Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy muszę uzyskać pozwolenie na budowę oczyszczalni ścieków i jakie dokumenty są potrzebne?

Recommended Posts

Gość Gruszek
A co z oczyszczalnią biologiczną? Jakie są jej warunki zabudowy?

Oczyszczalnie buduje się na zgłoszenie, jeżeli w ciągu 30 dni nie zostanie zgłoszony sprzeciw można ją zabudowywać, oczywiście do oczyszczalni potrzebny jest projekt.
O szczegóły to najlepiej dowiedzieć się w starostwie powinni udzielić na ten temat wyczerpujacych informacji. Jeżeli tylko termin nie goni najlepiej zrobić to w formie pisemnej jest potem podkładka.
Pozdrawiam.

Gość Montana113
A co w przypadku kiedy zgoda została wydana tylko na czas określony? Czy gmina może jej nie przedłużyć?

Gość mithris
A co jeżeli zbudowałem oczyszczalnie mimo sprzeciwu? Jak mogę ja teraz zalegalizować?

Cytat

A co jeżeli zbudowałem oczyszczalnie mimo sprzeciwu? Jak mogę ja teraz zalegalizować?

to znaczy ze nadzór może ci nakazać jej rozbiórke, i raczej nie bedzie możliwości legalizacji bo skoro byl sprzeciw to tez jakiegos powodu. A i jeszcze kara za samowle.

Gość mithris
Ale musiałem się już wprowadzić, a wodociągi każą mi się przyłączać na odcinku 60m i w dodatku z przepompownią bo pod górkę. Jak mogę ich przekonać, żeby zaakceptowali moja oczyszczalnię, albo podciągnęli sieć do mojej dzialki?

Cytat

Ale musiałem się już wprowadzić, a wodociągi każą mi się przyłączać na odcinku 60m i w dodatku z przepompownią bo pod górkę. Jak mogę ich przekonać, żeby zaakceptowali moja oczyszczalnię, albo podciągnęli sieć do mojej dzialki?

to siec cico bo jak nie znasz zadnego urzedasa to tylko kłopotów sobie narobisz

Cytat

- rozebrać,
- spełnić wymagania
- rozpocząć od nowa w zgodzie z przepisami

Cytat

to siec cico bo jak nie znasz zadnego urzedasa to tylko kłopotów sobie narobisz

icon_biggrin.gif też tak można ale liczyć na fart w naszym kraju to wielki optymizm - zawsze się znajdzie jakiś służbista papirolog co się chce przełożonemu wykazać icon_smile.gif albo dobry sąsiad co przez przypadek zapyta się odpowiednich władz "czy tak można jak mój sąsiad?" icon_biggrin.gif

poza tym słyszałem że ostatnio się zrobiło lekkie zamieszanie w sprawie "brudnego tematy" ( przy najmniej w mojej okolicy) mowa o okolicznych wioskach gdzie pobudowane są przez "fachowców" szamba bez dna albo takie co się "same" na pola opróżniają -- nie wiem na ile to prawda ale mają od nowego roku przeprowadzać kontrole systemów magazynowania i odprowadzania ścieków , zakładam że na podstawie jakiegoś kwitu z odbioru z zakładu lub oczyszczalni(w przypadku szamba) a w przypadku oczyszczalni może będą sprawdzali legalność ich pobudowania , sam nie wiem....
ale zawsze to jakieś zamieszanie, a wiadomo jak jest zamieszanie to zawsze coś może pójść nie tak ....
to tyle tak w temacie pół legalnej oczyszczalni icon_biggrin.gif

pozdrawiam

ps osobiście pewnie z lenistwa tez bym liczył na drapane niżeli miałbym borykać się z papirologią i urzędasami icon_smile.gif

Gość jak zwykle
jak zwykle w naszym demokratycznym państwie wszystko pod włos dla tych którzy chcą ŻYĆ normalnie no niestety demokracja w naszym kraju jest tylko dla tych którzy mają więcej od innych ZNAJOMOŚCI itp. POZDRAWIAM I NIE PODDAWAJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!....

demokracja to rządy demoludu, czyli i Twoje, ergo- przepisy są Twoje,
w razie ulania - jedź do Peru, jak Cejrowski, tam wolność pełną gębą

Gość Ania
mam pytanie: Jak ktos zrobil bez pozwoleniaprzydomowa oczyszczalnie i przyszla kara 5000zl, moge jakos sie odwolac? , bo nie wiedzialam ze trzeba miec pozwolenia ;(

Jeśli wydajność tej oczyszczalni jest mniejsza jak 7,5m3 na dobę, to nie potrzebne było (i jest) pozwolenie na budowę, tylko zgłoszenie tego faktu (PB art.29.1.3).

Nałożona kara chyba nie jest związana tylko z oczyszczalnią.

Gość Krystyna
Jeżeli oczyszczalnia została zrobiona a nie zostało to zgłoszone, wydajność jest mniejsza jak 7,5, co mogę teraz zrobić, czy grozi mi kara z tego powodu?

Gość Aga
Sąsiad wybudował oczyszczalnie ścieków tuż pod drzwiami zachował co prawda 2 metry od granicy naszej działki, ale dom jest w zabudowie bliźniaczej. Czy zrobił to zgodnie z prawem czy powinien zachować większą odległość od naszej granicy

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No cóż, pewnie nie chciało im sie wysilać na wymyslenie czegos bardziej gustownego. A co jest nie tak z ta wstawka? Chodzi o to, ze jest przykręcona a nie przyspawana?  Tak ogólnie brama ładna. Na pierwszy rzut oka mi się podoba.   Coś z nią nie tak?
    • Jakiś czas temu pojawili się mistrzowie od osadzania bramy. Ponieważ zachowali się standardowo ( nie przyjechali w umówionym terminie) , wpadli bez zapowiedzi, kiedy byłam w pracy. Pokazuję efekt ich działań. Nie zachwyca mnie sposób zamontowania dolnego ustrojstwa. A ponieważ nie jesteśmy rozliczeni ( ciągle się uczę na własnej budowie) jeszcze mogę coś od nich chcieć. Tylko co?  Dokręcenie tej wstawki widocznej na lewo od furtki pokazuje druga fotka.  I mała ciekawostka przyrodnicza. Takie cudo koczowało kiedyś na drzwiach wejściowych.   Nie dodałam jeszcze , że brukarze sprawdzili głębokość osadzenia na środku, niestety równie płytka, jak po bokach. Prezesie, skoro masz potrzebę, pisz. 
    • Gość Rafał
      Podoba mi się tekst o polewaniu dachu wodą. W murowanym czasem dach nie jest konstrukcją szkieletową drewnianą? Domy szkieletowe faktycznie akumulują mało ciepła. Czy to jest wada czy zaleta? wg mnie jest to cecha. Wstawianie kotłowni (w postaci kominka) do takiego domu to w mojej opinii spory błąd. Po rozpaleniu w kominku pewnie farba spływa ze ścian. W szkieleciaku powinno stosować się ogrzewanie którym szybko można sterować aby tę cechę wykorzystać. Da się wtedy zmieniać temperaturę w pomieszczeniach nawet kilka razy na dobę. Choć by obniżać kiedy nikogo nie ma lub na noc. Da to komfort i zapewne jakieś oszczędności. Nawet ogrzewanie podłogowe jest dyskusyjne. Jest to spory akumulator ciepła który uniemożliwia szybkie sterowanie temperaturą. To istotne szczególnie w okresach przejściowych jak teraz(koniec września). Mieszkam teraz w domu w którym jest tylko podłogówka(wynajmuję) wieczorem zrobiło się trochę chłodno ale ogrzewania nie włączę bo skutki jego działania poczuję za kilkanaście godzin kiedy będzie słoneczny dzień a w domu zrobi się 30 stopni. Jeszcze jedna rzecz o której się często nie mówi. W domu szkieletowym ściana o grubości 35 cm (mierzone od obrazka na ścianie w salonie do elewacji budynku) spełnia wymagania stawiane domom pasywnym. U=0,099 W/m2*K (opracowanie ze strony budujzdrewna.pl Aby się do tego zbliżyć w przypadku np ceramiki poryzowanej od zewnątrz trzeba zastosować 30 cm styropianu dobrej jakości. Razem z tynkiem i elewacją da to ścianę o grubości niemal 60 cm. Niezły bunkier tylko otworów strzelniczych brak;)
    • No  nie! W Twoim piecu już nie stwardnieją....Może szmelc jaki? Choć twardość, nie zawsze oznaczała trwałość w ogniu, Mrówka pewnie nie ma o tym pojęcia....Następne kupisz w klasie AS.  
  • Popularne tematy