Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Remont podłogi

Recommended Posts

Gość bum
Proszę o opinię: Na podłodze całego parteru mam przyklejone płyty korkowe lakierowane. Chciałabym na części położyć płytki ceramiczne (ew. gres), a w salonie położyć powtórnie korek. Czy mogę ten stary korek pozostawić (traktując korek jak rodzaj izolacji), czy niestety trzeba go usunąć? Czy na ten korek (po ew. zniszczeniu warstwy lakieru)mogłabym wylewać masę samopoziomującą w celu idealnego wypoziomowania podłogi?

Układanie płytek ceramicznych na warstwie korka nie jest właściwym rozwiązaniem, gdyż elastyczne podłoże będzie odkształcać się pod wpływem zmiennych obciążeń, co może doprowadzić do pękania i odspajania się płytek. Wylewka samopoziomująca nie rozwiązuje problemu, gdyż przy niewielkiej grubości nie zapewni stabilizacji podłoża. Bez usuwania korka można ewentualnie układać płytki ceramiczne na podkładzie z płyt gipsowo-włóknowych grubości 25 mm lub na wylewce cementowej grubości 35 mm, co oczywiście podniesie poziom podłogi.

Gość Tomasz
Dzień dobry. Rok temu położyłem deski dębowe 1200X120X22 na ukos (na moje nieszczęściej). Deski są przyklejone do podłoża betonowego. Chciałbym zmienić podłogę, tzn. kierunek jej ułożenia i mam w tej sprawie 2 pytania. 1. Czym można zerwać te deski wyczyścić i przykleić raz jeszcze, jeśli tak, to czy trzeba robić wylewkę wyrównującą? 2. Czy na obecną podłogę mogę przykleić następne deski? Dziękuję za odpowieź.

Gość Krzysztof
Dzień dobry,czy wykonanie posadzki betonowej z 5cm styropianu i 5 cm betonu w mieszkaniu 60 mkw na pierwszym piętrze w budownictwie 60 letnim gdzie podłoga była zrobiona z ekermanów i deski na legarach będzie bezpieczne.Prosze o odpowiedź.

Gość kama99
Mam deskę z ... i chciałabym sie dowiedzieć czy po cyklinowaniu da sie ją rozjasnić bardziej? Czy ogólnie mozliwe jets rozjaśnienei deski,a później jej przyciemnienie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować