Skocz do zawartości

ogrzewanie -kaloryfery?


Recommended Posts

witam
kupiłem dom z końca lat '70 i paluję niebawem rozpocząć jego remont
dom był niezamieszkały od płowy lat '80
zamierzam przeprowadzić gruntowny remont (o ile mi starczy na wszystko pieniędzy icon_wink.gif )
i zastanawiam się nad ogrzewaniem

wg pierwszego planu chciałem zainstalować ogrzewanie podłogowe
jednak że odległość między sufitem a podłogą w moim domu wynosi zaledwie 2,4-2,5m (jest to jak dla mnie nisko zwłaszcza w salonie i w kuchni) a przeciętna instalacja ogrzewania podłogowego podnosi poziom podłogi średnio o 10cm
więc zrezygnowałem z tego rozwiązania, pewnie i dobrze bo kaloryfery są tańsze i może teraz starczy mi na cały remont (mam nadzieję)

i tu mam pytanie jakie rury, jakie grzejniki, itp. itd.?

dom jest piętrowy podpiwniczony zamierzam ogrzewać również pomieszczenia piwniczne
z góry serdecznie dzięki za wszelkie sugestie
Link do komentarza
Przede wszystkim musimy wiedzieć jakie będziesz miał źródło ciepła do tego ogrzewania.
Przy zwykłym kotle węglowym zdaj się na rury miedziane,przy gazowym lub z podajnikiem można zastosować plastyki.
Najtaniej wychodzi PP zgrzewane,koniecznie Stabi,jak pisał kolega powyżej.
Link do komentarza
Cytat

witam
kupiłem dom z końca lat '70 i paluję niebawem rozpocząć jego remont
dom był niezamieszkały od płowy lat '80
zamierzam przeprowadzić gruntowny remont (o ile mi starczy na wszystko pieniędzy icon_wink.gif )
i zastanawiam się nad ogrzewaniem

wg pierwszego planu chciałem zainstalować ogrzewanie podłogowe
jednak że odległość między sufitem a podłogą w moim domu wynosi zaledwie 2,4-2,5m (jest to jak dla mnie nisko zwłaszcza w salonie i w kuchni) a przeciętna instalacja ogrzewania podłogowego podnosi poziom podłogi średnio o 10cm
więc zrezygnowałem z tego rozwiązania, pewnie i dobrze bo kaloryfery są tańsze i może teraz starczy mi na cały remont (mam nadzieję)

i tu mam pytanie jakie rury, jakie grzejniki, itp. itd.?

dom jest piętrowy podpiwniczony zamierzam ogrzewać również pomieszczenia piwniczne
z góry serdecznie dzięki za wszelkie sugestie


A może byś zaczął od ocieplenia budynku?
Link do komentarza
ocieplenie też będzie
ale nie wiem czy zdążę przed zimą a nie zdążyć z ogrzewaniem to trochę lipa icon_wink.gif
a jak nie zdążę lub mi w tym roku pieniędzy zabraknie to ocieplę w przyszłym ale ogrzewanie jakieś na zimę muszę mieć
zapomniałem dodać że ogrzewanie było elektryczne ale instalacja się w ścianach popaliła więc nie działa zresztą nikt w tym domu nie mieszkał od połowy lat '80
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
W przypadku tradycyjnego c.o. z grzejnikami bardzo ważny jest odpowiedni dobór materiału z jakiego ma zostać wykonana instalacja. Na pewno warto bliżej przyjrzeć się miedzi, posiada wiele unikalnych cech np. energooszczędność, dobre przewodnictwo ciepła, ponad to w odróżnieniu od tworzyw sztucznych jest antydyfuzytorem, dzięki czemu do obiegu nie przedostaje się tlen, który jest bezpośrednim powodem korozji grzejników.

Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...