Skocz do zawartości

Jakie rury wybrać?


Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich forumowiczów,
Zamierzam doprowadzić wodę ze studni do domu. Skorzystam z rur PCV. Zastanawiam się nad tym, jaką rurę wybrać: 32mm czy może lepiej 40mm? Czekam na Wasze opinie.
Wielkie dzięki. icon_wink.gif


Wszystko zależy od tego co to będzie czyli pompa głębinowa czy w domu. Ale i tak do czegoś (pompy) trzeba to podpiąć. Jesteś tym uwarunkowany.
Link do komentarza
Cytat

Ale i tak do czegoś (pompy) trzeba to podpiąć. Jesteś tym uwarunkowany.


Popieram to co wcześniej napisałem. Hydrofor też ma jakieś wejście ( 1" , 5/4" lub 1 1/2" ) ale i instrukcja montażu hydroforu też o tym mówi. Przecież nie podepniesz rury 40 jeżeli wejście do hydroforu prykładowo jest 1" bo to nic ci nie da. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To wszystko o czym piszesz to zależy od wielkości hydrofora ,poza tym awaria nie wiem gdzie doczytałeś się o trzech domach,a gdyby nawet to i tak 32 wystarczy tylko żeby pompa się często nie załączała trzeba by dać duży hydrofor


Sorry , że pozwoliłem sobie na żart z tymi trzema domami. icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie kupiłem jeszcze hydroforu, wysokość podnoszenia to jakieś 3m do poziomu gruntu, woda będzie wykorzystywana jedynie do potrzeb domowych. Końcówkę od hydroforu zawsze mogę przerobić na większą lub mniejszą. Dzięki.


Zrobiło się małe zamieszanie. Może zacznijmy od początku , czyli od pompy - zamierzasz ją kupić , czy już masz ? A jeśli , to jaką?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...