Skocz do zawartości

Czy warto ocieplić podłogę na gruncie podsypką z keramzytu zamiast styropianem?


Recommended Posts

Przewodność cieplna samego kruszywa (ziaren) wynosi ok. 0,05 W/mK natomiast warstwy keramzytu 0,1 W/mK o czym producenci zapominają poinformować. Przy przeciętnej przewodności cieplnej styropianu 0,04 W/mK łatwo policzyć równoważną warstwę keramzytu biorąc też pod uwagę, że w warunkach wilgotnych wzrasta jego przewodność cieplna (konwekcja wilgotnego powietrza między ziarnami lub wręcz zalanie części warstwy ocieplającej wodą).
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość inżmech
obecna norma na posadzkę n iepodpiwniczoną to U=0,45W/m2K czyli 18cm styropianu to jest za dużo.Należy jednak pamiętać że normy wkrótce się zmienią a my będziemy płacić coraz więcej za energię.Tutaj najważniejsze jest zawilgocenie przy wilgoci współczynniki U gwałtownie lecą w dół.Polecam styrodur /4 razy droższy od styropianu/.
Link do komentarza
witam a ja napiszę tak mam stary dom w którym nie mieszkam "mur pruski " zerwałem podłogę myślałem ze jest spróchniała ale deski prawdopodobnie modrzew są nadgryzione przez kołatka ale stan większości ok belki zdrowe nawet powiem ze w lepszym stanie niż podłoga a pod belkami piasek bez izolacji i co wy na to teraz papy , izolacje różne tego .Przerabiam stodołę na dom i tam dam beton papa styropian folia beton i panel lub płytka ale zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem izolacji konstrukcji z belek pomiędzy wełna podłoga z desek lub płyty osb i panel lub płytki a może tradycyjna podłoga
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Mirek Ku
A może wystarczy zastosować Keramzyt impregnowany, który nie podciąga wody. Wówczas przy lambda keramzytu ok. 0,1 warstwa 25 cm jest wystarczająca. można ją pogrubić przy zewnętrznych ścianach. Zastosowałem takie rozwiazanie i nie marznę w nogi trzecia zimę a ostatnia była ostra. :).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...