Skocz do zawartości

wąska działka


Recommended Posts

Mam duży problem. Odziedziczyłam malutką 2/ar i wąską działkę ze starym domkiem. Mieszkam już kilka lat i z uwagi na to że jest to świetna lokalizacja żal mi się wyprowadzać. Ale domek jest stary i kiedyś trzeba będzie postawić nowy . Co wtedy. Czy jeśli jest to działka budowlana Gmina wyda postanowienie o budowie domu w granicach działki(bo inny się nie zmieści) .
Link do komentarza
Trzeba wystąpić o warunki zabudowy a tym przypadku musiałoby to być odstępstwo od warunków technicznych z tego co wiem...I to juz nie zależy podobno tylko od sąsiadów...Wszystko zależy też od tego czy sąsiednie działki są zabudowane,czy nie i jak ta inwestycja wpłynęłaby na warunki na działkach sąsiednich. Ja również mam podobny problem,tylko z kolei chciałam się przysunąć tylko do jednego sąsiada.W gminie powiedzieli mi ,ze jeśli sąsiad wyrazi zgodę, zostanie ona dołączona do wniosku o warunki zabudowy jako pozytywny akspekt tej sprawy...ale sama jestem ciekawa jak to będzie?Trzeba próbować!
Link do komentarza
Cytat

Mam duży problem. Odziedziczyłam malutką 2/ar i wąską działkę ze starym domkiem. Mieszkam już kilka lat i z uwagi na to że jest to świetna lokalizacja żal mi się wyprowadzać. Ale domek jest stary i kiedyś trzeba będzie postawić nowy . Co wtedy. Czy jeśli jest to działka budowlana Gmina wyda postanowienie o budowie domu w granicach działki(bo inny się nie zmieści) .


Tu masz odpowedź, tak stanowi Rozporządzenie w sprawie WT: (będzie obowiązujące od połowy czerwca br.)
Cytat

§ 12. 3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271 ? 273, dopuszcza się:

1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlana lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m,

3) rozbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działka budowlana, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie więcej niż jedna kondygnacje, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...