Skocz do zawartości

Czy muszę uzyskać pozwolenie na budowę oczyszczalni ścieków i jakie dokumenty są potrzebne?


Recommended Posts

Oczyszczalnie buduje się na zgłoszenie, jeżeli w ciągu 30 dni nie zostanie zgłoszony sprzeciw można ją zabudowywać, oczywiście do oczyszczalni potrzebny jest projekt.
O szczegóły to najlepiej dowiedzieć się w starostwie powinni udzielić na ten temat wyczerpujacych informacji. Jeżeli tylko termin nie goni najlepiej zrobić to w formie pisemnej jest potem podkładka.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Ale musiałem się już wprowadzić, a wodociągi każą mi się przyłączać na odcinku 60m i w dodatku z przepompownią bo pod górkę. Jak mogę ich przekonać, żeby zaakceptowali moja oczyszczalnię, albo podciągnęli sieć do mojej dzialki?
Link do komentarza
Cytat

to siec cico bo jak nie znasz zadnego urzedasa to tylko kłopotów sobie narobisz




icon_biggrin.gif też tak można ale liczyć na fart w naszym kraju to wielki optymizm - zawsze się znajdzie jakiś służbista papirolog co się chce przełożonemu wykazać icon_smile.gif albo dobry sąsiad co przez przypadek zapyta się odpowiednich władz "czy tak można jak mój sąsiad?" icon_biggrin.gif

poza tym słyszałem że ostatnio się zrobiło lekkie zamieszanie w sprawie "brudnego tematy" ( przy najmniej w mojej okolicy) mowa o okolicznych wioskach gdzie pobudowane są przez "fachowców" szamba bez dna albo takie co się "same" na pola opróżniają -- nie wiem na ile to prawda ale mają od nowego roku przeprowadzać kontrole systemów magazynowania i odprowadzania ścieków , zakładam że na podstawie jakiegoś kwitu z odbioru z zakładu lub oczyszczalni(w przypadku szamba) a w przypadku oczyszczalni może będą sprawdzali legalność ich pobudowania , sam nie wiem....
ale zawsze to jakieś zamieszanie, a wiadomo jak jest zamieszanie to zawsze coś może pójść nie tak ....
to tyle tak w temacie pół legalnej oczyszczalni icon_biggrin.gif

pozdrawiam

ps osobiście pewnie z lenistwa tez bym liczył na drapane niżeli miałbym borykać się z papirologią i urzędasami icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość jak zwykle
jak zwykle w naszym demokratycznym państwie wszystko pod włos dla tych którzy chcą ŻYĆ normalnie no niestety demokracja w naszym kraju jest tylko dla tych którzy mają więcej od innych ZNAJOMOŚCI itp. POZDRAWIAM I NIE PODDAWAJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!....
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 10 miesiące temu...
Gość Krystyna
Jeżeli oczyszczalnia została zrobiona a nie zostało to zgłoszone, wydajność jest mniejsza jak 7,5, co mogę teraz zrobić, czy grozi mi kara z tego powodu?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Sąsiad wybudował oczyszczalnie ścieków tuż pod drzwiami zachował co prawda 2 metry od granicy naszej działki, ale dom jest w zabudowie bliźniaczej. Czy zrobił to zgodnie z prawem czy powinien zachować większą odległość od naszej granicy
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość Anita
Dostałam zgodę na przydomowa oczyszczalnie z zaznaczeniem że jeśli będzie sieć kanalizacyjna to mam się pod nią podpiąć? Pytanie czy jeśli już będę mieć przydomowa oczyszczalnie to mogą mnie zmusić do podpięcia?
Link do komentarza
11 godzin temu, Gość Anita napisał:

Dostałam zgodę na przydomowa oczyszczalnie z zaznaczeniem że jeśli będzie sieć kanalizacyjna to mam się pod nią podpiąć? Pytanie czy jeśli już będę mieć przydomowa oczyszczalnie to mogą mnie zmusić do podpięcia?

Jeśli w pozwoleniu na budowę będzie taki zapis, to myślę że będziesz musiała.

Zastanawiam się tylko, co to za przepis, pozwalający na takie dictum ze strony urzędu.

Wydaje mi się że skoro w momencie wydawania decyzji istniejącej sieci kanalizacyjnej fizycznie nie ma, to i nie powinno być wymogów co do planowanej.

Przynajmniej u mnie tak było.

Kto się pobudował przed powstaniem sieci, nie miał późniejszego obowiązku aby z niej korzystać.

Wydawane pozwolenia na budowę w momencie kiedy sieć funkcjonowała, już taki zapis posiadały.

Link do komentarza
Dnia 6.02.2020 o 10:11, bobiczek napisał:

Jeśli w pozwoleniu na budowę będzie taki zapis, to myślę że będziesz musiała.

Zastanawiam się tylko, co to za przepis, pozwalający na takie dictum ze strony urzędu.

Wydaje mi się że skoro w momencie wydawania decyzji istniejącej sieci kanalizacyjnej fizycznie nie ma, to i nie powinno być wymogów co do planowanej.

Przynajmniej u mnie tak było.

Kto się pobudował przed powstaniem sieci, nie miał późniejszego obowiązku aby z niej korzystać.

Wydawane pozwolenia na budowę w momencie kiedy sieć funkcjonowała, już taki zapis posiadały.

 

Witam,

Z przykrością jestem zmuszony zgodzić się z przedmówcą.

Faktycznie w niektórych miejscowościach władze wydające decyzje dotyczącą przydomowych oczyszczalni mogą zabezpieczyć się w ten sposób i umieścić zapis o tymczasowej zgodzie na przydomową oczyszczalnie, a także o późniejszym OBOWIĄZKU podłączenia się do kanalizacji ( jeśli taka powstanie ) . Z punktu widzenia klienta oczywiście jest to zapis niekorzystny natomiast z tym raczej nic się nie zrobi.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Górol
Prawda jest taka że najlepsza jest zwykła kanalizacja. Mieszkałem w domu z kanalizacją teraz mam oczyszczalnie i uważam że nic w tym dobrego. Przy zmianie pogody śmierdzi na podwórku, pamiętać trzeba o wszystkim. A tak płacę reszta mnie wali
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam, Kupiłem nieruchomość w stanie surowym zamkniętym na końcu uliczki jest to ostatni dom, do domu prowadzi wąska droga gminna, przed moim domem po tej samej stronie jest czyli sąsiednia działka jest w tej chwili w sprawach spadkowych, dom przy samej drodze i nie ma ten dom wody i kanalizacji woda z kanalizacją jest jeszcze wcześniej przed tym starym domem, sąsiad z na przeciwka prowadzi działalność gospodarczą ma płot również przy samej drodze, tera pytanie jak mam doprowadzić wodę i kanalizację do domu skoro właściciela działki obok brak lub jest ich kilkunastu (sprawy spadkowe) sąsiad z przeciwka nie pozwoli wejść na podwórko, co zrobić w tej sytuacji? Gmina umywa ręce, i nie wydadzą pozwolenia na kanalizację i oczyszczalnię.
Link do komentarza
Witam jeśli mam teraz szambo i chce to wymienic na oczyszczalnie, to po filtracji w oczyszczalni mogę wylewać tą wodę na swoje pole oddalone 300m od domu ? ( jest to cześć całej działki)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. W projekcie budowy domu byla zawarta informacja o checi budowy przydomowej oczyszczalni sciekow. Projekt zatwierdzono. Czy powinnam dodatkowo zglaszac chec jej budowy? Pytam poniewaz tego nie zrobilam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...