Skocz do zawartości

przekwalifikowanie budynku


Recommended Posts

Witam. Zamierzam przekwalifikować budynek gospodarczy na mieszkalny. Aktualnie mieszkam tam więc wszystkie instalacje są podłączone. Szczerze mówiąc to jest normalny domek tylko w papierach figuruje jako gospodarczy. Znajduje się na osiedlu domków mieszkalnych. Proszę mi pomóc, bo nie wiem od czego zacząć formalności i ile to może kosztować. Jak długo może trwać taka procedura?
Link do komentarza
W jaki sposób przekwalifikować budynek gospodarczy na mieszkalny?

Aby przekwalifikować budynek gospodarczy na mieszkalny przede wszystkim powinni Państwo sprawdzić zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy na terenie, na którym znajduje się budynek, dopuszczalna jest funkcja mieszkalna, jeżeli zaś miejscowego planu nie ma – wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, opisując projektowaną zmianę.

Po pozytywnej decyzji lub przy odpowiednich zapisach planu niezbędne będzie przygotowanie przez architekta projektu z zakresem zmian i – w zależności od ich zakresu – uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie remontu. Kolejny etap to zapisanie zmian w rejestrze gruntów i księdze wieczystej.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Przepraszam ze sie podlaczam pod temat ale mam podobny problem... A mianowicie mam zamiar zamieszkac w budynku gospodarczym. Jest to budynek murowany i chcialem tam tylko wymienic dach otynkowac i tyle. Budynek stoi na dzialce moich rodzicow a ja zamierzam tam pomieszkac rok moze dwa dopoki nie ukoncze budowy na wlasnej dzialce. apytanie moje to czy musze zglaszac przekwalifikowanie budynku (skoro nie zamierzam tam pozniej mieszkac) i czy moglbym ewentualnie najpierw przystosowac budynek do zamieszkania a dopiero po tym starac sie o przekwalifikowanie z budynku gospodarczego na mieszkalny ? Co jest bardziej korzystne ( bo za pieniazki wydane na pozwolenia architekta tid wolalbym przeznaczyc na budowe u siebie ? icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...