Skocz do zawartości

Czy to dobra działka


Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę o podpowiedz czy działka którą kupuję jest ok. Wiem ze to kwestia subiektywna ale może macie jakieś doświadczenia dzięki którym pokażecie mi aspekty których ja jako laik nie widzę. Czy radzicie cos jeszcze sprawdzić ?

Poniżej charakterystyka:
1. Działka przeznaczona w planie pod zabudowę zagrodową. Po wyłączeniu terenu pod budowę (z tym nie bedzie raczej problemu) z produkcji rolnej (do 500 m2 bez dodatkowych opłat) bede mógł stawiać tam dom. Potwierdzałem to w urzędach i mam zaświadczenie z gminy ze domek bede mógł budować

2. Działka leży przy drodze gminnej (szer. 6m) obecnie gruntowej (ok 200m do działki) ale z zapewnieniem, że jeszcze w tym roku będzie położony asfalt. Droga nie jest ruchliwa (przynajmniej obecnie, ale nawet po położeniu asfaltu nie przewiduję aby było inaczej)

3. Szerokość działki (od strony drogi) ok 50m głębokość ok. 40m

4. Linia zabudowy nakazuje odsuniecie domu jednokondygnacyjnego o 15m od krawędzi drogi a wielokondygnacyjnego o 20m od krawędzi drogi (czy budynek parterowy z poddaszem użytkowym jest wielokondygnacyjny ??)

5. Działka ma podłączony prad, wodę, wykopane szambo i jest ogrodzona (od drogi i prostopadle do drogi siatka, z tyłu działki ogrodzenie betonowe. Możliwość podłaczenia telefonu i prawdopodobnie gazu (negocjacje ponoc sa juz prowadzone)

6. Działka wa wjazd od wschodu (wspomniana droga prowadzi leży w kierunku S-N (no może lekko na północny zachód)

7. Działka ma niewielki spadek (w sumie gołym okiem go nie widzę ale z mapy tak wynika) w kierunku północny wschód (różnica poziomów ok 1m na odległości ok 70m). Działka jest wyrównana i obsiana trawą wiec może spadek został troche zniwelowany i dlatego go nie widać. Spadek jest jeszcze dalej za działką wiec nie jest ona w najniższym punkcie

8. Księgi wieczyste, papiery dot. pozwoleń na ogrodzenie, budowę szamba, przyłącza wody i prądu mam (kopie na razie) i wydają się OK

Czy waszym zdaniem też wygląda to dobrze ?

Najbardziej mam wątpliwości czy wymóg cofnięcia domu od 20m (a może 15m ?) nie utrudni zagospodarowania. Nie chce mieć okien od strony zachodniej z widokiem na betonowy płot - nie bedzie za blisko wtedy ??

Druga wątpliwość to czy 500m2 (zwartego terenu o regularnym kształcie wystarczy na dom sredniej wielkości i osobno stojący garaż (+ oczywiscie podjazdy, chodniki itp)


Z góry dziękuje za wypowiedzi w temacie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Mam prośbę o podpowiedz czy działka którą kupuję jest ok. Wiem ze to kwestia subiektywna ale może macie jakieś doświadczenia dzięki którym pokażecie mi aspekty których ja jako laik nie widzę. Czy radzicie cos jeszcze sprawdzić ?

Poniżej charakterystyka:
1. Działka przeznaczona w planie pod zabudowę zagrodową. Po wyłączeniu terenu pod budowę (z tym nie bedzie raczej problemu) z produkcji rolnej (do 500 m2 bez dodatkowych opłat) bede mógł stawiać tam dom. Potwierdzałem to w urzędach i mam zaświadczenie z gminy ze domek bede mógł budować

Z góry dziękuje za wypowiedzi w temacie.

Pozdrawiam



Jeśli zapisy w MPZP dopuszczają tylko i wyłącznie zabudowę zagrodową, to musisz być "ustawowym" rolnikiem aby na niej budować.
W takiej sytuacji nic nie trzeba wyłączać. Cały teren pozostanie rolnym.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli zapisy w MPZP dopuszczają tylko i wyłącznie zabudowę zagrodową, to musisz być "ustawowym" rolnikiem aby na niej budować.
W takiej sytuacji nic nie trzeba wyłączać. Cały teren pozostanie rolnym.



Plan dopuszcza zabudowę mieszkalną jednorodzinną na tym terenie jak dla warunków M3 i nie muszę być rolnikiem (muszę natomiast wyłączyć teren pod zabudowę z produkcji rolnej). Mam takie zaświadczenie z gminy i jestem po rozmowach w starostwie (wydajacym pozwolenia na budowę). To więc nie stanowi problemu na tym terenie. A jak reszta opisanej sytuacji ? Będę wdzięczny za każdą opinię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...