Skocz do zawartości

zmiana przeznaczenia pomieszczenia


Recommended Posts

Mam problem - chciałbym zmiejszyc powierzcznie urzytkową - posiadam już pozwolenie na budowę - czy jest możliwe zmiana przeznaczenia pomiszczenia - nad gareażem na strych tak żeby nieliczyło sie do powierzchni urzytkowej a zapis był w projekcie - zmiana na potrzeby kredytu
Istnieje może jakiś inny sposób zmniejszenia powierzchni urzytkowej bez zmiany gabarytów budynku ?? Zmiana ta musi byc zazaczona w projekcie.

Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Określenie "powierzchnia użytkowa" nie jest jednoznaczne, i zależnie od celu dla jakiego jest ona potrzebna, wyliczana będzie w nieco inny sposób. Niemniej w żadnym przypadku nie zależy ona od przeznaczenia pomieszczenia a tylko od jego wysokości (poniżej 1,4 m nie jest doliczana) zatem zmiana w projekcie pomieszczenia mieszkalnego na strych nie spowoduje jej zmniejszenia (chyba że nie będzie tam wejścia).
Link do komentarza
więc jak moge wybrnąc z tego tematu zmniejszenia powierzchni urzytkowej tak żeby była ona mniejsza w projekcie bez zmiany wymiarów (konstrukcji budynku) - potrzebne jest to do przyznania kredytu preferencyjnego a bank ma sztywno napisane 140 m2 - mój projekt to 180 m2 z garażem - powierzchnia urzytkowa i 160 m2 powierzchnia mieszkalna (bez garażu)
Link do komentarza
Można, ale konsekwentnie. Projektant na projekcie dokonuje zmiany co do wspomnianego pomieszczenia, określając go jako strych lub poddasze nieużytkowe. Konsekwentnie musi to mieć również ?odbicie? w instalacjach, ociepleniu, itp. Nie jest to zmiana istotna. Bedzie to pomieszczenie - strych - traktowane jako przynależne, a więc nie wchodzące w powierzchnię użytkową (zgodnie z obowiazującymi w tym przypadku przepisami i definicją).
Przestrzegam jednak przed pozorami, bo w przypadku stwierdzenia, że jest to tylko ?na pokaz?, skutki mogą być dotkliwe ? od próby wyłudzenia, czyli czynności przestępczej, do wypowiedzenia umowy kredytowej.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Można, ale konsekwentnie. Projektant na projekcie dokonuje zmiany co do wspomnianego pomieszczenia, określając go jako strych lub poddasze nieużytkowe. Konsekwentnie musi to mieć również ?odbicie? w instalacjach, ociepleniu, itp. Nie jest to zmiana istotna. Bedzie to pomieszczenie - strych - traktowane jako przynależne, a więc nie wchodzące w powierzchnię użytkową (zgodnie z obowiazującymi w tym przypadku przepisami i definicją).
Przestrzegam jednak przed pozorami, bo w przypadku stwierdzenia, że jest to tylko ?na pokaz?, skutki mogą być dotkliwe ? od próby wyłudzenia, czyli czynności przestępczej, do wypowiedzenia umowy kredytowej.



W takim razie jak postąpić z bardzo małym stryszkiem(7m2 według projektu-z trzech stron same skosy,nad garażem),który w oryginalnym projekcie nie jest wliczany do pow. użytkowej. Jest do niego przejście przez łazienkę.Według projektu nie ma tam ogrzewania.Ja chciałabym pociągnąć tam ogrzewanie i wodę i zrobić małą pralnię z suszarnią.Czy wyposażenie tego pomieszczenia w te instalację może zmienić je na pomieszczenie użytkowe???
Oczywiście ta informacja jest mi potrzebna do kredytu preferencyjnego-nie chciałabym zwiększać powierzchni użytkowej. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Na tak postawione pytanie i w takim kontekście muszę odpowiedzieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, moim zdaniem, będzie to pomieszczenie użytkowe. icon_cool.gif


Ups....no to nie jestem pocieszona,hmnn..... icon_rolleyes.gif
Jeszcze skonsultuję się z panem,który ma zajmować się adaptacją projektu,zobaczę co on na to icon_confused.gif:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...