Skocz do zawartości

Grzejniki regulus


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję porady))) W projekcie w salonie mam duże drzwi tarasowe i 2 okien do samej ziemi. Boję się, że sama podłogówka nie jest w stanie ogrzać mi całego pomieszczenia (salon i jadalnia 34m2. kuchnia 10m2) dlatego chciałabym zamontować tam grzejniki kanałowe. Ostatnio na targach w Sosnowcu natknęłam się na firmę Regulus, która ma w ofercie i kanałówkę i grzejniki ścienne. Polecono mi zastosowanie w salonie kanałówki a w pozostałych pomieszczeniach ich grzejniki (jednorodna instalacja czy coś takiego). Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych grzejnikach, może ktoś ma je zamontowane?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie, potrzebuję porady))) W projekcie w salonie mam duże drzwi tarasowe i 2 okien do samej ziemi. Boję się, że sama podłogówka nie jest w stanie ogrzać mi całego pomieszczenia (salon i jadalnia 34m2. kuchnia 10m2) dlatego chciałabym zamontować tam grzejniki kanałowe. Ostatnio na targach w Sosnowcu natknęłam się na firmę Regulus, która ma w ofercie i kanałówkę i grzejniki ścienne. Polecono mi zastosowanie w salonie kanałówki a w pozostałych pomieszczeniach ich grzejniki (jednorodna instalacja czy coś takiego). Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych grzejnikach, może ktoś ma je zamontowane?





Ludzie nie żartujcie, na prawdę nie znacie tych grzejników? icon_sad.gif Znalazłam jakieś stare posty na ich temat, ale chciałabym jakieś aktualne spostrzeżenia, uwagi itp. Bardzo spodobały mi się ich rozwiązania, mają świetną cenę na kolor i podobno bardzo krótki czas realizacji, ale ja się boję nowości. Wiem, że na pewno nie zastosuję grzejników aluminiowych ani zadnego chińskiego badziewia .... chce regulusy icon_biggrin.gif ale potrzebuję argumentow dla mojego męża pragmatyka.... icon_sad.gif
Link do komentarza
Podłogówka w zupełności wystarczy.
Robiłem instalacje w budynku,gdzie salon miał z 60m2 i z 10 metrów okien do samej podłogi.Klienta też o mało ktoś nie naciągnął na grzejniki kanałowe ale go zniechęciłem.Do końca nie bardzo wierzył w skuteczność samej podłogówki przy takim przeszkleniu,ale pierwsza zima wystarczyła,by odetchnął z ulgą.Podobnych instalacji wykonałem sporo i jak dotąd nikt nie narzeka na zimno.
Grzejniki kanałowe są baaaardzo mało wydajne,a moc jaką oferuje grzejnik za 2,5tys można uzyskać za pomocą kilkunastu metrów rurki za 50zł.Dogrzewanie więc strefy podokiennej za pomocą tak absurdalnie drogich grzejników mija się z celem.
Oczywiście,że trzeba w strefie podokiennej zagęścić te rurki bardziej,niż na pozostałej powierzchni podłogi.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego chcesz stosować jednocześnie podłogówkę i kanały grzewcze?




Boje się, ze sama podłogówka mi tego nie ogrzeje. zresztą w projekcie też mam podłogówkę i grzejnik ścienny, ale on mi zupelnie nie pasuje. Praktycznie mam jedną scianę w salonie i chciałabym ją jakoś rozsądnie wykorzystać. Dlatego wymysliłam kanałowkę szczególnie przy wyjściu na taras.
Link do komentarza
Cytat

Podłogówka w zupełności wystarczy.
Robiłem instalacje w budynku,gdzie salon miał z 60m2 i z 10 metrów okien do samej podłogi.Klienta też o mało ktoś nie naciągnął na grzejniki kanałowe ale go zniechęciłem.Do końca nie bardzo wierzył w skuteczność samej podłogówki przy takim przeszkleniu,ale pierwsza zima wystarczyła,by odetchnął z ulgą.Podobnych instalacji wykonałem sporo i jak dotąd nikt nie narzeka na zimno.
Grzejniki kanałowe są baaaardzo mało wydajne,a moc jaką oferuje grzejnik za 2,5tys można uzyskać za pomocą kilkunastu metrów rurki za 50zł.Dogrzewanie więc strefy podokiennej za pomocą tak absurdalnie drogich grzejników mija się z celem.
Oczywiście,że trzeba w strefie podokiennej zagęścić te rurki bardziej,niż na pozostałej powierzchni podłogi.




Adamis, a jak można podłogówkę zagęścić? Da się jej więcej położyć niż w projekcie?
Link do komentarza
Załóżmy,że w pomieszczeniu układa się rury podłogówki co 20cm.W strefie podokiennej można zagęścić rury poprzez ułożenie ich np. co 10 cm i dodatkowo ułożyć te rury jako pierwsze od rozdzielacza,co spowoduje,że będzie to obszar mocniej nagrzewany niż reszta pomieszczenia.
Link do komentarza
Cytat

Załóżmy,że w pomieszczeniu układa się rury podłogówki co 20cm.W strefie podokiennej można zagęścić rury poprzez ułożenie ich np. co 10 cm i dodatkowo ułożyć te rury jako pierwsze od rozdzielacza,co spowoduje,że będzie to obszar mocniej nagrzewany niż reszta pomieszczenia.




Dzięki. A czy wiesz może jak podłogowka wspólpracuje z regulusami?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. A czy wiesz może jak podłogowka wspólpracuje z regulusami?


Wydaje mi się, że podłogówka i ogrzewanie grzejnikowe to dwa odrębne układy grzewcze. Masz osobny rozdzielacz na podłogówkę i osobny rozdzielacz na kaloryfery. Oba układy powinny mieć osobne pompy. Wracając do Twojego pytania - układy podłogówka i kaloryfery powinny działać niezależnie. No chyba , że Adamis mnie poprawi?!

PS. Mój hydraulik też się pukał w czoło jak montowałem grzejnik kanałowy (JAGA). Ale nie żałuję.Może nie ma takiej skuteczności jak kaloryfery ścienne ale emitują ciepło wyczuwalnie. W Swoim salonie (25 m2) mam 1 grzejnik kanałowy i 1 grzejnik ścienny. Przy obecnej pogodzie chodzi mi tylko kanałowy i daje radę ogrzać pomieszczenie.
Link do komentarza
Ja mam w planie dodatkowy grzejnik ścienny i podłogówkę. Można tak zwyczajnie połączyć oba układy na zaworze RTL? Np od kotła zasilanie, trójnik i dalej do grzejnika (kanału- jak u Betti777) - a na końcu zawór RTL i powrót do kotła? Wtedy grzejnik dostawałyby wodę cały czas jak idzie pompa, a podłogówka tylko jak RTL "puści". Mam podobny układ i też szukam optymalnego rozwiązania ( cena i komfort, albo odwrotnie). Boję się, że w domu będzie zimno po przyjściu ( wszyscy pracują w dzień, wracamy ok 16-17 i chcielibyśmy mieć zaraz ciepło, chcemy obniżać temp. na dzień a nie na noc icon_smile.gif jak większość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...