 punktu. proszę o merytoryczna odpowiedź. Dziękuję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...