Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna - mądry Polak po szkodzie?


Recommended Posts

Gość Elektryk
"Byłam tak zmęczona remontem i zirytowana kosztami, że nie chciałam nawet słuchać o kolejnych przeprawach, kuciu ścian"
No tak, typowe myslenie laika. O elektryce mysli sie ZANIM kladziemy podlogi, robimy sciany irp.

"instalacja elektryczna nie miała zainstalowanych żadnych ograniczników przepięć, chociaż  dowiedziałam się tego przy okazji  ich obecność jest dyktowana obowiązującymi przepisami."

Nie ma obowiazku instalowania ogranicznikow przepiec w domkach jednorodzinnych - zadem przepis tego nie stanowi. Mozna dla wlasnego bezpieczenstwa, chociaz od pioruna ratunku nie ma, tym bardziej ze pewnie nie bylo instalacji odgromowej itp...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość elektryk
podobnie u sąsiadki zrobiła remont mieszkania
na połysk ale przewody w ścianach YADY (aluminium)
to nieciekawie
obwody pętlowe to w trakcie burzy nic nie wytrzyma
napięcia wyindukowanego w obwodzie gniazd

ile kosztowały kanapy a ile remont instalacji + straty

instalacje elektryczną każdy traktuje po macoszemy to tylko przewodziki to się skręci
przewody to nie rury od wody każda kazde sztukowanie niefachowe to jak świeczka w stodole po żniwach
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Polack glupi po szkodzie.
U nas w USA takie rzeczy sie nie zdarzajo. Poor Polska country..


przypominasz mi taką koleżankę z klasy, która pojechała na miesiąc na wakacje do USA i jak wróciła, to opowiadając używała zwrotów: u nas w Ameryce icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

A u nas w Polsce nie zdarza się np. że koleś wozi drugiego w bagażniku, i ten z ukrycia strzela i zabija ludzi. Poor USA country icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Gość Kazimierz57
Wiele lat nie mgłem nic zrobić(względy finansowe) z instalacją elektryczną. Polska na miedzi siedzi a w moim mieszkaniu ... stara-aluminiowa instalacja elektryczna. Zmieniłem CAŁĄ INSTALACJĘ MAM NOWĄ + ZABEPIECZENIA i dzisiaj śpię spokojnie. WRESZCIE! ŚPIĘ SPOKOJNIE. Obecnie "bawię się z hydrauliką+ściekówką. Ale to już zabawa.
Link do komentarza
Cytat

Wiele lat nie mgłem nic zrobić(względy finansowe) z instalacją elektryczną. Polska na miedzi siedzi a w moim mieszkaniu ... stara-aluminiowa instalacja elektryczna. Zmieniłem CAŁĄ INSTALACJĘ MAM NOWĄ + ZABEPIECZENIA i dzisiaj śpię spokojnie. WRESZCIE! ŚPIĘ SPOKOJNIE. Obecnie "bawię się z hydrauliką+ściekówką. Ale to już zabawa.



Gratulacje!
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Ten artykuł ma być dla przestrogi dla innych, a nie po to, by wyśmiewać nieroztropność autora.
Mało kto dziś myśli o dobrym uziomie, o zamontowaniu dobrej klasy odgromników, o zastosowaniu choćby taniej listwy z warystorowym zabezpieczeniem przepięciowym.
Link do komentarza
Cytat

Ten artykuł ma być dla przestrogi dla innych, a nie po to, by wyśmiewać nieroztropność autora.
Mało kto dziś myśli o dobrym uziomie, o zamontowaniu dobrej klasy odgromników, o zastosowaniu choćby taniej listwy z warystorowym zabezpieczeniem przepięciowym.



I jak se kupisz taką listwę, to już śpisz spokojnie. Fajnie! Jako środek nasenny to rzeczywiście taniocha...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...