Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Costello

Garaz wolnostojacy a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Recommended Posts

Chce postawic dom, a obok garaz wolnostojacy z wiata na drugie auto. Podobno nie moge, bo istnieje nakaz budowy garazu w domu lub przy domu. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. W planie mamy takie cos: "na terenach zabudowy mieszkaniowej i uslugowej ustala sie zasade budowy budynkow gospodarczych i garazy, polaczonych funkcjonalnie i kompozycyjnie z budynkami mieszkalnymi i uslugowymi". Czy "funkcjonalnie i kompozycyjnie" oznacza, ze ma byc w lub przy domu, a nie moze byc obok? Dom poprzez taras bedzie sie laczyl z wiata i garazem.

Z wymagań MPZP jasno wynika, że obiekty towarzyszące zabudowie mieszkaniowej powinny być połączone z budynkiem głównym. Zadaniem architekta jest więc takie zaprojektowanie zabudowy, aby odpowiadała ona wymogom prawnym, a jednocześnie zaspokajała życzenia inwestora.

Zyczeniem inwestora jest miec garaz wolnostojacy icon_smile.gif Komus po prostu moze sie nie podobac garaz przyklejony do budynku.
Co to wogole znaczy, ze ma byc polaczony funkcjonalnie? Czy dom i garaz maja miec wspolna sciane lub dach? Jakie sa mozliwosci?
Pozostaje kwestia planu zagospodarowania. Jakim prawem, ktos decyduje za mnie, jaki mam miec garaz i uszczesliwia mnie na sile. Czy mozna odwolac sie od planu? Wokol sporo sasiadow ma garaze obok domu i jakos do tej pory nikomu to nie przeszkadzalo. Po to sie ma duza dzialke, aby nie cisnac wszystko do domu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Niestety, ale nie wiesz o czym piszesz. Ludzie palą węglem, drogim węglem, a kopcą niejednokrotnie gorzej niż wcześniej gdy palili flotokoncentratem (który aktualnie jest chyba zakazany uchwałą sejmiku)
    • Gość bpis
      I ja też już mam! Bardzo starannie wykonane i przepiękne prace dzieciaków  i jeszcze... gratis od Redakcji Dziękuję ślicznie!   Wesołych Świąt wszystkim!
    • Niekoniecznie. Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.
    • Raczej płacisz za magazynowanie    @adam_mk jestem pełen podziwu.   Bardzo umiejętnie łączysz idee fizyki kwantowej z psychologią, bo  świat psychologii człowieka, opiera się raczej na zasadach kwantowych, a nie prostych, przyczynowo - skutkowych regułach  fizyki klasycznej. Jak wiadomo, prawa mechaniki kwantowej w zadziwiający sposób ilustrują co się dzieje gdy stawiamy pytanie nieadekwatne do możliwości uzyskania odpowiedzi, pokazują m.in. to, że, próby ignorowania rzeczywistości i postępowania wbrew logice rzeczy zawsze są okupione zanegowaniem naszych oczekiwań.  A to już sama rzeczywistość. Czy to się komuś podoba, czy nie, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu - wiem, bo sam uprawiam zawód bazujący na chorobie/ułomnościach ludzi.   Smog jest nieszczęściem dla ludzi - to niby dlaczego nie można na nim też zarabiać ?   A jeśli przy okazji, skutek będzie taki że ulżymy Matce Ziemi i sobie samym, to chyba dobrze.  
    • cudzysłów nie był bez powodu Policzyłem ostatnio koszty buforowania energii i przetworzenia napięcia z niskiego na sieciowe w instalacji off-grid i małymi krokami zbliżam się do stwierdzenia  - bez buforowania w sieci taniej się nie da. Koszt samej przetwornicy napięcia 4kW (większych nie widziałem na rynku komercyjnym) to już nie są grosze a jej sprawność to max 85 procent. Czyli te 20 procent kosztów magazynowania w sieci krajowej raczej jest na poziomie do zaakceptowania. Dodam, że taka przetwornica z czystym sinus i tak może zasilić odbiorniki max 2kW a i tak nie wepniemy jej do sieci domowej tylko będzie nam szumieć pod nosem.  
  • Popularne tematy