Skocz do zawartości

"wykwity" po zalaniu


Recommended Posts

Czy ktoś zna dobry sposób na likwidację "wykwitów" (zacieków) po zalaniu na stropie i ścianie? Chodzi mi o metodę bez wymiany tynku. Po malowaniu wkońcu i tak wyłażą znowu. Słyszałem kiedyś, że tradycyjnie traktowało się tynk jakimś prostym roztworem chemicznym, niestety nie pamiętam co to było... Może teraz są jakieś specjalne środki?
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś zna dobry sposób na likwidację "wykwitów" (zacieków) po zalaniu na stropie i ścianie? Chodzi mi o metodę bez wymiany tynku. Po malowaniu wkońcu i tak wyłażą znowu. Słyszałem kiedyś, że tradycyjnie traktowało się tynk jakimś prostym roztworem chemicznym, niestety nie pamiętam co to było... Może teraz są jakieś specjalne środki?


Spróbuj Izomurem - śmierdzi strasznie , ale przynajmniej u mnie zadziałał.
Link do komentarza
Cytat

Spróbuj Izomurem - śmierdzi strasznie , ale przynajmniej u mnie zadziałał.


Dzięki. Z opisu w sklepie wynika, że stosuje się go też na grzyba, nie zaszkodzi. Pamiętasz może jakie jest zużycie na metr kw., bo tego nie znalazłem? Skoro tak śmierdzi, to na ile trzebaby wyprawić rodzinkę z domu? (jak długo ten zapach się utrzymuje?)
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. Z opisu w sklepie wynika, że stosuje się go też na grzyba, nie zaszkodzi. Pamiętasz może jakie jest zużycie na metr kw., bo tego nie znalazłem? Skoro tak śmierdzi, to na ile trzebaby wyprawić rodzinkę z domu? (jak długo ten zapach się utrzymuje?)


Zużycie zależy od chłonności podłoża , u mnie litr wystarczył na ok. 8 m2. Używałem go latem, przestało śmierdzieć po dwóch dniach. Najpierw musisz dobrze wysuszyć ścianę.
Link do komentarza
W moim przypadku przeciekał dach i woda wsiąkała w ścianę na poddaszu w pobliżu okna.Pojawił sie wykwit z grzyba.Znajomy polecił mi wybielacz do tkanin.....Zastosowałam roztwór wodny z wybielaczem (np.Ace)-przecierałam do momentu aż zarys plamy wyblakł.Trochę śmierdziało-ale nie wiem czy spełniłoby to swoja rolę przy większych powierzchniach...Potem lekko przygipsowałam i jak do tej pory (1/2 roku) nic nie wyszło po pomalowaniu-a i farba trzyma sie świetnie(wcześniej odparzała się)
Link do komentarza
Cytat

W moim przypadku przeciekał dach i woda wsiąkała w ścianę na poddaszu w pobliżu okna.Pojawił sie wykwit z grzyba.Znajomy polecił mi wybielacz do tkanin.....Zastosowałam roztwór wodny z wybielaczem (np.Ace)-przecierałam do momentu aż zarys plamy wyblakł.Trochę śmierdziało-ale nie wiem czy spełniłoby to swoja rolę przy większych powierzchniach...Potem lekko przygipsowałam i jak do tej pory (1/2 roku) nic nie wyszło po pomalowaniu-a i farba trzyma sie świetnie(wcześniej odparzała się)


Ace zawiera bodajże 3% roztwór podchlorynu sodowego- piękna rzecz na grzyba, ale jest (co prawda trudniej go kupić) 15% roztwór. Działa tak , jak śmierdzi - mocniej... Przy względnie świeżym grzybie , który nie zdążył przeżreć ściany powinno wystarczyć dobre namoczenie skażonego miejsca.
Link do komentarza
Cytat

Jakim Izomurem ? Ludzie co wy za bzdury tu piszecie. Na plamy po zaciekach i wykwity, farba na zacieki.Jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem aby nie pokryła.


Zgadza się pokryje. Ale po kilku miesiącach plama znów się pojawia. Niestety sam tego doświadczyłem. Farba też była dobra - Dulux kuchnia&łazienka, szczerze polecam, bo pokrytą nią ścianę da się wyszorować zmywakiem i farba nie złazi. Jednak na wykwity po zalaniu nie poradziła.
Tak na marginesie czy ktoś ma jakieś doświadczenia, ze zwalczaniem grzyba? Przydałoby się moim teściom w łazience na piętrze. Ale tam podejrzewam, że wieniec jest źle ocieplony i ściana przemarza. Niestety jest trójwarstwowa, więc do ocieplenia nie jest się łatwo dostać, by je poprawić.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Zgadza się pokryje. Ale po kilku miesiącach plama znów się pojawia. Niestety sam tego doświadczyłem. Farba też była dobra - Dulux kuchnia&łazienka, szczerze polecam, bo pokrytą nią ścianę da się wyszorować zmywakiem i farba nie złazi. Jednak na wykwity po zalaniu nie poradziła.
Tak na marginesie czy ktoś ma jakieś doświadczenia, ze zwalczaniem grzyba? Przydałoby się moim teściom w łazience na piętrze. Ale tam podejrzewam, że wieniec jest źle ocieplony i ściana przemarza. Niestety jest trójwarstwowa, więc do ocieplenia nie jest się łatwo dostać, by je poprawić.



Jarek02 nie użyłeś dobrej farby icon_smile.gif użyłeś dobrze zareklamowaną farbę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A która jest w takim razie dobra? Ta faktycznie jest nie tylko zmywalna ale i szorowalna. Do tego świetnie się nakłada wałkiem, a ja wałek lubię icon_smile.gif



Poszukaj w chemii amerykańskiej, nie jest dużo droższa (często taniej wychodzi), a nie trzeba przypominać że to Ameryka góruje jeżeli chodzi o chemie budowlaną.

sprawdź http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_194.html
i http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_163.html

z droższych to sprawdź Benjamin Moore http://benjaminmoore.pl/produkty/wnetrza/f...-and-baths.html

i Parę,
ewentualnie możesz z Tikurilli ale tylko oryginalną nie tą z polskiej fabryki.

kurde jaką ja im reklamę robię icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Wykwit najczęściej jest stanem grzyba (wiadomo wilgoć) . Spróbuj,albo Ace jak już tu padło,albo środek grzybobójczy. Tylko pewnie nie da to stałego efektu. Może się pojawić ponownie po np. 1 roku lub 2 . Najskuteczniej zbić tynk i położyć na nowo. Uprzednio używając jeszcze środka grzybobójczego i ewentualnie szkła wodnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...