Skocz do zawartości

za ile piec kondensacyjny?


Recommended Posts

jestem ciekawa waszych doświadczeń bo ja jestem właśnie po niedawno przeżytym lekkim szoku.....
pytałam o piece najpierw w firmie numer 1 - polecali mi vaillanta kondensacyjnego 19 kw (vaillanty też tu były plecane na forum) - cena- brutto 7400. Trochę sporawo więc zaczeliśmy szukac tańszej opcji, usłyszeliśmy o firmie sanvier duval ze jest tańsza a chyba nie jest zła i pojechałam do firmy numer 2 gdzie sprzedają sanviera. I............... w firmie numer 2 (w tym samym miescie..) zaoferowali nam owszem sanviera za 4600 ale tego samego dokładnie vaillanta 19 kw za... 5200.... to jest 2200 róznicy! Ja rozumiem że może mi dał rabat, ze się potargowałam , ale........ taka różnica w cenie tego samego pieca w tym samym miescie? To jakie oni maja marze?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

To jakie oni maja marze?



A ty gdzie pracujesz? Ja jestem takim powiedzmy małym spekulantem, takim lawirantem icon_smile.gif Jednym z moich małych biznesików jest sklepik jakich pełno w moim mieście. Średnio marża netto na produkcie to jakieś 1200%. Tyle, że nie sprzedaję tam milinów sztuk, a 4-10 prokutów dziennie. A ktoś w tym sklepie siedzi i bierze za to ode mnie pieniądze, ja sam jeżdżę po towar raz na dwa tygodnie, więc też jakąś tam pracę wkładam, a z całego sklepu wyciągam tylko niecałe 10tyś pln. Jeszcze nigdy nie udało mi się więcej. Więc gdybym nie miał jeszcze kilku innych źródeł dochodów, to bym kwiczał, bo zimą zyski spadają mi do 3-4 tysięcy, a zusy, ubezpieczenia, ogrzewania i milion innych oplat ciągle siedzą na ogonie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

jestem ciekawa waszych doświadczeń bo ja jestem właśnie po niedawno przeżytym lekkim szoku.....
pytałam o piece najpierw w firmie numer 1 - polecali mi vaillanta kondensacyjnego 19 kw (vaillanty też tu były plecane na forum) - cena- brutto 7400. Trochę sporawo więc zaczeliśmy szukac tańszej opcji, usłyszeliśmy o firmie sanvier duval ze jest tańsza a chyba nie jest zła i pojechałam do firmy numer 2 gdzie sprzedają sanviera. I............... w firmie numer 2 (w tym samym miescie..) zaoferowali nam owszem sanviera za 4600 ale tego samego dokładnie vaillanta 19 kw za... 5200.... to jest 2200 róznicy! Ja rozumiem że może mi dał rabat, ze się potargowałam , ale........ taka różnica w cenie tego samego pieca w tym samym miescie? To jakie oni maja marze?



Tak jak napisałaś to lekki szok takie różnice na tym samym produkcie ale to życie. Ja dziś usłyszałem od koleżanki, która się wprowadziła do nowego domu i płaciła za 140m2 w sezonie grzewczym 2008/2009 największy 380 zł ale stwierdziła, że za piec zapłaciła 12 000 zł. Może ta półka cenowa nie ma takich różnic
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A ty gdzie pracujesz? Ja jestem takim powiedzmy małym spekulantem, takim lawirantem icon_smile.gif Jednym z moich małych biznesików jest sklepik jakich pełno w moim mieście. Średnio marża netto na produkcie to jakieś 1200%. Tyle, że nie sprzedaję tam milinów sztuk, a 4-10 prokutów dziennie. A ktoś w tym sklepie siedzi i bierze za to ode mnie pieniądze, ja sam jeżdżę po towar raz na dwa tygodnie, więc też jakąś tam pracę wkładam, a z całego sklepu wyciągam tylko niecałe 10tyś pln. Jeszcze nigdy nie udało mi się więcej. Więc gdybym nie miał jeszcze kilku innych źródeł dochodów, to bym kwiczał, bo zimą zyski spadają mi do 3-4 tysięcy, a zusy, ubezpieczenia, ogrzewania i milion innych oplat ciągle siedzą na ogonie.



tylko 10tys ???!! no bez jaj - to mało ??? to pomyśl o ludziach co zarabiaja 1500zł icon_smile.gif
sorry za mega ciekawośc ale na jakim produkcie robi się marże 1200% uprzedzam że nie chce robic Ci konkurencji icon_smile.gif czysta ciekawość ???
Link do komentarza
a po co sie tak upieracie przy kotłach kondensacyjnych dla 4-7% oszczednosci wzgledem zeliwiaka chcecie wydawac kilka tysiecy wiecej ,jestem instalatorem i jesli sie ktos upiera to oki ale zawsze polecam porządny zeliwiak niezniszczalny kociołek bezawaryjny ze sprawnoscią 91-94% wiec nie wiem po co dla sredniej sprawnosci 97-98% pchać sie w awaryjny i duzo drozszy kondensat ????????
jedyne wytłumaczenie dla takich zachowań to ta psełdo sprawnosc osiagana w pewnym punkcie pracy i czasie pracy takiego kotła dochodzaca do 107% ale srednia i tak jest ponizej 100%
a co do kolegi wyzej to 10tys pln to tak zapewnia to chociaż wegetacje?
przy naszym zdzierczym Panstwie to koszty sa masakryczne wiec niech ktos sie nie wypowiada ze 10 to duzo ,to mając wypłate 1000 czy 1500 to nieraz o 100% wiecej niz te 10000zł majac firme
Link do komentarza
co masz na myśli pisząc o żeliwiaku? Piec gazowy z zamknietą komora spalania taki niekondensacyjny? Ale różnica w cenie jest niewielka, w przypadku naszego pieca moze najwyżej ok 1500 zł. Doradzili mi vaillanta eco-tec w bardzo wielu miejscach, uważany jest za własnie bardzo bezawaryjny.
Juz sobie tak w kieszenie nie zaglądającie:) Jak ktoś zarabia 1200 zł to nie ma co jeśc a nie buduje dom:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...