Skocz do zawartości

Garaz wolnostojacy a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego


Recommended Posts

Chce postawic dom, a obok garaz wolnostojacy z wiata na drugie auto. Podobno nie moge, bo istnieje nakaz budowy garazu w domu lub przy domu. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. W planie mamy takie cos: "na terenach zabudowy mieszkaniowej i uslugowej ustala sie zasade budowy budynkow gospodarczych i garazy, polaczonych funkcjonalnie i kompozycyjnie z budynkami mieszkalnymi i uslugowymi". Czy "funkcjonalnie i kompozycyjnie" oznacza, ze ma byc w lub przy domu, a nie moze byc obok? Dom poprzez taras bedzie sie laczyl z wiata i garazem.
Link do komentarza
Zyczeniem inwestora jest miec garaz wolnostojacy icon_smile.gif Komus po prostu moze sie nie podobac garaz przyklejony do budynku.
Co to wogole znaczy, ze ma byc polaczony funkcjonalnie? Czy dom i garaz maja miec wspolna sciane lub dach? Jakie sa mozliwosci?
Pozostaje kwestia planu zagospodarowania. Jakim prawem, ktos decyduje za mnie, jaki mam miec garaz i uszczesliwia mnie na sile. Czy mozna odwolac sie od planu? Wokol sporo sasiadow ma garaze obok domu i jakos do tej pory nikomu to nie przeszkadzalo. Po to sie ma duza dzialke, aby nie cisnac wszystko do domu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...