Skocz do zawartości

Jakie pozwolenie na adaptację naszego strychu?


Recommended Posts

Zamierzamy zamienić nasz strych nieużytkowy na pokój mieszkalny.
Mieszkamy w domu szeregowym (9-cio letnim), mamy dwie kondygnacje + nieużytkowy strych, tzn. nie ujęty w planach jako powierzchnia użytkowa. Wiem, że sąsiedzi w trakcie budowy swoich domów, robili jednocześnie ten trzeci poziom i mają pokoje zamiast strychów.
Prace objęłyby wykonanie 2 okien dachowych, dodatkowe schody wewnętrzne, chyba wzmocnienie stropu - podłogi strychu (dodanie drewnianych legarów), ocieplenie dachu, instalacja cieplna i elektryczna.
Strych ma około 40 m2, z dużymi skosami, nie będziemy stawiać ścianek działowych.

Zaczęłąm sprawdzać, jakie formalności musimy załatwić, by rozpocząć prace.
Znaleźliśmy ekipę, która nam wykona większość prac. No i jej szef utrzymuje, że niepotrzebne jest tu zezwolnie na budowę, ani projekt. Prace nie zmienią kubatury, ani kształtu obiektu, jedynie na zewnątrz pojawią sie dwa okna połaciowe.

Zaczełam czytać Ustawę Prawo Budowlane, ale nie mogę tego wyczytać w tych zawiłościach. Czy ktoś mi może to łopatologicznie wyjaśnić?
Czy te prace wymagaja pozwolnenia na budowę lub uzyskania jakichś zezwoleń?
Czy traktować je można jak remont?

Proszę o odpowiedź,
Ewa
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Formalnie jest to rozbudowa domu, zatem konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Inna kwestia to wymiar podatku od nieruchomości - zwiększenie powierzchni mieszkalnej podwyższa odpowiednio jego wymiar.


Melduję, że sprawy papierkowe trwały ponad 7 miesięcy:-( Całe szczęście, że już po wszystkim.
Adaptacja strychu trwała około miesiąca icon_biggrin.gif

Musieliśmy po wszystkim jeszcze przedstawić świadectwa odbioru instalacji. I nieszczęsne świadectwo energetyczne całego domu.

Link do komentarza
Cytat

Melduję, że sprawy papierkowe trwały ponad 7 miesięcy:-( Całe szczęście, że już po wszystkim.
Adaptacja strychu trwała około miesiąca icon_biggrin.gif

Musieliśmy po wszystkim jeszcze przedstawić świadectwa odbioru instalacji. I nieszczęsne świadectwo energetyczne całego domu.


Dodam jeszcze, że powierzchnia użytkowa domu zwiększyła nam się aż o 7,7 m2 (po podłodze mamy tu 38m).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...