Skocz do zawartości

Co sądzicie o mojej łazience?


Recommended Posts

Mam pierwsze przymiarki do aranzacji mojej łazienki. Ciekaw jestem co myslicei o kolorach i rozwiązaniach funkcjonalnych.
- oświetlenie górne to pleksi z jarzeniówkami + 3 punkty
- na całej szerokości łazienki jest tafla szkła, która zastępuje kabinę,
- nad umywalka jest duże, długie lustro mające powiększyć optycznie łazienkę

Łazienka ma wymiar: 335 x 160 cm
gallery_4434_58_17873.jpg
gallery_4434_58_39817.jpg

Link do komentarza
Kolorystycznie bardzo ciekawe rozwiązanie icon_smile.gif Poza tym ta tafla szkła która zastępuje kabinę też powiększy pewnie optycznie łazienkę (nie tylko lustro). Mi w ogóle podobają się rozwiązania z duużym lustrem icon_smile.gif

Co do funkcjonalności to pewnie wszystko okaże się podczas użytkowania. icon_wink.gif choć brakuje mi tutaj różnych schowków, no ale albo przestrzeń albo dużo szafek i półeczek...
Link do komentarza
Cytat

To mi dołożyliście icon_smile.gif Cóż łazienka chyba powinna być tak, żeby jej nie znienawidzić po roku używania. Zachowawczo, chyba tak, a w takim razie co proponujecie?



Marcin, jeśli Ci się podoba ta łazienka to jej nie zmieniaj. Owszem jest bez szaleństw ale pamiętaj że ma Ci ona służyć więcej niż kila sezonów więc jeśli nie jesteś osobą o "krzykliwym" guście i duszy typu "artysta" co to musi mieć wszystko oryginalnie to ta łazienka jest w porządku.
Ja ostatnio też zaczęłam brać opinię innych osób na temat urządzania po uwagę, fakt że ja w tym domu mam mieszkać i to mi ma się podobać, ale życie różnie się plecie i gdyby trzeba było kiedyś sprzedać dom to aranżacje które podobają się większości na pewno w takim przypadku będą na plus.
Link do komentarza
ida sa takie programy na stronach firm np cersanit czy paradyż, możesz sama się pobawic:)
Marcin Twoja łazienka jest elegancka, estetyczna i będzie zawsze modna. Ja tez nie lubię ostrych dających po oczach kolorów, lubię klasyke i zakładam że robię łazienkę na wiele lat więc niekoniecznie ma być jakimś chwilowym krzykiem sezonu. Lubie brąz i ciepłe kolory więc mamy podobny gust:)
My planujemy jedną łazienkę z kolekcji http://www.cersanit.pl/product_b.php?idz=8...&mod=s_prod cersanit symfonia więc tez w brązach:) albo paradyż nelia http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/nelia-nil
a na dole jest malutka więc chce żeby była jasna i ostatnio spodobało mi sie to
http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathr...lia-izolda-wood
Wogóle dla mnie Paradyż ma piekne kolekcje polecam:)
Link do komentarza
Cytat

Mam pierwsze przymiarki do aranzacji mojej łazienki. Ciekaw jestem co myslicei o kolorach i rozwiązaniach funkcjonalnych.
- oświetlenie górne to pleksi z jarzeniówkami + 3 punkty
- na całej szerokości łazienki jest tafla szkła, która zastępuje kabinę,
- nad umywalka jest duże, długie lustro mające powiększyć optycznie łazienkę

Łazienka ma wymiar: 335 x 160 cm
gallery_4434_58_17873.jpg
gallery_4434_58_39817.jpg




Moim zdaniem bardzo ładnie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Moja uwaga - szklana ściana prysznicowa powinna być po drugiej stronie. Tak wchodząc pod prysznic musisz sie przeciskac obok wc, nie wiem ile tam jest miejsca na wejście bo w ranżacji nie widac. Oczywiście bateria prysznicowa tez musi być na przeciwległej ścianie, przeniesienie przyłaczy to nie jest problem. Brodzik jak rozumiem z odpływem w podłodze, spadek z płytek. Mam nadzieję, ze szerokość prysznica ma przynajmniej 90 cm, inaczej bedzie za ciasno.
Projektowanie wnętrz - g_design@vp.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Podoba mi się Twoja łazienka. Jest spokojna, ciepła, i estetyczna. I o to chodzi! "Dzikie" łazienki też mogą być bardzo fajne, np: (jest na piętrze) ale z takimi trzeba uważać, bo łazienka powinna być miejscem na relax, a jeżeli przeholujesz z ekstrawagancją, to zamiast relaksu możesz się nabawić nerwicy icon_smile.gif
Twoja łazienka jest naprawdę OK icon_smile.gif i to czy odpowiada gustom przeciętnego Kowalskiego czy nie, naprawdę zostawił bym na boku. Nie wiem kto wchodząc do łazienki zastanawia się co by o tym pomyślał Kowalski... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Moja uwaga - szklana ściana prysznicowa powinna być po drugiej stronie. Tak wchodząc pod prysznic musisz sie przeciskac obok wc, nie wiem ile tam jest miejsca na wejście bo w ranżacji nie widac. Oczywiście bateria prysznicowa tez musi być na przeciwległej ścianie, przeniesienie przyłaczy to nie jest problem. Brodzik jak rozumiem z odpływem w podłodze, spadek z płytek. Mam nadzieję, ze szerokość prysznica ma przynajmniej 90 cm, inaczej bedzie za ciasno.
Projektowanie wnętrz - g_design@vp.pl


Bateria prysznicowa będzie po prawej stronie (po tej co jest wc) a po drugiej zaplanowane jest siedzisko. teraz jednak jestem zdanie, żeby siedziska nie robić, wstawić szybę i nie robić drzwi tylko w chodzić przez zostawione miejsce po lewej stronie.

Tak, prysznic ma mieć 93 cm szerokości.

Cytat

ladnie dobrana kolorystyka, ale chyba caly czas musza byc wlaczone wszystki9e podswietlenia, zeby lazienka nie byla przyciemnawa.


Na górze są zaplanowane jarzeniówki pod plexi, więc mam nadzieje, że będzie jasno. A podświetlenia na wizualizacji pięknie wyglądające obawiam się, że staną się podświtlanymi półkami na szampon, mydło itp, więc nie wiem do końca, czy je będę robił.

Marcin
Link do komentarza
Cytat

Projekt został wykonany przez architektkę wnętrz, a dumny mogę być z tego, że sam ją zaakceptowałem icon_smile.gif

Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości, ech...





Wiem że już za późno na ewentualne inspiracje icon_wink.gif ale możesz sobie jeszcze popatrzeć tu: w tym konkursie startuje sporo podobnych do Twojej łazienek, więc wszystko powinno raczej wyjść dobrze icon_wink.gif Powodzenia!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Bardzo fajny projekt, tylko dorzuciłbym jakiś "ognisty element" Albo "wybajerowane" lampy, mnie osobiście podobają się lampy w takim designie: http://multizakupy.pl/Kinkiet_Calipso_szary_pomarancz.html

Chodzi o to, że łazienka jest bardzo ładna, ale troszkę jakby brakowało w niej czegoś, co doda jej charakteru. A choćby lampki w odważniejszym kolorze nakreślą jakiś bardziej wyróżniający się design łazienki. Tym bardziej, że np. lampki, które Ci podrzuciłem nie są jakoś specjalnie drogie, więc np. po dwie przy wejściu? Lub jedna, ściągająca wzrok?

Zastanów się dobrze. Ale generalnie projekt jest bardzo ładny i zapowiada się to interesująco.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Podoba mi się Twoja łazienka. Jest spokojna, ciepła, i estetyczna. I o to chodzi! "Dzikie" łazienki też mogą być bardzo fajne, np: (jest na piętrze) ale z takimi trzeba uważać, bo łazienka powinna być miejscem na relax, a jeżeli przeholujesz z ekstrawagancją, to zamiast relaksu możesz się nabawić nerwicy icon_smile.gif
Twoja łazienka jest naprawdę OK icon_smile.gif i to czy odpowiada gustom przeciętnego Kowalskiego czy nie, naprawdę zostawił bym na boku. Nie wiem kto wchodząc do łazienki zastanawia się co by o tym pomyślał Kowalski... icon_wink.gif



brawo! Bardzo mi się spodobała ta wypowiedźicon_smile.gif to że wiele osób lubi klasyczne, spokojne wnętrza nie znaczy że trzeba wbrew sobie silic się na oryginalnośc na siłęicon_smile.gif a ilośc odpowiedzi chwalących Twoją łazienkę to najlepsza pochwała dobrego wyboru:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
W zasadzie, to łazienka nawet całkiem fajna, ale tak mi w niej jakoś pusto. Na pewno zdecydowałabym się jeszcze jakieś innowacje wprowadzić, do tego wnętrza, gdyby rzecz jasna była to moja łazienka. Myślę, ze nawet dużo nie trzeba zmieniać, może bardziej dodać coś, żeby nie była taka pusta.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Witaj stokrotka... może jakaś podpowiedż? Jestem dopiero niedawno na tym forum, bo... po obejrzeniu tylu aranżacji nie tylko łazienek sama nie wiem, co wybrać. Szukam fajnego pomysłu, podpowiedzi. Dolna łazienka jest nieduża i "dla gości", a górna rodzinna. A nie chcę mieszać różnych stylów...
Link do komentarza
Gama z tych co pokazałaś mi się zdecydowanie bardziej podobają drugie. Pierwsze trochę mi za bardzo chyba przypominają takie łazienki "dawniejszego typu icon_smile.gif" Natomiast drugie są ładne, estetyczne i klasyczne i napewno da się z nich ładnie skomponować łazienkę.
Weź pod uwage takie rzeczy:
-gładkie ciemne powierzchnie mają dwie wady- wszystko na nich widać (każda drobinkę kurzu czy plamke z wody) i zaciemnieją zwłaszcza małe pomieszczenie. Jeśli łazienka jest mała, wolałabym przewagę jaśniejszych kolorów, zwłaszcza jeśli ma przy tym małe okno (a tak czesto jest w łazienkach). Aranżacje w katalogach to zwykle są łazienki wielkości naszych salonów z olbrzymimi oknami tylko pokażcie mi kogoś kto taką ma w domu 120 czy 150 m2 icon_biggrin.gif
-to że lubisz beże i brązy to normalne, wiele osób lubi, to sa bardzo dobre i "bezpieczne" kolory do wnetrz. Są ciepłe, bardzo łatwo dobrać dodatki- pasuje zarówno drewno jak i jakies żywe elementy np pomarańczowe czy bordowe.
-dom jest całością. Ja wiem że poczytasz tu na forum o bardzo trendy łączeniu stylów, ale dla mnie pomysły w stylu wsadzenie antycznego fotela do nowoczesnego minimalistycznego salonu to koszmarki wizualne icon_razz.gif Planując łazienkę myśl o niej jako o jednym z elementów domu. Np. w małej łazience elementem bardzo widocznym są drzwi wejściowe. To widać bardzo na projekcie pokazanym w pierwszym poście tego tematu. I wyobraźmy sobie że masz drewniane drzwi w tradycyjnym stylu i zrobisz sterylnie nowoczesną łazienkę w szarościach... nie za bardzo pasuje moim zdaniem...
-dlatego ciepłe kolory sa fajne bo dobrze pasują do drewna a to bardzo ułatwia. Brąz swietnie komponuje się też z kremowym i białym.
tu np masz podobną kolorystykę, bardzo ciepłą
Brak obrazka
to są płytki w ktorych ja byłam zakochana aczkolwiek cena mnie powaliła i wybrałam inne
Brak obrazka
to sa z kolei moje na górze- spodobało mi się że brazy są ożywione tym pomarańczowym dekorkiem:)
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Mam pierwsze przymiarki do aranzacji mojej łazienki. Ciekaw jestem co myslicei o kolorach i rozwiązaniach funkcjonalnych.
- oświetlenie górne to pleksi z jarzeniówkami + 3 punkty
- na całej szerokości łazienki jest tafla szkła, która zastępuje kabinę,
- nad umywalka jest duże, długie lustro mające powiększyć optycznie łazienkę

Łazienka ma wymiar: 335 x 160 cm



łazienka bardzo sympatyczna ale jeśli chcesz zastosować jarzeniówki to elektroniczne startery do nich bo brzęczenie cię zamęczy (to nić przyjemnego), zamiast pleksy może szkło barwione w sobie na biało są tafle z wklejoną folią (coś jak szyba samochodowa - bezpieczne) i w sumie że myślę czy nie taniej
Link do komentarza
Cytat

łazienka bardzo sympatyczna ale jeśli chcesz zastosować jarzeniówki to elektroniczne startery do nich bo brzęczenie cię zamęczy (to nić przyjemnego), zamiast pleksy może szkło barwione w sobie na biało są tafle z wklejoną folią (coś jak szyba samochodowa - bezpieczne) i w sumie że myślę czy nie taniej


Łazienka juz wykonana. Niestety nie mam weny do wykonania zdjęć. Jarzeniówek nie słyszę, ale trochę mnie irytuje, że nie zapalają się od razu tylko migają na starcie. Czy te startery załatwiły by ten problem?

Pleksa też już jest i jestem z niej bardzo zadowolony. Dwa kawałki 80,5x103 kosztowały 272 zł. CZy taniej bym kupił szkło?
Link do komentarza
Cytat

Łazienka juz wykonana. Niestety nie mam weny do wykonania zdjęć. Jarzeniówek nie słyszę, ale trochę mnie irytuje, że nie zapalają się od razu tylko migają na starcie. Czy te startery załatwiły by ten problem?

Pleksa też już jest i jestem z niej bardzo zadowolony. Dwa kawałki 80,5x103 kosztowały 272 zł. CZy taniej bym kupił szkło?


tak przejedz sie do elektrycznego oni doradzą ci model, (moc dopasowana do świetlówki) elektronika jest jest szybsza od neonowki jaka jest w starterze
myślę że przyspieszyło by to rozruch
szkło jest tańsze od pleksy ale to niema znaczenia bo jesteś jej szczęśliwym posiadaczem
gdyby cię denerwowały świetłówki to zamień je kiedyś na węże świetlne z neonica-i ja je stosuję do swoich sufitów są bezgłośne a świetlnością i ceną przebijają jeszcze ledy
a jeszcze jak z swietlnością w łazience czy jasno czy zmieniłbyś coś dzisiaj po skończeniu
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

tak przejedz sie do elektrycznego oni doradzą ci model, (moc dopasowana do świetlówki) elektronika jest jest szybsza od neonowki jaka jest w starterze
myślę że przyspieszyło by to rozruch
szkło jest tańsze od pleksy ale to niema znaczenia bo jesteś jej szczęśliwym posiadaczem
gdyby cię denerwowały świetłówki to zamień je kiedyś na węże świetlne z neonica-i ja je stosuję do swoich sufitów są bezgłośne a świetlnością i ceną przebijają jeszcze ledy
a jeszcze jak z swietlnością w łazience czy jasno czy zmieniłbyś coś dzisiaj po skończeniu
pozdrawiam


Mam możliwość zamontowania czterech świetlówek. Obecnie mam 3x50W i jestem bardzo zadowolony z naswietlenia. Te trzy punkty wypełniłem zwykłymi halogenami o barwie ciepłej - świetlówki są zimne. Szczerze mówiąc to wole to zimne światło i trochę mi się przeszkadza jeśli włącze oba światła na raz, bo są w innej barwie.
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się, czy nie da się zrobić drzwi wejściowych w innym miejscu, a wnękę wykorzystać na prysznic?


Nie da rady. W projekcie (dom w morelach 2) wejście do łazienki było na wprost kabiny. No, nie bardzo mi sie to podobało i przesunęliśmy na środek, przy okazji likwidując wiatrołap. Przesuwając drzwi w prawo weszliśmy już do wiatrołapu. Ogólnie pomysł jest taki, że w środku mają byc drzwi do łazienki a po bokach dwie nieduże szafy, a wszystkie troje drzwi wykonane z tego samego drewna i zlicowane, tworząc taką drewnianą ścianę.
Link do komentarza
Cytat

Nie da rady. W projekcie (dom w morelach 2) wejście do łazienki było na wprost kabiny. No, nie bardzo mi sie to podobało i przesunęliśmy na środek, przy okazji likwidując wiatrołap. Przesuwając drzwi w prawo weszliśmy już do wiatrołapu. Ogólnie pomysł jest taki, że w środku mają byc drzwi do łazienki a po bokach dwie nieduże szafy, a wszystkie troje drzwi wykonane z tego samego drewna i zlicowane, tworząc taką drewnianą ścianę.



z tymi szafami to świetny pomysł mało kto pamięta o magazynowaniu ręczników, zapasowych szlafrokow dla gości, oraz bielizny
spotykam kolejną osobę która mądrze planuje

przy okazji mam pytanie do marcina 123 jak zakończyła się sprawa z tym progiem w łazience, w ramach reklamacji poprawili?
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...