Skocz do zawartości

Co to za drzewo?


Recommended Posts

Cytat

Witam Serdecznie !
Jest to mój pierwszy post, z reguły więcej czytam niż piszę - ale mam problem spodobały Nam się te drzewka nawet mamy je na Naszej działce, ale nie wiem co to jest czy ktoś wie coś na temat co to jest ? Będę bardzo wdzięczny.
Załącznik [attachment=2101:21273363_obraz_007.jpg]
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/-ieCwm...feat=directlink


Witam,
Tak, te drzewa--a wlasciwie wysokie krzaki bo do takich sie zaliczaja, to SUMAK, po lacinie z rodziny RHUS. Sa takze rozne gatunki tej rodziny--niektore trujace, po lacinie ten gatunek to VERMIX-- wywolujace silne swedzenie skory. Czyli moze byc Sumak Vemix i Sumak zwykly. Jesli te ktore macie sa "normalne"-zwykle ogrodowe sumaki to w porzadku. Sa bardzo dekoracyjne a na dodatek sa jadalne--czyli ich owoce--ciemno bordowe kiscie malych jagod-na jesieni z ktorych robi sie sok. Trujacy sumak ma jasne kiscie jagod. Trzeba poczekac az beda mialy owoce--gdyz liscie obydwu gatunkow sa takie same w kolorze i wygladzie. Na pocieszenie trujacy sumak wystepuje bardzo, bardzo, bardzo rzadko w Polsce!!. Tu gdzie mieszkam w USA ,przewaznie rosnie w poludniowo-wschodniej czesci -czyli tam gdzie jest goraco i wilgotno. Mam zwykly sumak u mnie na farmie--bardzo dekoracyjny!!!. Jest tego pelno!!. Nawet trzeba uwazac bo dosc dobrze sie rozprzestrzenia!!!. Nie wiem niestety jak bedzie nazwa po polsku. Sluze innymi radami ogrodniczymi. Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
To jest sumek octowiec, odstrasza komary, a żeńskie odmiany wydają owoce w postaci kiści drobnych owocników, z których można zrobić coś w rodzaju octu winnego, z tego co wiem u nas nie ma odmian trujących, albo są wielką rzadkością. Sumaki szybko rosną i łatwo się rozsiewają, przyjmują się też prawie na każdej glebie, też takiego chcę posadzić u siebie koło tarasu, żeby komary nas nie jadły.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ostrożnie z sumakiem: jego system korzeniowy jest bardzo rozległy i bardzo płytki, dlatego możesz się spodziewać licznego przychówku (niekoniecznie pożądanego) i jest bardzo pazerny na wodę - mało która roślina ma szansę na rozwój w cieniu sumaka

pozdrawiam, ekos
Link do komentarza
...co do sumaka, to rzeczywiście trzeba uważać!!!!! Choć wygląda świetnie, egzotycznie, to bardzo łatwo się rozprzestrzenia i zapewniam, że łatwo może się znudzić...kiedy na działce pojawi się więcej takich drzewek (z siewek).

Kiedyś miałem z nim problem, bo nawet tego wyrwać nie mogłem... trzeba było pryskać silnym środkiem roślinobójczym...
Link do komentarza
Sumak octowiec 'Dissecta' to odmiana sumaka, która wygląda jeszcze bardziej egzotycznie icon_smile.gif
Liście tej odmiany są powcinane i to bardzo efektownie wygląda!!!

To drzewko dorasta do 3-4 m wysokości. Można uprawiać go także w dużych donicach ogrodowych. Liście przebarwają się jesienią na pomarańczowo.
Link do komentarza
Cytat

Sumak octowiec 'Dissecta' to odmiana sumaka, która wygląda jeszcze bardziej egzotycznie icon_smile.gif
Liście tej odmiany są powcinane i to bardzo efektownie wygląda!!!

To drzewko dorasta do 3-4 m wysokości. Można uprawiać go także w dużych donicach ogrodowych. Liście przebarwają się jesienią na pomarańczowo.




A na jakim stanowisku może rosnąć to egzotyczne drzewko???
Link do komentarza
Dokładnie, sumak w odmianie 'Dissecta' ma bardzo niewielkie wymagania co do gleby (podonie jak sumak octowiec w formie podstawowej).

Może rosnąć na pełnym słońcu i w półcieniu.

Cechą charakterystyczną tej odmiany jest jeszcze to, że pień drzewka jest zwykle nieco przechylony na bok...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...