Skocz do zawartości

Uwaga na wykonawców


Recommended Posts

Chcialbym ostrzec wykonawcow wspolpracujacych z firma [nazwa firmy usunięta przez moderatora] przed ich nieuczciwoscia w kwestiach placenia za wykonane prace.
Wykonalem u nich fragment elewacji za kwote okolo 26 tys zl brutto. Elewacja byla ukonczona na poczatku pazdziernika 2008r. niestety z powodu opoznien firmy zakladajacej czapy calkowite zamkniecie robot elewacyjnych przeciagnelo sie do polowy listopada. Ze wzgledu na stosunkowo niewielka kwote (26 tys brutto) postanowilem zaczekac i wystawic fakture za calosc robot po ich zakonczeniu. Fakture wystawilem z polowa grudnia termin platnosci byl na 8 stycznia 2009r. Po 12 stycznia 2009r. po rozmowie z prezesem firmy[nazwa firmy usunięta przez moderatora]. ktory stwierdzil, ze problemy z platnoscia wynikaly z powodu zmiany prezesa firmy [nazwa firmy usunięta przez moderatora] otrzymalem 15 tys zl do konca stycznia, a pozostale 11 tys zl mialem otrzymac do polowy lutego. Po tym terminie spotkalem sie ponownie z prezesem firmy [nazwa firmy usunięta przez moderatora], ktory to skierowal mnie do nowego prezesa firmy [nazwa firmy usunięta przez moderatora] pana [nazwisko usunięte przez moderatora], z zapewnieniami o jak najszybszym uregulowaniu naleznosci. Po pewnym czasie udalo mi sie zdobyc wizytowke pana [nazwisko usunięte przez moderatora] i skontaktowac sie z nim telefonicznie. Rozumiejac dzisiejsze problemy deweloperow staralem sie uzyskac pewne porozumienie, co wydawalo mi sie osiagnalem.
W dniu dzisiejszym tzn 11 marca 2009r. chcialem jeszcze raz skontaktowac sie z prezesem [nazwisko usunięte przez moderatora] osobiscie, gdyz nie odbieral on juz wiecej telefonow odemnie. Niestety nie udalo mi sie to poniewaz jak sie dowiedzialem od sekretarki pan [nazwisko usunięte przez moderatora] jest w szpitalu od dwoch dni i niewiadomo kiedy bedzie dostepny. W ten oto sposob ucieto sprawe na nastepne tygodnie.
Przestrzegam w zwiazku z zaistniala sytacja pozostalych wykonawcow pracujacych dla [nazwa firmy usunięta przez moderatora] o ewentualnej niewyplacalnosci tej firmy oraz o wielkich klopotach z odzyskaniem naleznosci z juz wystawionych faktur (od ktorych to trzeba zaplacic podatki).

W zwiazku z powyzsza sytuacja chcialbym dowiedziec sie czy inne firmy wspolpracujace z [nazwa firmy usunięta przez moderatora] rowniez maja podobne problemy?

Ogolne zaleglosci deweloperow za rok 2008 wobec mnie i mojego wspolnika wynosza okolo 200 tys zl z czego 40 tys to niezwrocone gwarancje.
Z uszanowaniem Tomasz Kamiński
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...