Skocz do zawartości

Ocieplenie i zabudowa poddasza płytą G-K


Recommended Posts

Witam

Mam ważne pytanie.
Czy można wykonać ocieplenie poddasza wełną oraz następnie montaż płyt G-K na poddaszu przed wylaniem posadzek betonowych pod płytki i parkiet?
Chodzi mi przede wszystkim, czy po wylaniu posadzek, płyty G-K nie wchłoną tyle wilgoci, dzięki której powyginają się, czy też popękają a tym samym ulegną zniszczeniu?
Skutkowałoby to wyrzuceniem kasy w błoto (koszt demontażu zniszczonych płyt, koszt płyt, koszt wykonanej robocizny zniszczonych płyt, koszt zakupu nowych płyt, koszt robocizny montażu nowych płyt o szpachlowaniu i gruntowaniu już nie wspominam).
Problem w tym, że mam możliwość wolnego terminu ekipy do zabudowy poddasza przed hydraulikiem i posadzkarzem.
Z góry dzięki za rady.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Jeżeli płyty będą kładzione na ścianach a posadzka będzie stykać się bezpośrednio z płytami to wchłoną one bardzo szybko wodę z zaprawy, napęcznieją i stracą swoje właściwości, posadzka powinna być wylana przed płytami i całkowicie wyschnąć.
Miałem problem z pękającymi połączeniami płyt w salonie jeszcze nie wysuszonym gdy włączyliśmy piec- a płyty były kładzione w warunkach dużej wilgotności- nawet cekol c 40 popękał.- dlatego radzę wykonać te prace zgodnie z kolejnością: posadzka, potem płyty
pozdrawiam i życzę trafnych decyzji
Link do komentarza
Cytat

W moim przypadku płyty nie będą stykać się bezpośrednio z wylewaną posadzką. Pozostanie przestrzeń ok 5 cm. Czy wówczas także istnieje ryzyko wchłaniania przez nie wilgoci w stopniu powodującym pęcznienie i odkształcenie? Czy można temu zapobiec?




A jak ekipa wylewająca posadzki poradzi sobie z wyrównaniem i zagładzeniem przy ścianie jeżeli będą tam płyty gk ?
łata i maszyna się nie zmieszczą. chyba, że wylewasz posadzki anhydrytowe - to wtedy nic nie robimy
pozdro
Link do komentarza
Posadzki nie będą raczej maszynowe. Buduję sposobem "gospodarczym" i posadzka w każdym pomieszczeniu będzie wylewana oddzielnie w miarę posiadanych środków i czasu. Tradycyjnie z betoniarki:)
Płyty gk nie będą stykały się z posadzką. Ta przerwa uzupełniona zostanie później.
Zastanawiam się tylko, czy wilgoć z parującej posadzki nie zaszkodzi płytom. Można niby wietrzy pomieszczenie, będzie tam ciepło, jednak zbyt szybkie wysychanie też nie jest korzystne.
Może pomogłoby przykrycie posadzki folią?
A macie może jakieś doświadczenia z tzw suchym jastrychem?
Link do komentarza
Cytat

Posadzki nie będą raczej maszynowe. Buduję sposobem "gospodarczym" i posadzka w każdym pomieszczeniu będzie wylewana oddzielnie w miarę posiadanych środków i czasu. Tradycyjnie z betoniarki:)
Płyty gk nie będą stykały się z posadzką. Ta przerwa uzupełniona zostanie później.
Zastanawiam się tylko, czy wilgoć z parującej posadzki nie zaszkodzi płytom. Można niby wietrzy pomieszczenie, będzie tam ciepło, jednak zbyt szybkie wysychanie też nie jest korzystne.
Może pomogłoby przykrycie posadzki folią?
A macie może jakieś doświadczenia z tzw suchym jastrychem?



suchy jastrych np knaufa także potrzebuje wyrównanej powierzchni - wylewką samopoziomującą
najlepszym rozwiązaniem będzie niespoinowanie płyt przed położeniem posadzki ponieważ w innym przypadku płyty będą pracować wchłaniając wilgoć z wylewki a później ją wydalając. Płyta pracuje i pękałyby spoiny.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

suchy jastrych np knaufa także potrzebuje wyrównanej powierzchni - wylewką samopoziomującą
najlepszym rozwiązaniem będzie niespoinowanie płyt przed położeniem posadzki ponieważ w innym przypadku płyty będą pracować wchłaniając wilgoć z wylewki a później ją wydalając. Płyta pracuje i pękałyby spoiny.
pozdrawiam



Dzięki Wolfik.
Myślę, że niespoinowanie jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Dobrze, że powstrzymałeś mnie w poręicon_smile.gif
Dam znać jak poszło, choć posadzki to jeszcze odległa sprawa. Na pewno nie tegoroczna.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...