Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mariano

pozwolenie na budowę

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Czy jako rolnik (sadownik - szkółkarz), mogę wybudować dom na części działki o symbolu Rp- tereny rolne? Druga połowa działki to teren zabudowy zagrodowej z zabudowaniami dożywotnio użytkowanymi przez moich krewnych więc niema tam na razie dla mnie miejsca. Działka z obu stron ma dostęp do drogi i mediów. Cała działka ma klasę V o powierzchni 48 arów.
Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego dotyczący tylko terenów rolnych:
RP- tereny rolne -ustaleniach:
1. zakazuje się lokalizowania obiektów budowlanych nie związanych bezpośrednio z produkcją rolną, w tym zabudowy mieszkaniowej wszystkich typów;
2. zakazuje się lokalizowania wszelkich obiektów kubaturowych na terenach objętych ochroną w świetle przepisów szczególnych;
3. adaptuje się zabudowę w obrębie istniejących siedlisk rolniczych; dopuszcza się budowę, rozbudowę i modernizację budynków w obrębie tych siedlisk, (z zastrzeżeniem samowoli budowlanej)
4. dopuszcza się realizację uzupełniającej zabudowy w niezabudowanych enklawach zabudowy istniejącej, jeżeli nowa funkcja nie będzie kolidowała z terenami sąsiadującymi lub projektowanym przeznaczeniem terenu z zastrzeżeniem lit. a); zasada realizacji zabudowy uzupełniającej nie dotyczy terenów określonych w planie jako chronione z zabudowy.
5. dopuszcza się lokalizowanie obiektów składowych związanych z rolnictwem .....
6. dopuszcza się lokalizowanie specjalistycznych gospodarstw rolnych - poza terenami podlegającymi ochronie
Szczególnie interesuje mnie interpretacja 3 i 4 punktu. proszę o merytoryczna odpowiedź. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy i wtedy będzie jasne, czy i jakie budynki można będzie postawić na tej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czym ostatecznie murujesz?
  • Dzisiaj ju wymurowalem polowe paleniska.    Jak dlugo musi to wszystko schnac nim bede mogl rozpalic w piecu?   Papier ceramiczny, ktory obtaczalem w zaprawie wchlonal pewnie duzo wody
  • https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow/Zasady-przylaczania-Odbiorcow-do-sieci-elektroenergetycznej/Zlozenie-wniosku-o-warunki-przylaczenia
  • Mr Tomo, chyba dawno tu nie zaglądałeś : ). Jak mistrzowie osadzili bramę, nie było tej wstawki, tylko dziura ohydna. Brama też mi się podoba, z osadzeniem gorzej. Zrobili ławę płytką, niecałe 60 cm. Irytuje mnie natomiast ta podkładka przymocowana  do ażuru  w dwóch miejscach. O to mi chodzi, nie o tę wstawkę. Decydując się na nią wiedziałam, że będzie dokręcona, nie dospawana, bo i jak.   Kolejny temat ocieplenie studni. Jak kiedyś pisałam planuję zrobić kołderkę ze styropianu ( Retro, bez jasieczka  ). Pokruszę styro, wpakuję do worka. Ktoś mi zasugerował, że powinnam ten styropian sklejać pianką montażową. Niby w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Jest to dobry pomysł?   Męczy mnie też taras. Heniu onegdaj zwrócił uwagę na jego kolor i radził pomalować. To jedno, ale jest jeszcze coś. Tarasowiec przykręcał deski takimi cieniutkimi torksami. Skutek jest taki , że zaczęły łódkować. Zastanawiam się, czy odkręcenie ich i przykręcenie na nowo większymi grubalkami coś by dało, czy już nie ma to sensu? Na zdjęciach dalsze ciekawostki przyrodnicze. 
  • Gość Kornel
   Poważnie zastanawiam sie nad zamontowaniem zabezpieczenia do domu, niestety podczas wakacji mieliśmy niemiłą sytuację z włamywaczem, na szczęście sąsiad w porę go odstraszył. Co powiecie na inteligentne czujniki ruchu lub kamerami od Keemple. Czy ktoś z Was możę doradzić, czy w przypadku "kradzieży/ włamań" moze to skutecznie odstraszyć takiego jegomościa?
 • Popularne tematy

×